Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Czy dostanę kredyt zarabiając najniższą krajową?

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 02-11-2016/11:06

Czy dostanę kredyt zarabiając najniższą krajową?

Reklama


 

Kredyt przy najniższej krajowej

Czy mam zdolność kredytową, zarabiając najniższą krajową? Ile pożyczę przy najniższych zarobkach? W którym banku dostanę kredyt z małym dochodem? Jaką maksymalnie kwotę pożyczają banki zarabiającym najmniej? Takich pytań na forach finansowych nie brakuje. Polacy zarabiają mało, nie wszyscy, bo niektórzy są w szczęśliwej mniejszości i ich zarobki są grubo ponad średnią krajową. Dziś o przeciętnym Kowalskim, który zarabia najniższą krajową. Na ile pożyczki może liczyć?

Zarabiamy mało, zdecydowanie za mało!

Ponad milion Polaków pracuje za najniższą krajową, duża część zarabia tylko bądź aż kilkaset złotych więcej. Dla tych, którzy mają najniższe wynagrodzenie te kilka dodatkowych stów miesięcznie to dużo. Pocieszeniem by było, gdyby pracownicy innych europejskich państw zarabiali mało. Niestety trudno się odnosić do ich zarobków. Od stycznia 2017 roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie, będzie to 2000 zł brutto. Ach gdyby to było netto, to moglibyśmy się rozpisywać na temat możliwości kredytowych. A tak jeśli chcemy kredyt przy niskim zarobku, to musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Po pierwsze koszty utrzymania

Jeśli zarabiamy najniższą krajową to mamy szanse na kredyt, ale musi nas być na niego stać. Standardowo przy obliczaniu zdolności kredytowej bank weźmie pod uwagę koszty utrzymania. Dużą szansę na kredyt mają osoby mieszkające z rodzicami. Koszty utrzymania są niewielkie i można otrzymać całkiem przyzwoitą kwotę kredytu. Podobnie jeśli czynsz i rachunki nie są wysokie to mamy szansę na kredyt w banku.

Po drugie posiadane kredyty, karty kredytowe, pożyczki

Przy minimalnym wynagrodzeniu istotne znaczenie ma to czy spłacamy już jakieś zobowiązania. Jeśli mamy kredyty, pożyczki czy nawet uruchomioną kartę kredytową, to wniosek o kolejną pożyczkę zostanie odrzucony, bo zwyczajnie nie będzie nas na to stać. Przynajmniej jak to wynika z oficjalnych zarobków. Zdarza się, że na umowie mamy najniższą, ale pracodawca coś jeszcze wypłaca extra. Mimo że stać nas na kredyt, od banku go nie dostaniemy.

Po trzecie czysty BIK

Na korzyść osób zarabiających najniższą przemawia dobry BIK. Niezapisana karta raczej banku nie przekona, dlatego warto zapełniać ją niewielkimi pożyczkami czy zakupami na raty. Terminowa spłata zobowiązań to duży plus i szansa na kredyt na dogodnych warunkach.

Po czwarte do kiedy umowa

Przy niskich zarobkach znaczenie ma rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą. Oczywiście najlepiej jeśli będzie to umowa o pracę. Nie bez znaczenia jest przepracowany okres oraz termin, gdy umowa się kończy. Niskie zarobki nie pozwalają na szybką spłatę zobowiązania i rozkładane są zazwyczaj na minimum dwanaście miesięcy, a więc aby dostać kredyt dobrze jest mieć umowę przynajmniej na dwa lata, a najlepiej na czas nieokreślony. Swoje robią również już przepracowane w danej firmie lata.

Po piąte każdy złożony w banku wniosek zmniejsza zdolność

W poszukiwaniu atrakcyjnej oferty kredytowej musimy pamiętać, by nie składać zbyt wielu wniosków. Każde zapytanie o kredyt odnotowane jest w BIK, a to zmniejsza zdolność kredytową. Najlepiej złożyć wnioski maksymalnie w dwóch, trzech bankach.

Ile dostanę przy najniższej krajowej?

To kluczowe pytanie. Trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy od wielu czynników. Między innymi od wymienionych wyżej, od tego jakie są koszty utrzymania, jaki jest BIK, jaka umowa itd. Ponadto, zależy to również od banku. Jeden zaoferuje przy najniższej krajowej maksymalnie 5 tys zł, a w drugim dostaniemy 15 tys zł.

Po małą pożyczkę do firmy pozabankowej

Gdy potrzebujemy niewielkiej gotówki na już, to można skorzystać z oferty firmy pozabankowej. Najniższa krajowa nie wyklucza otrzymania chwilówki na dowód. Szybko i bez większych formalności. Obecnie znajdziemy również pożyczki na konto z dłuższym okresem spłaty, bo dwumiesięcznym. Wygodne rozwiązanie przy niskich zarobkach. Firmy pozabankowe w większości nie wymagają zaświadczeń o zarobkach, dlatego gotówkę można łatwo pozyskać, nawet tego samego dnia.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Żona Data dodania: 24-05-2017 08:33 Mój mąż ma umowe na najniższą krajową, w praktyce odbywa się to zupełnie inaczej. Dostał kredyt nie jeden raz. 12tys, 4 tys. W banku nie w instytuacjach pozabankowych

0

Karolina Data dodania: 22-05-2017 21:11 Zarabiając najniższą krajową j można dostać kredyt nawet do 10 000 zł. Jestem pracownikiem dużego banku. Chętnie pomogę karolinamcd@o2.pl

0

Główka pracuje Data dodania: 20-02-2017 18:18 Bogdan, ja zarabiam 'teoretycznie ;)' najniższą krajową, a kredyt jakoś spłacam. Dla chcącego nic trudnego.

0

Bogdan Data dodania: 04-01-2017 16:38 Kredyt może i dostaniesz zarabiając najniższą krajową chociaż szczerze w to wątpie, prawidłowe pytanie brzmi czy będę w stanie spłacić kredyt zarabiając najniższą krajową?

1

Ibis Data dodania: 21-12-2016 02:38 czy to rozsądne zaciągać pożyczkę czy tam braćkredyt zarabiając najniższą krajową? czy mając na utrzymaniu siebie i często jeszcze kogoś w ogole mozna miec jeszcze wolne pieniadze na splate raty?

0

PKOMAN Data dodania: 28-11-2016 14:26 Jako pracownik banku moge Wam powiedziec, ze kredyt gotowkowy przy najniższej krajowej jest praktycznie niemożliwy., zostaja tylko pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń.

1

Fabian Data dodania: 22-11-2016 07:32 Kredyt to nie wiem, ale raty dostałem wiec nie ma takiej tragedii jak to niektórzy przedstawiają, ważna jest dobra historia kredytowa i mozna sie ubiegać, :-)

1

Patryk Data dodania: 21-11-2016 16:46 jeżeli macie czyste dobre bazy czyli dobrą historię kredytową to dostaniecie kredyt gotówkowy zarabiając najniższą krajową , a pozabankową pożyczka online to naprawde nie trudno dostać

2

Postoj Data dodania: 18-11-2016 14:33 Zarabiam cos kolo najniższej krajowej i dostaje drobne kwoty w providencie, dla chcacego nic trudnego tylko trzeba umieć się zakręcić.

0

Basia Data dodania: 17-11-2016 14:01 osboa ktora napisala wczesniejszy komentarz przesadza, małe pożyczki, czasami ludzie nawet 100zl pozyczaja jak nie maja wyjscia , to taka pozabankowa pozyczka na dowod przy najnizszej krajowej jest mozliwa

0

niemaopcji Data dodania: 07-11-2016 15:16 zarabiajac najnizsza krajowa to ledwo starcza na przezycie a co dopiero kredyty sie marza, co juz to jakas szybka chwilowka bez zaswiadczen na dowod a nie kredyty heh
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.