Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

Szybka Pożyczka
strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Jak działają firmy oddłużeniowe i którą wybrać?

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 13-01-2017/11:28

Jak działają firmy oddłużeniowe i którą wybrać?

Reklama


 

 

Jak działają firmy oddłużeniowe i którą wybrać?

Przywrócimy Twój spokój, uwolnimy Cię od długów, oferujemy unikalne rozwiązania, skuteczność naszych działań potwierdzają zadowoleni klienci- tak brzmią hasła reklamowe firm zajmujących się restrukturyzacją długów. Brzmi pięknie, jak bajka. Powierz swoje problemy w nasze ręce, a my załatwimy sprawy za Ciebie, dogadamy się z komornikami, wierzycielami, pomożemy obniżyć raty kredytów, załatwimy lepsze warunki, wyczyścimy Twój BIK. Jutro zaśniesz spokojnie, mamy wysoką skuteczność działania, niektóre firmy chwalą się nawet 90% skutecznością działania, a na stronie internetowej firmy, można znaleźć liczne pozytywne opinie klientów. Właśnie, tylko pozytywne, może kilka neutralnych, czyżby wszyscy byli zadowoleni?! Doskonale wiemy, że rzeczywistość wygląda inaczej. Dłużnik, który poszukuje pomocy bardzo łatwo daje się złapać w ładnie brzmiące hasła. Dziś o tym czy warto powierzać im swoje problemy finansowe, jak wybrać firmę, na co zwrócić uwagę.

Firmę oddłużeniową może otworzyć każdy

Każda z firm przedstawia się jako zespół profesjonalistów, prawników, finansistów, doradców, którzy świetnie znają się na tym co robią. Prawda jest taka, że firmę oddłużeniową może otworzyć każdy. Nie jest wymagana żadna licencja, ani posiadanie konkretnego wykształcenia. Wystarczy założyć działalność, zrobić stronę internetową i można ruszać z chwytliwymi hasłami. Wiele o firmie zajmującej się restrukturyzacją mówi to w jaki sposób przedstawia swój zespół. Niestety większość bardzo ogólnie prezentuje zespół specjalistów. Na stronach firm czytamy, że sprawami klientów zajmują się profesjonaliści, każdą sprawę przegląda prawnik. Ale czy jest to radca prawny, adwokat czy może student prawa… Dobrze by było gdybyśmy zapytali wprost w firmie, z której usług chcemy skorzystać, o to kto będzie prowadził sprawę. Dzięki temu możemy dowiedzieć się kim jest ów specjalista, jakie ma doświadczenie, jakie opinie wśród osób, które skorzystały z jego usług.

Wykorzystana nadzieja?

Firmy zajmujące się restrukturyzacją długów mają zwolenników i przeciwników. Jedni uważają, że dla osób zagubionych w gąszczu bankowych procedur to jedyna droga do wynegocjowania dobrych warunków z wierzycielami. Inni uważają, że firmy oddłużeniowe, oczywiście nie wszystkie, niewiele robią by wyciągnąć klienta z długów. W zasadzie nie robią nic ponadto co mógłby zrobić sam dłużnik. Korzystając jednak z firmy oddłużeniowej, portfel znacznie się odchudza. Hasła reklamowe firm oddłużeniowych obiecują piękne zakończenie, wyjście z najgorszej sytuacji finansowej, cud.. A gdy się nie zdarza? Cóż znaleźliśmy się w kilku procentach klientów, którym nie udało się pomóc. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, niestety niektórych procedur nie da się przeskoczyć- usłyszymy. Dłużnik nie tylko finansowo to odczuwa, ale również psychicznie, skoro profesjonalistom się to nie udało, to już po mnie.

Jak nie dać nabić się w butelkę?

Przede wszystkim spotkajmy się z przedstawicielem firmy. Załatwianie formalności online nie jest najlepszym pomysłem. Zapytajmy firmę konkretnie co zamierza zrobić w naszej sprawie. Jak działają, czy ich praca polega na wysłaniu kilku listów i na tym się kończy? Czy pracownicy robią wszystko, by dojść do osób decyzyjnych w sprawie zadłużenia, a tym samym istnieje realna szansa na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi. Istotne jest doświadczenie pracowników i znajomość procedur bankowych. A także zaangażowanie w sprawę. Dobra firma nie obiecuje cudów i tego, że załatwi sprawę w kilka dni. Oddłużenie to długi i mozolny proces, spotkania z osobami decyzyjnymi, negocjacje, ugody. Może trwać miesiącami. Jeśli szukamy firmy zajmującej się restrukturyzacją zadłużenia, to pytajmy bez obaw jak wygląda proces oddłużania czy to tylko wysyłanie listów? Przecież to może zrobić sam dłużnik, płacąc jedynie za znaczek pocztowy!

Ile kosztują usługi oddłużeniowe?

Większość firm zajmujących się restrukturyzacją długów nie podaje na stronie kosztów usług. Niektóre mają ogólne cenniki. Najczęściej jednak przeczytamy, że koszt zależy od tego jak bardzo sprawa jest skomplikowana. Logicznie im bardziej, tym więcej zapłacimy. Ogólnie za usługi oddłużeniowe zapłacimy minimum kilkadziesiąt złotych, a przy bardziej skomplikowanych sprawach nawet kilka tysięcy złotych. Portfel dłużnika może się mocno uszczuplić. O ile sprawa będzie załatwiona pozytywnie, o tyle z pewnością nikt tych pieniędzy nie będzie żałował. Co gdy sprawa została zamknięta, a cel nie został osiągnięty?

Zapłacę, ale za wykonaną robotę!

Przy wyborze firmy oddłużeniowej jednym z kluczowych aspektów jest termin płatności za usługę. Jedne firmy pobierają opłatę już na początku, bez względu na to czy sprawa zostanie rozwiązana na korzyść klient czy też nic nie uda się w jego sprawie zrobić. Wówczas zanim otrzymamy jakiekolwiek informacje, zanim firma będzie chciała zająć się sprawą, pieniądze za usługę będą musiały znaleźć się na jej koncie. Znacznie lepszym rozwiązaniem dla dłużnika jest skorzystanie z usług firmy oddłużeniowej, która wynagrodzenie weźmie dopiero, gdy pozytywnie załatwi sprawę. Są to firmy działające na zasadzie success fee, czyli klient płaci tylko, gdy osiągnięty zostanie cel, a więc wierzyciel zgodzi się na restrukturyzację. Sposób naliczania wynagrodzenia dla firmy jest określony z góry, może być to procent od kwoty, o którą została zmniejszona miesięczna rata, procent od kwoty pomniejszonego obciążenia, a może być to stała, ustalona wcześniej kwota. W takim przypadku można zapłacić faktycznie nawet kilka tysięcy złotych. Mamy pewność, że w przypadku braku rezultatów nie poniesiemy żadnych kosztów.

Im mniej firma obiecuje, tym lepiej

Jeśli ktoś obiecuje nam cuda, to lepiej odpuścić sobie taką ofertę. Niestety cuda zdarzają się rzadko, a jeszcze rzadziej, gdy negocjujemy z wierzycielami. Wybierając firmę oddłużeniową, warto zwrócić na to uwagę, co obiecuje doradca. Uczciwy przedstawi realne możliwości działania i szansę na restrukturyzację. Bez składania cudownych obietnic, które nie mają pokrycia.

Warto skorzystać z usług firm oddłużeniowych, bo zwykłemu człowiekowi trudno jest połapać się w procedurach bankowych. Pod warunkiem, że wybierzemy dobrą firmę!   

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

2

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

3

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

4

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

5

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

6

filarum

Od 100 pln do 3 000 pln

Na 1 lub 30 dni

opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Weronika Data dodania: 06-02-2017 19:12 Krezus ja slyszalam, ale nie da sie wyczyscic BIK i KRD a takie firmy nie zrobia nic poza tym co sami mozemy zrobic, no to jak jest w koncu?

0

Krezus Data dodania: 13-01-2017 11:34 Bywają dobre i skuteczne firmy oodłużające - pomagaja wyjsc z długów ale trzeba dobrze się na szukać aby uniknąć rozczarowań. Zasada bardzo ważna. Szanująca się firma i skuteczna nie pobiera od nas zaliczek i opłat wstępnych. Podpisujemy umowę np. na wyczyszczenie wpisów w BIK czy KRD albo ERIF i w momencie gdy tak się stanie, gdy wpisy zostaną wyczyszczone to dokonujemy uzgodnionej zapłaty na rzecz firmy co nam pomagała.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.