Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Dlaczego bank odmówił mi kredytu?- Najczęstsze powody odrzucania wniosków kredytowych
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Dlaczego bank odmówił mi kredytu?- Najczęstsze powody odrzucania wniosków kredytowych

Reklama


 

Dlaczego bank odmówił mi kredytu?- Najczęstsze powody odrzucania wniosków kredytowych

 

Wszystkie zadłużenia spłacone, dobre, regularne zarobki, a przy pierwszej wizycie w banku, pracownik stwierdził, że kredyt powinien szybko być na Twoim koncie. Pewnie składasz wniosek, pracownik banku klika coś w komputerze i klika. Jeszcze chwilkę cierpliwości- najczęściej wypowiadane zdanie w trakcie oczekiwania na decyzję. Niestety, ale wniosek został odrzucony. Dlaczego bank odmówił mi kredytu? Dlaczego nie zawsze bank podaje powód odrzucenia wniosku kredytowego? I w końcu gdzie leży problem. Nie zawsze brak zdolności kredytowej czy zły BIK są powodem odrzucenia wniosku. Czasem powód jest banalny, może wynikać z pomyłki czy niedopatrzenia.

 

Bank nie ma obowiązku informować o powodzie odrzucenia wniosku

 

Doradca najczęściej nie odpowiada na pytanie: dlaczego bank odmówił mi kredytu, gdy w grę wchodzi obecność w BIG czy też negatywny BIK. Inna opcja, kiedy pojawiają się podejrzenia, iż wnioskujący nie mówi prawdy bądź ją zataja. W przypadku błahych powodów zazwyczaj dostaniemy odpowiedź zwrotną, że w wyniku błędów we wniosku czy tez pomyłki, niezgodności danych doszło do odrzucenia wniosku i wówczas zostaniemy poproszeni o dopełnienie formalności jeszcze raz.

 

Dlaczego bank odmówił mi kredytu?

 

Opóźnienia w BIK- to jeden z częstych powodów odrzucenia wniosku. Już niewielkie opóźnienie w spłacie wcześniejszych zobowiązań, może być przyczyną odrzucenia wniosku. W Biurze Informacji  Kredytowej zawarte są wszystkie dane dotyczące posiadanych i wcześniejszych kredytów, kart kredytowych, debetów i innych produktów bankowych. Z BIK współpracują również niektóre firmy pozabankowe oferujące szybkie pożyczki na dowód. W przypadku opóźnień w spłacie, wszystko to zostaje odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. Gdy pracownikowi banku na czerwono na monitorze komputera wyświetli się BIK, oznacza to jedno: odmowę kredytu. Każdy ma możliwość sprawdzenia swojej historii kredytowej. Dlatego jeśli zamierzasz wnioskować o hipoteczny bądź kredyt gotówkowy wyższej wartości, to dobrym krokiem będzie ściągnięcie raportu i sprawdzenie jak wygląda nasz BIK. Nie będziesz później zadawał sobie pytania: dlaczego bank odmówił mi kredytu i nie podał powodu? Banki rożnie podchodzą do opóźnień w BIK, są bardziej i mniej elastyczne.

 

Widnieję w BIG- nie tylko problem z negatywną historią kredytową będzie odpowiedzią na pytanie: dlaczego bank odmówił mi kredytu, ale również obecność na czarnych listach BIG. Do rejestrów Biura Informacji Gospodarczej osoba indywidualna może zostać wpisana już za kwotę 250 zł. Wystarczy niezapłacony rachunek, by znaleźć się na liście dłużników. Może być on powodem odrzucenia wniosku kredytowego. Dlatego jeśli zamierzasz starać się o pożyczkę na konto w banku czy kredyt hipoteczny, ureguluj swoje długi, by zniknąć z BIG.

 

Naciąganie rzeczywistości- to niezbyt dobry pomysł, by podnieść zdolność kredytową, a i powód dlaczego bank odmówił mi kredytu! Naciągnie rzeczywistości, to pojęcie dość szerokie, bo może się pod nim kryć podwyższanie zarobków bądź ukrywanie prawdy. W obydwu przypadkach kłamstwo, wykryte przez bank, będzie powodem odrzucenia wniosku o kredyt. Nie mam dzieci, dzięki czemu mam wyższą zdolność kredytową, ale na moim rachunku są operacje ze sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci i przelewy z tytułem: alimenty. Jasny dowód na to, że rzeczywistość została naciągnięta. Bank analizując historie rachunku, z pewnością nie przeoczy przelewu: alimenty. Dlaczego bank odmówił mi kredytu?- Ponieważ lekko naciągnąłem rzeczywistość, wypierając się potomstwa! Niektórzy posuwają się dalej i zmieniają cyferki na zaświadczeniach od pracodawcy o zarobkach. 1500 zł netto to faktycznie mało, by starać się o kredyt, jednak 2500 zł netto wygląda zupełnie inaczej. Wystarczy wydrapać 1 i poprawić na 2! Konsekwencje tego czynu, mogą się wiązać nawet z więzieniem, dlatego absolutnie nie należy podrabiać i zmieniać zawartości zaświadczeń.

 

Pracodawca przyjaciel- szczególnie w małych czy rodzinnych firmach pracownicy mogą liczyć na wsparcie ze strony pracodawców przy staraniach się o kredyt. Prośba o podwyższenie wysokości zarobków dla banku i wystawienie zaświadczenia mijającego się z rzeczywistością, mają negatywne skutki dla wnioskującego oraz dla firmy. Tego typu przedsiębiorca trafia na czarną listę banku! Zaczynasz u niego pracę, chcesz wziąć kredyt, dostajesz zaświadczenie, ale bank mimo iż  jest prawdziwe, odrzuci wniosek, bo przedsiębiorca był nierzetelny!

 

Drobiazgi, które decydują o tym dlaczego bank odmówił mi kredytu- literówka, niepoprawnie wpisany pesel, data urodzenia czy też pogniecione, niewyraźne zaświadczenie o zarobkach są przyczyną odrzucenia wniosku. Wówczas zazwyczaj otrzymamy informację, prośbę o poprawienie błędów czy też konieczność dostarczenia jeszcze raz określonego dokumentu.

 

Jak widać odpowiedzi na pytanie dlaczego bank odmówi mi kredytu są skrajne, od poważniejszych do całkiem błahych. Jeśli bank nie podaje powodu, zawsze warto dopytać, zwłaszcza gdy nie mamy pojęcia dlaczego tak się stało?!

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

dekster

0

dekster Data dodania: 03-01-2017 10:08 Zatrudniam przyjaciela i też mnie prosił o zrobienie czegoś podobnego co opisał bandyta, ale całe szczęście się nie zgodziłem, kumpel był troche obrażony, ale koniec końców kredyt dostał, wiec nie ma bólu
bandyta

0

bandyta Data dodania: 23-05-2016 10:56 ze szwagrem wlasnie tak zrobilismy, szwagier chciał kredyt ja mam małą firemke to mu wystawiłem zaświadczenie o pracy i zarobkach i ktoś złożył na nas doniesienie i teraz mamy sprawę w sądzie o wyłudzenie kredytu, nie polecam!
Kaliszanka

0

Kaliszanka Data dodania: 26-04-2016 13:39 Ja tego nie rozumiem. Zarabiam 3500 na rękę w budżetówce i mam umowę o pracę na czas nie określony a bank odmówił mi udzielenia kredytu 30 tyś. Nigdy nie brałam żadnych kredytów i chciałam teraz pożyczyć na urządzenie mieszkania. Jak spytałam dlaczego nie dostanę kredytu to mi odpowiedzieli że mam czysty bik i nie jestem wiarygodnym klientem. To jak mam zdobyć wiarygodność jak nie chcą mi dać kredytu?
Jaco

0

Jaco Data dodania: 11-11-2015 14:34 Wydaje mi się, że nie! Bo chyba z tego powodu nie odrzucaliby wniosku, tylko wskazaliby błąd! Nie wiem z czego to wynika. Szkoda nerwów!
Rudy

0

Rudy Data dodania: 10-11-2015 16:43 A może jakiś mały błąd popełniłeś we wniosku? A sprawdzałeś BIK?
Jaco

0

Jaco Data dodania: 09-11-2015 13:41 Ja nie mam pojęcia dlaczego bank odrzucił mój wniosek. Jakiś absurd! Mam zarobki na poziomie średniej krajowej, dobry BIK, nie mam rodziny na utrzymaniu...Też nie dostałem odpowiedzi!
Finas

0

Finas Data dodania: 07-11-2015 15:56 Nie jest to mało, być może masz już inne kredyty?
Elka

0

Elka Data dodania: 07-11-2015 14:32 Brak zdolności u mnie. Zarobki 2800-3000 netto, umowa na czas nieokreślony. Troje dzieci na utrzymaniu, jestem samotną matką, chciałam 15 tys na samochód.
wojtek

0

wojtek Data dodania: 06-11-2015 18:18 Jak masz zły BIK to zazwyczaj nie mówią. Pracowałem w sklepie, gdzie były raty i jak pojawiał się BIK, to zwyczajnie informowano, że wniosek odrzucony bez podawania powodu.
Otello

0

Otello Data dodania: 06-11-2015 17:44 Od tygodnia próbuję uzyskać odpowiedź od pracownika, dlaczego bank odmówił mi kredytu? Czemu nie chcą powiedzieć, że BIK czy coś?
Sylwia

0

Sylwia Data dodania: 05-11-2015 18:12 To prawda dochód może być powodem odrzucenia wniosku. Niestety nie zarabiamy kokosów w Polsce, a banki zaostrzyły przepisy.
Bożena

0

Bożena Data dodania: 05-11-2015 17:44 Ja zarabiam najniższą i dostałam:) A co do tego dlaczego bank odmówił mi kredytu, to najczęściej są to za niskie zarobki.
Werka

0

Werka Data dodania: 05-11-2015 17:37 Myślę, że tak! Zależy też w jakim banku, bo co bank to inne zasady!
Zbyszek

0

Zbyszek Data dodania: 04-11-2015 17:15 Chciałbym się dowiedzieć, czy mam szansę dostać kredyt odnawialny przy zarobkach 1900 netto, umowa zlecenie na 24 mce?
Miszo

0

Miszo Data dodania: 04-11-2015 15:55 Ja tam zawsze dostaję kredyt:p
Fila

1

Fila Data dodania: 03-11-2015 19:57 Zależy, ile chciałeś tego hipotecznego;p
sierp

0

sierp Data dodania: 03-11-2015 18:41 Ja mam ponoć za niski dochód. 3 tys na hipoteczny, Poznań.
Stefek

0

Stefek Data dodania: 03-11-2015 16:28 Dwa razy bank już odrzucił mój wniosek i nie wiem dlaczego...?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.