Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Jak zwiększyć zdolność kredytową- 10 sposobów na pewny kredyt
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Jak zwiększyć zdolność kredytową- 10 sposobów na pewny kredyt

Reklama


 

Jak zwiększyć zdolność kredytową- 10 sposobów na pewny kredyt

 

Zbliża się nowy rok, mamy nowe plany, marzenia, które zamierzamy wreszcie zrealizować. Często konieczny jest kredyt, by spełnić swoje pragnienia. Jak zwiększyć zdolność kredytową- to pytanie, które bardzo często zadają sobie młodzi ludzie bez pożyczek, ale też osoby z kilkoma kredytami na koncie. Jest kilka sposobów, na to by poprawić swoją zdolność kredytową w ciągu kilku tygodni, wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma zasadami, co zrobić, gdy zamierzamy starać się o kredyt w najbliższej przyszłości. Dziś 10 sposobów na to jak zwiększyć zdolność kredytową.

 

  1. Konto w banku, produkty dodatkowe

Pokaż się jako wiarygodny klient. Wiesz już w jakim banku chcesz zaciągnąć pożyczkę na konto czy kredyt hipoteczny? Załóż konto w tym banku, skorzystaj z produktów dodatkowych. Regularne wpływy są istotne w przyznaniu szybkiej pożyczki jak i kredytu samochodowego czy hipotecznego.  Zakładając konto w danym banku, zwiększysz swoją wiarygodność jako klient.

 

  1. Zajrzyj do BIK

Ocena scoringowa ma znaczenie dla banku. Jedne przykładają do niej większą uwagę, a inne mniejszą, zawsze jednak odgrywa ważną rolę w ocenie możliwości klienta do zaciągnięcia pożyczki. By odpowiedzieć na pytanie jak zwiększyć zdolność kredytową, zajrzyj do BIK. Dowiesz się jak ocenia Cię BIK, jeśli ocena jest powyżej 470 pkt, to masz dużą szansę na kredyt. Ocena poniżej oznacza, że musisz nieco nad nią popracować.

 

  1. Zamknij debety, zrezygnuj z kart kredytowych

Wszystkie zobowiązania, które posiadamy mają wpływ na obniżenie zdolności kredytowej. Wiele osób bierze kartę, aktywuje, ale nie korzysta. Dla banku, gdy starasz się o kredyt, masz jednak obniżoną zdolność. W każdej chwili możesz skorzystać z karty bądź debetu. Jak zwiększyć zdolność kredytową w krótkim czasie?- Zrezygnować z kart i debetów.

 

  1. Zadbaj o odpowiednie udokumentowanie dochodów

Wysokość osiąganych dochodów to jeden z kluczowych czynników oceny zdolność kredytowej klienta. Pracujesz na umowę o pracę, dodatkowo bierzesz zlecenia po pracy? Zadbaj o regularność dodatkowych zleceń, właściwą umową. Wyższy dochód, to większa szansa na kredyt.

 

  1. Zawalcz o umowę bądź promesę zatrudnienia

Pracujesz na umowę zlecenie, zawalcz o umowę o pracę. Negocjuj z szefem. Nie jest tajemnicą, że banki najbardziej cenią klientów pracujących na umowę o pracę, a szczególnie na czas nieokreślony. Być może zacznij rozglądać się za nową posadą z 'pewniejszą' umową, gdy myślisz o pożyczce hipotecznej.

 

  1. Wkład własny ma znaczenie

Im większy wkład własny, tym lepiej. Banki niechętnie kredytują inwestycje w stu procentach. Wkład własny to karta przetargowa, odpowiedź na pytanie jak zwiększyć zdolność kredytową. To również kredyt na lepszych warunkach i większe możliwości negocjacji.

 

  1. Rozdzielczość majątkowa, gdy jeden z małżonków ma problemy finansowe

Zła sytuacja małżonka zdecydowanie utrudnia starania o pożyczkę na konto czy hipoteczną. Jeśli małżonek ma problemy finansowe i negatywny BIK, pomyśl o rozdzielczości. Wówczas bank nie weźmie go pod uwagę przy staraniach o kredyt.

 

  1. Znajdź atrakcyjnego współkredytobiorcę

Ojciec górnik czy policjant na emeryturze, który jest w sile wieku, to idealny współkredytobiorca ze stałym, pewnym dochodem. Pamiętaj, że banki udzielają kredytu na maksymalnie 35 lat, a górna granica wieku to 75-80 lat. Jeśli bierzesz kredyt z pięćdziesięcioletnim ojcem, to nie na dłużej niż 25 lat. Inną opcją współmałżonek. Banki chętniej przyznają kredyty małżeństwom niż singlom, może to pora by pomyśleć o ślubie?

 

  1. Stwórz dobrą historię kredytową

Zakupy na raty czy pożyczka pozabankowa w firmie, która współpracuje z BIK (np. Wonga). To jeden ze skutecznych sposobów jak zwiększyć zdolność kredytową. Regularna spłata, wpływa na ocenę BIK, a to w rezultacie na przyznanie kredytu.

 

  1. Z głową zamieszczaj informacje na portalach społecznościowych

To skarbnica wiedzy na temat zainteresowanych pożyczką. Dzięki portalom społecznościowym możesz zwiększyć swoją wiarygodność, ale działa to również w drugą stronę, bo profil może wzbudzić wątpliwości co do podanych we wniosku kredytowym informacji.

Jest wiele sposobów na to, jak zwiększyć zdolność kredytową w krótkim czasie. Planujesz kredyt, to pomyśl o tym już dziś!

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Demoor

0

Demoor Data dodania: 03-01-2017 10:46 Zastosowałem się do tych rad podanych w artykule i autentycznie dostałem kredyt, chyba to jakiś doradca finansowy pisał, albo osoba zorientowana w temacie, bo podobne porady i sugestie dostałem od krewnego, który wlasnie jest doradcą.
Monika

0

Monika Data dodania: 21-10-2016 12:08 zwiększyłam swoją zdolność kredytową i otrzymałam kredyt dzięki temu, że zrezygnowałam z kart kredytowych które jak to się okazało obniżały moją zdolność, więc warto zwrócić uwagę na takie drobnostki!
Bogumił

0

Bogumił Data dodania: 17-10-2016 20:59 Kredyt
Pankrok

0

Pankrok Data dodania: 23-06-2016 19:27 odmówili mi kredytu przez zbyt niską zdolność kredytową, ale wystarczyło, że pokasowałem karty kredytowe i okaząło się, że jednak jestem godny kredytu gotówkowego, ahh te banki :-)
Kimi

0

Kimi Data dodania: 23-05-2016 17:26 banki to daja kredyty wedlug swoich widzimisie, mam umowe o prace na czas nieokreslony, 3 tys netto, robie tam od 2014, nigdy nie zalegalam z niczym, zadnych problemow z bazami i mi nie przyznali kredytu, sama juz nie wiem jak zwiekszyc zdolnosc kredytową :C
Tykon

0

Tykon Data dodania: 18-05-2016 15:47 Kita, albo zastaw nieruchomości :) Tylko nie każdy ma możliwość znalezienia dodatkowej pracy, tak jak niekażdy może lub chce zastawić nieruchomość ;)
Kita

0

Kita Data dodania: 20-12-2015 20:06 Niezawodnym sposobem na to jak zwiększyć zdolność kredytową jest znalezienie dodatkowej pracy!
Ryszka

0

Ryszka Data dodania: 19-12-2015 18:44 Możesz ja mam z bratem:)
Krajewski

0

Krajewski Data dodania: 18-12-2015 19:02 Z tego co wiem to tak, ale chyba nie w każdym banku!
Ala

1

Ala Data dodania: 17-12-2015 17:35 Zamierzam wziąć kredyt z ojczymem, ale nie wiem czy mogę. De facto jesteśmy osobami sobie obcymi, bo tylko mnie wychowywał. Czy dwie obce względem prawa osoby mogą wziąć razem kredyt?
Max

0

Max Data dodania: 16-12-2015 18:05 Z współkredytobiorcą różnie bywa. Wziąłem z partnerką. Każde poszło w swoją stronę, a kredyt pozostał.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.