Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 08-12-2015/13:31

Gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie?

Reklama


 

Gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie?

 

Umowa zlecenie to obecnie jedna z popularniejszych form zatrudnienia. Często zastępuje umowę o pracę. Dla pracodawcy jest wygodniejsza, niestety dla pracownika rodzi pewne niedogodności, nie tylko związane z kredytem czy szybką pożyczką bez zaświadczeń, ale również w innych sferach. Umowa zlecenie często oferowana jest zamiast umowy o pracę na okres próbny. Zdarza się, że pracodawcy, by nie wiązać się z pracownikiem umową o pracę na czas nieokreślony, po kilku umowach na czas określony, oferują umowę zlecenie. Dlatego często pada pytanie, gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie?

 

Polak bez etatu to już standard?

 

Wysokie koszty prowadzenia działalności w Polsce powodują, że pracodawcy niechętnie ponoszą kolejne koszty związane z zatrudnianiem na umowę o pracę. Łatwiej również pożegnać się pracownikiem, który pracuje na umowę zlecenie. Ze statystyk wynika, że 1,5 mln Polaków pracuje na umowę zlecenie. Tysiące osób powinno mieć tradycyjny etat z umową, która daje im wszystkie przywileje. Jednak to koszty zatrudniania decydują o formie umowy. Zlecenie jest po prostu tańsze. Problem umów śmieciowych próbuje rozwiązać rząd bezskutecznie od kilku lat i póki co nie widać szans na zmiany. Mało tego statystyki pokazują, że problem z roku na rok się nasila, dlatego pytanie gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie jest zadawane coraz częściej.

 

Problem dotyczy ludzi młodych?

 

Dużą cześć osób pracujących na umowę zlecenie, stanowią osoby do 30 r. ż. Jak się szacuje jest to około 65-70%. Problem dotyka jednak nie tylko młodych, bo gro ludzi na umowę zlecenie pracuje latami, zresztą każdy doskonale wie, jak trudno dziś o pracę.

 

Na zleceniu od lat

 

Pracując na zleceniu, można wywalczyć dobre warunki, płatny urlop, odprowadzenie wszystkich składek do ZUS, pewność zatrudnienia. Jeśli nie mamy szans na etat, to warto szukać innych możliwości pracy bądź pertraktować z szefem lepsze warunki. To zwiększa szansę na kredyt w banku czy szybką pożyczkę pozabankową.

 

Co zwiększa szansę na kredyt przy umowie zlecenie?

 

Czy i gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie, mając regularne dochody? Co zwiększy szanse? Kredyt z banku przy umowie zlecenie jest jak najbardziej możliwy. Banki zaczynają traktować osoby, które pracują na zlecenie jak zatrudnionych na etat. Co prawda może się okazać, że będzie więcej formalności, ale kredyt można otrzymać.

 

Szansę na kredyt przy umowie zlecenie zwiększają:

 

- stałość, regularność zleceń;

- współpraca z jednym zleceniodawcą bądź zleceniodawcami od dłuższego czasu ;

- możliwość przedstawienia umów za okres przynajmniej 12 miesięcy;

- list intencyjny od zleceniodawcy, wyrażający dalszą chęć współpracy;

- stałe wpływy na konto;

- wysokość wynagrodzenia.

 

Pracujący na zleceniu może być atrakcyjniejszym kredytobiorcą?

 

Oczywiście, że tak! Mając przykładowo stałe zarobki od kilkunastu miesięcy na poziomie 4 tys netto będzie atrakcyjniejszym kredytobiorcą od pracującego na etacie za 1500 netto. Wiele zależy od osiąganych dochodów oraz regularności zleceń. Odpowiadając na pytanie gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie, w którym banku? Praktycznie każdy bank oferuje kredyty dla zatrudnionych na umowach śmieciowych, ale warto zapoznać się z opiniami innych kredytobiorców, bo jedne banki są bardziej elastyczne inne mniej. Każdy wniosek rozpatrywany jest bardzo indywidualnie, ale coraz więcej osób dostaje kredyt przy umowie zlecenie.

 

Gdy bank odrzuca wniosek?

 

Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki ratalnej i poszukujesz odpowiedzi na pytanie, gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie, to odpowiedzią są pożyczki pozabankowe. Nie brakuje rat na dowód bez zaświadczeń czy szybkich kredytów na oświadczenie.

 

Pożyczka na małe wydatki

 

Najszybszym zastrzykiem gotówki są obecnie chwilówki bez zaświadczeń przez internet. Dostępne od ręki, dla każdego, kto ukończył 18 lat. To kolejna opcja, dla wszystkich, którzy pytają gdzie  dostanę kredyt na umowę zlecenie. Firmy prywatne nie wymagają zaświadczeń, a wnioski rozpatrują w kilka minut.

Obecnie o kredyt przy umowie zlecenie nie tak trudno jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Piotr

0

Piotr Data dodania: 03-01-2017 10:36 zgadza sie to co napisał boban, mam umowe zlecenie, i to z mojego wyboru, po prostu taka forma mi odpowiada, dostaje wiecej pieniedzy itd. i wzialem kredyt na 10 000 normalnie na umowe zlecenie
Boban

0

Boban Data dodania: 21-10-2016 11:43 hipotecznego nie dostaniecie, ale jak długo już macie umowę, albo jest to któreś z rzędu przedłużenie, nie macie złych baz i jeszcze potraficie wykazać regularne wpływy na konto to nie ma problemu jesli chodzi o kredyt na umowe zlecenie
Karolina

0

Karolina Data dodania: 23-06-2016 19:15 niestety prawda, z mężem pracujemy na śmieciówkach, on o dzieło ja na zlecenie i nikt nie chcial nam hipotecznego kredytu udzielić, w każdym banku mówili, że zbyt duże ryzyko, brak pewności zatrudnienia, blablabla
Stany

0

Stany Data dodania: 23-05-2016 17:16 ejja, marne. na śmieciówce to nikt Ci hipotecznego nie da chocbys nie wiem ile zarabiała
Ejja

0

Ejja Data dodania: 14-12-2015 20:30 Czy mam szansę na hipoteczny przy zarobkach 2500 netto i umowie zlecenie na dwa lata?
Alinka

0

Alinka Data dodania: 13-12-2015 18:47 Zastanawiam się nad tym, ale gdzieś czytałam, że lepiej odczekać trochę czasu.
Werka29

1

Werka29 Data dodania: 12-12-2015 18:33 To prawda jeden odrzucony wniosek to nie dramat;)
Luk

0

Luk Data dodania: 11-12-2015 21:08 Alinka może spróbuj w innym banku, wiesz jak to z nimi jest;)
Alinka

0

Alinka Data dodania: 10-12-2015 21:25 A ja nie dostałam;(
Luk

0

Luk Data dodania: 10-12-2015 18:58 Nie tylko przy zleceniu, ale i umowie o dzieło jak ma się stałe zlecenia łatwiej jest dostać kredyt.
Werka29

0

Werka29 Data dodania: 09-12-2015 19:21 Teraz to raczej żaden problem. Ostatnio znajoma rozeznawała się w temacie gdzie dostanę kredyt na umowę zlecenie i jest z czego wybierać.
Lila

0

Lila Data dodania: 09-12-2015 19:07 Brałam kredyt w banku w ub roku na umowę zlecenie. Bez problemu dostałam 15 tys na samochód.
Kalka

0

Kalka Data dodania: 08-12-2015 20:18 Z tego co wiem to Wonga pożycza na dłużej.
Hrabia

0

Hrabia Data dodania: 08-12-2015 19:59 Szukam pożyczki pozabankowej na dwa,trzy miesiące, na kwotę 1000 zł?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.