Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

Szybka Pożyczka
strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Leasing dla nowych firm działających poniżej roku

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 21-04-2016/13:39

Leasing dla nowych firm działających poniżej roku

Reklama


 

Leasing dla nowych firm działających poniżej roku

 

Otwarcie działalności gospodarczej pociąga za sobą kolejne decyzje. Najczęściej pojawia się potrzeba zakupu samochodu. O ile samochód nie jest potrzebny od początku prowadzenia działalności, o tyle można wstrzymać się kilka miesięcy. Są jednak działalności, które wymagają posiadania samochodu już od pierwszego dnia.

 Jak zdobyć pieniądze, jak sfinansować zakup samochodu? Jest kilka rozwiązań. Najbardziej popularne to kredyt na samochód oraz leasing. Ta druga opcja jest wybierana coraz częściej. Leasing dla nowych firm działających poniżej roku można uzyskać na dobrych warunkach. Dziś słów kilka o tym na jakich zasadach przyznawany jest leasing dla nowych firm, jakie dokumenty są wymagane i ile formalności nas czeka.

 

Leasing dla nowej firmy- żaden problem?

 

Jeszcze jakieś kilka lat temu firmy leasingowe swoją ofertę kierowały głównie do prowadzących działalność przynajmniej przez kilka miesięcy. Obecnie leasing dla nowych firm działających poniżej roku nie jest czymś trudno dostępnym. Zaraz po założeniu działalności gospodarczej możemy starać się o leasing na samochód czy maszyny. Warto porównać ofertę przynajmniej kilku podmiotów, bo różnice są duże.

 

Co zwiększa szansę na leasing dla nowych przedsiębiorców?

 

Jeśli interesuje Cię leasing dla nowych firm działających poniżej roku, musisz wiedzieć co ma wpływ na pozytywną decyzję. Przede wszystkim chętniej w leasing młodym przedsiębiorcom oddawane są nowe samochody bądź te pochodzące z pewnego źródła. Lepiej postawić na samochód z salonu. Może być tańszy z gorszym wyposażeniem, ale nowy. Aby dostać pozytywną decyzję w większości potrzebna jest pozytywna historia w BIK.

Warto zadbać o sprawdzenie jak wygląda BIK, korzystając z raportu, sprawdzając ocenę scoringową oraz to jak do tej pory wyglądała spłata kredytów. Nowy samochód w leasing oraz dobry BIK są pomocne, gdy interesuje Cię leasing dla nowych firm działających poniżej roku.

 

1% wpłaty?

 

To, co przede wszystkim budzi wątpliwości młodych przedsiębiorców, to wysokość wpłaty własnej.  Wbrew pozorom można bez trudu znaleźć oferty z wpłatą własną w wysokości 1%. Standardowo wymaga się od 5 do 10% wpłaty. Osoby, które interesuje leasing dla nowych firm działających poniżej roku, ale spełniających inne warunki, przykładem bardzo dobra historia kredytowa, można liczyć na atrakcyjniejszą ofertę. 1% wpłaty własnej można uzyskać już od początku prowadzenia działalności, wcale nie trzeba czekać roku czy nawet trzech miesięcy. Zaraz po założeniu działalności, można uzyskać leasing na bardzo dobrych warunkach.

 

Samochód osobowy a wysokość wpłaty

 

W przypadku samochodów używanych trzeba liczyć się z wyższą wpłatą własną. Im starsze auto, maszyna, tym konieczny będzie wyższy wkład na początek. Wysokość wkładu przy używanych samochodach zaczyna się od 5%. Tak samo wygląda to gdy chodzi o leasing dla nowych firm działających poniżej roku jak i tych, które są dłużej na rynku. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowej firmie, łatwiej jest uzyskać leasing na nowy samochód. 

 

Na ile lat?

 

Błędnie leasing utożsamia się z pięcioletnim okresem. Często przeglądając oferty, nie zwracamy uwagi na czas trwania umowy, a warto również wziąć to pod uwagę, gdy interesuje nas leasing dla nowych firm działających poniżej roku. Umowę można podpisać na dłużej niż pięć lat. Wiele firm umożliwia podpisanie umowy na dłużej, w przypadku samochodów nawet na siedem lat, a maszyn na osiem lat.

Dłuższy okres, to niższa miesięczna rata, a to idealne rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców. Na początku przydają się wszelkie oszczędności, a więc niższa miesięczna rata to łatwiejszy start. Dlatego warto zerknąć, na jaki maksymalny okres podpisywana jest umowa.

 

Minimum formalności?

 

Leasing dla nowych firm działających poniżej roku wymaga dopełnienia określonych formalności. Co prawda młody przedsiębiorca jest już zahartowany przy zakładaniu firmy, ale kolejne formalności, to czas, który można przeznaczyć na rozwój biznesu. Większość firm ogranicza formalności do minimum, wśród wymagań wyłącznie dokumenty potwierdzające zarejestrowanie firmy i dowód osobisty przedsiębiorcy.

 Załatwienie formalności nie trwa dłużej niż kilkanaście minut i nie wymaga biegania po urzędach.

 

Wniosek online

 

Wiele firm umożliwia załatwienie formalności online. Wniosek można przesłać wraz ze skanem dokumentów przez internet. Na odpowiedź nie trzeba czekać dłużej niż jeden dzień. Leasing dla nowych firm działających poniżej roku jak i tych, które są dłużej na rynku, jest bardzo łatwo dostępny przez internet. Oszczędzamy czas i pieniądze.

 

Oferta indywidualnie dopasowana

 

Wybierając leasing dla nowych firm działających poniżej roku, warto skorzystać z pomocy doradcy i dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb. Wielość ofert na rynku sprawia, że młody przedsiębiorca, który ma na głowie znacznie więcej, może nie mieć czasu na znalezienie dobrej oferty. Większość firm oferuje elastyczne warunki, dostosowując ofertę do potrzeb przedsiębiorcy.

Podsumowując, jeśli mamy na początek choćby 1% na wkład i dobrą historię kredytową, szansa na  to by dostać samochód w leasing przy rozpoczęciu działalności wzrasta. 

 

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

2

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

3

hapipozyczki

Od 1500 PLN do 7500 PLN

Dla osób w wieku od 20 do 75 lat

Na okres od 3 do 24 miesięcy

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

6

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Artur B.

0

Artur B. Data dodania: 03-01-2017 15:56 Jest ktoś w stanie podać mi konkretną firmę, która udzieli leasingu? Firma działą od czerwca 2016r. , notujemy zyski, zatrudniam 3 osoby, ja jestem 4.
Otto

0

Otto Data dodania: 26-10-2016 10:47 leasing dla nowych firm nie jest wcale tak trudno dostac, wystarczy ze nasza dzialalnosc czy firma dobrze prosperuje i firmy leasingowe czy banki sa chetne do wspolpracy
Teresa

0

Teresa Data dodania: 09-09-2016 16:27 jestem informatykiem, mam jednoosobową firmę i dzięki leasingowi dla nowych firm jeżdżę sobie nowiutkim volvo z salonu :)
Paweł

0

Paweł Data dodania: 20-06-2016 19:57 prowadzę firmę od 6 miesięcy, potrzebuję wziąć w leasing samochód dostawczy. firma wykazuje zyski, nie mam zadnych zaleglosci w US i ZUS, zatrudniam 4 osoby na umowę o pracę, czy może ktoś mi polecić najlepszy w mojej sytuacji bank pod taki leasing?
Pajda

0

Pajda Data dodania: 30-05-2016 16:04 leasing na 7 lat? jestem ciekaw jak wyglądają raty na tak długi okres, albo będą to bardzo niskie raty, albo z Ciebie zedrą, też jestem zdania, że leasing powinien być na krótki okres czasu
Kozak

0

Kozak Data dodania: 11-05-2016 13:07 jestem ciekaw Waszego zdania, czy uważacie, że jest sens brania auta w leasing na 7 lat? Leasing zawsze kojarzył mi się z dobrym sposobem, aby mieć fajne nowe auto, ja zawsze zawieram umowę leasingową na 3 lata, a potem wymieniam na nowe. moim zdaniem tak jest najbardziej optymalnie
Andy

0

Andy Data dodania: 09-05-2016 16:54 uważam, że teraz są coraz bardziej atrakcyjne oferty leasingu zarówno dla firm ze stażem jak i tych nowych, a wymagane wpłaty własne są coraz niższe
doradca

0

doradca Data dodania: 09-05-2016 15:48 Lechu, to zależy od Twojej sytuacji i kondycji firmy, ile działa na rynku itd. ale jest taka możliwość. Podejrzewam, że łatwiej będzie Ci u pozabankowej firmy leasingowej, po prostu musisz skontaktować się z bankami i firmami leasingowymi i się zorientować. Ale zakładając, że sytuacja jest w porządku to jak najbardziej jest możliwy leasing maszyny dla nowej firmy działającej poniżej roku.
lechu

0

lechu Data dodania: 07-05-2016 08:04 a orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa przy leasingu maszyn dla nowych firm?
Trader

0

Trader Data dodania: 06-05-2016 17:58 mi w leasingu najbardziej podoba się to, że można go wrzucić w koszty firmy
sonda

0

sonda Data dodania: 06-05-2016 17:08 jak uważacie po upływie okresu umowy leasingowej lepiej wykupić auto, czy oddać i wziąć nowe auto w leasingu?
Janek

0

Janek Data dodania: 06-05-2016 16:05 Rysiu, ale leasing z banku bardziej restrykcjny jeśli chodzi o kryteria.
Rysio

0

Rysio Data dodania: 24-04-2016 18:42 Ja polecam z banku, wg mnie jest taniej.
Harry

0

Harry Data dodania: 23-04-2016 18:54 Polecacie w banku czy poza bankiem?
Kol

0

Kol Data dodania: 22-04-2016 20:08 10% przy aucie powyżej 3 lat.
Mike

0

Mike Data dodania: 21-04-2016 19:44 Bez wpłaty własnej może być ciężko.
Businessman

0

Businessman Data dodania: 21-04-2016 17:34 Potrzebuje rozszerzyć swoją flotę transportową, mam nowy kontrakt na transport do Rosji na najbliższe 3 lata. Interesuje mnie wzięcie w leasing 6 ciągników siodłowych Volvo FH12 lub ewentualnie Mercedes Actross. Szukam kogoś kto załatwi, wprowadzi lub udzieli tagiego leasingu bez wpłaty własnej.
Armando

0

Armando Data dodania: 21-04-2016 14:25 Ile wpłaty na samochód pięcioletni?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.