Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

Szybka Pożyczka
strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Kredyt hipoteczny u dewelopera jest tańszy

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 25-04-2017/10:30

Kredyt hipoteczny u dewelopera jest tańszy

Reklama


 

 

Kredyt u developera bardziej opłacalny niż w banku?

Developerzy oferują kompleksową obsługę zainteresowanego nabyciem lokalu. Nie tylko zajmują się sprzedażą nieruchomości, ale i załatwiają formalności kredytowe. Współpracują z kilkoma, a nawet z kilkunastoma bankami. Przy dużej liczbie załatwianych kredytów, są w stanie wynegocjować dla klientów atrakcyjne warunki kredytowe. To jeden z powodów, dla którego warto rozważyć czy kredytu nie lepiej zaciągnąć przez developera. Dziś o tym czy warto brać kredyt u developera, jakie korzyści ma ta droga do własnego M?

Mniej formalności, kredyt szybciej na koncie

Droga po kredyt hipoteczny u developera jest krótsza niż w banku. Wydawać by się mogło, że załatwiając formalności przez pośrednika, czas ten powinien być dłuższy. Zarówno banki jak i developerzy są zgodni w tej kwestii, kredyt hipoteczny szybciej będzie na koncie, gdy formalności załatwimy przez developera. Bank poświęca ten sam czas na określenie zdolności kredytowej klienta, ale krócej trwają procedury związane z sytuacją prawną nieruchomości, która stanowić będzie zabezpieczenie kredytu. A to przekłada się na mniej formalności, które musi dopełnić kredytobiorca. To jedna z zalet kredytu u developera.

Prowizja 0 zł często w ofercie developerów

Developerzy często oferują zainteresowanym nabyciem nieruchomości kredyt z prowizją 0 zł. Szczególnie wtedy, gdy zależy im na szybkiej sprzedaży mieszkań. Zdarza się, że rezygnują ze swojej prowizji, wypłacanej przez bank, w zamian za atrakcyjniejsze warunki kredytowe dla swoich klientów. Kredyt zaciągany u developera może się okazać znacznie atrakcyjniejszy pod względem kosztów niż w banku. Oczywiście banki obecnie mają również bogatą ofertę kredytów hipotecznych, kusząc między innymi brakiem prowizji, dlatego nim wybierzemy drogę do kredytu, konieczna jest analiza wszystkich ofert, zarówno tych od developera jak i bez pośrednictwa.

Niższe oprocentowanie i dodatkowe bonusy

Developerzy kuszą również niższym oprocentowaniem kredytów hipotecznych, a także dodatkowymi profitami, przykładem zwolnienie z opłaty za wycenę nieruchomości. Obniżka marży jest najbardziej istotna z punktu widzenia kredytobiorcy. O ile prowizja 0 zł nie jest tak kusząca, o tyle obniżenie marży zachęca do zaciągnięcia kredytu u developera. Marża ma istotny wpływ na wysokość spłacanych rat, przez cały okres kredytowania, a prowizję płacimy jednorazowo. Dlatego warto wybrać niższą marżę niż prowizję 0 zł. U niektórych developerów można liczyć na jedno i drugie. Jeśli pójdziemy do banku otrzymamy standardową ofertę, z marżą na określonym poziomie, załatwiając kredyt przez developera w tym samym banku, otrzymamy przykładowo obniżkę marży o 0,2 pp. W skali kilkunastu lat na koncie kredytobiorcy uzbiera się niemała kwota. Dodatkowo developer oferuje rożnego rodzaju bonusy, jeśli po kredyt będziemy wnioskować za jego pośrednictwem, przykładem niższe o połowę opłaty notarialne.

Kredyt tańszy, kredyt szybszy- gdzie jest haczyk?

Oferta kredytu hipotecznego od developera może być atrakcyjniejsza niż oferty banków, dzięki wypracowaniu przez developerów atrakcyjnych warunków z bankami. W przypadku kredytów hipotecznych należy porównać kilka czy nawet kilkanaście ofert. Zarówno te oferowane przez developera jak i bezpośrednio w bankach. Dopiero wówczas można wybrać najlepszą ofertę. Może się okazać, że bank, w którym posiadamy rachunek osobisty od lat, zaproponuje najlepsze warunki. Wybór drogi kredytowej nie jest łatwy, ale gdy się do tego przyłożymy, w przyszłości finansowo będzie lżej.

Zdolność kredytowa taka sama u developera jak i w banku

Często pojawiają się pytania o to czy załatwiając kredyt przez developera, jest szansa na wyższą kwotę kredytu. Bank weryfikuje klienta w taki sam sposób, jak gdyby przyszedł do banku i złożył wniosek. Nie ma znaczenia czy klient zrobi to przez developera czy bezpośrednio w banku. Zdolność kredytowa oceniona zostanie tak samo.

Załatwiając kredyt u developera można liczyć na lepsze warunki kredytowe i szybsze załatwienie formalności, dlatego warto wziąć tą opcję pod uwagę.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

2

credy

Pożyczka od 50 PLN do 1000 PLN

Dla osób w wieku od 18 do 75 lat

Na okres 1 lub 31 dni

3

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

4

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

5

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

6

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

filarum

Od 100 pln do 3 000 pln

Na 1 lub 30 dni

opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.