Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Ranking pożyczek dla firm 2016
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 28-05-2016/16:28

Ranking pożyczek dla firm 2016

Reklama


 

Ranking pożyczek dla firm 2016

 

Pieniądz robi pieniądz

Każdy przedsiębiorca, niezależnie czy to osoba z działalnością gospodarczą, właściciel małej firmy czy prezes korporacji, dobrze wie jak ważny przy prowadzeniu interesów jest odpowiedni fundusz i idąca za nim płynność finansowa. Aby firma mogła się rozwijać i przynosić zyski potrzebuje do tego odpowiednich nakładów. Co jednak zrobić gdy nie ma się kapitału na rozwinięcie biznesu? W odpowiedzi na to pytanie sporządziliśmy ranking pożyczek dla firm 2016.

 Trzy rodzaje kredytu

Jesteśmy w stanie rozróżnić trzy dostępne na rynku finansowym rodzaje kredytów i  pożyczek dla firm. Jeśli dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki w świecie biznesu i potrzebujemy kapitału na rozkręcenie działalności możemy zwrócić się o kredyt dla nowych firm. Gdy chcemy uzyskać finanse na rozwój bieżącej działalności wnioskujemy o kredyt inwestycyjny. Natomiast w sytuacji, gdy brakuje nam funduszy na pokrycie najpilniejszych bieżących wydatków potrzebny jest nam kredyt obrotowy.  Każdy z wymienionych rodzajów pożyczek wykorzystany w odpowiedni sposób może przynieść pożądane zyski i przyczynić się do rozwoju firmy. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym ofertom dostępnym na rynku.

Liderzy kredytu dla nowych firm

Miano nowej firmy najczęściej nadaje się firmom, które działają krócej niż rok czasu. Takie przedsiębiorstwa  nie posiadają jeszcze wypracowanej pozycji na rynku co wiąże się z większym ryzykiem kredytowym dla udzielającego finansowania. Efektem tego jest wyższe oprocentowanie i bardziej rygorystyczne warunki umowy kredytowanej w porównaniu z usługami tego typu dla innych przedsiębiorstw.

 IdeaBank kredyt NA START

Pierwszą godną uwagi ofertą w naszym rankingu jest gotówka dla nowych firm z IdeaBanku. Możemy pożyczyć do 350tyś na okres do 10 lat. Prowizja wynosi 0%, a oprocentowanie zaczyna się od 6,5%. Ponadto w przypadku skorzystania z   promocji „Rok bez ZUS-u” bank przez 12 miesięcy okresu kredytowania będzie wypłacać premię z opcją przeznaczenia jej na składki ZUS w wysokości do 400zł. Zdecydowaną zaletą tej oferty jest brak wymaganego stażu działalności.

 Iwoca – pożyczka dla firm bez ZUS US

W przypadku, gdy kluczowa jest szybkość pożyczki i nie chcesz tracić czasu na zbędne procedury wybierz firmę Iwoca – numer 1 w pozabankowych pożyczkach dla firm. Wnioskowanie przebiega poprzez prostą rejestrację online i trwa tylko kilka minut. Gotówkę, od 5000zł nawet do 150tyś  na okres do 6 miesięcy, otrzymamy na konto w 48 godzin od przyznania pożyczki. Znakiem rozpoznawczym Iwoca są przejrzyste zasady, brak ukrytych opłat i pożyczka bez zaświadczeń ZUS US. Iwoca to brytyjski start-up, któru została założony w 2012 roku i od tego czasu zdążył zdobyć renomę i uznanie wśród klientów w całej Europie. Na polskim rynku firma działa od lutego 2014 roku i obecnie jest liderem jeśli chodzi o szybką pożyczkę dla firm bez zaświadczeń.

 
Najlepsze kredyty inwestycyjne dla firm

Aby móc się ubiegać o kredyt inwestycyjny nasza firma musi prowadzić działalność przez określony czas, najczęściej od 12 do 24 miesięcy. Zazwyczaj oprocentowanie kredytów inwestycyjnych jest niższe niż w przypadku kredytów dla nowych firm ze względu na mniejsze ryzyko kredytowe. Zwykle są to duże kwoty na długi okres czasu. Zważając na ten fakt banki często wymagają zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości będącej własnością firmy.

 PKO Bank Polski – kredyt dla firm bez biznes planu

Jest to oferta skierowana do wszystkich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą od minimum 18 miesięcy. PKO BP oferuje do 500tyś zł na maksymalny okres 5 lat bez przedstawiania biznes planu i prognoz finansowych. W promocji do końca maja prowizja wynosi 0,7%.

 ING Bank Śląski – kredyt bez ZUS i US

Kolejną wartą uwagi pozycją jest kredyt w ING. Kwota do 1,2mln zł na okres do 10 lat. Bank zapewnia o wydaniu decyzji w przeciągu 48 godzin, a dodatkowo przyciąga brakiem wymaganych zaświadczeń ZUS, US oraz faktur. Prowizja może wynosić 0% kosztem wyższej marży, dostępne jest również dobrowolne ubezpieczenie, które obniża marżę o 0,5 pkt procentowego.

 Najlepsze kredyty obrotowe – płynność finansowa na wyciągnięcie ręki

Według statystyk najczęstszym użytkownikiem kredytów obrotowych są firmy handlowe. Spłata uzależniona jest od okresu rozliczeniowego firmy i przeważnie następuje w przeciągu 90, 180 lub 360 dni. Kredyt obrotowy bywa również dostępny w obcej walucie, jest udostępniany na bieżącym rachunku bankowym firmy jako linia kredytowa i najczęściej jest odnawialny. To najlepsze wyjście dla przedsiębiorstw chcących zachować finansową płynność jednocześnie na bieżąco rozliczając się z kontrahentami.

 Bank BPH – kredyt obrotowy bez zabezpieczenia

Oferta kredytowa Banku BPH wyróżnia się na tle innych brakiem zabezpieczenia kredytu w przypadku firm w dobrej kondycji finansowej. Kredyt jest udzielany w formie linii debetowej, a jego kwota jest ustalana indywidualnie. Możliwość oscyluje między 10tyś ,a 1mln zł na okres od 3 miesięcy do 10 lat. O finansowanie mogą ubiegać się firmy ze stażem działalności powyżej roku, które nie zalegają z płatnościami w ZUS i US. Bank nie wymaga faktur i biznes planu, nie pobiera prowizji za niewykorzystaną kwotę. Standardowa prowizja 2% podlega możliwości negocjacji.

 Raiffeisen Bank – elastyczny termin i wysokość rat

W boju o klienta biznesowego ciężkie działa wytacza również Raiffeisen Bank. Proponuje kredyt odnawialny na rachunku bieżącym do 250tyś zł i możliwością negocjacji prowizji. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zabezpieczenia spłaty poprzez swoje ubezpieczenie na życie. Kolejną rzeczą mającą na celu przyciągnąć klienta jest opcja dostosowywania terminów spłat i wysokości raty w zależności od specyfiki charakteru działalności.

 Szybka pozabankowa pożyczka dla firm bez zaświadczeń ZUS US

Poza wymienionymi wyżej rozwiązaniami kredyty bez ZUS i US na wyjątkowych warunkach oferuje również Profi Credit. Otrzymamy nawet do 25tyś zł z możliwością rozłożenia pożyczki nawet do 30 wygodnych elastycznych rat. Za tą pozycją przemawia brak dodatkowych kosztów w przypadku odroczenia terminu płatności rat oraz brak formalności. Krótki wniosek bez zaświadczeń składamy online, a gotówkę możemy otrzymać niemal od ręki. Aby dostać szybką gotówkę dla firm bez ZUS i US wymagany jest minimum 3 miesięczny staż działalności gospodarczej.

 Czym się kierować wybierając kredyt dla firm?

Podczas analizy ofert i dokonywania wyboru najbardziej istotnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest całkowity koszt kredytu. Koszt kredytu to składowa wielu czynników. Są to m.in. oprocentowanie nominalne, prowizja banku, ubezpieczenie. Niektóre banki potrącają również opłatę przygotowawczą. Podczas finalizowania kredytu lub pożyczki należy uważnie zapoznać się z umową, gdyż tylko przed złożeniem podpisu mamy możliwość negocjowania warunków.

 Pozostałe warunki, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze pożyczki dla firm jest maksymalny okres kredytowania, kwota kredytu oraz możliwość karencji. Karencja czyli inaczej zwłoka to nic innego jak czasowe zawieszenie spłaty części kapitałowej raty, gdzie część odsetkowa jest cały czas spłacana. Teraz, gdy wiedzą Państwo jakie oferty są godne zainteresowania i na co zwrócić uwagę przy wyborze, nie pozostaje nic innego jak zastosowanie rankingu pożyczek dla firm 2016 w praktyce.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

2

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

3

vialet

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

4

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

5

axicard

Od 500 pln do 6 000 pln

Od 0% prowizji za 30 dni

Bez wpłat potwierdzających konto bankowe

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Lek

0

Lek Data dodania: 04-01-2017 12:28 Dla firm bez ugruntowanej pozycji, długiego stażu i wielkich zysków to najlepszą opcją jest iwoca albo idea bank, sa to instytucje, ktore sa w stanie dac szanse dopiero rozwijajacym sie firmom
Kierman

0

Kierman Data dodania: 12-09-2016 13:17 jesli masz nowa młodą firmę to najlepszym rozwiazaniem jest Idea Bank najchetniej udzielaja pozyczek dla mlodych firm z tych wszystkich wymienionych
TRT

0

TRT Data dodania: 12-07-2016 17:43 ze swoich własnych doświadczeń i z tego co słyszałem to IDEA BANK jest najlepszą opcją dla początkujących firm, mi po 7 miesiącach przyznali kredyt, a i czytałem opinie, że mają wysoką przyznawalność
Pozor

0

Pozor Data dodania: 29-06-2016 11:49 niestety ze swoją kondycją w ZUS i US skazany byłem na Iwoca, myślałem że ze mnie zedrą i współpraca będzie ciężka i krótka, ale na szczęście się myliłem, pozabankowo też można dobrze pożyczyć, nawet jako firma
Joanna

0

Joanna Data dodania: 22-06-2016 18:00 też dostałam kredyt w IDEA banku, świetna oferta dla startujących firm, chociaż uważam że z tą promocją bez ZUS to troche naciąganie
Piotr

0

Piotr Data dodania: 16-06-2016 15:41 całe życie jestem związany z PKO i tam też wziąłem kredyt na start i polecam. jak ktos jest ich stałym klientem to jest łatwiej i można dostać lepszą ofertę
ajdija

0

ajdija Data dodania: 10-06-2016 18:52 wzięłam kredyt dla nowych farm w IDEA, jeśli ktoś ma zdolność to polecam, mają moim zdaniem najlepszą ofertę i wszystko przebiega sprawnie
firmen

0

firmen Data dodania: 30-05-2016 17:42 żaden bank nie chciał mi udzielić kredytu bo mam zaległości w ZUS i US, a IWOCA dali mi tego samego dnia, mało tego jak zbuduje sie u nich wiarygodność i historie to można się dogadać, są elastyczni. Odkąd zacząłem współpracować z Iwoca znacznie łatwiej mi prowadzić firme, bo wiem że mam dodatkowe fundusze wtedy, gdy ich potrzebuje
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.