Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Faktoring dla firmy wykazującej straty i nie tylko

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 22-03-2016/12:32

Faktoring dla firmy wykazującej straty i nie tylko

Reklama


 

Faktoring dla firmy wykazującej straty i nie tylko

 

Faktoring jest nowoczesnym produktem finansowym szeroko rozpowszechnionym na świecie. Jest on w ofercie banków oraz niezależnych instytucji finansowych. Jedną z jego głównych zalet jest poprawa płynności finansowej firmy. Faktoring dla firmy wykazującej straty często ratuje ją przed upadkiem.

Szczególnie polecany małym i średnik przedsiębiorstwom, które od swoich kontrahentów nie wymagają szybkich płatności. Finanse firmowe podlegają dynamicznym zmianom, a dzięki nowoczesnym produktom finansowym można nimi zarządzać bardziej racjonalnie, z dużymi korzyściami, mającymi wpływ na rozwój firmy. Przede wszystkim warto się zainteresować co to jest faktoring dla firmy wykazującej straty, gdy płynność finansowa pozostaje daleko od oczekiwań.

 

Do kogo skierowana jest oferta factoringu?

 

Produkt finansowy jakim jest factoring na polskim rynku obecny jest stosunkowo od niedawna. Skierowany do przedsiębiorców, którzy sprzedają na zasadach odroczonych terminów płatności. Z factoringu skorzystać mogą zarówno firmy, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, jak i te, które dopiero co stawiają pierwsze kroki. Nie tylko dla firm wykazujących stratę, ale też tych, które są w dobrej kondycji. Zarówno dla tych, którzy sprzedają w kraju jak i zagranicą. Faktoring dla firmy wykazującej straty to często o wiele lepsze rozwiązanie niż kredyt! Problemy z płynnością finansową mają najczęściej mali i średni przedsiębiorcy.

W wielu przypadkach już kilka faktur z odroczonym terminem płatności może powodować problemy. Factoring to ich przypadku świetne rozwiązanie. Po pierwsze firmy są bardziej konkurencyjne, oferując odroczone terminy, a po drugie gotówkę mają na koncie bardzo szybko. Zyskuje firma, kontrahent i strona trzecia, czyli bank bądź firm pozabankowa świadcząca usługę factoringu. Warto również wiedzieć, że wcale nie trzeba obracać milionami czy być dużym przedsiębiorcą, by korzystać z factoringu! Oferta skierowana jest również do młodych przedsiębiorców. Jak wiadomo najwięcej firm upada w pierwszym roku działalności, dlatego warto o tym pomyśleć.

 

Jak działa factoring?

 

Zdarza się, że jest on błędnie postrzegany i utożsamiany z fakturami, których termin płatności minął. Zarówno faktoring dla firmy wykazującej straty jak tej, która jest w dobrej kondycji oparty jest na fakturach z długim terminem płatności. Faktura przekazywana jest firmie faktoringowej, ta przelewa pieniądze na konto przedsiębiorcy, pomniejszając jej wartość o prowizję. Zatem przedsiębiorca sprzedaje produkt/usługę z długim terminem płatności, a pieniądze ma na koncie nawet w 24 godziny- zależy od banku, firmy faktoringowej.

 Mając środki na koncie, może je inwestować w kolejne produkty, materiały, innowacje, innym słowem w rozwój firmy. Szczególne znaczenie ma faktoring dla firmy wykazującej straty, umożliwiając przebrnięcie przez trudny okres i wyjście na prostą!  Przedsiębiorca pieniądze ma szybko na koncie, firma faktoringowa zarabia, a klient może zapłacić w późniejszym terminie. Każda ze stron jest zadowolona.

 

Zalety factoringu

 

To przede wszystkim wspomniana płynność finansowa. Przedsiębiorcy korzystający z factoringu wskazują na jeszcze jedną niewątpliwą zaletą. Factoring jest łatwiej dostępny niż kredyt bankowy, szczególnie jeśli firma jest w pierwszym roku działalności. Załatwienie formalności, przedstawienie wszelkich dokumentów wymaga czasu i cierpliwości, znacznie prościej i szybciej można skorzystać z factoringu. Również firmy bez zdolności kredytowej mają szansę na korzystanie z oferty. Rzecz jasna nie wszędzie, ale spokojnie można znaleźć na rynku tego typu oferty. Podobnie jeśli chodzi o faktoring dla firmy wykazującej straty.

Firma, której kondycja finansowa nie jest dobra, wykazuje straty również może korzystać z faktoringu. Strata nie stanowi czynnika decydującego o przyznaniu limitu factoringowego. Nowoczesny produkt finansowy dla przedsiębiorców zabezpiecza przed niewypłacalnością klientów, daje możliwość wydłużenia okresu płatności- przekłada się na konkurencyjność. Daje możliwość otrzymania nawet 100% wartości faktury w krótkim czasie. Dodatkowo można skorzystać z wielu innych usług, które wpływają na płynność finansową i poprawiają jakość zarządzania finansami w firmie. Poza tym firmy factoringowe umożliwiają skorzystanie z opcji 'tajnej'- kontrahent nie wie o korzystaniu z factoringu. Jak widać faktoring dla firmy wykazującej straty i nie tylko to świetne rozwiązanie finansowe.

 

BIK, BIG a factoring?

 

Negatywna historia w BIK bądź też wpisy do BIG mogą mieć wpływ na odmowę, ale nie muszą. Wszystko zależy od tego czy chcemy skorzystać z banku czy niezależnej instytucji. Banki podchodzą bardziej restrykcyjnie.

 

Zabezpieczenie i dodawanie nowych kontrahentów

 

Ogólnie jest kilka rodzajów tego typu produktów, jednym z nich jest faktoring dla firmy wykazującej straty. Żaden z oferowanych produktów nie wymaga zabezpieczenia w postaci rzeczowej. Zabezpieczeniem są faktury. W międzyczasie, gdy firma rozwija się i przybywa jej klientów, można dodawać kolejnych kontrahentów. Warto również wiedzieć, iż faktoring dla firmy wykazującej straty jak i pozostałych nie wymaga przekazania do factoringu obrotów z wszystkimi klientami. Można, ale nie ma takiej konieczności, to do przedsiębiorcy należy decyzja.

 

Ile to kosztuje?

 

Na koniec najważniejsza kwestia, czyli koszty. Zależą one od kilku czynników: profilu działalności, parametrów transakcji, wielości faktur przekazanych firmie faktoringowej. Na im większą liczbę faktur decyduje się przedsiębiorca, tym może liczyć na lepsze warunki. Prowizja i opłaty zazwyczaj ustalane są indywidualnie, na podstawie szeregu informacji dotyczących działalności firmy. Duża konkurencja na rynku przyczynia się do tego, że można znaleźć bardzo dobre oferty i nie warto czekać, aż firma straci płynność finansową. Pod uwagę warto wziąć zarówno ofertę banków jak i prywatnych firm factoringowych.

Faktoring dla firmy wykazującej straty jak i tej w dobrej kondycji ma też swoje minusy, ale większość przemawia na jego korzyść.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

2

credistar

Od 100 pln do 3 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

3

filarum

Od 100 pln do 3 000 pln

Na 1 lub 30 dni

opłata rejestracyjna 1 grosz

4

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

5

extraportfel

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka GRATIS

6

viasms

Od 100 pln do 2 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

lendon

Od 100 pln do 5 000 pln

Od 5 do 45 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Luźna Data dodania: 03-01-2017 14:26 Faktoring to świetne rozwiązanie dla firm, nie tylko tych wykazujących straty, ale ogólnie dla wszystkich, tylko najpierw to trzeba by polskich przedsiębiorców zapoznać z faktoringiem bo większość nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiej metody finansowania

0

Peh Data dodania: 25-10-2016 13:30 ze strony pozyczkodawcy faktoring dla firmy wykazujacej straty to chyba nie jest zbyt dobry pomysl, to troche tak jakby ładować towary na statek, ktory jest dziurawy i sa duze szanse ze zatonie

1

Beasy Data dodania: 07-09-2016 12:43 a ja szukałem faktoringu dla swojej firmy ktora wykazuje straty i niestety spotykałem sie z samymi odmowami, koniec koncow po kilku miesiacach musialem zamknac firme :(

0

Andrzej Data dodania: 20-06-2016 16:21 Klemens, nie wiem czy sprawa aktualna, ale jesli tak to prosze o kontakt na pozyczkibezbaz(małpa)o2(kropka)pl

0

Czajsik Data dodania: 24-05-2016 16:04 mi udalo sie znalezc prywatnego inwestora na Kokosie, ktory zgodzil sie na faktoring na 85% wartości faktur i zignorował fakt, że jestem w BIKu

0

Pid Data dodania: 16-05-2016 15:21 Najgorsze co może być to gdy ktoś zwleka ze spłatą zobowiązań, przez co my również komuś zalegamy i koło się zazębia

0

Klemens Data dodania: 22-04-2016 12:45 Mam firme budowlaną i moi zleceniodawcy między innymi spółdzielnia mieszkaniowa zalegają z zapłatą 78tyś za wykonane prace remontowe i ocieplenia budynków. Kolejne zlecenie zaraz zaczynam a brak mi środków na zakup materiałów bo musiałem pracownikom pensje wypłacić a zabrakło kasy a liczyłem że w terminie spółdzielnia zapłaci. Już 32 dni temu minął termin płatności a Oni mówią że zapłacą w tym tygodniu i coś tam i tak z tygodnia na tydzień się wydłuża a kasy jak nie było tak nie ma! Czy mogę wziąć jakis kredyt prywatny lub faktoring bez banku? Potrzebuję tych pieniędzy bo inaczej nie mogę zacząć nowego zlecenia i splajtuje. Proszę o pomoc!

0

Al Data dodania: 26-03-2016 18:24 Ja zrezygnowałem, za duże koszty.

0

Ona Data dodania: 26-03-2016 14:06 Zastanawiam się nad tym. Myślę, że może to pomóc mojej firmie. Wszystko ładnie to opisują w ofercie, ale powiedzcie mi jakie są ciemne tego strony?

0

Fryderyk Data dodania: 24-03-2016 17:39 Myślę nad tym intensywnie, ale chyba mi się to nie opłaca..

0

Monk Data dodania: 23-03-2016 20:21 Ja zaczynałem od 70%, ale z czasem dochodziło kontrahentów i teraz mam ok 90%. Dla małego przedsiębiorstwa to czasem jedyne racjonalne wyjście, by konkurować z większymi.

0

Biz Data dodania: 23-03-2016 16:04 To całkiem nieźle. Też się nad tym zastanawiam.

0

GZ Data dodania: 22-03-2016 20:02 U mnie wychodzi 95% fv.

0

Matik Data dodania: 22-03-2016 19:10 Jak to wygląda pod względem kosztów?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.