Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Decyzja kredytowa
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Pożyczki: brak zdolności kredytowej a decyzja kredytowa

Czy podjęcie przez bank lub inną instytucję pozabankową pozytywnej decyzji kredytowej gwarantuje udzielenie kredytu? Co się stanie, jeżeli pojawi się odmowa ze strony banku? Czy to już definitywny koniec marzeń o zaciągnięciu kredytu? Otóż decyzje bankowe są dosyć zmienne i w każdej chwili może okazać się, że dotychczasowe sprawy nabrały nowego obrotu. Najlepszym rozwiązaniem są pożyczki bez zdolności kredytowej dla bezrobotnych. Bywa też tak, że decyzje podjęte przez bank są dla nas wyjątkowo korzystne, ale mogą nas również zaskoczyć. Są jeszcze inne opcje, pożyczki bez zdolności kredytowej.

 

Decyzja kredytowa – czyli jeden z ważniejszych punktów w trakcie procedury kredytowej

 

Celem banku jest głównie osiągnięcie zysków, dlatego też tę instytucję należy traktować jako przedsiębiorstwo. Podobnie jak inne firmy, bank prowadzi swój własny biznes. Zasada jego funkcjonowania jest bardzo prosta i opiera się głównie na gromadzeniu oszczędności od swoich Klientów i przekazywaniu ich Pożyczkobiorcom. Zyskiem w tym przypadku jest różnica w przychodach i kosztach obu działalności. W tym przypadku ryzyko, związane z niewypłacalnością Kredytobiorcy, bierze na siebie kredytodawca. Wszystkie te działania realizowane są w oparciu o umowę kredytową. Podpisy obu stron na tym dokumencie są gwarancją udzielenia pożyczki. Jeżeli na umowie brak jest tych podpisów, bank w każdej chwili może zrezygnować z udzielenia kredytu. 

 

Pełna dokumentacja, wymagana przez bank jest niezbędna do udzielenia kredytu. Zakres i ilość potrzebnych zaświadczeń jest w pełni zależny od rodzaju pożyczki, typu jej zabezpieczeń, sposobu liczenia zdolności kredytowej, adekwatnej do źródła uzyskiwania przychodów Wnioskodawcy. Gromadzenie takiej ilość dokumentów jest bardzo dużym wyzwaniem, które zajmuje sporo czasu. Oczywiście nie wszystkim udaje się zgromadzić wszystkie te dokumenty przy pierwszym podejściu; często wymagają one uzupełnienia. Inaczej wygląda sytuacja przy pożyczkach bez zdolności kredytowej, gdzie wymagany jest zazwyczaj tylko dowód osobisty. 

 

Decyzja kredytowa pojawia się głównie po kilku, a nawet kilkunastu tygodniach (przy pożyczkach bez zdolności kredytowej kilkanaście minut). Jeżeli jest ona pozytywna, nie należy się zbyt wcześnie cieszyć. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, w których bank może wycofać się z podjętej wcześniej decyzji. Co więcej, instytucja ta ma do tego całkowite prawo. Podobnie może potoczyć się sprawa negatywnej decyzji kredytowej; po krótkim czasie, może ona zostać zmieniona na pozytywną. Podstawą do podjęcia takich działań jest argumentacja w postaci odpowiednich dokumentów, których dostarczenie na czas leży w sugestii Klienta.

 

Oczywiście każdy Klient nie musi ograniczać się jedynie do wybranej instytucji bankowej; może on starać się o kredyt w kilku placówkach w tym samym czasie. Alternatywą są wspomniane wcześniej pożyczki bez zdolności kredytowej. Wydanie pozytywnej decyzji przez bank, nie oznacza, że koniecznie musi on tam podpisać umowę o kredyt. Nie ma nic złego w ubieganiu się o świadczenie w kilku instytucjach, również pozabankowych, w tym samym czasie. Nie zapominajmy jednak o tym, że takie działania zostają za każdym razem odnotowane w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Wpływa to poniekąd na obniżenie naszej zdolności kredytowej.

 

Odrzucony wniosek w banku, nie oznacza braku możliwości pożyczenia pieniędzy. Firmy prywatne stosują uproszczoną procedurę przyznawania kredytów, stąd w ich ofercie pożyczki bez zdolności kredytowej.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Halina

0

Halina Data dodania: 20-04-2018 15:32 Te pozyczki u was to dobry wybor?
Nanana

0

Nanana Data dodania: 23-12-2016 12:53 raz otrzymałam negatywną decyzję tylko dlatego, że ubiegałam sie o kredyt w zbyt wielu placowkach naraz i to mi jakis tam bik poobnizalo czy cos innego i sie nie zgodzili
Bober

0

Bober Data dodania: 23-11-2016 16:19 Najbardziej to jest drażniące jak niewiadomo ile wzlekają z tym daniem decyzji, jakby to Bóg wie co było. Rozumiem dzien czy dwa, ale żeby cały tydzień?
Piffko

0

Piffko Data dodania: 13-10-2016 16:48 nadal jest dostepna w internecie chwilowka online bez zaswiadczen ze slaba historia kredytowa, chociaz fakt faktem firmy staja sie coraz bardziej wymagajace, pytanie tylko czy na szczescie czy niestety?
Jimson

0

Jimson Data dodania: 25-07-2016 10:45 to proste, wystarczy skorzystać z oferty którejśz chwilówek online, wszystkie formalności są załatwiane przez internet, a gotówka potrafi nawet w 15 minut po pozytywnej decyzji wpłynąć na konto. nic trudnego :)
Danuta

2

Danuta Data dodania: 21-06-2016 08:41 Nie wiem jak wżąć pożyczkę bez wychodzenia z domu
ProRock

1

ProRock Data dodania: 01-06-2016 16:09 potrzebowalem pozyczyc 10tys na 2 lata, bank mi odmowil nie podajac zadnej przyczyny, a dostałem bez problemu w profi credit na podobnych warunkach, niewiele drozej, niech mnie pocaluja w nos bankowcy zasrani
Igor

0

Igor Data dodania: 20-05-2016 10:53 najgorsze jest to, że jak się ubiega o kredyt w banku i czeka się na decyzje tydzień, albo dwa to często to blokuje ubieganie się w innych bankach przez to, że każde zapytanie obniża BIK, eh, jak szary klient czegoś potrzebuje to zawsze jest z tym pod górke
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.