Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Czy ubezpieczenie kredytu jest korzystne dla kredytobiorcy, pożyczającego?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Czy ubezpieczenie kredytu jest korzystne dla kredytobiorcy, pożyczającego?

Reklama


 

Ubezpieczenie kredytu: zbędny wydatek czy koło ratunkowe?

 

Ubezpieczenie to jeden z czołowych produktów banków, który sprzedawany jest wraz z kredytem. Z ubezpieczeniem spotkamy się kupując sprzęt na raty czy korzystając z oferty szybkich pożyczek na konto. Wykupienie ubezpieczenia jest dobrowolne bądź też stanowi warunek otrzymania kredytu, przykładowo przy kredycie hipotecznym. Ubezpieczenie jest koniecznie przy pożyczkach na konto opiewających na wyższe sumy. Banki oferują różne formy zabezpieczenia kredytu, alternatywą dla ubezpieczenia jest znalezienie żyrantów, którzy spłacą zobowiązanie, w przypadku naszej śmierci, utraty pracy czy choroby. Jest to już jednak coraz mniej popularne zabezpieczenie, gdyż trudno jest znaleźć chętnych, którzy zdecydują się na tego typu pomoc. Zdecydowanie szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie kredytu.

 

Pakiet korzyści?

 

Banki i oferujący pożyczki bez formalności, kuszą zakupem ubezpieczenia na różne sposoby. Pożyczki bez prowizji czy niższe oprocentowanie, a do tego atrakcyjna cena ubezpieczenia. Czy aby na pewno się to opłaca? Ubezpieczenie nie należy do tanich produktów, dlatego zawsze sprawdź czy rzeczywiście się opłaca, bo niższe oprocentowanie czy brak prowizji nie oznacza, że kredyt będzie atrakcyjną ofertą. Najlepszym sposobem jest przeliczenie kosztów pożyczki z ubezpieczeniem i bez, wówczas będziemy wiedzieć, ile kosztuje nas dodatkowy produkt. Przy kredytach hipotecznych ubezpieczenie jest konieczne, więc odchodzi dylemat czy je wykupić. Jednak oferta ofercie nie równa i być może bardziej opłacalne niż ubezpieczenie oferowane przez bank, będzie wykupienie go na własną rękę. Przy szybkich pożyczkach bez big czy kredytach na niższą kwotę ubezpieczenie jest dobrowolne, czy się opłaca? Na pewno daje poczucie pewności i bezpieczeństwa.

 

Niepewne czasy, pewne zabezpieczenie

 

Żyjemy w czasach bardzo niepewnych i mało kto może powiedzieć, że jest pewny swojej posady. A nawet jeśli, to wypadku, choroby czy śmierci nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ubezpieczenie jest kołem ratunkowym, z którego można skorzystać w razie nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku śmierci pożyczkobiorcy, rodzina nie jest obarczana długiem. Bez względu na to czy decydujemy się na pożyczkę na dowód przez internet bez zaświadczeń czy kredyt bankowy, kwestię ubezpieczenia zawsze warto przemyśleć, bo nigdy nie wiemy, co czeka nas jutro.

 

Rodzaje ubezpieczenia

 

Ubezpieczenie na życie- chroni rodzinę kredytobiorcy, w sytuacji jego śmierci. Obciążony spłatą pozostałego długu jest wówczas ubezpieczyciel. Często w pakiecie z ubezpieczeniem na życie oferowane jest ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby. W zależności od warunków umowy, ubezpieczyciel spłaca cały pozostały dług bądź jego część, w momencie, gdy lekarz postawi diagnozę. Z ubezpieczeniem na życie w pakiecie oferowane jest również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

Ubezpieczenie od utraty pracy- chroni kredytobiorcę na wypadek zwolnienia z pracy. Bardzo popularne obecnie, ze względu na brak stabilności na rynku pracy. Ubezpieczyciel spłaca część rat szybkiej pożyczki czy kredytu, pod warunkiem, że utrata pracy nie nastąpiła z naszej winy. W umowie należy sprawdzić okres, od którego rozpoczyna się odpowiedzialność ubezpieczyciela. Oferty różnią się pod tym względem, w jednych odpowiedzialność ubezpieczyciela rozpoczyna się po 60 dniach, a w innych dopiero po 90. Co oznacza, że jeśli utracimy pracę w półtorej miesiąca po tym jak wzięliśmy szybką pożyczkę, ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do płacenia za nas rat.

 

Wyłączenia- sprawdź w pierwszej kolejności

 

Najważniejszy punkt każdej umowy ubezpieczeniowej. Zapisy dotyczą sytuacji, których nie obejmuje ubezpieczenie. W tych przypadkach ubezpieczyciel nie będzie regulował zobowiązania. Im więcej wyłączeń, tym mniej opłacalna oferta.

 

Kupiłeś ubezpieczenie, korzystaj z niego

 

Zdarza się, że ubezpieczenie pożyczki na konto traktujemy jako produkt konieczny, wkładamy do segregatora, zamykamy i zapominamy. A powinniśmy z niego korzystać, gdy doświadczamy trudnej sytuacji, gdyż zapłaciliśmy za tę usługę.

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Patrycja

0

Patrycja Data dodania: 27-12-2016 14:50 jest dla mnie niepojęte jak można wykupić sobie ubezpieczenie i je mieć i schować do segregatora i zapomnieć i nie skorzystać jak coś się stanie, o takich rzeczach nie da sie zapomnieć!
Krzysztof

0

Krzysztof Data dodania: 25-11-2016 10:06 zgadzam sie z 'doradca', ale trzeba bardzo uważnie przeczytać umowę, bo niestety to smutna prawda, że banki zarabiają krocie na ubezpieczeniach, które po prostu nie są w żaden sposób korzystne dla NIKOGO niezależnie od sytuacji kredytobiorcy
doradca

0

doradca Data dodania: 14-10-2016 14:13 Nie można jednoznacznie stwierdzić czy ubezpieczenie kredytu jest korzystne dla pożyczającego. To wszystko zależy od rodzaju kredytu, od tego jak jest spisana umowa, i na jakich zasadach jest to ubezpieczenie. I przede wszystkim od sytuacji i potrzeb kredytobiorcy, bo to samo ubezpieczenie dla osoby A może być idealne, ale dla osoby B już bardzo niekorzystne, Pozdrawiam
Gabzak

0

Gabzak Data dodania: 25-07-2016 12:18 o ile ubezpieczenie jest na normalnych ludzkich warunkach i kredytobiorca nie jest oszukiwany to oczywiście, że ubezpieczenie kredytu jest korzystne. jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże
Łucja

0

Łucja Data dodania: 02-06-2016 14:15 patrzyłabym na ubezpieczenie kredytu w ramach powiedzenia chytry dwa razy traci, daj Boże żeby ubezpieczenie sie nie przydało, ale za te stosunkowo niewielkie comiesięczne koszty mamy spokój ducha i pewność, że jak coś sie zadzieje złego to nie zostaniemy na lodzie, moim zdaniem warto
Dagmara

0

Dagmara Data dodania: 20-05-2016 11:55 ubezpieczenie kredytu to tak niskie koszty że lepiej już zaplacic tą kwote i miec spokój, a wszystkich wypadkow przeciez nie przewidzimy. słyszałam też że niektóre banki wymagają ubezpieczenia i bez niego nie dostanie sie kredytu
Gemorski

0

Gemorski Data dodania: 20-04-2016 18:07 Czy jak robię konsolidację kredytów i spłacam inne kredyty a były one ubezpieczone to dostanę zwrot kosztów ubezpieczenia czy kasa z ubezpieczenia kredytów pójdzie na poczet nowego konsolidacyjnego kredytu?
felot

0

felot Data dodania: 04-04-2016 17:56 jaki trzeba mieć dochód aby dostać kredyt 10 tyś na 3 lata?
Inka

0

Inka Data dodania: 28-02-2015 18:39 Ulka sprzedawcy muszą wyrobić plany sprzedażowe, więc jak się da nieświadomym klientom sprzedać ubezpieczenie to czemu nie;) Ja korzystam z ubezpieczania kredytu, jakoś pewniej i bezpieczniej się czuję, a wcale nie są to jakieś kolosalne kwoty.
Ulka

0

Ulka Data dodania: 28-02-2015 16:19 Brałam w zeszłym roku 5,5 tys gotówkowego, dołożyli mi wszystkie ubezpieczenia, choć o to nie prosiłam, ale pani w okienku powiedziała, że jest to konieczne, więc wzięłam. Później syn mi powiedział, że przy takich kredytach nie muszę brać ubezpieczenia. Człowiek głupi, wszystko weźmie jak pieniądze są potrzebne. Oczywiście nie skorzystałam z tego!
Marni

0

Marni Data dodania: 27-02-2015 20:18 Ubezpieczenie kredytu się opłaca w niektórych przypadkach. Od utraty pracy, gdy ktoś żyje w pojedynkę bądź jest jedynym żywicielem, tutaj warto się zastanowić też nad ubezpieczeniem na życie. W razie utraty pracy, przynajmniej przez jakiś czas ubezpieczyciel będzie regulował raty, a to zabezpiecza przed popadnięciem w długi.
Donek63

0

Donek63 Data dodania: 27-02-2015 14:45 Nieźle Cię Ratka załatwili;/ A nie przejrzałaś umowy? wystarczy spojrzeć na całkowity koszt kredytu, odjąć wartość laptopa i gotowe!
Ratka

0

Ratka Data dodania: 25-02-2015 19:24 Też się z tym spotkałam w jednym ze sklepów RTV i AGD. Wzięłam ubezpieczenie nie dość, że kredytu to jeszcze laptopa na 5 lat. Jak ja to w domu przeliczyłam to omal nie dostałam zawału. Ubezpieczenie kredytu od utraty pracy jeszcze znośna kwota, ale ubezpieczenie laptopa- 870 zł- równe 30% wartości sprzętu! Poszłam następnego dnia do sklepu, okazało się, że aby zrezygnować z ubezpieczenia sprzętu muszę zrezygnować z kredytu i wpłacić całą wartość kredytu i dopiero mi zwrócą kasę za ubezpieczenie! Czysty cyrk!!!!! Wzięłam chwilówkę na prędko i wpłaciłam całą sumę! Zwrócono koszt ubezpieczenia na szczęście, przecież to nie małe pieniądze!!!!
WujekBoniek

0

WujekBoniek Data dodania: 23-02-2015 20:17 Najlepsze jest to, że ostatnio chciałem kupić tv na raty i Pani w sklepie powiedziała mi, że ubezpieczenie kredytu jest konieczne!!!:o Ciekawe?!
Włodek

0

Włodek Data dodania: 23-02-2015 19:09 Spotkałem się kiedyś z przypadkiem, że bank odmówił klientowi możliwości odstąpienia od kredytu! I co Wy na to?
Donek63

0

Donek63 Data dodania: 22-02-2015 17:36 Masz prawo do rezygnacji z ubezpieczenia, ale to może nieść ze sobą pewne konsekwencje, np. oprocentowanie kredytu pójdzie w górę. Bank zaoferował Ci atrakcyjniejsze warunki kredytu, pod warunkiem wykupienia ubezpieczenia, a jeśli z niego rezygnujesz, to logicznie rzecz biorąc wzrasta koszt kredytu. Tego typu informacje powinieneś znaleźć w umowie.
Bono

0

Bono Data dodania: 22-02-2015 14:30 Witam, mam takie pytanie: czy można zrezygnować z ubezpieczenia kredytu? Czy są jakieś konsekwencje związane z kredytem? Czy bank może wypowiedzieć umowę kredytową?
Ubezpieczyciel

0

Ubezpieczyciel Data dodania: 21-02-2015 16:45 W umowie ubezpieczenia od utraty pracy zawsze jest zapis, iż należy Ci się ono jeśli stracisz posadę nie ze swojej winy, w związku z czym porozumienie stron nie zobowiązuje ubezpieczyciela do spłaty zobowiązania. Niestety trzeba czytać umowy!
Młody Wilk

0

Młody Wilk Data dodania: 20-02-2015 14:54 A ja nie podpisałem porozumienia stron, musieli mnie zwolnić i tyle. Ubezpieczyciel spłacał kredyt przez pół roku.
Kasia

0

Kasia Data dodania: 19-02-2015 17:35 No niestety pracodawca musi Cię zwolnić sam, byś dostał odszkodowanie. Mogłeś nie podpisywać porozumienia stron, wiedząc, że jest to dla Ciebie nieopłacalne.
Bolek

0

Bolek Data dodania: 19-02-2015 12:33 Ja mam inny stosunek do ubezpieczenia. Wziąłem raz i nigdy więcej. Straciłem pracę, okazało się, że skoro podpisałem porozumienie stron, to ubezpieczenie tego nie obejmuje. A nie miałem innej opcji! Pozdrawiam!
Kasia

0

Kasia Data dodania: 18-02-2015 22:18 Jak brać to tylko od utraty pracy:) w dzisiejszych niepewnych czasach warto!
Janek

0

Janek Data dodania: 17-02-2015 14:18 Nie wiem czy każdy ubezpieczyciel zwraca, ale wydaje mi się, że tak. Ja nie miałem z tym problemu. Zadzwoniłem, napisałem pismo i bodajże w ciągu miesiąca przesłali mi zwrot.
Wiola47

0

Wiola47 Data dodania: 16-02-2015 12:06 Wystarczy napisać pismo, ale najlepiej zadzwonić na infolinię do ubezpieczyciela, czasem maja różnego rodzaju formularze na stronie, które wystarczy wypełnić.
Leszek35

0

Leszek35 Data dodania: 14-02-2015 09:49 Dobre pytanie, nie byłem w takiej sytuacji, ale z tego co się orientuje to wystarczy napisać pismo do ubezpieczyciela o zwrot części ubezpieczenia.
Rysiek

0

Rysiek Data dodania: 13-02-2015 11:06 A co w sytuacji, gdy biorę kredyt z ubezpieczeniem i szybciej go spłacam. Ubezpieczenie też więc obejmuje krótszy okres. Czy w takiej sytuacji dostanę zwrot za okres, o który skrócono spłatę kredytu?
Leszek35

0

Leszek35 Data dodania: 12-02-2015 21:41 Zanim się zdecydujesz to sprawdź wyłączenia dokładnie
Anka45

0

Anka45 Data dodania: 12-02-2015 12:57 Stoję własnie przed tym dylematem. Bank zaoferował ubezpieczenie kredytu... Zobowiązanie na 5 lat, kwota 20 tys zł. Zastanawiam się nad ub od utraty pracy.
Oliwia

0

Oliwia Data dodania: 12-02-2015 10:39 Mój dziadek zaciągnął w wieku 82 lat pożyczkę w kwocie 3000 zł, ubezpieczenie na życie było konieczne i się niestety przydało. Dziadek zmarł trzy miesiące później, ubezpieczyciel spłacił resztę długu. Czasem trzeba, ale czasem warto wziąć ubezpieczenie.
Kaśka

0

Kaśka Data dodania: 12-02-2015 09:18 Brałam kredyt na samochód, wiedziałam, że szykują się zwolnienia, więc kupiłam ubezpieczenie. Zwolnili mnie po czterech miesiącach od wzięcia kredytu. Ubezpieczyciel spłacił sześć rat, a za ten czas znalazłam nową pracę. Wg mnie się opłaca, szczególnie właśnie od utraty pracy:)
Ubezpieczona

0

Ubezpieczona Data dodania: 11-02-2015 23:21 Wzięłam kredyt z ubezpieczeniem, a nawet o tym nie wiedziałam! Zorientowałam się jak zaczęłam czytać umowę kredytową, bo chciałam szybciej spłacić. Człowiek nawet nie wie co podpisuje...! Na szczęście nie było drogie, ale i też się nie przydało. Swoją drogą jestem ciekawa jak to rzeczywiście działa.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.