Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Kred

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 16-12-2014/22:19

Kred

Reklama


W ostatnim czasie miało miejsce stopniowe obniżanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Lipcowa, ostatnia obniżka stóp procentowych sprawiła, że przez jakiś czas znalazły się one na bardzo niskim poziomie. Dawno nie odnotowano takiego przypadku. Podstawowa stopa procentowa (tzw. stopa referencyjna NBP) wynosiła wtedy 2,50%. Wynikiem sukcesywnych, comiesięcznych obniżek stóp przez RPP jest wyjątkowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Jak duży wpływ na zdolność kredytową ma wysokość stóp procentowych? Jak wynika z analizy naukowców, zdolność przeciętnego Kredytobiorcy stopniowo wzrasta. Nie jest to jednak gwałtowny wzrost, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jak zatem kształtuje się przeciętna zdolność kredytowa?

Jak prezentuje się średnia zdolność kredytowa 3-osobowej rodziny z dzieckiem? W takiej rodzinie zazwyczaj wynagrodzenie małżonków waha się w granicach 421 000 złotych. Jeżeli wziąć pod uwagę dane z czerwca 2013, jest to bardzo mała zmiana, która wynosi około 3 000 PLN. Ciągle jednak różnice w obliczaniu zdolności kredytowej w poszczególnych bankach są dość istotne. Banki, takie jak: Getin Bank, Bank Millennium ING Bank śląski oraz Pekao SA wyliczają w sposób bardzo liberalny zdolność kredytową. Bardzo prawdopodobne jest, że w tych bankach przykładowa 3-osobowa rodzina będzie mieć zdolność kredytową na poziomie 460 tysięcy złotych.

Jeżeli ktoś zdecydował się na prowadzenie jednoosobowego gospodarstwa domowego i nie zamierza zakładać rodziny, to jego zdolność kredytowa wyniesie ok. 221 tys. zł. Zakłada się przy tym, że taka osoba otrzymuje oczywiście pensję, której wartość zawiera się w granicach średniej krajowej. Jeżeli wynik ten porównamy z danymi z czerwca 2013, oznacza to wzrost o około 11 000 złotych. Gdzie można liczyć na obliczenie najwyższej zdolności kredytowej? Otwórz najpewniejszą instytucją w tej kwestii jest Bank Pekao SA. Osoba, która nie posiada własnej rodziny może otrzymać tam kredyt hipoteczny w wysokości przekraczającej 270 000 PLN.

Oczywiście, wyliczenia te są prawdziwe, jeżeli Klient nie posiada innych zobowiązań kredytowych. Czynniki jak: posiadanie limitu debetowego, aktywnej karty kredytowej czy spłacanie wcześniej zaciągniętych kredytów gotówkowych lub mieszkaniowych skutecznie obniżą zdolność kredytową, a tym samym przyczynią się do odrzucenia przez bank wniosku o kolejny kredyt.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Denis Data dodania: 23-12-2016 14:25 gdy następuje obniżenie stóp procentowych i teoretycznie powinny być tańsze kredyty to i tak zwykle wychodzi na to samo, albo wrecz odwrotnie jest drożej, bo nagle dochodza nowe opłaty które rekompensują bankom te niskie stopy procentowe

0

Karolina Fijałkowska Data dodania: 23-11-2016 16:42 Na tym polega właśnie cała rzecz, że niby zabronione jest dogadywanie się między sobą w celu ustawienia podobnych cen, ale żaden bank ani firma pożyczkowa poniżej pewnego pułapu nie zejdzie i nie ma co się czarować, że jest inaczej. Pozdrawiam!

0

Mata Data dodania: 13-10-2016 17:04 pozdro, ale czasami nie ma wyboru, jak każdy dyktuje podobne, nieuczciwe warunki, to nie masz wyboru i przystaniesz jak potrzebujesz pilnie gotówki

0

Pozdro Data dodania: 25-07-2016 10:55 niekoniecznie, jak sie uważnie czyta umowy i zna sie swoje prawa to można nie dać się naciągnąć na dodatkowe koszty, trzeba tylko wiedzieć co i jak i być asertywnym

0

mamonka Data dodania: 01-06-2016 16:24 czytałam ostatnio artykuł właśnie o tym jakich sztuczek banki uzywaja zeby odbic sobie niska stopa procentowa, czytajac umowe badzcie wyczuleni na oplaty manipulacyjne, koszty prowadzenia kredytu, etc.

1

Wezyr Data dodania: 20-05-2016 11:06 szkoda tylko, że niskie stopy procentowe banki sobie odbijają kosztami kredytów i tak naprawdę wychodzi na to samo
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.