Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Kredyt na spłatę innych kredytów- na co zwrócić uwagę podpisując umowę?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Kredyt na spłatę innych kredytów- na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

 

Kredyt na spłatę innych kredytów- na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

 

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej ofert kredytów na spłatę posiadanych długów. Jeden kredyt, jedna rata, do tego niższa, to duża zaleta kredytów konsolidacyjnych. Kredyt na spłatę innych kredytów ma swoje plusy. Przede wszystkim łatwiej jest odzyskać płynność finansową, dzięki niższej racie. Unikamy problemu, że zapomnimy o zapłacie raty któregoś kredytu, a więc łatwiej się spłaca. Po trzecie kredyt konsolidacyjny łączy kredyty zaciągnięte w różnych bankach, a nawet parabankach. Zamiana kilku zobowiązań na jedno, to duże ułatwienie przy planowaniu budżetu na kolejne miesiące. Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, koniecznie zapoznaj się z tym co sprawdzić w umowie kredytowej, jaki okres spłaty wybrać i czy można otrzymać wyższą kwotę niż posiadane długi?

 

Nawet na 30 lat

 

Kredyt na spłatę innych kredytów można zaciągnąć nawet na 30 lat. Skonsolidować można nie tylko kredyty gotówkowe, ale też kredyt hipoteczny. Dla wygody klientów spłatę kredytu konsolidacyjnego można rozłożyć na długie lata. Czy opłaca się znacznie wydłużać okres spłaty? Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy. Plusem jest niższa rata kredytu niż łączna kwota spłacanych rat miesięcznie. Rata może być dużo niższa, a to przekłada się na łatwiejszą spłatę i większy komfort życia, bo możemy sobie pozwolić na więcej. Z drugiej jednak strony dłuższy okres kredytowania to wyższe koszty kredytu. Długość okresu spłaty należy optymalnie dostosować do osiąganych dochodów. Im szybciej spłacimy zobowiązanie, tym mniej oddamy do banku odsetek, a więcej zostanie w portfelu. By kredyt na spłatę innych kredytów się opłacał, nie warto rozkładać go na zbyt długi okres.

 

Czy można skonsolidować długi bez zgody współmałżonka?

 

Można. Oczywiście zależy to od wielu czynników. Czy samodzielnie posiadasz zdolność do zaciągnięcia kolejnego kredytu? Jak wysoki kredyt Cię interesuje? Może się okazać, że kredyt konsolidacyjny zaciągany bez zgody współmałżonka będzie droższy, ze względu na dodatkowe ubezpieczenie. Samodzielnie nie zaciągniemy kredytu jeśli wspólnie z małżonkiem prowadzimy działalność gospodarczą bądź gdy chcemy zaciągnąć kredyt na spłatę innych kredytów pod zastaw nieruchomości, której małżonek jest współwłaścicielem. Lepszym rozwiązaniem jest wspólna decyzja dotycząca kolejnego zobowiązania.

 

Spytaj w swoim banku o ofertę kredytu konsolidacyjnego

 

Na początek zajrzyj do oferty swojego banku i zapytaj wprost o możliwość negocjacji. Jako stały klient masz szansę starać się o kredyt na spłatę innych kredytów na dogodnych warunkach, lepszych niż w przypadku osoby z 'ulicy'. Opłacalne, gdy w grę wchodzi kredyt na kilka lat. Jeśli nie masz rozeznania na rynku kredytowym, koniecznie porównaj złożoną przez swój bank ofertę z innymi, bo może się okazać, że wcale nie wygląda tak dobrze na tle innych.

 

Ile gotówki potrzebujesz?

 

Im wyższa kwota, tym  koszty rosną. Musimy wziąć to pod uwagę, gdy rozpatrujemy opcję pożyczki wyższej niż posiadane długi. Banki oferują kredyty konsolidacyjne już od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy (najczęściej wymagają zabezpieczenia pod postacią hipoteki). Wybierając kwotę kredytu, zastanów się czy rzeczywiście potrzebujesz więcej gotówki niż na spłatę długów? Jeśli nie ma obecnie takiej potrzeby, to bez sensu jest ponosić koszty.

 

Jakie oprocentowanie pożyczki?

 

Zajrzyj do umowy i dokładnie zapoznaj się z kosztami pożyczki. Oprocentowanie pożyczki obecnie to od 4,9% przy najlepszych ofertach, biorąc pod uwagę kredyt na spłatę innych kredytów. Może ono wynosić nawet 14%. Różnica spora, dlatego koniecznie trzeba porównać różne oferty.

 

Jaka prowizja?

 

To kolejny istotny składnik, który znacznie zmniejsza bądź zwiększa koszt. Prowizja może wynosić 0%, ale równie  dobrze nawet 16%. Wysokość prowizji powinna być jednym z kluczowych wyznaczników wyboru oferty. Kredyt na spłatę innych kredytów będzie się opłacał, gdy bank nie będzie pobierał prowizji bądź jej wysokość jest jednocyfrowa.

 

Dodatkowe opłaty

 

Przy kredycie konsolidacyjnym należy dobrze zapoznać się z umową. Czy bank pobiera opłatę przygotowawczą, za rozpatrzenie wniosku czy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia. Może się okazać, że prowizja nie jest pobierana, oprocentowanie bardzo niskie, ale za to wysoka kwota ubezpieczenia i inne opłaty. A to przekłada się na atrakcyjność oferty i tym samym kredyt na spłatę innych kredytów staje się kompletnie nieopłacalny. Umowę przeczytaj dokładnie szczególnie, gdy kredyt zaciągasz na kilka lat. Sprawdź czy możesz wcześniej spłacić kredyt, czy możesz skorzystać z wakacji kredytowych, czy możesz zmienić termin spłaty? To wszystko może mieć duży wpływ w przyszłości na sytuację finansową.

 

Zanim podpiszesz, rozwiej swoje wątpliwości

 

Nie obawiaj się pytać, doradca ma obowiązek udzielić rzetelnej odpowiedzi na każde pytanie, a w razie dalszych niejasności, wytłumaczyć prostym językiem. Kredyt na spłatę innych kredytów zaciąga się rzadko, dlatego wszelkie wątpliwości i pytania są jak najbardziej uzasadnione!

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

niki

0

niki Data dodania: 03-01-2017 11:24 Kredyt na spłatę innych kredytów czyli kredyt konsolidacyjny to wbrew pozorom dobre rozwiązanie, tylko tutaj bardzo ważna jest szybkość decyzji, bo jak za długo będziemy zwlekać to może się okazać, że będzie już za późno
Magia

0

Magia Data dodania: 21-10-2016 14:06 trzeba zwrócić uwagę na ukryte koszty i opłaty, ubezpieczenie, prowizje, koszt uruchomienia kredytu konsolidacyjnego - na tych rzeczach banki najczęściej naciągają swoich klientów na kasę
Maria

0

Maria Data dodania: 17-08-2016 15:31 czy byłby ktoś w stanie polecić mi najlepsze miejsce gdzie otrzymam kredyt konsolidacyjny na 50tys na jak najdluzszy okres czasu? mam zla sytuacje finansowa i stala prace na umowe o prace na czas nieokreslony
Szymon

0

Szymon Data dodania: 24-06-2016 11:24 dostałem konsolidacje w BGŻ, szukałem w wielu bankach i moim zdaniem tam dostaniecie najlepszą ofertę, jedyne co jest irytujące to tyle tych formalności które trzeba przejść, ale w BGŻ w miare sprawnie to idzie i ogarnięci konsultanci są
Elekto

0

Elekto Data dodania: 24-05-2016 11:57 trzeba wszystko dokładnie poobliczać, czasami bardziej opłaca się prowizja niż marża kredytu i różnica w całkowitym koszcie kredytu jest znacząca, zwróćmy uwagę też na różne opłaty i takie tam, czasem bank wymyśla jakieś dodatkowe usługi które nie są nikomu potrzebne żeby tylko podbić opłaty
Dolwas

0

Dolwas Data dodania: 18-05-2016 12:33 Maxy, ale czasem kredyt na spłatę innych kredytów pozwala nam zachować płynność finansową lub nie popaść w jeszcze większe długi w przypadku np chwilówek albo kart kredytowych
Franek

0

Franek Data dodania: 12-01-2016 20:38 Nie tylko przy wysokich kwotach się opłaca! Ja konsolidowałem dwie pożyczki, łącznie na kwotę 8 tys i dobrze na tym wyszedłem.
Jogi

0

Jogi Data dodania: 11-01-2016 20:22 Dla jednych dużo to 5 tys a dla innych 50 tys;)
Maxy

0

Maxy Data dodania: 11-01-2016 18:10 Kredyt na spłatę innych kredytów to dobre rozwiązanie tylko w sytuacjach, gdy długi są duże. Nie oszukujmy się bank musi zarobić! Kolejny kredyt to kolejne koszty i nie ma szans, by było inaczej.
Rodrigos

0

Rodrigos Data dodania: 10-01-2016 14:23 Polecam bo długi z kart strasznie szybko rosną. Do dziś spłacam karty sprzed kilku lat. I dalej konca nie widac:|
Finas

0

Finas Data dodania: 09-01-2016 18:41 Można, bo są odnotowane w BIK.
Mateusz

0

Mateusz Data dodania: 08-01-2016 20:27 Przyłączam się do tematu. A czy długi tylko z kart kredytowych można skonsolidować? Nie interesuje mnie typowy kredyt na spłatę innych kredytów, a samych kart, bo już nie daję rady;/
Endrju

0

Endrju Data dodania: 08-01-2016 18:43 Normalnie tak jak w przypadku kredytów. Zakupy na raty masz odnotowane w BIK, więc nie ma problemów z konsolidacją. Moja siostra brała konsolidacyjny bo już nie umiała się połapać w spłacie tych wszystkich rat za sprzęty.
AJ

0

AJ Data dodania: 07-01-2016 19:42 Jak wygląda konsolidacja w przypadku, gdy mam kredyt samochodowy i kilka sprzętów kupionych na raty?
Stasek

0

Stasek Data dodania: 07-01-2016 18:18 Przy kredycie konsolidacyjnym najważniejsze jest oprocentowanie i prowizja, bo na tym zarabia bank.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.