Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Bezpłatne porady dla zadłużonych- gdzie szukać pomocy?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 09-01-2017/10:54

Bezpłatne porady dla zadłużonych- gdzie szukać pomocy?

Reklama


 

 

Bezpłatne porady dla zadłużonych- gdzie szukać pomocy?

Długi to stan umysłu, choć pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, twierdząc, że to głównie stan portfela. Obecnie trudno jest spotkać osobę, która nie ma kredytu, szybkiej pożyczki na koncie, karty kredytowej czy limitu w rachunku. Większość ma jakieś zadłużenie. Ale każdy inaczej radzi sobie z długami. Jedni walczą i wychodzą na prostą, inni składają broń i czekają aż sytuacja sama się rozwiąże. Ludzie potrafią wyjść z dużych problemów finansowych, bankructwa, a inni nie potrafią się podnieść z małego zadłużenia. Wiele zależy od naszego podejścia. A ono często jest wynikiem tego czy otrzymamy pomoc od innych. Dziś o tym, gdzie otrzymamy bezpłatną pomoc.

Czarne wizje kontra światełko w tunelu

Ataki lęku, nieprzespane noce, nerwica, strach przed wyjściem z domu, otworzeniem drzwi… Czarne wizje przeplatające się z poczuciem wstydu i bezradnością- tak u wielu zadłużonych wygląda życie. Mało kto mówi o psychologicznym aspekcie zadłużenia. A od tego należałoby zacząć wychodzenie z długów. Większość osób zadłużonych odczuwa wstyd z powodu sytuacji w jakiej się znaleźli. A przecież każdy może wpaść w długi. Większość osób w dzisiejszym świecie ma kredyty, los może spłatać każdemu niemiłą niespodziankę i wpędzić w długi. Jedno nieprzewidziane zdarzenie, pociągające kolejne i upadamy na dno. Długi to nie powód do wstydu, każdego może spotkać bolesny upadek finansowy. Walkę z zadłużeniem należy rozpocząć od uświadomienia sobie, że nie mamy czego się wstydzić. Trzeba wyjść z domu i szukać pomocnej dłoni.

Oferuję oddłużenie

Wiele osób zadłużonych pomocy szuka na forach kredytowych. Zamieszczając zdesperowane posty, co robić, od czego zacząć, kto pożyczy mi gotówkę??? Odpowiedzi bywają różne jedne pozytywne, a inne wpędzają w jeszcze większy psychiczny dół. Często odzywają się osoby, które oferują pożyczenie gotówki, oddłużenie, ale na bardzo niekorzystnych warunkach. To najgorszy z możliwych sposobów na oddłużenie, wejście w kolejną pożyczkę, z osobą poznaną w sieci. Nie dajmy się oczarować, że ktoś pożyczy pieniądze ot tak i pomoże wyjść z długów za darmo. Lepiej poszukać pomocy w innych miejscach.

Stowarzyszenia wyciągają dłoń

Potrzeba zrodziła organizacje działające na rzecz zadłużonych. Co prawda w Polsce nie działa ich wiele i są głównie w dużych miastach, ale oferują pomoc w różnych obszarach dla osób, które wpadły w spiralę zadłużenia. Stowarzyszenia tworzą specjaliści z różnych branż, którzy udzielają porad w zakresie finansowym i prawnym, ale też co bardzo ważne działają aktywnie obszarze przywrócenia pozytywnego myślenia. Współpracują z psychologami, którzy w pierwszej kolejności pomagają podnieść się z psychicznego dna.

Darmowe porady

Dzięki działalności stowarzyszeń, zadłużeni uzyskają pomoc prawną, finansową czy psychologiczną bez ponoszenia żadnych kosztów. W przypadku osób z długami każda kwota ma znaczenie. Jeśli mamy wydawać kolejne pieniądze na prawników, psychologów czy firmy doradztwa finansowego to wolimy spłacać długi. Usługi te niestety nie są tanie i nie wszystkich na nie stać, zwłaszcza gdy ma się długi to ciężko coś wysupłać. Oczywiście w wielu przypadkach profesjonalna pomoc prawna czy psychologiczna jest jak najbardziej wskazana. Natomiast na tym pierwszym etapie podnoszenia się z finansowego dna, gdy nie mamy pieniędzy i pojęcia co dalej zrobić, warto pomyśleć o skontaktowaniu się ze stowarzyszeniem działającym na rzecz pomocy osobom zadłużonym. Uzyskamy ważne informacje na początek, jak zacząć działać, co robić.  

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej

SKEF swój początek miał w 1997 roku w Gdyni. Od tego czasu Stowarzyszenie działa aktywnie na wielu frontach, w tym pomocy zadłużonym. Ośrodki Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego działają w pięciu miastach, w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie i Białej Podlaskiej. W ośrodkach pomoc otrzyma każdy kto ma problemy finansowe i potrzebuje pomocy prawnej, w tym również ośrodki świadczą pomoc w zakresie upadłości konsumenckiej. Z doradcami można skontaktować się również za pomocą poczty elektronicznej oraz telefonicznie.

Program wsparcia Zadłużonych

Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych działa od 2010 roku. Stowarzyszenie oprócz porad prawnych, finansowych oferuje wsparcie psychologiczne, zarówno indywidualne jak i grupowe. Grupy Anonimowych Dłużników działają w trzech miastach, jest to Warszawa, Gdańsk i Poznań. Każdy kto przyjdzie otrzyma wsparcie. Spotkamy ludzi podobnych do nas, wymienimy się doświadczeniami, otrzymamy wsparcie. Porady i spotkania są bezpłatne.

Stowarzyszenie Osób Ubogich i Zadłużonych

To kolejne miejsce, do którego warto przyjść, gdy borykamy się z długami. Stowarzyszenie oferuje pomoc osobom z długami, ubogim, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Zadłużony otrzyma pomoc prawną, w tym w obszarze windykacji, egzekucji komorniczej. Doradcy dokonają analizy sytuacji materialnej zadłużonego, wskażą instytucje działające w okolicy dłużnika, które oferują pomoc.

Stowarzyszenia działające na rzecz pomocy dłużników dają nadzieję na lepsze jutro. Trzeba tylko zrobić ten pierwszy krok.   

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Kajetan

0

Kajetan Data dodania: 07-02-2017 20:50 ja to juz stracilem cala nadzieje, czy w ogole gdzies istnieje takie cos jak bezplatne porady dla zadluzonych i jakas bezinteresowna pomoc???!! watpie ;(
Potrzebowski

0

Potrzebowski Data dodania: 12-01-2017 22:52 Potrzebuje pozyczki maksymalna kwota konsolidacji pod zastaw hipoteki wartosc 150tyś a ktoś może mi pomóc w uzyskaniu? Mieszkanie w Zabrzu mam.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.