Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > EnveloBank- nowy bank z kontem za 0 zł
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

EnveloBank- nowy bank z kontem za 0 zł

Reklama


 

 

EnveloBank- nowy bank z kontem za 0 zł

Za pośrednictwem strony EnveloBank już można złożyć wniosek o kredyt bądź założyć darmowe konto. Co prawda strona internetowa jest na razie bardzo uboga w porównaniu z innymi bankami, ale musimy mu dać trochę czasu, bo dopiero startuje. Aż dziw, że nie ma agresywnej kampanii reklamowej, a całe miasto nie jest obwieszone bilbordami i nie prowadzone są liczne akcje promocyjne. A to dlatego, że bank stawia głównie na młodych, pokolenie internetu i to sieć jest głównym narzędziem do promowania jego oferty. U wielu osób już samym brakiem reklam z pewnością wzbudzi pozytywne odczucia. Bo nie da się ukryć, że reklamy banków co chwilę są w tv, radio, na bilbordach, w gazetach itd. Dziś o ofercie nowego banku, ile zapłacimy za konto, kartę,  jakie kredyty oferuje oraz czy wszystkie formalności załatwimy online?

Bank internetowy Banku Pocztowego

EnveloBank to dziecko Banku Pocztowego. Jest to bank internetowy, skupiający się na klientach, którzy żyją intensywnie, oczekują nowoczesnej bankowości i chcą mieć do niej dostęp zawsze w swoim smartfonie. Kilkukrotnie zapowiadano premierę banku, ale wciąż przeciągało się to w czasie. Dziś już można założyć konto w banku i złożyć wniosek o kredyt. Prosta, ale czytelna strona zdecydowanie to ułatwia. Nie każdy jednak otworzy konto w ciągu kilku minut. Ponieważ EnveloBank należy do Banku Pocztowego, jego klienci najpierw muszą zamknąć w nim konto. Konta EnveloBanku będą prowadzone przez Bank Pocztowy, więc jeśli mamy już w nim konto, to nie otworzymy drugiego. Konieczne będzie zamknięcie konta w Banku Pocztowym, co może trwać około miesiąca i dopiero otwarcie rachunku w EnveloBank.        

Konto za 0 zł

Prowadzenie konta w EnveloBanku nie kosztuje ani grosza. To bardzo dobra oferta nowej marki na rynku, bo coraz trudniej jest znaleźć konto za faktyczne 0 zł. Wiele banków stawia konkretne wymagania, zdarza się że limity płatności kartą są wysokie i nie każdy jest w stanie je wyrobić, by konto było darmowe. W EnveloBank prowadzenie konta jest za 0 zł.

Darmowa karta dla wszystkich poniżej 26 lat

Do konta wydawana jest karta płatnicza. Miesięczny koszt to 5 zł, ale bardzo łatwo ominiemy tą opłatę. Wystarczy miesięcznie mieć wpływy w wysokości minimum 1000 zł i raz zapłacić kartą- nie są to duże wymagania w porównaniu z innymi bankami. Poza tym osoby, które mają mniej niż 26 lat nie ponoszą opłat za kartę, bez względu na wpływy i płatności nią. EnveloBank będzie dobrą opcją jeśli chcemy założyć pierwszy rachunek, mamy niewielkie wpływy i nie chcemy wydawać pieniędzy na utrzymanie konta.

Wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo

Kolejny plus dla oferty EnveloBanku za wypłatę z bankomatów bez ponoszenia żadnych kosztów. Niestety w ostatnich miesiącach coraz więcej banków wprowadziło opłaty za pobieranie gotówki za bankomatów innych banków bądź też w mniejszych kwotach. Zakładając konto w EnveloBanku można pobierać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce w dowolnych kwotach bez ponoszenia żadnych kosztów.

Wygodny dostęp do bankowości na wszystkich urządzeniach

System opracowany został w technologii RWD, czyli dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Wygodnie korzysta się z niego na ekranie komputera, ale i smartfonu. Banki internetowe stawiają przede wszystkim na mobilność i dostęp do bankowości online z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. Układ jest standardowy w postaci kafelek, stan konta, oszczędności, ostatnie transakcje, narzędzie do realizacji szybkich przelewów. Operacje na smartfonie zatwierdza się kodem PIN. Osoby, które będą aktywnie korzystały z aplikacji mobilnej, będą nagradzane. Jednym z bonusów będzie możliwość otwarcia miesięcznej lokaty, bez ograniczeń kwotowych na 2,5%- co obecnie stanowi atrakcyjną ofertę. Szkoda tylko, że na tak krótko.

Ile za przelewy?

Zwykłe przelewy są darmowe. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z przelewu ekspresowego to koszt wynosi 5 zł. Ale aktywni użytkownicy aplikacji mobilnej będą płacić tylko 2,50 zł za przelew.

Lokata mobilna i internetowa

Szybko poprzez dostęp do rachunku online założysz lokatę mobilną bądź internetową. Lokata mobilna, jak sama jej nazwa wskazuje, będzie dostępna wyłącznie na urządzeniach mobilnych, czyli przez aplikację. Oprocentowanie to 1,5%. Zawarta na miesiąc. Dla każdej kwoty powyżej 500 zł. Lokata internetowa, dostępna po zalogowaniu się na rachunek. Okres trwania to 8 miesięcy, jednak jak czytamy na stronie banku, jeśli w trakcie będziemy potrzebować gotówki i zerwiemy umowę, to i tak wypłacone zostaną odsetki za każdy pełny miesiąc trwania lokaty. Później jest opcja wznowienia lokaty. Oszczędzać możesz zacząć już jak przy lokacie mobilnej od kwoty 500 zł. Atrakcyjne oprocentowanie 2,25%. By założyć lokatę nie ma konieczności wizyty w banku.

Kredyt gotówkowy do 100 tys na 10 lat

EnveloBank oferuje również kredyty gotówkowe, w niemałych kwotach, jak na startujący bank internetowy. Wnioskować można o kwoty od 300 zł do 100 tys zł, z okresem spłaty 3-120 miesięcy.  Niestety nie obejdzie się bez wizyty w placówce Banku Pocztowego bądź na Poczcie. Wniosek składa się przez internet. W zasadzie jest to kilka najważniejszych informacji. Na podany numer, oddzwania pracownik banku w celu ustalenia szczegółów i weryfikacji zdolności kredytowej. Po rozmowie musimy chwilę odczekać na weryfikację i otrzymujemy decyzję. Przy pozytywnej decyzji wskazywana jest placówka Poczty bądź Banku Pocztowego, do którego należy się udać. Podpisywana jest umowa i wypłacane są pieniądze. Jak czytamy na stronie, formalności wraz z wypłatą gotówki można załatwić w jeden dzień. Bank akceptuje różne źródła dochodu w tym umowę o dzieło czy zlecenie.

Coś dla przedsiębiorców

EnveloBank oferuje również konta dla firm. Za prowadzenie oraz przelewy, również do ZUS i US, przedsiębiorca nie będzie ponosił kosztów. Do 31.12.2018 również za darmo przedsiębiorcy wypłacą gotówkę z bankomatów. Po tej dacie koszt miesięczny wyniesie 2 zł. Natomiast opłata za kartę wynosi 7 zł. Można jej uniknąć, płacąc kartą miesięcznie na kwotę nie niższą niż 300 zł. Otwierając konto firmowe, można dodatkowe otworzyć konto oszczędnościowe.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 50 PLN do 1000 PLN

Dla osób w wieku od 18 do 75 lat

Na okres 1 lub 31 dni

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.