Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Kredyt na samochód osobowy dla firmy
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Kredyt na samochód osobowy dla firmy

 

Kredyt na samochód osobowy dla firmy

 

Wydatek na samochód firmowy to spory koszt i nie zawsze możemy sobie na niego pozwolić, szczególnie na początku prowadzenia działalności. Inwestycja w firmę, nawet nie wymagająca dużych nakładów, zawsze wiąże się z wydatkami, które mocno nadwyrężają budżet. Coraz częściej bierzemy kredyt na założenie działalności, nie uwzględniając samochodu, o którym myślimy później. Auto w firmie jest konieczne, nawet prowadząc działalność jednoosobową w domu. Pozostaje pytanie jak sfinansować jego zakup, kredyt na samochód osobowy dla firmy, a może leasing? Co jest bardziej opłacalne?

 

Kredyt celowy

 

Innymi słowy mówiąc kredyt samochodowy. Banki mają bogatą ofertę kredytów samochodowych dla firm. Kredyt na samochód osobowy dla firmy wymaga dopełniania wielu formalności. Przede wszystkim przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał przedstawienia dokumentów potwierdzających kondycję finansową firmy. O kredyt na samochód osobowy dla firmy trudniej młodym przedsiębiorcom. Banki w ogóle niechętnie udzielają kredytów  osobom, które są na początku prowadzenia biznesu. Najwięcej firm upada w pierwszym roku, w związku z czym w tym czasie o kredyt samochodowy w banku może być trudniej. Jest to kwestia bardzo indywidualna, bo banki każdy wniosek rozpatrują biorąc pod uwagę różne czynniki.

 

Tani kredyt na samochód firmowy?

 

Kredyty samochodowe dla firm mają atrakcyjne oprocentowanie, można znaleźć oferty z prowizją 0% i oprocentowaniem 6%. Opłaca się jak najbardziej wziąć pod uwagę kredyt na samochód osobowy dla firmy, bo jest on znacznie bardziej korzystny niż gotówkowy.

 

Decyzja kredytowa w kilka minut?

 

W ofertach kredytów na samochód firmowy spotkamy się z obietnicą w kilku bankach, iż decyzja wydawana jest w kilka minut. Kuszące? Z pewnością! Musimy się jednak nastawić na to, że formalności kredytowe zajmą więcej czasu! Bank będziemy musieli odwiedzić z pewnością niejeden raz, czekać nas będzie również wizyta u dealera i w urzędzie komunikacyjnym. Nie wspominając o konieczności przygotowania dokumentacji dla banku. Decyzja być może będzie wydana w kilka minut, ale sam proces otrzymania kredytu wcale nie jest prosty i szybki!

 

Kredyt gotówkowy

 

Wymaga mniej zachodu niż kredyt na samochód osobowy dla firmy. Formalności będzie mniej, ale niestety jest droższy. Dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy gotówki szybko, dopiero ruszamy z firmą i istnieje duże prawdopodobieństwo, że bank odrzuci wniosek o kredyt samochodowy.

 

A może leasing?

 

Jest jeszcze jedna forma nabycia samochodu firmowego, a jest nią leasing. Coraz bardziej popularny, bo niesie ze sobą szereg korzyści. Nie tylko pod względem kosztów zakupu samochodu, ale również korzyści podatkowych. To co odróżnia kredyt na samochód osobowy dla firmy od leasingu to uproszczona procedura. Firmy leasingowe nie wymagają dopełnienia tylu formalności. Oczywiście sprawdzą przychody, natomiast wystarczający może się okazać PIT bądź oświadczenie przedsiębiorcy złożone na odpowiednim wniosku. Jednym słowem leasing ma swoje duże plusy. Z drugiej jednak strony nie jesteśmy właścicielami samochodu, po zakończeniu umowy można starać się o wykupienie pojazdu bądź zwrócić go i rozejrzeć się za nowym.

 

Nowy czy używany samochód dla firmy?

 

To istotne pytanie, bo zarówno banki jak i firmy leasingowe najchętniej wchodzą we współpracę, gdy chodzi o nowe samochody. Nie powinno być problemu, by uzyskać kredyt na samochód osobowy dla firmy, który ma kilka lat, natomiast już nie na tak atrakcyjnych warunkach jak w przypadku nowego samochodu. Również w przypadku leasingu mamy możliwość korzystania z samochodu używanego, jednak samochód starszy niż pięć czy sześć lat to może być już problem.

 

Pożyczki prywatne na samochód

 

Kredyt na samochód osobowy dla firmy jest w ofercie nie tylko banków, ale i prywatnych pożyczkodawców. Plusem tego typu ofert jest możliwość pozyskania gotówki szybko, bez zbędnej papirologii, również przez internet, z możliwością rozłożenia zobowiązania na kilka lat. Dobra opcja dla osób, które mają zły BIK czy też nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej.

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Konto

0

Konto Data dodania: 03-01-2017 11:14 W wiekszosci przypadków samochód osobowy dla firmy jest niezbędny, trzeba dojechać do klienta, pojechać coś załatwić, a na szczescie tak to jest skonstruowane, że można to łatwo wrzucić w koszta, wiec przyjemne z pożytecznym, :).
Paryska

0

Paryska Data dodania: 21-10-2016 13:51 ja wzięłam leasing na samochod osobowy dla firmy i jestem zadowolona, a najlepsze jest to że mogę to wrzucić w koszta i odliczyć od podatku, :)
Dino

0

Dino Data dodania: 17-08-2016 15:17 prowadzę malutką firemkę i szczerze mówiąc kredyt na samochód osobowy dla firmy jest dobrym sposobem jeśli firma dobrze prosperuje na podbicie wydatków firmy, lepiej w ten sposob wykorzystac te środki niz zaplacic podatki
Hulbak

0

Hulbak Data dodania: 24-06-2016 11:12 kretydy samochodowe dla firm bywaja zdradzieckie, bo jak firma ma gorszy okres to taki kredyt potrafi byc sporym problemem, wiem o tym z wlasnego doswiadczenia
Artur

0

Artur Data dodania: 24-05-2016 11:39 prowadze małą firmę, z własnego doświadczenia powiem wam, że kredyt na samochód osobowy dla firmy to nie jest takie dobre rozwiązanie, sytuacja w firmie potrafi być dynamiczna, czasem ten samochód przestaje być potrzebny, albo potrzebny jest inny, kredyt na samochod nie pozostawia duzego pola manewru, z leasingiem jak jest dobra umowa to jest bardziej elastycznie, dlatego tylko raz wzialem kredyt na samochod dla firmy i nigdy wiecej
Elf

0

Elf Data dodania: 18-05-2016 16:12 Zamiast kredytu lepszym rozwiązaniem jest leasing moim zdaniem
Kilo

0

Kilo Data dodania: 05-01-2016 16:39 Za gotówkę musisz finansować:)
Klara

0

Klara Data dodania: 04-01-2016 19:27 A co z samochodami powyżej 10 lat?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.