Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

Szybka Pożyczka
strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Jak wyjść z zadłużenia?- Kilka praktycznych wskazówek

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 14-04-2016/18:12

Jak wyjść z zadłużenia?- Kilka praktycznych wskazówek

Reklama


 

Jak wyjść z zadłużenia?- Kilka praktycznych wskazówek

 

W życiu mi się nie ułożyło, niespłacone kredyty, wypadki losowe to wszystko spowodowało, że w tej chwili siedzę na kanapie, jedynym z mebli, który jeszcze się ostał. Czekając na kolejnych komorników, wierzycieli wciąż zastanawiam się jak wyjść z długów. Jak ruszyć z miejsca, jak przerwać letarg, w którym obecnie się znajduję?

Jak wyjść z zadłużenia i czy w ogóle jest jeszcze szansa na powrót do normalności, dnia bez strachu o jutro i rwania włosów z głowy? Na forach internetowych nie brakuje tego typu historii. Rozpaczliwego poszukiwania rozwiązań. Czy to jednak dobre miejsce, by znaleźć odpowiedź na pytanie jak wyjść z zadłużenia? Zawsze to jakieś działanie, dzięki któremu być może pojawi się impuls do kolejnych kroków i zmiany swojej życiowej sytuacji. Dziś kilka wskazówek co robić, gdy mamy długi, jak pozbyć się zadłużenia?

 

Zmiana nastawienia

 

Jaki mamy obraz osoby zadłużonej? Najczęściej człowieka przygnębionego, niepewnego siebie, skrytego w sobie, zamkniętego na świat, ze stanami depresyjnymi. Długi nie są powodem do radości, ale chowanie głowy w piasek i życie w zamkniętym świecie strachu, obaw i negatywnych myśli, niestety nie jest najlepszą drogą. Pierwszym krokiem jest zmiana postrzegania swojej sytuacji życiowej. Zawsze jest jakieś wyjście! Nawet, gdy długi sięgają kolosalnych, niewyobrażalnych kwot. Znany ekonomista, bloger wpadł w długi, dziś pokazuje, że można wyjść z dużych problemów finansowych, trzeba tylko chcieć.

Z pewnością wiele osób od razu zapyta, jak to ekonomista i wpadł w długi? Każdy z różnych powodów może popaść w zadłużenia. Czasem, sami jesteśmy sobie winni, zaciągając kredyt za kredytem bądź szybką pożyczkę jedną za drugą, a czasem to przypadki losowe o tym decydują. Najważniejsze przy tym jak wyjść z zadłużenia jest wykształcenie w sobie odpowiedniej postawy, aktywnej. Pasywnie na kanapie, rozpaczając już jakiś  czas przesiedzieliśmy. Aktywność, zgłębianie wiedzy w temacie jak wyjść z zadłużenia, pierwsze kroki w celu zmiany sytuacji, to początek wychodzenia na prostą.

 

Wstać z kanapy

 

Chcę wyjść z długów, ale nie wiem jak, nie wiem co zrobić, nie wiem od czego zacząć? Od działania, na początek dokładnie należy przeanalizować swoją sytuację finansować. Rozejrzeć się wśród firmy oddłużeniowych, poszukać dobrego doradcy finansowego. Często okazuje się, że nie jesteśmy w aż tak złej sytuacji jak nam się może wydawać. Jak zaczynamy działać, robimy pierwsze kroki, widzimy efekty i mamy chęć do dalszej walki. Siedząc na kanapie i tylko pytając jak wyjść z zadłużenia, ale nie robiąc nic w tym kierunku, nie mamy szans na zmianę. Duże znaczenie ma tu wzięcie odpowiedzialności za długi. Bez względu na to czy powstały z naszej winy czy też powstały w wyniku splotu wydarzeń życiowych, trzeba wziąć za nie odpowiedzialność. Inaczej nie uda się wyjść z kryzysu.

 

Spłacać najwyżej oprocentowane pożyczki czy najmniejsze zobowiązania?

 

Zdania są podzielone. Wysoko oprocentowane kredyty i pożyczki, generują wyższe odsetki, a więc logicznie najlepiej byłoby je spłacać w pierwszej kolejności. Z drugiej jednak strony spłacając zobowiązania w niższej kwocie w pierwszej kolejności, szybciej pozbywamy się poszczególnych kredytów. Szybciej również dostrzegalne są efekty, z kilkunastu zobowiązań, zostaje kilka, a to motywuje do kolejnych działań. Już spłata jednego, nawet małego długu, to silny bodziec do wyjścia z sytuacji. Widzimy efekty, pozbywamy się czegoś, a więc ciężar, który spoczywa na barkach jest mniejszy.

 

Nadpłacanie kredytów

 

W przypadku pytania jak wyjść z zadłużenia, nie można iść po najniższej linii oporu. Spłacają jedynie minimalne raty, według planu, który wyznaczył bank czy wierzyciel z długami możemy się  męczyć długo. Najważniejszym krokiem jest nadpłacanie kredytów. Wyjście z długów powinno być priorytetem. W tym momencie nie ma nic ważniejszego.

Jeśli możemy zaoszczędzić na benzynie, dojeżdżając do pracy na rowerze, to warto tak robić, a nadwyżkę wpłacać na poczet długów. Im więcej będziemy miesięcznie nadpłacać, tym lepiej, bo okres spłaty zobowiązań znacznie się skróci. Wyjście z zadłużenia powinno być absolutnym priorytetem, w tym czasie nie ma nic ważniejszego. Na przyjemności przyjdzie czas później.

 

Przyda się dodatkowy etat

 

Jedną z żelaznych zasad wychodzenia z długów jest zarabianie. Aby spłacać, musimy zarabiać. Im więcej zarobimy, tym szybciej spłacimy długi. Dodatkowa praca, popołudniami, w weekendy przyniesie efekt w postaci szybciej spłaconych długów. To jak wyjść z zadłużenia zależy tylko od nas. Niestety, ale nie ma innej drogi, jak praca, praca i jeszcze raz praca. Jeśli żyjemy w związku warto porozmawiać z partnerem czy też coś dodatkowo by nie mógł robić. We dwójkę długi spłaca się szybciej, a przy kolejnych dwóch źródłach dochodu, wyjście z zadłużenia będzie o wiele prostsze. Jeśli do tej pory jeden z partnerów nie pracował, konieczne jest by podjął szybko zatrudnienie. Przez kilka miesięcy, a nawet lat spłata długów może odbywać się kosztem rodziny, przez to, że większość czasu trzeba spędzić w pracy. Jednak dzięki temu prędzej czy później człowiek odzyskuje normalne życie, bez długów.

 

Płać wyłącznie gotówką

 

Mały kawałek plastiku jest bardzo praktyczny. Niestety nie sprawdza się w portfelach dłużników. Jeśli chcesz wiedzieć jak wyjść z zadłużenia, to od tej pory płać gotówką. Pieniądze wydaje się znacznie trudniej, niż gdy płaci się kartą. Według szacunków, mając do dyspozycji kartę, potrafimy wydać nawet 30% więcej, niż gdy płacimy gotówką. Jeśli mamy długi, to od dziś zapominamy o karcie i wyłącznie używamy gotówki.

 

Niepotrzebne wydatki

 

W domowym budżecie jest ich wiele. Odpowiedzią na pytanie jak wyjść z zadłużenia, jest również eliminacja zbędnych wydatków. To one pochłaniają bardzo często dużą część finansów, a sam zadłużony nawet nie zdaje sobie sprawy ile pieniędzy ucieka mu przez palce. W okresie walki z długami wydatki należy ograniczyć do minimum, czyli do zaspokojenia najważniejszych potrzeb.

Dróg do wyjścia z długów jest wiele. Każdy kto podejmuje z nimi walkę prędzej czy później odnajdzie tę właściwą.

 

 

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

2

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

3

hapipozyczki

Od 1500 PLN do 7500 PLN

Dla osób w wieku od 20 do 75 lat

Na okres od 3 do 24 miesięcy

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

6

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

emikg

0

emikg Data dodania: 03-01-2017 15:33 próbowałem wyjść z zadłużenia przez 3 długie lata, z bardzo marnym skutkiem, pojechałem do Anglii do pracy i spłaciłem wszystkie długi w pół roku, to ten kraj jest zły czy my?
Loony

0

Loony Data dodania: 26-10-2016 10:19 zeby wyjsc z zadłużenia trzeba albo zwiększyć dochody albo ograniczyć wydatki, innej siły i metody niestety nie ma i watpie aby była!
Predon

0

Predon Data dodania: 08-09-2016 15:05 wyszedłem z długów dzieki oszczedzaniu na małych rzeczach, najlepiej zaczac od siebie i od dokładnego przyjrzenia się swojemu budżetowi, nawet nie wiecie ile pienidzy wydajemy niepotrzebnie każdego dnia
Kinga

0

Kinga Data dodania: 20-06-2016 19:50 gdy popadłam w długi razem z mężem to sprzedaliśmy prawie cały majątek, ale udało nam się uwolnić i zaczeliśmy wszystko od nowa, teraz jest już prawie normalnie, jeszcze z rok i się odkujemy do końca, czasem lepiej wszystko sprzedać niż dać w łapy komornika
Barbcia

0

Barbcia Data dodania: 30-05-2016 15:49 jak narobiłam sobie długów to złapałam dodatkową pracę i jakoś je pospłacałam, jak ma sie dobry kontakt z rodziną i taką możliwość to zawsze lepiej oddawać bez odsetek jakiemuś członkowi rodziny
Beduin

0

Beduin Data dodania: 11-05-2016 17:13 Doberym sposobem też jest jak ma sie wiecej gotówki to nie przepierdzielić jej, a właśnie nadpłacać kredyty, wtedy gdy powinie nam sie noga i mamy gorszy okres nie budizmy się z ręką w nocniku Mi osobiście taka metoda uratowała skórę :)
Nadal

0

Nadal Data dodania: 11-05-2016 16:04 Ikal, a co zrobisz jak np popsuje Ci się pralka albo lodówka, a nie masz gotówki żeby kupić nową?
Iksi

0

Iksi Data dodania: 09-05-2016 16:30 najlepiej to w ogóle nie pożyczać, a przynajmniej na potrzeby konsumpcyjne
Tarka

0

Tarka Data dodania: 09-05-2016 15:38 WW, niektórzy są tak bezmyślni i beztroscy, że ich to nie rusza. Znam osobiście taki przypadek, motto życiowe tej osoby to "jakoś to będzie".
misiak

0

misiak Data dodania: 07-05-2016 07:31 ja na przyklad skorzystałem z pomocy firmy oddłużeniowej, sympatyczna pani przeanalizowała ze mną moją sytuację, pomogła pisać pisma do wierzycieli, ustaliliśmy plan działania jak wyść z zadłużenia. był to dla mnie duży bodziec do działania
ww

0

ww Data dodania: 06-05-2016 17:58 Może nie pokazuje, że się przejmuje. Ciężko mi uwierzyć, że jak wisi już nad kimś komornik to może spać spokojnie.
Kleo

0

Kleo Data dodania: 06-05-2016 17:44 Niestety muszę się z Tobą zgodzić Rubin, ja mam koleżanke - w sumie to przyjaciółkę jeszcze z czasów liceum, aczkolwiek nasze kontakty uległy mocnemu ochłodzeniu po części myślę, że właśnie przez ten jej typ myślenia - która ma kupe długów, a sie tym nie przejmuje. Zaraz jej wejdzie komornik, chwilówka pogania chwilówke, zadłużenie rośnie, a ona sobie kupuje buty za 350zł, bo jej sie coś od życia należy i ona musi czuć, że pracuje po coś!
Rubin

0

Rubin Data dodania: 06-05-2016 16:55 Zadłużenie to czesto wina samych zadłużonych. Pomijajac jakies wyjatki zwykle to głupota i krótkowzroczność zadłużonych. Nabierze taki badziewia na kredyt, a potem płacz że słaby BIK i komornik na karku!
Aparat

0

Aparat Data dodania: 06-05-2016 13:58 Wyjść z zadłużenia jest niesamowicie ciężko, coś o tym wiem. Nie dajcie się nabrać na oddłużenia i magiczne pożyczki bez BIK i KRD. W większości to mrzonki - puste obietnice lub próby wyłudzenia pieniędzy przy pomocy przedpłat. Też byłem załamany, miałem ponad 100tyś zadłużenia przez chwilówki, karty kredytowe i pożyczki pozabankowe, niewiedziałem co robić. Do mnie uśmiechnęło się szczęście - ale wierze , że gdy człowiek działa i ma wiare ze mu sie uda to los sie uśmiecha - dostałem od sąsiada propozycję pracy w Norwegii przy wykończeniówce - dzisiaj siedze tam już 2 rok, udało mi się wyjść z długów, mam już czysty BIK, a komornik to tylko smutne wspomnienie. Z perspektywy czasu wiem, że ważne jest nie obwiniać się za błędy, myśleć na chłodno, nie wierzyć naciągaczom, hienom żerującym na ludzkiej niedoli i szukać rozwiązania, a takie się na pewno znajdzie, czego z całego serca wam życzę.
Lilaska

0

Lilaska Data dodania: 28-04-2016 19:44 Pokemon tak realnie to pod zastaw pozyczysz prywatnie około 200 tyś, ewentualnie jak masz zdolność i w miare dobre bazy to dobierzesz reszte jako gotówkowy kredyt może.
Lila

0

Lila Data dodania: 28-04-2016 18:17 Łącznie masz długów 300 tys. Zabezpieczenie musi być większe. Prywatnie dostaniesz 60-70% wartości mieszkania i auta.
Pokemon

0

Pokemon Data dodania: 28-04-2016 17:36 Mam dużo długów około 300 tyś. Wpadłem także w pętlę chwilówek i za same odroczenia spłaty tych chwilówek płacę prawie 1800. Szukam kredytu oddłużeniowego z niską ratą. Mam mieszkanie w Gdańsku warte około 270 tyś oraz zasmochód wart 30 tyś. Mogę się starac gdzieś o kredyt oddłużeniowy?
Jasiek

0

Jasiek Data dodania: 18-04-2016 20:42 Też nieraz dałam się zrobić jak dziecko, gdy potrzebowałam pieniędzy na już. Człowiek musi uczyć się na błędach, gadanie, pouczanie raczej nie wiele dają!
Laryska

0

Laryska Data dodania: 17-04-2016 18:20 Dłużnik to łatwa ofiara. Trzeba uważać!
Myk

0

Myk Data dodania: 16-04-2016 20:43 Mi zaoferowano pomoc po tym jak napisałem na jednym z forów, że mam problemy. Pan chciał 200 zl za podanie nr Tel do osoby, która wyciąga z długów. Dałem sie oszukać kolejny raz. Najważniejsze to już nie dać się naciągnąć!
Linki

0

Linki Data dodania: 16-04-2016 20:00 Mam 24 lata i 80 tys długów. Nie wiem już co robić. Chwilówki, karty kredytowe i kilka pożyczek prywatnych na raty. Zżerają mnie odsetki. Nie wiem co dalej robić, od czego zacząć.
Anhella

0

Anhella Data dodania: 16-04-2016 19:31 Ja najpierw wpadłam w długi, potem się pochorowałam i spadłam na dno. Dziś tyle młodych osób ma problemy z długami, nie wiem co się dzieje. Każdy chce wszystko już, od razu nie myśląc o tym co będzie później.
Karlinka

0

Karlinka Data dodania: 14-04-2016 20:08 Lepsza praca czy dodatkowa, wcale o nią nie tak łatwo.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.