Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pożyczki internetowe na raty- jak sfinansować większe wydatki?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Pożyczki internetowe na raty- jak sfinansować większe wydatki?

Reklama


 

Pożyczki internetowe na raty- jak sfinansować większe wydatki?

 

Polakom brakuje oszczędności, a pokrycie większych wydatków z bieżących pieniędzy jest zazwyczaj niemożliwe. Są dwie opcje: zaciskamy pasa i oszczędzamy, bierzemy pożyczkę ratalną. Pierwsze rozwiązanie jest z pewnością bezpieczniejsze, ale czy uda nam się oszczędzić, czy nie jest tak, że musimy wydać wszystko co do grosza? Pożyczki ratalne mobilizują i wielu osobom łatwiej je spłacać niż odkładać miesięcznie określoną kwotą, bo zawsze znajdzie się jakiś wydatek. W ostatnich latach wzrost zainteresowania odnotowały pożyczki internetowe na raty. Nie obciążają domowego budżetu, formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu, nie wymagają przedstawiania zaświadczeń od pracodawcy, a gotówkę szybko otrzymuje się na konto. Pożyczki internetowe na raty pomagają sfinansować większe wydatki, zakup samochodu, remont mieszkania,    nieprzewidziany wyjazd, leczenie czy zakup sprzętu.

 

Raty odpowiedzią na niskie zarobki

 

Pracujemy dużo, a nawet bardzo dużo i jesteśmy w czołówce, biorąc pod uwagę ilość czasu spędzanego w pracy w porównaniu z innymi europejskimi narodami. Pensja nie odzwierciedla czasu spędzanego w pracy. W obszarze zarobków znajdujemy się ogonie państw europejskich, szkoda nawet porównywać się do Niemców, Duńczyków czy Włochów. W przyszłym roku minimalna pensja ma wzrosnąć o 32 zł. Nie warto nawet tego komentować! Pożyczki internetowe na raty są odpowiedzią na potrzeby naszego społeczeństwa. Zarabiamy mało, a sprzęty się psują, mieszkanie trzeba remontować czy w końcu w razie choroby potrzebne są pieniądze na badania i leczenie. Niskie zarobki to poszukiwanie okazji, promocji, niskich cen- to one w głównej mierze determinują nasze wybory. Podobnie, gdy interesują nas pożyczki internetowe na raty, ma być tanio! Tani produkt, to konieczność oszczędzania przez przedsiębiorcę. Nie zaoszczędzi na biurokracji czy prądzie, ale może na wynagrodzeniu dla pracowników i tak kółko się zamyka. Jesteśmy rynkiem, który kieruje się przede wszystkim ceną, a za nią dopiero idzie jakość. Pożyczki internetowe na raty brane  przez sąsiada, przyjaciela, syna czy ojca nikogo już nie dziwią, bo niskie zarobki Polaków nie pozwalają na oszczędzanie czy wyłożenie kilku tysięcy złotych od tak np. na remont. Raty na dowód przez internet, szybkie pożyczki miesięczne to czasem jedyna opcja, by pokryć koszt wydatków.

 

Wziąć kilkaset złotych więcej?

 

Dodatkowa, duża gotówka kusi. Pożyczki internetowe na raty oferowane przez różne firmy oscylują w granicach nawet 150 tys zł. Myśl o pieniądzach na koncie, możliwości zrealizowania planów, pobudzają hormony szczęścia, które przesłaniają rzeczywistość. Dlatego do kredytu bez zaświadczeń należy podejść na chłodno, odkładając radość na później. Wszak można wziąć kilkaset złotych więcej, ale czy trzeba? Im wyższa kwota szybkiej pożyczki, tym wyższe koszty, a co za tym idzie większe wydatki z budżetu domowego. Najlepiej wziąć kwotę, którą realnie potrzebujemy. W niektórych sytuacjach, przykładem remont czy wyjazd, nie jesteśmy w stanie oszacować co do złotówki kosztów, w związku z czym najlepiej określić przedział. Przybliżona analiza kosztów pozwoli na oszacowanie potrzebnej kwoty. Liczne pożyczki internetowe na raty to możliwość dostosowania kwoty do indywidualnych potrzeb.

 

Ile rat?

 

Tyle, ile jest to konieczne. Jeżeli zarabiasz 2000 zł, miesięcznie wydajesz 1600 zł, to na koncie pozostaje jeszcze 400 zł. By jednak zabezpieczyć się na nieprzewidziane wydatki lepiej podzielić tę kwotę na pół. Czyli rata miesięczna w okolicach 200 zł na podanym przykładzie. Pożyczki internetowe na raty można rozłożyć nawet na kilka lat. Nie warto całej nadwyżki, która pozostaje w domowym budżecie przeznaczyć na ratę kredytu, bo co w sytuacji, gdy wyskoczą kolejne wydatki? Biorąc pożyczkę ratalną musimy pamiętać, że przez te najbliższe miesiące wiele może się wydarzyć i na taką ewentualność należy się zabezpieczyć. Wiele osób podkreśla, że lepiej spłacić szybciej, bo są niższe koszty. To prawda im krótszy okres, tym niższe koszty. Z drugiej strony to większe obciążenie dla budżetu i w wielu przypadkach pożyczki internetowe na raty opłaca się rozłożyć na dłuższy okres, spłacając powoli i nie martwiąc się o bezpieczeństwo finansowe każdego dnia. Kluczową kwestią w określeniu ilości rat, jest przeliczenie, ile zostaje w domowym budżecie każdego miesiąca i przeznaczenie nie więcej niż połowy na pożyczki internetowe na raty.

 

Jak pożyczyć przez internet?

 

Pierwszym krokiem jest znalezienie firmy, która oferuje pożyczki internetowe na raty. Tego typu firm jest coraz więcej, w związku z czym koniecznie trzeba sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. Można to zrobić między innymi sprawdzając opinie w sieci, a także na stronie Związku Firm Pożyczkowych, w zakładce Rejestr Firm Pożyczkowych. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie wymagań pożyczkodawcy. Do kogo skierowana jest oferta, jakie dokumenty są wymagane, jakie informacje należy podać we wniosku. Firmy oferujące pożyczki internetowe na raty stawiają różne wymagania, szczególnie jeśli chodzi o wiek czy dokumenty. Większość wymaga danych z dowodu osobistego, a przy wyższych kwotach wyciągu z konta z ostatnich miesięcy. Pożyczki internetowe na raty przyznawane są na podstawie weryfikacji informacji zawartych we wniosku. Pożyczkodawca ocenia nie tylko zdolność klienta do zaciągnięcia pożyczki na konto, ale również jego wiarygodność. Pozabankowe pożyczki internetowe na raty to bardzo szeroka oferta, skierowana do różnych grup społecznych. Pożyczkodawcy deklarują, że w ich ofercie są pożyczki bez big, pożyczki dla zadłużonych, raty na dowód przez internet dla pracujących na umowę o dzieło, zlecenie czy na czarno.

 

Mam kilka kredytów, dostane raty przez internet?

 

Posiadanie kredytów, nie zamyka drogi do dodatkowego zastrzyku gotówki w postaci szybkiej pożyczki. To czy ją otrzymamy zależy od zdolności kredytowej. Firmy oferujące pożyczki internetowe na raty, bez problemu pożyczają osobom posiadającym kredyty bankowe czy inne zobowiązania. To my w pierwszej kolejności musimy zadać sobie pytanie czy kolejne pożyczki internetowe na raty damy radę spłacić?

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Damian

0

Damian Data dodania: 02-01-2017 15:53 Jeśli chodzi o chwilówki na raty to najlepszą firmą do tego jest ZAPLO i WONGA. Są tani i szybciutko daja decyzje kredytową, pieniądze w 15 minut, więc polecam.
Monika

0

Monika Data dodania: 18-10-2016 11:09 pożyczka ratalna jest wspaniałą alternatywą dla chwilówek, które trzeba spłacać na raz, zwłąszcza dla tych, którzy mają ciężko ze spłatą wszystkiego
Adam

0

Adam Data dodania: 20-05-2016 18:44 też brałem w zaplo i też polecam, mają tanie raty i bardzo szybko sie przechodzi procedure, myślałem że ze swoim brakiem zdolności nie dostane, ale jednak, warto próbować
Hegemob

0

Hegemob Data dodania: 28-04-2016 16:00 Dobre pożyczki internetowe na raty są w zaplo. Polecema tę firmę gdyż ma bardzo dobrą opinię i można szybko przez neta pożyczyć nawet 10 tyś. Można rozłożyć pożyczkę na dogodne raty do 2 lat.
Kier

0

Kier Data dodania: 28-08-2015 19:22 Masz pożyczki internetowe na raty, więc nie ma z tym problemu!
Xp

0

Xp Data dodania: 26-08-2015 19:58 Ja potrzebuję 6 tys na już...
LF

0

LF Data dodania: 26-08-2015 19:35 Pożyczki internetowe na raty dają teraz w kwocie nawet 100 tys złotych, więc nie powinnaś mieć problemu!
Aneta

0

Aneta Data dodania: 25-08-2015 20:18 10-12 tys
LF

0

LF Data dodania: 25-08-2015 19:24 A ile potrzebujesz?
Aneta

0

Aneta Data dodania: 24-08-2015 20:41 Właśnie się zastanawiam, gdzie wziąć raty na dowód. Nie zamierzam prosić się szefa o zaświadczenie!
Raszka

0

Raszka Data dodania: 24-08-2015 18:03 Jestem podobnego zdania jak Kania. Dwa miesiące temu zdecydowałam się na kredyt samochodowy (12 tys zł, czyli nie dużo) w banku, w którym mam rachunek. Jak przyszło do wypełnienia wniosków, to chwyciłam się za głowę;o Do tego zaświadczenie od pracodawcy- tylko po co skoro moja wypłata regularnie wpływa od kilku lat? Zrezygnowałam, postanowiłam odłożyć jeszcze 6 tys a kolejne 6 wziąć prywatnie!
Kania

0

Kania Data dodania: 23-08-2015 19:27 Bank nie każdemu daje, poza tym jak mam stać w kolejkach, biec do szefa po zaświadczenie, to się odechciewa..
Smokk

0

Smokk Data dodania: 23-08-2015 15:31 Ja jakoś nie potrafię się przekonać do prywatnych pożyczek, jak biorę to tylko w banku;)
LF

0

LF Data dodania: 22-08-2015 17:50 Polecam Ferratum Bank, co prawda można rozłożyć tylko na 12 mcy, ale mają bardzo pozytywne opinie.
Frycek

0

Frycek Data dodania: 22-08-2015 16:26 Ja brałem raz z Zaimo. Koszty nawet, nawet, ale nie polecam się spóźniać z ratą!
Eka

0

Eka Data dodania: 21-08-2015 21:00 Jaki pożyczki ratalne pozabankowe polecacie?
Rekin

0

Rekin Data dodania: 21-08-2015 20:37 Niektóre sprawdzają, ale zazwyczaj podają taką informację, więc możesz to sprawdzić, bez problemu!
Finas

0

Finas Data dodania: 20-08-2015 20:29 Praktycznie żadna prywatna firma nie sprawdza BIK.
Pożyczka bez bik

0

Pożyczka bez bik Data dodania: 20-08-2015 19:19 Gdzie znajdę pożyczkę ratalną bez bik?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.