Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Credit
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Credit

Każda młoda osoba marzy o tym, aby mieć swój własny kąt. Mieszkanie jest marzeniem, do którego dąży wiele osób. Pozwala ono się usamodzielnić i stać się niezależnym. W obecnej chwili ogromną poprzeczką jest bariera finansowa. Często jest to główny i jedyny powód tego, że młodzi ludzie, nie mogą znaleźć własnego locum. Mieszkania to jedne z najdroższych inwestycji. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest zazwyczaj kredyt. Co jest potrzebne, aby zrealizować ten krok?

Wszystkie informacje na temat kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne należy zaliczyć do tego rodzaju świadczeń, które z pewnością wiążą się z większymi kosztami. Czas ich spłaty jest zazwyczaj bardzo długi. Głównym zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka. Kredyt ten, jak sama nazwa wskazuje, jest zazwyczaj zaciągany, gdy chcemy zakupić, czy też wybudować mieszkanie lub dom. Zdarza się jednak, że tego rodzaju świadczenie jest udzielane również na inne, wcześniej ustalone cele. Kredyt ten jest dużym obciążeniem finansowym, zaciąganym na kilka ładnych lat, dlatego też wiąże się on z wieloma istotnymi czynnościami. Jak zwykle, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji kredytowej, należy rozejrzeć się na rynku finansowym i poszukać najbardziej odpowiedniej oferty dla nas samych. Najważniejsze jest jednak to, aby Klient spełniał wszelkie warunki, które są konieczne do uzyskania takiego świadczenia. Bank musi w tym celu zgromadzić szereg potrzebnych dokumentów, które następnie zostaną dołączone do wniosku o kredyt.

W jaki sposób zaciągnąć kredyt na mieszkanie?

Na potencjalnego Kredytobiorcę czeka szereg decyzji i to zanim jeszcze dojdzie do wizyty w banku oraz do złożenia wniosku o kredyt mieszkaniowy. Klient musi też zdecydować na jakie mieszkanie ma być zaciągnięty kredyt. Ważna jest też wysokość świadczenia. Po ustaleniu tych jakże ważnych informacji, należy uczynić pewne kroki w celu uzgodnienia zdolności kredytowej. Niesamowicie ważną rolę odgrywa także wybór waluty kredytu. Może ona być w złotówkach, ale nie wyklucza się też waluty obcej. Wszystkie te decyzje musimy podjąć sami, ponieważ to właśnie my najlepiej znamy swoje możliwości finansowe. Wówczas można już szukać banku, który spełni nasze wszystkie oczekiwania.

Dokumenty, które są wymagane w instytucji bankowej

Jak powszechnie wiadomo, każda instytucja bakowa ma określone wymagania, jeżeli chodzi o dokumentację, która w późniejszym czasie zostanie załączona do wniosku kredytowego. Istnieje jednak stałe zestawienie podstawowych dokumentów, które jest wymagane w każdej placówce. Dotyczy ono głównie wysokości zarobków, a także zdolności kredytowej. Nie jest to zapewne dla nikogo zaskoczeniem. Oczywiście każdy bank ma prawo do tego, aby zażądać zaświadczenia odnośnie dochodów, deklaracji podatkowych lub potwierdzenia zatrudnienia. Może też okazać się, że niezbędna jest dokumentacja dotycząca posiadanych zobowiązań. Wymóg ten obejmuje jedynie wybrane osoby, czyli takie, które mają już istniejące zobowiązania.
Najważniejszą dokumentację stanowi jednak ta, która odnosi się bezpośrednio do mieszkania. Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wstępną umowę z deweloperem oraz na odpisy z księgi wieczystej (dotyczy to gruntów, na których budowane są nowe bloki). Decyzja o kupnie mieszkaniu na rynku wtórnym wymaga od Klienta zgromadzenia kilku dokumentów. Należą do nich głównie: wstępna umowa o sprzedaży z dotychczasowym właścicielem mieszkania, nie zapominając przy tym o dokumentacji, która potwierdzałaby jego całkowite prawa do sprzedawanego lokalu. Obowiązkowym jest też odpis z księgi wieczystej.
Gdzie najlepiej starać się o kredyt? Warto zwrócić się z tym pomysłem do pewnego i sprawdzonego banku, jak np. Eurobank. Może on pochwalić się samymi pozytywnymi opiniami na swój temat, a także całą rzeszą zadowolonych Klientów.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Piotr

0

Piotr Data dodania: 23-12-2016 12:46 przy kredycie hipotecznym jest bardzo duzo papierologii i potrzebnych dokumentów, ale to nic dziwnego biorąc pod uwagę na jak wysokie kwoty zazwyczaj są to kredyty i na jak długi okres, to normalna rzecz, że banki chcą sie jak najlepiej zabezpieczyć, sam bym tak robił
Katonator

0

Katonator Data dodania: 23-11-2016 16:09 Magma podobno ma sie zmienic juz niedlugo na korzyść z tymi kredytami hipotecznymi, ale to wiadomo że własne mieszkanie czy rynek wtórny czy nowe to niemały wydatek wiec i nie kazdego na to stać
Magma

0

Magma Data dodania: 13-10-2016 16:40 wlasnie to jest chore, bo jak cie nie stac na kredyt hipoteczny to najczesciej wynajmujesz mieszkanie i placisz komus za wynajem czesto gesto splacajac jego rate za kredyt za ktory kupil to mieszkanie co tobie wynajal, cała Polska, heh.
Droznik

0

Droznik Data dodania: 01-06-2016 15:34 niestety jak chce sie kredyt hipoteczny to trzeba miec dobra stala prace a o taka ciezko dzisiaj, kto mi da kredyt na mieszkanie jak tyram za 1800 na kasie w biedronce?
Panda

0

Panda Data dodania: 20-05-2016 10:45 największą przeszkodą przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest chyba wkład własny, bez niego ani rusz, a nie każdego stać na odłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.