Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 28-04-2016/13:37

Co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady

Reklama


 

Co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady

 

Wkład własny spędza sen z oczu młodym Polakom. O ile stać ich na kredyt, o tyle nie zawsze jest na wkład własny. W 2014 roku wystarczyło 5%, by wnioskować o kredyt hipoteczny. W ubiegłym roku, wysokość wymaganego wkładu własnego wzrosła do 10%, obecnie jest to 15%, a w przyszłym roku będzie 20%!

 Oznacza to, że już nie tylko niskie zarobki, brak umowy o pracę będą stały na przeszkodzie do uzyskania kredytu, ale również wysoki wkład własny. Przez te ostatnie miesiące coraz częściej wpisywana była w wyszukiwarkę fraza co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady. Jak uzyskać dodatkową gotówkę, gdy spełnia się pozostałe kryteria. Czy musimy rezygnować z kredytu, czekając kolejne lata? Dziś w tematyce co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady? Skąd wziąć pieniądze i jakie rozwiązania są najlepsze. Wszystko oczywiście kręci się wokół pieniędzy i nie da się ukryć, że mając dobre zarobki, wcale nie trudno zdobyć gotówkę na wkład własny. A czy są inne sposoby?

 

Pora zacząć zbierać gotówkę?

 

To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy są na początku swojej drogi zawodowej, jeszcze lepiej gdy mieszkają póki co z rodzicami i większość pensji mogą odkładać. Nadmierne zadłużanie na starcie nie jest dobrym pomysłem. Osoba dwudziestoletnia ma czas na uzbieranie pieniędzy na wkład własny. W tym okresie życia zazwyczaj skupiamy się na nauce i pracy, zadając sobie pytanie co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady najczęściej dotyczą oszczędzania. To najrozsądniejsze wyjście. Nie musimy troszczyć się jeszcze o własną rodzinę, możemy nadal korzystać z pomocy rodziców i warto optymalnie to wykorzystać, np. pracując dodatkowo, a wszystkie zarobione pieniądze odkładać na konto oszczędnościowe. W zależności od zarobków, w ciągu roku, dwóch, trzech lat spokojnie uzbieramy na wkład własny. Po kredyt startujemy z czystą kartą.

 Na początek mamy jedno zobowiązanie, które łatwiej będzie spłacać również w przyszłości. Oszczędzanie i zbieranie gotówki na wkład własny warto rozpocząć, gdy tylko pierwsza wypłata wpłynie na konto. O ile to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku dwudziestolatków, o tyle trzydziestolatkowie nie chcą i nie mają już na co czekać. To czas, by założyć rodzinę i najwyższa pora, by myśleć o samodzielności.

 

Pożyczka w zakładzie pracy

 

Jedną z tańszych opcji sfinansowania wkładu własnego jest pożyczka od zakładu pracy. W dobrej sytuacji są osoby pracujące na państwowych posadach. Kasy zapomogowo- pożyczkowe umożliwiają zaciągnięcie nieoprocentowanej pożyczki swoim pracownikom. Z takiej opcji mogą skorzystać między innymi pracownicy budżetówki czy też dużych firm.

 Warto sprawdzić czy nasz pracodawca również daje możliwość pożyczenia gotówki na atrakcyjnych warunkach. Warto wiedzieć, że tego typu pożyczki nie widnieją w BIK, a co za tym idzie zobowiązanie nie obniża zdolności kredytowej, przy składaniu wniosku o pożyczkę hipoteczną w banku. Dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują pieniędzy na wkład własny na już i przez najbliższe lata nie zamierzają zmieniać pracodawcy. Plusy są dla obu stron, zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Ten pierwszy zyskuje lojalnego i pewnego pracownika, ten drugi pożyczkę i możliwość realizacji swoich potrzeb.

 

Skorzystaj z MdM

 

Osoby młode do 35 roku życia bądź też, które są starsze, ale mają na wychowaniu troje dzieci mogą do 2017 roku skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. To bardzo dobra opcja, gdy szukamy odpowiedzi na pytanie co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady. Wysokość dofinansowania zależna jest od kilku czynników, o których pisano kilka dni temu i warto zajrzeć, jakie wymagania trzeba spełnić i ile dopłaty można otrzymać.

 

Kiedy kredyt z banku na dofinansowanie?

 

Opcją jest też kredyt gotówkowy z banku. To rozwiązanie poleca się osobom, które osiągają odpowiednio wysokie dochody, mają pewną pracę i będą w stanie regulować zarówno kredyt hipoteczny jak i gotówkowy, który ma pokryć wkład własny. Najlepiej jeśli mamy na koncie pewne oszczędności na czarną godzinę, które będą stanowić zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych wydatków. Można również pomyśleć o ubezpieczeniu takiego kredytu na wypadek utraty pracy czy choroby.

 

Pożyczka rodzinna

 

Wiele osób nie chce korzystać z tej opcji, w myśl powiedzenia, że z rodziną dobrze wychodzi się na  zdjęciach. Jednak jeśli zależy nam na czasie i nieoprocentowanej pożyczce to opcję tę warto wziąć pod uwagę. Zwłaszcza gdy rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie mają oszczędności i pożyczenie pieniędzy na pewien okres nie będzie stanowiło dla nich problemu.

 

Zabezpieczenie kredytu drugą nieruchomością

 

To jedna z możliwości akceptowana przez praktycznie wszystkie banki. Co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady również wskazują to rozwiązanie jako korzystne. Jeśli rodzic ma nieruchomość i wyraża zgodę na zabezpieczenie kredytu nie ma większego problemu. Dzięki temu unikniemy wkładu własnego, a i można liczyć na atrakcyjne oprocentowanie pożyczki hipotecznej.

Inne opcje co zrobić gdy nie mam gotówki na wkład własny – porady dotyczą również możliwości zaciągnięcia pożyczki prywatnej bez wpisu w BIK.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

2

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

3

vialet

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

4

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

5

axicard

Od 500 pln do 6 000 pln

Od 0% prowizji za 30 dni

Bez wpłat potwierdzających konto bankowe

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Fela

0

Fela Data dodania: 13-02-2017 21:05 Wszystkim się tu dobrze radzi, gorzej jak człowiek jest zdany sam na siebie, mam dzieci, które chce wykształcić i nie mam oszczędności, a stać mnie na ratę kredytu hipotecznego, tyle, że nie mam na wkład własny...
Postal

10

Postal Data dodania: 04-01-2017 10:59 jak nie masz gotówki na wkład własny to w 99% przypadków najprawdopodobniej po prostu nie stać cie na kredyt i radze sobie wtedy odpuścić bo nie ma co na siłe
Megafon

6

Megafon Data dodania: 26-10-2016 11:25 jak nie mamy pieniedzy na wkład włąsny to trzeba je zarobić i odłożyć! proste! ewentualnie jak ma sie farta to rodzice dadzą hehehe
Gabon

2

Gabon Data dodania: 09-09-2016 16:41 lepiej sie pospieszyć bo od przyszłego roku wkład własny 20%, wiec jeszcze ciezej bedzie skombinowac pieniadze na wklad wlasny, no ale co poradzic
Lantar

1

Lantar Data dodania: 20-06-2016 20:04 i tak ludzie raczej biorą kredyty na wkład własny, więc po prostu będą się zadłużać na o 10% więcej, ziemia się będzie kręcić dalej, a ludzie dalej będą brać kredyty hipoteczne i kupować mieszkania oraz domu,
Iwona

1

Iwona Data dodania: 16-06-2016 13:10 powariowali już kompletnie, MdM niedługo się kończy, od przyszłego roku wkład własny ma wynosić o 10% więcej, pensje oczywiście w górę nie idą, już teraz nielicznych stać na kredyt hipoteczny, a co będzie od nowego roku?
bid

18

bid Data dodania: 13-06-2016 19:19 zarabiam 4tys netto, moja żona też coś koło tego, oboje jesteśmy po studiach inżyneirskich, na wkład własny uzbieraliśmy w około rok. trzeba było iść na dobry kierunek studiów i znaleźć swój fach to byście nie mieli teraz takich problemów jak brak gotówki na wkład własny
Ewcia

2

Ewcia Data dodania: 30-05-2016 16:19 przy 200tys wkład własny wynosi przeważnie 40tys, to paranoja, ile lat trzeba oszczędzać by uzbierać takie pieniądze? a żaden bank nie chciał dać mi kredytu na wkład własny
Farewell

3

Farewell Data dodania: 19-05-2016 17:59 niestety, własne mieszkanie to spory wydatek i trzeba sie z tym liczyć. ja bez własnego funduszu na wkład własny nawet bym nie myślał o kredycie hipotecznym, bo jak wszystko bierzemy na kredyt to nie ma co sie dziwic, że kończy sie to komornikiem a bankom w to graj tak naprawde
Piotr

4

Piotr Data dodania: 11-05-2016 13:29 Może to nietypowe, ale odkąd zacząłem myśleć w miare racjonalnie moim marzeniem było własne mieszkanie. Może wynikało to z faktu, że kontaktów z rodzicami nigdy nie miałem dobrych, a może kwestia że gnieździliśmy się w pięcioro w małym mieszkaniu. Tak czy inaczej w wieku 18 lat postawiłem sobie za cel, że będę miał własne mieszkanie i od pierwszej podjętej pracy zacząłem odkładać na ten cel pieniądze. Po obronie licencjatu dostałem dobrą pracę w zawodzie i wtedy w wieku 23 lat w wieku spełniłem swoje marzenie kupując na kredyt hipoteczny kawalerkę, a odłożone wcześniej pieniądze były jak znalazł właśnie na wpłatę własną. Można, trzeba tylko myśleć!
Maria

0

Maria Data dodania: 10-05-2016 19:42 a ja nie chciałam pomocy od swojej rodziny, wolę zawdzięczać wszystko sobie i dzięki temu być niezależna i nie słuchać potem głupich wypominek. wspólnie z mężem na wkład własny do kredytu hipotecznego zbieraliśmy pięć lat, ale satysfakcja, którą czuliśmy gdy już zamieszkaliśmy w naszym wymarzonym domu była wprost nie do opisania :)
Paulisia

0

Paulisia Data dodania: 10-05-2016 19:00 pozazdrościć tylko rodziców/teściów , moi nie chcieli nam dać nawet błogosławieństwa, nie mówiąc już o jakiejś gotówce na wkład własny czy chociaż pożyczce rodzinnej
Julian

0

Julian Data dodania: 09-05-2016 17:22 może niektórzy mnie skrytykują, ale na wpłatę własną kredytu hipotycznego dla córki odkładałem pieniądze bardzo długo. prawdę mówiąc na początku miały być to pieniądze na jej edukację, ale córka doskonale się uczyła i miała stypendium na uczelni, a ja nie przestawałem z żoną odkładać i koniec końców, gdy córka wyszła za mąż w ramach prezentu ślubnego sfinansowaliśmy Im wpłatę własną pod kredyt
Monroe

0

Monroe Data dodania: 09-05-2016 15:54 My z mężem na wkład własny do kredytu hipotecznego uzbieraliśmy pieniądze z kopert z wesela.
HERBERT

0

HERBERT Data dodania: 07-05-2016 08:17 Cierpliwy, ale nie każdy ma taką możliwość by czekać i odkładać, my np skorzystaliśmy z programu MdM jeszcze w 2014 roku i wzielismy drugi mniejszy kredyt na wykończenie domu, póki co żyje nam się świetnie w nowym domu, a i ze spłatami dajemy rade :)
Cierpliwy

0

Cierpliwy Data dodania: 06-05-2016 18:09 A ja razem z lubą odkładamy na wpłatę własną - właśnie dlatego, żeby nikomu nic nie zawdzięczać i nie być zależnym, wystarczy, że kredyt hipoteczny to jest już bardzo krótki łańcuch. A branie kredytu by wziąć drugi kredyt wydaje mi się conajmniej krokiem nierozsądnym.
Lipik

0

Lipik Data dodania: 06-05-2016 17:20 Ja by uzbierać fundusz na wkład własny pod kredyt hipoteczny wziąłem pożyczkę w zakładzie pracy - tak zwaną pożyczkę pracowniczą. I szczerze mówiąc z perspektywy czasu mam mieszane uczucia, bo z jednej strony mam to swoje wymarzone mieszkanie i jestem niewolnikiem hipoteki, a z drugiej strony... no właśnie jestem niewolnikiem. Spłacam jedno, spłacam drugie, a pożyczka w zakładzie pracy wytrąciła mi z ręki kartę przetargową - szef mi nawet wypomniał że umożliwił mi taką opcję, od czasu zaciagniecia tej pożyczki ani podwyżki ani awansu, obiecywanego zresztą, tylko obowiązków mi przybyło. Także wszystko ma dwie strony.
Janek

0

Janek Data dodania: 06-05-2016 16:31 a ja wyjechałem za granicę na rok razem z małżonką i zarobiliśmy na wkład własny i jeszcze nam zostało troche gotówki w ramach poduszki finansowej, co człowiek to metoda.
Bonik

1

Bonik Data dodania: 02-05-2016 19:56 Też mam kredyt na wkład własny. Oszczędzać to można do śmierci!
IngaA

0

IngaA Data dodania: 01-05-2016 16:44 Wzięłam kredyt na wkład własny, bez tego nie było szans. Na rodzinę nie było co liczyć, w zakładzie pracy nie mają czegoś takiego jak pożyczki dla pracowników, a na MdM się nie załapałam. Jakbym chciała oszczędzać, to kolejne pięc lat czekania..!
Laki

0

Laki Data dodania: 29-04-2016 17:31 Właściciel musi przystąpić do kredytu.
Jopek

0

Jopek Data dodania: 28-04-2016 19:58 Jak wygląda zabezpieczenie kredytu jeszcze jedną nieruchomością?
Kiciak

0

Kiciak Data dodania: 28-04-2016 16:37 Najlepiej uzbierać;)
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.