Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu

Reklama


 

Co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu- kilka sposobów jak uniknąć pętli zadłużenia

 

Pieniędzy raz jest więcej, raz mniej. Zawsze można na czymś zaoszczędzić, gdy dochody przez pewien okres są niższe, w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami. Gorzej jednak, gdy do spłaty czeka kredyt mieszkaniowy, samochodowy czy szybka pożyczka pozabankowa rozłożona na raty. Wówczas nawet przy oszczędzaniu na codziennych wydatkach, może zabraknąć na ratę. Żyjemy w bardzo niepewnych czasach, a zarazem bardzo dobrych dla kredytów hipotecznych, stąd coraz więcej osób decyduje się na własne M. Co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu?- To pytanie bardzo często zadają internauci na forach internetowych. Jak nie popaść w długi?

 

Działam, szukam rozwiązań

 

To główna zasada. Nie ma sytuacji bez wyjścia, są tylko trudniej dostrzegalne rozwiązania. Dziś masz problemy finansowe, ale jutro może być już lepiej, stąd nie należy się załamywać, chować za drzwiami mieszkania przed światem, a wyjść do ludzi i szukać rozwiązań. Co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu? Pierwszym krokiem jest telefon do banku bądź wizyta osobista. Koniecznie weź ze sobą dokumenty, które będą potwierdzać sytuację finansową, w której się znalazłeś. Łatwiej z nimi będzie negocjować nowe warunki spłaty kredytu. Jeśli szef obniżył Ci pensję, weź aneks do umowy, który potwierdza ten fakt. Problemy finansowe mogą wynikać z większych wydatków w ostatnim czasie, np. z kosztownego leczenia. Warto wówczas wziąć ze sobą dokumenty potwierdzające te wydatki, faktury, paragony. W banku również pracują ludzie i zależy im na tym, by kredyty były spłacane regularnie, bez względu na to czy są to szybkie pożyczki na dowód czy też kredyty mieszkaniowe.

 

Restrukturyzacja kredytu

 

Jest kilka wyjść co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu. Będąc w trudnej sytuacji finansowej, nie obawiaj się negocjować z bankiem nowych warunków bądź skorzystaj z przywilejów, które Ci przysługują.

 

Wakacje kredytowe- możliwość odroczenia spłaty kredytu na kilka miesięcy. Zdecydowanie odciąży budżet i ułatwi powrót do płynności finansowej. Nie każdy bank oferuje wakacje kredytowe, dlatego warto sprawdzić czy jest taka możliwość nim podpiszemy umowę na kilkanaście lat.

 

Dłuższy okres kredytowania- od czasu, gdy wziąłeś kredyt wiele się zmieniło w Twojej sytuacji finansowej, na gorsze? I rata coraz bardziej ciąży, aż w końcu pojawia się problem co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu? Wyjściem jest wydłużenie okresu kredytowania i obniżenie miesięcznej raty. Może się to wiązać ostatecznie z wyższym kosztem kredytu, lecz lepiej tak niż nie spłacać w ogóle.

 

Konsolidacja długów- o tym rozwiązaniu pomyśl jeszcze na etapie, gdy Twój BIK wygląda dobrze. Nie ma opóźnień, czyli raty spłacasz terminowo. Obecnie wiele banków oferuje kredyty konsolidacyjne na dobrych warunkach, stąd warto przyjrzeć się ich ofercie, jeśli pojawia się pytanie co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu.

 

Spłata samego kapitału bądź odsetek- możesz spróbować porozumieć się z bankiem, że przez pewien czas będziesz spłacać sama ratę kapitałową bądź tylko odsetki. Obniży to na pewien czas wysokość raty, dopóki nie podniesiesz się z problemów finansowych.

To tyle jeśli chodzi o rozmowę z bankiem, ale masz jeszcze inne opcje.

 

Skorzystaj z debetu

 

Masz możliwość skorzystania z debetu na koncie? To jest ten moment, by z niego skorzystać. Jeśli masz jeszcze debet, to znaczy, że z Twoim domowym budżetem wcale nie jest tak źle. Wykorzystaj debet, zapłać ratę, a później działaj.

 

Czy brać kolejny kredyt? Prywatną pożyczkę?

Kolejne zadłużenie, gdy pada pytanie co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu, trzeba dobrze przemyśleć. Szybka pożyczka pozabankowa jest chwilowym wyjściem i nie rozwiążesz nią długofalowych problemów. Jeśli zdarza się, że przez niespodziewane wydatki zabrakło na ratę, ale w przyszłym miesiącu przewidujesz unormowanie sytuacji finansowej, to chwilówka bez zaświadczeń jest rozwiązaniem. Natomiast w sytuacji dłuższych problemów z finansami szybka pożyczka bez zaświadczeń tylko wpędzi Cię w jeszcze większe długi! Wówczas pomyśl o jednym z wcześniejszych rozwiązań, gdy pojawia się pytanie co zrobić gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu.

 

Zastaw mieszkania, ziemi, samochodu

Rozwiązaniem przy większych problemach finansowych jest pożyczka pod zastaw. Inna opcja to sprzedaż np. działki, samochodu- można przejść na komunikację miejską, dzięki czemu oszczędzisz jeszcze na paliwie.

 

Upadłość konsumencka

To jedna z dróg, gdy stajesz się osobą niewypłacalną wobec kredytodawców. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pociąga za sobą określone skutki, dlatego nim zdecydujesz się na to, koniecznie spotkaj się z doradcą i dowiedz się jak wygląda to krok po kroku.

Czy bierzemy mniejszy czy większy kredyt, zawsze warto mieć odłożone na kilka rat. Eksperci finansowi radzą, by było to na okres sześciu miesięcy. W tym czasie jesteśmy w stanie znaleźć nową pracę czy dodatkowe źródło dochodu. Oszczędności są ratunkiem, gdy pojawia się problem ze spłatą kredytu.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Mehos

0

Mehos Data dodania: 21-10-2016 10:59 najważniejsze to się niezaciemniać i rozmawiać z wierzycielem, tam też pracują ludzie, a okazywanie woli spłaty wbrew pozorom jest bardzo istotne i brane pod uwage przy podejmowaniu kroków wobec dłużnika, który się spóźnia
Berek

0

Berek Data dodania: 23-06-2016 18:44 jak nie ma pieniedzy na spłate kredytu to trzeba je jakos zdobyć, ja mam taką metodę że staram się nadpłacać kredyt to wtedy jak nie mam pieniędzy na spłate to to sie jakoś wyrównuje i jest ok
mysliciel

0

mysliciel Data dodania: 23-05-2016 11:04 najlepszym sposobem jest profilaktyka. myslenie i przewidywanie, jesli uzywa sie mozgu to kazdy czlowiek przewidzi ze za miesiac czy dwa bedzie mial problemy ze splata zadluzen i juz wtedy trzebva dzialac, a nie myslec ze jakos to bedzie i czekac az sie obudzisz z reka w nocniku
lusia

0

lusia Data dodania: 18-11-2015 17:29 Bolo czasem to jedyne wyjście...
Bolo

0

Bolo Data dodania: 17-11-2015 18:39 Nie polecam ogłaszać upadłości. Mój brat tak się zagmatwał, że w końcu ogłosił upadłość i teraz żałuje!
Sułtan

0

Sułtan Data dodania: 16-11-2015 19:38 Niekoniecznie jak trafisz dobry konsolidacyjny, to ja bym się nie wyprzedawał!
Jasiok

0

Jasiok Data dodania: 15-11-2015 19:12 Masz rację, też uważam, że lepiej zastawić czy sprzedać samochód. Wyjść z długów i myśleć dalej.
Maro

0

Maro Data dodania: 15-11-2015 17:10 Kolejna pożyczka nie zawsze jest dobrym pomysłem. Sądzę, że lepiej coś sprzedać, zastawić i spłacić długi.
Lechu

0

Lechu Data dodania: 14-11-2015 19:21 Spróbuj prywatnie...
Eryk

0

Eryk Data dodania: 14-11-2015 14:55 Konsolidacją trzeba się zainteresować jak jeszcze nie ma problemów ze spłatą, ale wisi już takie widmo. Jednym słowem jak coraz trudniej się spłaca!
Robert

0

Robert Data dodania: 13-11-2015 21:38 Jak masz zły BIK, to może być problem.
Rito

0

Rito Data dodania: 13-11-2015 20:34 Szukam konsolidacji, jeden bank już odmówił.
Andrui

0

Andrui Data dodania: 12-11-2015 18:12 Dwa lata temu byłem w takiej sytuacji. Wydłużyłem okres kredytowania. Fakt koszt kredytu poszedł w górę, ale łatwiej jest mi spłacać.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.