Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Intercyza utrudnia wzięcie kredytu?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Intercyza utrudnia wzięcie kredytu?

Reklama


 

Intercyza utrudnia wzięcie kredytu?

 

Ten najpiękniejszy dzień w życiu, zawarcie związku małżeńskiego, poprzedzają długie przygotowania, to również czas, gdy młodzi decydują o tym czy będą dorabiać się razem czy osobno. Intercyzę zawrzeć można przed wstąpieniem w związek małżeński bądź w trakcie jego trwania. Zawierana po ślubie, to wyższe koszty. Umowa o rozdzielczości majątkowej ma swoich zwolenników i przeciwników, nie brakuje opinii pozytywnych i negatywnych. W końcu przyrzekamy sobie miłość aż po grób, co jednak jeśli wydarzy się coś, co zmieni myślenie jednego z małżonków? Najczęściej intercyzą zabezpieczają się osoby, które już dorobiły się pewnego majątku i wchodzą w związek z osobą, która dopiero jest na początku tej drogi. Podobnie w przypadku osób, które dostają spadek bądź rodzice darują im mieszkanie, dom, samochód. W razie rozwodu majątek, na który pracowała rodzina nie trafi w ręce małżonka, który nie dołożył się do niego. Intercyza często oceniana jest w kategoriach moralnych- wychodząc za mąż, nie powinniśmy przewidywać rozwodu. Czy aby na pewno? To trudny temat, szczególnie przed ślubem, gdy jeden z partnerów postrzega ją jako zło konieczne.

 

Czy intercyza wpływa na odrzucenie wniosku o kredyt?

 

Intercyza ma wpływ na zdolność kredytową małżonków, szczególnie gdy tylko jedno z nich stara się o kredyt. W przypadku niskich dochodów jednego z małżonków, obniża jego zdolność kredytową na tyle, że może mieć duży problem, by dostać kredyt hipoteczny, samochodowy czy gotówkowy. Dwie pensje to nie jedna, stąd wyższa szansa na kredyt, gdy dwóch małżonków o niego wnioskuje.

 

Banki obawiają się fikcyjnych intercyz, czy słusznie?

 

Weźmy za przykład małżeństwo, które zamieszkuje kawalerkę i spodziewa się dziecka. Mąż prowadzi działalność, która nie prosperuje zbyt dobrze- przynosi straty, problemy z fiskusem, opóźnienia w spłacie kredytów. W takiej sytuacji nie otrzymają kredytu na większe mieszkanie. Rozdzielczość majątkowa oraz staranie się o kredyt przez żonę, która ma czystą kartą, zwiększa szansę na kredyt hipoteczny. Niektóre banki obawiając się tego typu sytuacji, odmawiają składającemu wniosek o pożyczkę hipoteczną, gdy intercyza została podpisana stosunkowo niedawno (zazwyczaj 3 bądź 6) bądź analizują szczegółowo sytuację obydwojga. Bank może sprawdzać małżonka wnioskującego pod kątem zaległości w ZUS, US czy BIK. Zaległości czy negatywna historia kredytowa, jednoznacznie przekreślają szansę na kredyt. Nie wszystkie jednak banki są tak restrykcyjne, dlatego nim złożymy wniosek w konkretnym banku, warto sprawdzić jak podchodzi do tematu kredytu hipotecznego, zaciąganego przez jednego małżonka przy intercyzie.

 

Kredyt z intercyzą większe ryzyko?

 

W przypadku małżeństwa, gdzie pracują dwie osoby i osiągają odpowiednie dochody, bank chętniej niż w przypadku małżonków z intercyzą udziela kredytu. W sytuacji, gdy jedno traci źródło dochodu, spłatę reguluje drugi małżonek. Przy intercyzie bank ponosi większe ryzyko, bo co w sytuacji, gdy małżonek nie reguluje rat kredytu? Inna sytuacja ma miejsce, gdy o kredyt starają się obydwoje, wówczas bank nie zwraca uwagi na intercyzę.

 

Z intercyzą niższa zdolność

 

Dwie pensje to nie jedna, a połączony majątek to nie jego mniejsza bądź większa część. Intercyza wpływa na zdolność kredytową. I może utrudniać zaciągnięcie kredytu małżonkowi o niższym dochodzie.

 

Kredyt gotówkowy to nie problem

 

Małżonkowie z umową o rozdzielczości majątkowej raczej nie mają problemu z uzyskaniem kredytu bez zaświadczeń, pod warunkiem, że posiadają odpowiedni dochód i oczywiście nie widnieją w BIK.

 

Pożyczki dla małżonków bez zdolności?

 

A co, gdy małżonek pracuje na czarno, pracuje na umowę o dzieło czy utrzymuje się z zasiłków? Wówczas szanse na kredyt w banku są bardzo małe. Małżonek bez zdolności kredytowej, pozostający w małżeństwie z rozdzielczością majątkową, może skorzystać z oferty szybkich pożyczek pozabankowych. Prywatni pożyczkodawcy nie wymagają podawania takich informacji i akceptują różne źródła dochodów. Pożyczkę na konto można otrzymać bardzo szybko. Wonga, NetCredit czy Vivus pożyczkę na już przelewają nawet w 15 minut. Wśród firm pozabankowych, Vivus opinie ma bardzo dobre, oferując pierwszą darmową chwilówkę bez zaświadczeń.

 

Decyzja o intercyzie nie jest łatwa, pociąga za sobą skutki, które mogą utrudniać zaciągnięcie kredytu.

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Dadd

0

Dadd Data dodania: 02-01-2017 11:35 To logiczne, że z punktu widzenia banków intercyza jest kłopotliwa, bo w przypadku gdy jej nie ma to bank może trzymać za morde dwie osoby, a tak to tylko jedną, więc odpowiedź nasuwa się sama
Franz

0

Franz Data dodania: 17-10-2016 15:02 obserwujc swoich znajomych i ogolne trendy smialo mozna stwierdzic ze intercyza w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym i bardziej dziwi brak intercyzy niż jej obecność. i pomyśleć że te 30 lat temu intercyza była uznawana za coś wręcz złego
Paweł

0

Paweł Data dodania: 20-05-2016 17:56 dla mnie intercyza to podstawa, różnie w życiu bywa, za dużo znam przypadków gdzie było dobrze, aż żona zostawiała męża i jeszcze puszczała go w skarpetach. tak samo tyle sie słyszy o historiach, gdzie małżonek czy małżonka znikali i zostawiali swoją drugą połówkę z ogromnymi długami, lepiej dmuchać na zimne
Raja

0

Raja Data dodania: 05-08-2015 19:36 Zależy z której strony się patrzy;( ja zarabiam najniższą całe życie i nawet na głupią kieckę mnie nie stać...co tu dopiero o kredycie mówić! A mąż sobie żyje..
Falicida

0

Falicida Data dodania: 03-08-2015 17:31 Nie ma się co bać intercyzy, nie taki diabeł straszny jak go malują;) 40 lat przeżyłam z mężem i z intercyzą. On chciał podpisania rozdzielczości po ślubie. Przystałam:) Życie tak się poukładało, że to do mnie los się uśmiechnął i teraz cieszę się z tej intercyzy. Miłość minęła, żyjemy razem, ale każde sobie. Ja jeżdżę po świecie, a on siedzi w domu bo nie ma za co;)
Missiaa

0

Missiaa Data dodania: 02-08-2015 17:50 Jak my z mężem się staraliśmy o hipoteczny jak byłam na macierzyńskim, to babka w banku nam powiedziała, że mój macierzyński tylko obniża zdolność męża i lepiej niech się sam stara! Tak zrobiliśmy!
Beta

0

Beta Data dodania: 02-08-2015 16:23 Ile ludzi, tyle poglądów..
Brygi57

0

Brygi57 Data dodania: 01-08-2015 20:20 Ja się nie zgodziłam na intercyzę, związek po 9 latach narzeczeństwa się rozpadł. Wyszłam za mąż za innego mężczyznę, miał tyle co ja, wspólną pracą zbudowaliśmy swój majątek:) a mój były pozostał sam ze swoim majątkiem- zgorzkniały i rozczarowany życiem! Komu zostawi to wszystko co ma! Intercyza to głupota!
Sonka

0

Sonka Data dodania: 31-07-2015 19:38 Nie wiem po prostu pochodzę z domu, gdzie wszystko było wspólne i tak mnie wychowano.. Nic od niego nie chcę, bez przesady!
Lala

0

Lala Data dodania: 30-07-2015 19:51 Sonka na jakim Ty świecie żyjesz! Każdy się zabezpiecza! Jak myślisz, że miłość po grób to w czym problem, żeby podpisać intercyzę?
fiona

0

fiona Data dodania: 29-07-2015 20:46 Ja podpisałam intercyzę bo nie wyobrażałam sobie inaczej. Od rodziców dostałam dom, dwie działki i samochód, mój mąż był goły! I dobrze zrobiłam, bo po 11 latach stwierdził, że mnie nie kocha! Gdyby nie intercyza jakaś baba korzystałaby z tego, co wypracowali moi rodzice! A tak jak goły przyszedł, tak goły poszedł!
Anna39

0

Anna39 Data dodania: 29-07-2015 19:43 Nie dziwię się, że chłopak chce intercyzę jak ma pewien majątek, a Ty nic! To jest uczciwe, spójrz na to od tej strony. Intercyza to nie jest złe rozwiązanie, przecież możecie się wspólnie dorabiać. Myślę, że boją się jej kobiety, które mają jakieś nieczyste zamiary;) ja nie miałam z tym problemu;)
Sonka

0

Sonka Data dodania: 28-07-2015 21:20 Od czterech lat wstrzymuję się ze ślubem, bo narzeczony chce intercyzy! Dla mnie to chore! Nie rozumiem tego, może ma majątek, ale nie żenię się z nim dla tego... I nie chce mieć w przyszłości takich dylematów czy dostane kredyt:(
Anna39

0

Anna39 Data dodania: 28-07-2015 19:43 Byłam dziś w banku, nawet nie pytali od kiedy intercyza. Złożyłam wniosek, zobaczymy!
elka

0

elka Data dodania: 27-07-2015 20:36 Jak masz intercyzę, to męża nie będą sprawdzać.
Werka

0

Werka Data dodania: 26-07-2015 20:16 Myślę, że dostaniesz.
Anna39

0

Anna39 Data dodania: 26-07-2015 18:17 A jakie można wiedzieć? Bo też chcę się starać o kredyt na samochód, 50 tys. Zarabiam 3200 netto, um czas nieokreślony, mam intercyzę, mąż widnieje w BIK.
Izza

0

Izza Data dodania: 25-07-2015 18:12 Mam intercyzę i dla mnie to było najrozsądniejsze wyjście, mąż hazardzista. Dostałam hipoteczny po kilku miesiącach starań, ale mam dobre zarobki.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.