Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

Szybka Pożyczka
strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 12-10-2016/11:10

Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej

Reklama


 

Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej

 Wielu z nas marzy o tym, aby być własnym szefem i pracować wyłącznie na swój rachunek. Brać pełną odpowiedzialność za podejmowane wybory, ale jednocześnie w przypadku trafionych decyzji zgarniać cały zysk. Własna działalność gospodarcza zazwyczaj kojarzy nam się z niezależnością i większymi zyskami niż w przypadku wynagrodzenia za pracę na etacie. Już od dłuższego czasu można odnotować w Polsce wzrost zainteresowania prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Świadczy to o tym, że Polacy coraz częściej nie poprzestają na samych marzeniach i przechodzą od myśli do czynu. Niestety, otwarcie działalności gospodarczej oraz późniejsze jej prowadzenie nie jest tak proste jak pozornie może się wydawać.

 Już na starcie możemy napotkać się z licznymi problemami, które będziemy musieli rozwiązać. Jednym z najczęstszych i najbardziej prozaicznych wyzwań, któremu musi sprostać świeżo upieczony przedsiębiorca jest brak środków potrzebnych na rozpoczęcie działalności. Czy istnieje kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej? Historia kredytowa w dzisiejszych czasach to jedna z bardziej istotnych spraw w życiu dorosłego człowieka. Bycie rzetelnym płatnikiem, a co za tym idzie godną zaufania osobą w oczach firm i instytucji to często jedyna droga do uzyskania różnych usług, takich jak choćby kredyt na otwarcie działalności gospodarczej. Co jednak ma zrobić młoda osoba, która ma pomysł na biznes, jednak nie ma ani wystarczających środków na jego rozpoczęcie, ani historii kredytowej, która umożliwiłaby otrzymanie kredytu na ten cel? Choć wydawać by się mogło, że taka osoba kredytu nie dostanie, nic bardziej mylnego. Gdzie dostać kredyt na otwarcie firmy bez BIK?

 Gdzie dostanę kredyt firmowy na start od 1 dnia działalności?

Jednym z prekursorów pożyczek dla nowych firm jest Idea Bank. Od kilku lat mają w swojej ofercie bardzo atrakcyjną propozycję dla nowych przedsiębiorców już od pierwszego dnia działalności. Bez historii kredytowej możemy ubiegać się o kwotę w wysokości nawet do 350 000zł. Kolejnymi zaletami tej oferty jest stosunkowo niskie oprocentowanie zaczynające się od 6,50% oraz długi okres kredytowania. Na spłatę możemy mieć nawet do 10 lat. Co więcej, oprócz atrakcyjnych warunków Idea Bank przyciąga potencjalnych klientów dodatkowymi udogodnieniami.

 Wartym odnotowania jest fakt, iż Idea Bank chętnie akceptuje rządowe wsparcie w ramach gwarancji de minimis. Oprócz tego, jeśli zdecydujemy się na kredyt firmowy na start w Idea Banku otrzymamy dostęp do platformy Idea Cloud z aplikacją mobilną, która w znacznym stopniu ułatwia nam korzystanie z naszego konta. Ponadto do naszej dyspozycji jest mobilny wpłatomat – możliwość zamówienia osoby, która w umówionym miejscu i porze przyjmie od nas gotówkę, którą chcemy wpłacić na nasze konto. Oprócz tego oferowany jest nam nielimitowany dostęp do coworku Idea Hub. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają jeszcze biura, a potrzebują przestrzeni do pracy.

 Bank zachęca do skorzystania z Idea Hubu zapewniając komfortowe warunki do pracy i bezpłatny dostęp do szybkiego łącza internetowego. Warto również dodać, że przy kredycie na otwarcie działalności bez historii kredytowej w Idea Banku dostajemy firmowe konto bez opłat za jego otwarcie i prowadzenie. Kolejnym bankiem oferującym kredyt na start dla firm jest BIZ Bank będący częścią FM Banku. O kredyt w BIZ Banku przedsiębiorcy mogą wnioskować również od pierwszego dnia działalności. Ubiegając się o kredyt w BIZ Banku możemy liczyć na wsparcie kompetentnych doradców, którzy pomogą nam przejść przez wszystkie formalności. Kolejną rzeczą, która może przekonać potencjalnego kredytobiorcę do skorzystania z oferty jest Pakiet Flexi. Pakiet Flexi oferuje nam możliwość zmiany daty płatności rat, zawieszenia spłaty rat kapitałowych nawet na 3 miesiące, tymczasowego obniżenia sumy comiesięcznej spłaty, a także możliwość wydłużenia okresu kredytowania maksymalnie o 6 miesięcy. Maksymalna kwota kredytu dla nowopowstałych przedsiębiorstw to 20 000zł, firmy działające od minimum 3 miesięcy mogą ubiegać się o kredyt w kwocie nawet do 100 000zł. Minimalna kwota kredytu to 3000zł. Okres kredytu to 56 miesięcy na cele rozwojowe i 24 miesiące na finansowanie działalności bieżącej. Co warto zaznaczyć, tak samo jak w przypadku Idea Banku, BIZ Bank również nie wymaga zabezpieczeń majątkiem własnym i poręczycieli. BIZ Bank akceptuje poręczenie portfelowe JEREMIE. Jest to darmowe poręczenie kredytu udzielane w przypadku kredytu zaciąganego na rozwój przedsiębiorstwa.

 Zabezpieczenie to maksymalnie może wynosić 80% wartości kredytu. Tego typu poręczenie obejmuje okres kredytu i maksymalnie może trwać 75 miesięcy. Warto zaznaczyć, że poręczenie portfelowe JEREMIE nie dotyczy odsetek, a także innych kosztów związanych z kredytem. Poręczenie JEREMIE obecnie jest dostępne jedynie na terenie województwa mazowieckiego i mogą z niego skorzystać również przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający działalność gospodarczą. Dzięki poręczeniu JEREMIE możemy otrzymać kredyt nawet w przypadku braku zabezpieczeń rzeczowych lub ich niewystarczającej ilości. Zanim zaczniemy się ubiegać o  kredyt na otwarcie działalności gospodarczej należy się najpierw dobrze do tego przygotować. Warto opracować dobry, rzetelny i przede wszystkim porządnie przemyślany biznesplan.

 Przed skierowaniem się do banku z wnioskiem o kredyt powinniśmy być dobrze zorientowani w sytuacji na rynku, który ma być miejscem naszych działań, wiedzieć czego potrzebujemy, co chcemy osiągnąć i w jaki sposób zrealizujemy postawione przez nas cele. Dobrze opracowany biznesplan może okazać się również istotnym elementem mającym wpływ na końcową decyzję kredytową banku. Niezależnie od tego czy mamy historię kredytową czy też nie, chcąc otworzyć własną działalność gospodarczą warto najpierw mieć konkretny plan działania, który może okazać się również pomocny przy ubieganiu się o finansowanie naszego przedsięwzięcia.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

2

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

3

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

4

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

5

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

6

filarum

Od 100 pln do 3 000 pln

Na 1 lub 30 dni

opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Karol Data dodania: 04-01-2017 15:38 A jeśli dostaliśmy odmowę na dotacje na otwarcie działalności gospodarczej to gdzie dostane kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej?

0

Performer Data dodania: 22-11-2016 09:21 Zgadzam się z awatarem, jezeli macie pomysł na jakas dzialalnosc gospodarcza czyli wlasny biznesik warto sie udac do panstwowego urzadu pracy i dowiedziec sie jakie sa mozliwosci

0

AWATAR Data dodania: 18-11-2016 13:10 kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej jest możliwy, warto też udać się do PUPu - Państwowego Urzędu Pracy, bo możliwe że jest jakaś dotacja o ktora mozna sie ubiegac a ktora moze Wam pomoc

0

Olga Data dodania: 31-10-2016 12:42 Trzymam kciuki, mi się udało wziąć kredyt na otwarcie działalności gospodarczej bez historii kredytowej właśnie, trzeba mieć dobry biznes plan i przekonać kredytodawce, że warto w nas zainwestować!

0

Pablo Data dodania: 24-10-2016 13:38 warto skorzystać z tych gwarancji DE MINIMIS, tym bardziej że są darmowe, nie ponosimy żadnych kosztów z tego tytułu, a jest tez wielu doradców, którzy pomogą nam przejść przez wszystkie formalności
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.