Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego?

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 30-03-2016/12:36

Czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego?

Reklama


 

Czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego?

 

Okres rozliczania zeznań podatkowych trwa. Mamy jeszcze miesiąc na złożenie zeznania, ale lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Dłużnicy, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne, zadają sobie pytanie czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego? Czy da się przed tym ustrzec?

Komornicy działają głównie w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego. Wymienione są szczegółowe przedmioty oraz prawa majątkowe, które komornik może zająć oraz te, które są spod tego wyłączone. Tak jest między innymi w przypadku zarobków czy też właśnie zwrotu nadwyżki podatku. Dziś o tym czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego i czy mamy na to jakiś wpływ?

 

Sprawa nie jest oczywista

 

Odpowiadając na pytanie czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego? Może, ale nie w każdej sytuacji. Muszą zaistnieć określone warunki, by zwrot został zajęty. Gdy już dojdzie do tego, że komornik zajmie nadwyżkę podatku to pozostaje jeszcze odwołanie i droga sądowa. Walka nie zawsze kończy się sukcesem, a pochłania czas i oczywiście nerwy.

 

Kiedy skutecznie komornik zajmie podatek?

 

Istotne znaczenie ma czas złożenia rocznego zeznania podatkowego. Jeśli komornik rozpoczyna czynności, zanim dłużnik złoży pit w urzędzie skarbowym, wówczas jego postępowanie jest bezskuteczne. Drugą sytuacją, gdy urząd skarbowy wypłacił już należny podatek dłużnikowi, wówczas również nie ma już możliwości zajęcia wierzytelności. A więc czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego? Może pod warunkiem, iż dłużnik złożył już rozliczenie w urzędzie, a nadpłata podatku nie została mu jeszcze wypłacona.

 

Dług powstał wcześniej

 

Logiczne, jednak też pojawia się takie pytanie czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego, jeśli dług powstał po zajęciu. Nie ma takiej możliwości. Komornik może wyłącznie zająć nadpłatę z podatku, gdy dług już powstał.

 

Co ze zwrotem na dzieci?

 

Jedno z kluczowych pytań. Czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego, który przysługuje dzieciom. Kwoty w tym przypadku nie są już małe, bo oscylują w granicach kilku tysięcy złotych. Dla wierzyciela to zwrot gotówki, a dla dłużnika to brak gotówki, na którą często liczy. Jak to wygląda w praktyce? Komornik może zająć nadpłatę podatku na wcześniej wskazanych warunkach. W zeszłym roku opisywano sytuację kobiety, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, pracując za najniższa krajową. Komornik nie mógł zająć wynagrodzenia, ale w porę złożył pismo o zajęcie nadwyżki podatku. Całość, 2 tys zł, zostało przekazane komornikowi. Jak się okazuje komornik może zająć zwrot podatku, również na dzieci.

Jeśli wierzyciel żąda zajęcia podatku, przeciwko dłużnikowi toczy się postępowanie egzekucyjne, to komornik może zająć tę kwotę i przekazać ją wierzycielowi. Dlatego odpowiadając na pytanie czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego na dzieci? Oczywiście, że może mieć miejsce taka sytuacja, dlatego jeśli osoba posiada długi i toczy się wobec niej postępowanie egzekucyjne musi pamiętać, że zwrot może wcale nie trafić do niej na konto, a do wierzyciela!

 

Rozliczenie z małżonkiem a długi

 

To kolejna kwestia budząca wątpliwości. Czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego, gdy rozliczamy się z małżonkiem, wobec którego toczy się postępowanie egzekucyjne? Jak się okazuje może! Kilka lat temu była dość głośna sprawa, gdzie komornik zajął nadwyżkę podatku. Żona rozliczała się z mężem. Urząd skarbowy odmówił wypłaty należnej nadwyżki podatku. Kwotę przelał komornikowi, a więc nie mógł jej już wypłacić podatniczce, która nie zgadzała się z taką decyzją!

Kobieta odwołała się, później sprawa trafiła do sądu wojewódzkiego, który niestety nie przychylił się do jej argumentacji. W końcu odwołała się do Najwyższego Sądu Administracyjnego i ten przyznał jej rację. Wygrała, jednak nie trwało to krótko. Wniosek jest prosty, jeśli małżonek jest dłużnikiem i toczy się wobec niego postępowanie egzekucyjne, lepszym rozwiązaniem będzie rozliczanie podatku osobno!

 

Jak wygląda zajęcie podatku przez komornika?

 

Komornik przesyła do urzędu skarbowego, właściwego dla dłużnika, pismo o zajęciu wierzytelności. Po otrzymaniu takiego pisma, wypłata nadwyżki podatku zostaje wstrzymana. Urząd skarbowy nie może wypłacić dłużnikowi pieniędzy, a przekazuje je komornikowi bądź też do depozytu sądowego.

Takim oto sposobem dłużnik nie ma szans na zwrot z podatku. Komornik w piśmie zapyta również w jakiej kwocie dłużnikowi należy się zwrot podatku, a także czy inne osoby nie roszczą praw w stosunku do nadwyżki podatku. Ponadto, jeśli urząd skarbowy odmawia wypłaty podatku komornikowi, konieczne jest podanie przyczyny. W praktyce dzieje się to dość szybko.

 

Podsumowując, czy komornik może zabrać zwrot podatku z urzędu skarbowego, jak widać może! Muszą zaistnieć określone warunki, natomiast jak się okazuje wcale nie jest to trudne. Dlatego jeśli masz długi i toczy się postępowanie egzekucyjne, musisz przygotować się na taką ewentualność.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Patrycja Data dodania: 15-04-2019 14:03 Mam pytanie odnośnie rozliczenia pitu. Rozliczamy się jako małżeństwo razem. Zwrot na dzieci. I do chodzi do sytuacji gdzie urząd wysyła pieniądze do komornika. Coś co dawno umorzone na co posiadam dokumenty. Do tego komornik odciaga sobie, na inne zajęcie, nie zgodne z tym co urząd przesłał. I resztę raczy odesłać do urzędu skarbowego. Dzwoniąc do urzędu kobieta informuje nie sprawdzając danych ze żadnych pieniędzy nie dostaniemy będą szukać dalej komorników zajęć. Czy to jest zgodne z regulaminem jakim kolwiek? I te pieniądze będą tak kursować.?

1

Gosc Data dodania: 11-01-2019 14:10 witam. Mam pytanie czy komornik ma prawo wziasc rozliczenie pitu? Mam raty ustalone ugode podpisana a juz pobrali i nie poinformowali mnie o tyn

0

Robal Data dodania: 30-05-2018 23:04 Mam pytanie partner dostał mandat w tym roku 2018 a rozlicza się za popszedni 2017 czy ten mandat komornik też sobie zabierze z tego rozliczenia?

0

Kasia Data dodania: 25-05-2018 16:11 Hej. Czy komornik moze zabrac zwrot podatku meza jesli zona ma komornika a rozliczali sie osobno?

2

xyz Data dodania: 24-04-2018 13:11 Po pierwsze i najważniejsze - URZĄD SKARBOWY MA OBOWIĄZEK KIEROWAĆ SIĘ PRZEPISAMI ORDYNACJI PODATKOWEJ A NIE KODEKSEM POSTĘPOWANIA CYWILNEGO. KAŻDE ZDARZENIE ZAJĘCIA ZWROTU PODATKU I PRZELANIE NA KONTO KOMORNIKA POWINNO KOŃCZYĆ SIĘ ZAŁOŻENIEM SPRAWY W SĄDZIE. PODSTAWĄ PRAWNĄ JEST WYROK NSA z 27 marca 2014 r., sygn. akt II FSK 979/12.LUDZIE ! NIE RÓBCIE Z SIEBIE BARANÓW I WALCZCIE O SWOJE PRAWA!!!!!

7

beata Data dodania: 18-04-2018 22:40 Jezeli prosilam o zwrot podatku na adres to komoenik moze to zabrać

0

Kamila Data dodania: 18-04-2018 18:24 Witam, jestem samotna matka, pracuję na umowę zlecenie, spłaca regularnie zadłużenie komornicze. Niestety, zwrot został mi zabrany, właśnie odebrałam pismo z US, że pieniążki zostały przekazane komornikowi. Nie ukrywam, bardzo liczyłam na ten zwrot, to duża kwota, w mojej aktualnej sytuacji ogromną. Czy mam szansę jakoś ja odzyskać?

2

Mm Data dodania: 27-03-2018 22:34 Pytanie do Was:spłacam co miesiąc systematycznie dlug po 400zl czy komornik mimo tego może zajać zwrot podatku wraz z ulga prorodzinna?Z gory dzieki za informacje.

9

ala Data dodania: 20-03-2018 14:31 Czy US i komornik informują o zajęciu zwrotu podatku?

1

Krystyna Data dodania: 20-03-2018 10:45 To jest jedna wielka klika złodziej ktura nie potrafi się wziąć za prawdziwą pracę i uczciwą pracę tylko okradają nas iedosc że zabierają z wypłaty to kradną podatek ,świąteczne na nich niema bata

3

Katarzyna Data dodania: 18-03-2018 16:43 Nędzne kreatury komornicy którzy nie mają nad nikim litości.

1

janina Data dodania: 17-03-2018 07:02 Wczoraj napisałam komentarz a dziś go niema bo powiedziałam za dużo na temat nadpłaty które idą do komornika a nie do podatnika. Każdy człowiek liczy na te pieniądze ale cóż to chory system .

0

Aga Data dodania: 14-03-2018 19:22 To jest chore !!!!!!!Składając wniosek o pożyczkę bądź kredyt to tzw 500+ nie jest brane pod uwagę jako dochód .....ale jak masz do zwrotu ulgę prorodzinna ,która dochodem nie jest a formą wsparcia udzielaną przez państwo to jest zabierana na poczet długu .......to wtedy okazuje się że dochodem jest .Takie rzeczy to tylko w naszym kraju .....żenada

1

Mama z dwójką dzieci Data dodania: 07-03-2018 15:42 No ja mam też taka sytuację .Jestem matka samotnie wychowująca dzieci aktualnie na macierzyńskim .Z macierzyńskiego zbiera mi po 450 dostaje zaledwie 1000 zł i żeby mieć więcej nie mogę zostać dłużej z dzieckiem w domu bo komornik mnie niszczy a do tego jeszcze zajmnie mi ulgę na dzieci ,która miałam otrzymać .Polska to chory kraj ,lepiej zorwazyc wyjazd z tego chorego kraju

3

Ewa88 Data dodania: 05-03-2018 10:12 Witam mam pytanie czy jesli zlozylam wniosek do US w poniedzialek a w czwartek dostalam pismo od komornika o zajeciu zwrotu to czy komornik zajmie mi zwrot podatku jak tego uniknac? Pomocy

0

Agnieszka Data dodania: 01-03-2018 11:55 Interesuje mnie to,czy zostanę o tym fakcie poinformowana czy nie?

6

ola Data dodania: 27-02-2018 17:59 to oznacz ze mamy znowe nowe przepisy czyli wspominajac jezeli mamay za malo podatku ulge odliczamy od skladek spolecznych to suma ktora wyjdzie nie jest nadplata ani nadwyzka a czy komornik moze to zabrac czy raczej nie powinien bo to nie jest zwrot ani nadwyzka

2

Beata Data dodania: 25-02-2018 16:48 To jest chore co wyprawiaja ci komornicy. Moim zdaniem matka która sama wychowuje dzieci a przysługuje jej ulga prorodzinna to niemze jej komornik zająć tego podatku. Sama też jestem w takiej sytuacji. Aż serce się kroi w tej sytuacji co oni wyprawiaja. Czy nie ma na to jakiegoś prawa chroniące taka ulgę na dzieci powinno im wystarczyć z tego co zabierają pieniądze z wynagrodzenia za pracę. ???? aż płakać się chce co oni wyprawiaja. Mają większe prawa jak matka która tych pieniędzy w tym momencie potrzebuje.

1

Gośka. Data dodania: 21-02-2018 20:13 Witam.Jeśli chodzi o zwrot nadplaty podatku z ulgi prorodzinnej to komornik nie powinien zabierac.Ja tez mam komornika,ale mam za mało podatku zeby odliczyc ulge na jedno dziecko,tylko jest jeszcze jedna mozliwosc odliczenia ze składek społecznych i to juz nie jest nadwyzka ze zwrotu z podatku.

5

Wojciech Data dodania: 19-02-2018 23:15 Ten bzdurny artykuł to piszą chyba ludzie z US. Jak można pisać że w przypadku rozliczenia się razem z małżonkiem "jak widać " US może zabrać zwrot z podatku. No właśnie widać ŻE NIE MOŻE bo jest na to wyrok, a skoro jest na to wyrok to dlaczego lepszym rozwiązaniem jest rozliczenie się osobno? Mnie US tak załatwił ze bezprawnie zabrał mi zwrot z podatku. W tym kraju obywatel Polski może się tylko w tym wypadku zesrac pod siebie na rzadko. Pieniądze odzyskam. Ale co za fujara podpisała sie pod tą decyzją. Ludzie mają klekac i tylko w tą stronę ma to działać? Nic tylko do Sądu iść po odszkodowanie za obrót moimi pieniędzmi przez tydzień.

3

artur Data dodania: 18-01-2018 13:06 Wyobraźcie sobie osobę niepełnosprawną, która w ciągu roku oddaje wszystkie pieniądze na leczenie czy rehabilitację. Oddaje, bo Państwo "dało" jej ulgę. I taka osoba wierzy złodziejom z Sejmu, że dotrzymają obietnicy i "ulżą" jej raz w roku i zwróci jej się choć trochę... A tu dupa - i w tym czasie potrafią po prostu taką osobę dobić. To co to za ulga, co nie jest ulgą?

0

Paulina Data dodania: 09-11-2017 11:20 Nie powinni komorniki zabierac zwrotu na dziec to jest skandal

9

rafał Data dodania: 22-05-2017 12:26 rozliczylem sie z zona wspolnie ja nie mam komornika tylko zona czy moga mi zabrac rozliczenie?

6

Mario Marini Data dodania: 18-05-2017 08:36 Artykuł jest nieaktualny. 8 września 2016 r. nastąpiła zmiana przepisów. To ta "dobra zmiana". Dla komorników. Teraz przez rok od momentu wpływu informacji o zajęciu urząd skarbowy przekaże nadpłatę komornikowi.

7

Daria Data dodania: 11-05-2017 10:12 Jeżeli ja mam zajęcie i mąż ma zajęcie podatku to do kogo trafią pieniądze z US.Dodam iż rozliczamy się razem.

1

marinika Data dodania: 07-05-2017 15:32 To jest rozliczenie na dzieci wiec powinno byc traktowane jak 500+ ale Pis tego nie obiecywal szkoda

2

Ania Data dodania: 07-05-2017 05:05 A Ja spłacam zadłużenie i komornik strąca mi 311 zł z renty .Mam tam jakąś nadpłatę podatku ,ale nie wiem jaki procent może przekazać Urząd Skarbowy komornikowi .Przecież nie może zabrać całej nadpłaty ? Proszę napisać jak to jest naprawdę ?? Czytałam w internecie ,że może zabrać , ale nigdzie nie ma wiadomości ILE PROCENT MOŻE ZABRAĆ ???? Ps.Mnie to rozlicza ZUS ,ale nie wiem która pozycja w picie jest nadpłatą ? Ta ostatnia czy przedostatnia ??? Bardzo proszę o poradę i będę wdzięczna. Poproszę o odpowiedź na mój adres mailowy pomaranczka1000@o2.pl SERDECZNIE DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM :)

3

Pati Data dodania: 06-05-2017 23:09 Kamil mój brat spłaca komornika a zwrot podatku tez zabrał

0

aro Data dodania: 04-05-2017 01:28 artykuł kłamie tak moze zajac komornik jak rozliczaja sie malzonkowie jesli jest wydany wyro na oboje a tak gówno moze jest to dobro niezbywalne uzasadnienie sadu a komornicy robia to w sposób beszczelny jest to ulga na dzieci i powinna byc chroniona a to ze nie stac dłzników na walke to wygrywaja bo sady i komornicy to jedna sitwa mafia legalnie działajaca w polsce kolkega kolegi nie skrzywdzi momo ze komornik to lamus z duzo miej wygospodarowana edukacja i niemieszczacym sie w przedziale adoakata sedziego czy prokuratora bo to za wysokie progie na nich nieudaczników dlatego jak hijeny grabia najubozszych bo niedopierdola sie do majatku komorowskiego kaczynskiego czu innych co nakradli wiecej czy wołomina pruszkowa bo co bo by ich odwalili niedajcie sie nabrac i walczcie o swoje ja za niedługo wezme sie za nich publicznie jeszcze usłyszycie o mnie i o ich przekretach zaczniemy o panu komorniku w tarnowskich górach poczekajcie jeszcze troche pozdrawiam

2

Angelika Data dodania: 11-04-2017 16:39 Witam . mam pytanie. Rozliczamy sie wspolnie z mezem jednak on podlega pod inny us dodam ze ma niezaplacone mandaty. Czy mimo tego ze zlozylam zeznanie w swoim urzędzie jest mozliwosc ze ta naleznosc potraca??

0

Ewelina? Data dodania: 11-04-2017 12:11 Już wszystko jasne. Były w zeszłym roku zmiany. Teraz jest tak, że nawet jeśli komornik złożył wniosek w urzędzie skarbowym o zajęciu nadpłaty przykladowo we wrześniu 2016r to wniosek ten jest ważny do września 2017r i urząd skarbowy na prawo nadpłatę przekazać komornikowi

5

Kamil Data dodania: 10-04-2017 22:00 Witam z taka sytuacija mam komornika spłacam go po 300 zł miesiecznie czy zabierze mi tez zwrot podatku ??

0

Ewelina Data dodania: 08-04-2017 20:06 Czy o piśmie do u.s. od komornika decyduje data wysłania czy odebrania przez urząd skarbowy ? Złożyłam zeznanie 28.02.2017r. komornik tego dnia wysłał do urzędu pismo o zajęciu mojej nadpłaty ale urząd skarbowy dostał to pismo 3.03 2017 r. . Oczywiście moja nadpłata została przekazana komornikowi. Czy słusznie ?

3

Marta Data dodania: 26-03-2017 08:37 A jeśli zajął i US mu wypalił to czy będę o tym poinformowana. U mnie zupełnie inny problem bo chodzi o zajęcie na męża rozliczamy się oddzielnie bo jeszcze niema roku od ślubu i chodzi o zajęcie za mandat. Tylko niestety pocztą elektroniczną pieniadze idą na adres teściowej tora ma powiedzmy lepkie łapy więc jeśli komornik zajął 500zl a zwrotu ma być 650zl to jak się dowiedziec co i jak się stało z resztą pieniędzy?

1

Gośka Data dodania: 25-03-2017 11:23 Przepraszam za pomyłkę. Nie z iuus tylko z us.

3

Gośka Data dodania: 25-03-2017 11:21 Ludzie ulga prorodzinna jest od panstwa.Ja tez mam komornika i w tamtym roku dostalam zwrot z iuus. Czekam co będzie w tym roku.Owszem długi trzeba splacac tylko ze banki dawaja pozyczki gdy sie ma umowe o prace a nie na podstawie zwrotu z ulgi prorodzinnej.To jest chore.

5

Asia Data dodania: 24-03-2017 09:45 Do mojego poprzedniego komentarza , jeśli w ciągu roku potrafimy wyżyć z pensji często jest to wynagrodzenie z zajęciami to dlaczego tak ciężko nam pogodzić się z tym że komornik zabiera zwrot.

0

Asia Data dodania: 24-03-2017 09:42 Witam tak jak większość osób komentujących sama mam długi i zajęcia komornicze, faktycznie zwrot z podatku na dziecko każdemu by się przydał ale spójrzcie na to z innej strony że jeśli komornik zabiera to tyle nam schodzi z zadłużenia , czy to nie jest korzystne dla nas . Wątpię aby kogokolwiek było stać na to aby od razu wpłacić tysiąc , dwa czy sześć . Z doświadczenia wiemy że pieniądze zawsze na coś są potrzebne. A tak dług maleje i odsetki nie rosną już z tak wielkiej kwoty. Trzeba umieć szukać pozytywów w tym co jest , jak się już na broiło.

2

Michal Data dodania: 23-03-2017 16:47 Hytre lanstwo to jest nic nie jest takie proste. Jak im sie wszystko wydaje

2

jan Data dodania: 19-03-2017 08:23 Jak komornik weźmie nadpłatę to żadna siła ci tego nie zwróci. Nawet NSA nie pomoże.

4

Asia Data dodania: 19-03-2017 05:42 Bralo się pieniążki od państwa to był dobrze, nie oddawalo się ich to teraz państwo dopomina się o swoje. Nic za darmo nie ma. Proste...

8

Załamana Data dodania: 16-03-2017 17:53 Mi wziął 6800 ulgi na dzieci bo mam ich 8 jakim prawem niemugl wziąść jakis procent a nie wszystko co do grosika brak mi słów

4

Renata Data dodania: 16-03-2017 08:15 Witam mojemu partnerowi komornik zabral nadplate za ulge na dzieci .I mam pytanie nie otrzymał zadnego pisma od komornika ze zajmie ,nadodatek z pensji tez komornik dostaje i regularnie jest spłacane czy mial prawo zabrac nadpłate ?i czy moge sie odwolac i gdzie najlepiej .Prosze o pomoc

3

Asia Data dodania: 15-03-2017 05:41 Dla mnie to jest chore zeby komornik zabrał rozliczenie na dzieci nie kturzy liczą na te pieniądze a tu klapa okazuje się że oni mogą wszystko a my nic mi w tym roku terz zabrał i to większą kwotę jaką powinien oczywiście dzwonilam do komornika wytłumaczył mi że już jest splacona cała kwota a ja mu powiedziałam że pobrał więcej pieniędzy bo jeszcze z pensji poszło kazał mi przyjechać zobaczymy co mi dzisiaj powie jak to wytlumaczy. Bo do końca spłaty komornika zostało mi zaledwie 1600 a on mi z skarbuwki buchnol 3 tys a innego komornika nie mam jak dzwonilam do skarbówki dlaczego taka kwota została zabrana to babka nie wiedziała jak się wytlumaczyc.

2

Beti Data dodania: 14-03-2017 12:58 A czy jak ja mam zajęcie i mąż ma zajęcie ale u różnych komorników rozliczamy się wspólnie to też komornik może zabrać pieniądze z Ulgi na dzieci.

3

katarzyna Data dodania: 08-03-2017 13:13 Zwrot podadku komornik nie powinnien zabierac na dzieci

5

Jan Data dodania: 03-03-2017 16:06 Ok dług długiem ,ale czy spłacam swój dług bo tak się umówiłem z komornikiem to czy nadal zabiorą mi zwrot podatku ,nie ukrywam że jest tam ulga na dzieci?

3

Kamila Data dodania: 02-03-2017 07:53 Czy jak komornik zabiera miesięcznie z pensji to czy nadpłatę też zabierze ?

2

Ireneusz Data dodania: 27-02-2017 02:22 Jak artykuł wyzej ma sie do tego co napisałem? Sąd wyjaśnił, że brak uprawnienia urzędu do przekazania nadpłaty komornikowi sądowemu w sytuacji realizowanej egzekucji na podstawie przepisów postępowania cywilnego odnosi się również do nadpłat przysługujących podatnikom nierozliczającym się wspólnie z małżonkami. Wyrok jest prawomocny. ORZECZNICTWO Wyrok NSA z 27 marca 2014 r., sygn. akt II FSK 979/12.

3

Lidia Data dodania: 26-02-2017 19:42 Mam pyt czy komornik może zająć z urzedu skarbowego ulgę na dzieci?

7

JANUSZ Data dodania: 14-02-2017 11:33 To w końcu jak to jest ..komornik może zabrać ten zwrot podatku na dzieci czy nie może ????

5

Marek Data dodania: 11-02-2017 10:24 Urząd skarbowy nie może na wezwanie komornika sądowego przekazać mu podatku, który został nadpłacony przez dłużnika. Musi mu odmówić, ponieważ pierwszeństwo przed przepisami dotyczącymi nakazu zapłaty w postępowaniu cywilnym mają regulacje podatkowe. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Wyrok NSA z 27 marca 2014 r., sygn. akt II FSK 979/12.

5

Ja Data dodania: 09-02-2017 14:32 Mi w zeszłym roku zabrał 2800zł był to ból ale co zrobić hmm kiedyś wyczytałam ze takie pismo od komornika do us jest ważne 7 dni A po tym czasie jest nie ważne ale teraz podobno przepisy sie zmieniły więc nadal nie mam na co liczyć...

0

ktos Data dodania: 08-02-2017 13:58 Witam, obecnie tez mam komornika i zwrot napewno pojdzie na jego konto, ale czytalam ze mozna napisac do komornika podanie aby nie zabieral podatku bo jest to ulga na dziecko, nie ktorym sie to udaje

7

Anna Data dodania: 06-02-2017 19:32 Ja też jestem ciekawa czy komornik może zabrać zwrot podatku z renty rodzinnej syna i z ulgi na dzieci

1

Monika Data dodania: 02-02-2017 23:14 A jezeli moj syn dostaje rente rodzinna a jest nie pelnoletni to tez komornik zabierze mi ulge na dzieci jesli to sa pieniadze dziecka.

0

Tamara Data dodania: 02-02-2017 14:13 Ja tez mam komornika i mąż się rozlicza sam z dziećmi i zawsze dostaje zwrot najlepiej osobno pani Gabrysia

1

Gabrysia Data dodania: 04-01-2017 08:20 Witam komornik zajol mi zwrot podatku z urzeduskarbowego zawsze rozliczalam sie wspolnie z mezem czy zeby uniknac zajecia mogr rozliczyc sie osobno i czy to cos da

2

Kacpor Data dodania: 03-01-2017 14:57 teraz ma sie pozmieniać w tych ustawach odnośnie komorników i mam szczerą nadzieję, że w końcu coś sie zmieni na lepsze...

1

Ewa Data dodania: 25-10-2016 14:03 czy jest mozliwy jakis zbiorowy pozew czy zlozenie zbiorowej skargi wszystkich tych, ktorym taki podatek zostal zabrany? jestem juz bezradna...

1

Marek Data dodania: 16-09-2016 06:04 Moim zdaniem komornicy zwrot za ulge na dzieci nie powinni zajmowac ,ale mamy chore prawo w polsce tylko ,ze komornik moze wszystko

3

Henryk Data dodania: 08-09-2016 13:36 tylko dowodzenie swoich racji przed sądem i udowodnienie, że komornik działał bezprawnie zajmuje bardzo dużo czasu, a wiadomo że rączka rączkę myje

3

Wojtek Data dodania: 30-06-2016 19:05 Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 27 marca2014 roku komornik nie ma prawa zająć zwrotu z podatku. Jest to tzw. wartość niezbywalna, ponieważ może ona zostać zaliczona na poczet przyszłych zaległości podatkowych dłużnika. W związku z powyższym, komornik wyłudza mienie i wiedząc o tym, należy niezwłocznie powiadomić prokuraturę oraz złożyć skargę na postępowanie komornika w Sądzie Administracyjnym któremu podlega. Kodeks Postępowania Administracyjnego jest ponad Kodeksem Postępowania Cywilnego.

4

Iwan Data dodania: 20-06-2016 16:35 mi komornik zabrał ponad 500zł zwrotu podatku, znajomy prawnik mówi, że bezpodstawnie i radził mi, żebym odwołał się do sądu, ale szkoda mi nerwów i pieniędzy na to

2

Kartecjunia Data dodania: 14-06-2016 13:40 Prawda jest taka że komornik jak by mógł i wiedział że ma jakąś wartość to ostatnią koszulę czy nawet gacie by zabrał! Świetne powiedzenie że Twoim najlepszym przyjacielem jest komornik bo w biedzie Cię nie opuści. A bank to taka instytucja co da parasol jak świeci słońce a zabierze ten parasol jak tylko się zachmurzy i zacznie padać...

1

KarolinaM Data dodania: 14-06-2016 12:25 Jest to nie w porządku do dzieci dlatego że dzieciom te pieniążki się przydają a zwłaszcza gdzie jest rodzina wielodzietna

2

Ali Data dodania: 24-05-2016 16:31 Mi zabrali zwrot podatku, w urzędzie pani mowila ze nie beda zabierali, mowie to komornikowi to mi sie skurczysyn smieje w twarz i mowi to niech pani skarge sklada, i jak to nazwać?!

2

michel Data dodania: 18-05-2016 04:37 J..ać komornikó...

0

Nadena Data dodania: 16-05-2016 15:37 mi komornik zabrał w tym roku 600zł zwrotu podatku.. a pytałam się w urzędzie to mówili, że raczej nie powinien. polski przepływ informacji :/

0

goska Data dodania: 09-05-2016 18:45 owszem długi trzeba spłacać,tylko jak sie straci prace to z czego.pozyczki czy kredyty nie dostaje sie na ładne oczy tylko na podstawie umowy o prace itp.a ulga prorodzinna to nie nadpłata podatku.

2

johan Data dodania: 09-05-2016 15:54 komornik też człowiek też musi cos zaj...

2

Ewka Data dodania: 02-05-2016 17:56 Komornik zabrał mi w tym roku zwrot na ponad 900 zł;/

1

małgosia Data dodania: 02-05-2016 15:18 Moim zdaniem to nie jest nadpłacony podatek,tylko ulge na dzieci odlicza sie od podatku i teraz dodatkowo od składek społecznych i chorobowych.Ja tez mam komornika i moja nadpłata bez odliczenia ulgi na dzieci wynosi 2 zł.i tylko to powinien zabrac komornik

0

Kobretti Data dodania: 07-04-2016 15:33 To ja rozjaśnie sytuację na własnym przykładzie. Brałem kiedyś kredyt gotówkowy w banku, potem gdy brakowało mi na spłatę raty kredytu to ratowałem się chwilówkami przez internet - wiadomo łatwo w 15 minut na koncie kasa była i jakoś dawałem radę. Gorzej się zrobiło jak nie dość że musiałem płacić kredyt w banku to jeszcze nadszedł czas spłaty tych pozabankowych pożyczek. I nie dałem rady i po 3 miesiącach miałem komornika na zarobkach itp. Ostatnio powinienem dostać zwrot pdatku coś około 400zł i niestety gdy skarbowy dostał info od komornika że mam u niego zadłużenie to kasa posżła na konto komornika. Także jak komornik był zanim nastąpił zwrot podatku to już jest po pieniądzach.

1

Lesia Data dodania: 04-04-2016 20:03 A czemu by nie mógł:)

1

Stach Data dodania: 03-04-2016 20:07 Mam długi wobec banku w wysokości 4 tys czy komornik moze zająć 500 zl zwrotu?

2

Hania Data dodania: 02-04-2016 17:33 Rodzice najczęściej wydają kasę na dom to co dostają ze zwrotu na dzieci! Wiec większość nic z tego nie ma!

9

Leon Data dodania: 01-04-2016 20:16 A kogo to obchodzi na dzieci czy nie! Długi trzeba spłacać!

3

Werka29 Data dodania: 31-03-2016 20:31 Nie powinni zajmować zwrotu na dzieci.

9

JanaP Data dodania: 31-03-2016 19:14 Może i nic w tym dziwnego! Ja czekam na zwrot długów i mam nadzieję, że zajmie dłużnikowi nadwyżkę podatku!

3

Kika Data dodania: 30-03-2016 20:37 Też się tego obawiam!

0

ludwiq Data dodania: 30-03-2016 19:31 Kilka lat temu komornik zajął mi zwrot. Czekałem trzy miesiące w końcu dzwonie tam i dostaje informację, że pieniądze są już u komornika!

2

Maja Data dodania: 30-03-2016 17:51 Nie w porządku jest to, że może zabrać zwrot na dzieci. Często te pieniądze są bardzo potrzebne. Szczególnie w rodzinach, gdzie jest więcej niż jedno dziecko.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.