Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Fast Inwest na liście ostrzeń KNF- Firma odpiera zarzuty, wycofa się z rynku?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 23-08-2017/11:13

Fast Inwest na liście ostrzeń KNF- Firma odpiera zarzuty, wycofa się z rynku?

Reklama


 

 

Fast Inwest na liście ostrzeń KNF- Firma odpiera zarzuty, wycofa się z rynku?

Co jakiś czas lista ostrzeżeń KNF się poszerza. W pierwszym tygodniu sierpnia trafiła na nią Spółka zarządzana przez młodą Litwinkę. Zarządzający uważają, że niesłusznie Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed jej działalnością. Pamiętamy jeszcze aferę Amber Gold. Ludzie do tej pory czekają na swoje pieniądze, a może się okazać, że nie wszyscy je odzyskają. KNF na liście ostrzeżeń umieszcza podmioty, których działalność budzi wątpliwości. Póki co jeśli planowaliśmy przez platformę Fast Inwest pomnażać oszczędności, lepiej zaczekać do wyjaśnienia sprawy.

Fast Invest- co o nich wiemy?

Firmą zarządza bardzo młoda kobieta, mająca zaledwie 22 lata. Siedziba Firmy mieści się w Wielkiej Brytanii. Zarządzająca ma korzenie litewskie i firmą kieruje już od 18 roku życia. Wcześniej udziałowcem był inny Litwin. Swoją drogą Big Credit, znana marka oferująca chwilówki w sieci, jest powiązana z Fast Invest. Wcześniej Firma nosiła taką nazwę, a jednym z jej udziałowców jest zarządzająca Fast Invest Simone Vaitkune. Firmę tworzą młodzi ludzie, jak możemy przeczytać na stronie. Kreatywni i pracowici. W Polsce siedzibę mają w Warszawie.

Fast Invest- co o nich piszą inwestorzy?

Daremno szukać opinii o nich w internecie. Na kilku forach są wątki dotyczące Fast Invest, ale problem w tym, że nic konkretnego. Posty od dwóch, trzech osób, krótkie i aż dziwnie bardzo zachwalające działalność, ale żadnych konkretów, informacji dotyczących zysków, wypłat, gwarancji itd. Dziwne jest to, bo ludzie chętnie dzielą się opiniami na temat różnych firm. A tu możliwości uzyskania tak dużych zysków, przy naprawdę niewielkim zaangażowaniu i żadnych konkretnych opinii. Trudno jest więc stwierdzić, jak funkcjonuje platforma i jakie zyski można osiągnąć, bo nie ma żadnych konkretnych opinii osób, które inwestują pieniądze na Fast Invest.

Działająca na wyobraźnię strona internetowa

Co miesiąc możesz zarobić pasywny dochód, Ty spisz, ale Twoje pieniądze pracują. Inwestycje można rozpocząć już od 10 zł, są ubezpieczone, więc nie inwestor nie ponosi ryzyka. Firma oferuje gwarancję odkupu i gwarancję dotrzymania umowy. Jeśli kredytobiorca nie spłaci zobowiązania, to i tak otrzymamy swoją działkę, zobowiązuje się do tego Fast Invest. Wygląda na bezpieczną inwestycję. Maksymalny zysk to aż 13% w skali roku. Tego typu inwestycje zawsze są obarczone ryzykiem. Fast Invest przekonuje, że z nimi można bezpiecznie uzyskać taki dochód, inwestując dowolną kwotę powyżej 10 tys zł.

Jak to działa?

Rozpoczęcie działalności inwestycyjnej na Fast Invest jest darmowe. Po drodze nie spotkamy się z żadnymi opłatami. By rozpocząć inwestowanie, należy przelać kwotę minimum 10 zł. Można zainwestować w kredyt dla Polaka bądź Hiszpana. Inwestujemy w kredyt określoną część, nie musimy wykładać całej kwoty. Kilka osób może składać się na jeden kredyt. Po wpłaceniu raty przez kredytobiorcę, pieniądze wraz z odsetkami są dzielone wg udziałów i przelewane inwestorom. Firma daje gwarancję wypłacenia pieniędzy, gdy kredytobiorca spóźnia się z płatnością bądź uchyla się przed płaceniem.

Dlaczego Fast Invest trafił na listę ostrzeżeń KNF?

Firma znalazła się na liście ostrzeżeń ze względu na zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa dotyczącego wykonywania czynności bankowych, a głównie chodzi o przyjmowanie wkładów pieniężnych obarczonych ryzykiem, a Fast Invest nie posiada na to zgody KNF. Fast Invest zapewnia, że inwestycja jest całkowicie bezpieczna i pewna, inwestor może się wycofać w dowolnym momencie, a zainwestowany przez niego kapitał zostanie zwrócony. Komisja Nadzoru Finansowego jednak ostrzega przed działalnością Firmy, oznacza to że póki co powinniśmy zaczekać z decyzją o inwestowaniu przez Fast Invest.

Oferta Fast Invest wygląda bardzo obiecująco. Kusząca oferta dorobienia bez żadnego wysiłku, ale pojawiają się wątpliwości, bo zyski na poziomie 13% są obarczone ryzykiem. Dodatkowo brak opinii inwestorów budzi kolejne wątpliwości, zadowoleni ludzie z chęcią dzieliliby się swoimi spostrzeżeniami. Firma nie zamierza wycofać się z polskiego rynku.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

2

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

3

hapipozyczki

Od 1500 PLN do 7500 PLN

Dla osób w wieku od 20 do 75 lat

Na okres od 3 do 24 miesięcy

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

6

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Abdullah

0

Abdullah Data dodania: 10-09-2020 16:30 Jakieś 2 tyg temu byłem przesłuchiwany przez policję jako inwestor. Oprócz tego od 2mcy przestały spływać części kredytów a " Buy back guarantee" wydaje się fikcją. Aha i masa problemów z potwierdzeniem dokumentów, których firma wymaga rzekomo w ramach zapobiegania praniu pieniędzy(ciekawe czemu nie spr tego zanim wpłacisz pieniądze)., a bez tego nie wypłacisz swoich pieniędzy. Obawjam się, że dałem nabrać się na wykresy i wyliczenia i moje oszczędności przelane na Fast Invest odpłyną gdzieś na litwę a ja obudzę się z ręką w nocniku. Uważajcie na swoją kasę!!!
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.