Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Mieszkanie z przetargu- skąd wziąć pieniądze?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Mieszkanie z przetargu- skąd wziąć pieniądze?

 

 

Mieszkanie z przetargu- skąd wziąć pieniądze?

Nieruchomości sprzedawane przez spółdzielnie na przetargach czy też na licytacjach komorniczych to świetna okazja na zakup lokalu w niższej cenie. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy młodzi Polacy mają problem z uzyskaniem kredytu na własne M. Spółdzielnie wystawiają na sprzedaż mieszkania o różnych standardach, w związku z czym może być to atrakcyjna nieruchomość, w dobrej lokalizacji, a przy tym w niższej cenie, niż lokal z rynku wtórnego czy od developera. Mieszkanie z przetargu bądź licytacji komorniczej jest alternatywą dla mieszkań dostępnych na rynku wtórnych bądź nowych. Warto się nimi zainteresować, gdy mamy ograniczony budżet.

Pieniądze- główny problem

Decydując się na zakup mieszkania z przetargu, musimy mieć już gotówkę na koncie bądź też pewność, że bank udzieli na kredytu. Tu nie ma czasu na zastanawianie się skąd weźniemy pieniądze czy też dopiero wnioskowanie o kredyt. Zazwyczaj jest tak, że do dwóch tygodni od wygrania przetargu, trzeba wpłacić pieniądze na konto spółdzielni. Brak przelewu oznacza, że nie dopełniliśmy warunków umowy, przepada wpłata dokonywana w dniu przetargu i mieszkanie. Głównym problemem jest gotówka, którą trzeba pozyskać dość szybko, jeśli chcemy kupić mieszkanie na przetargu.

10% wpłaty w dniu przetargu

Każdy kto chce wziąć udział w przetargu, musi wpłacić wadium. Jest to procent od kwoty wywoławczej. Zazwyczaj jest to 10% wartości nieruchomości. Jeśli bierzemy udział w przetargu na mieszkanie z ceną wywoławczą 80 tys zł, to w dniu licytacji trzeba będzie wpłacić 8 tys zł. Osoby, które nie wylicytowały nieruchomości, otrzymują zwrot wadium. Nie jest ono zwracane osobie, która wygrała przetarg, jest to zabezpieczenie dla organizatora przetargu. Musimy dokładnie przeczytać umowę i pilnować terminu wpłaty pozostałej kwoty.

Kredyt przed przetargiem

Z kredytem nie można czekać do przetargu. O pieniądze należy zadbać wcześniej. Zazwyczaj spółdzielnie wyznaczają ten okres na dwa tygodnie, a maksymalnie jest to miesiąc czasu na wpłatę. Nie należy zwlekać, bo załatwienie formalności związanych z kredytem hipotecznym to ok półtorej miesiąca. Najlepiej wybrać bank, sprawdzić swoją zdolność kredytową, to na ile wycenia nas bank, jaką mamy szansę na kredyt i jak bank podchodzi do udzielenia kredytu w sytuacji wygrania przetargu. Nie da się ukryć, że w przetargach udział biorą głównie osoby, które mają pieniądze, przychodzą, płacą, kupują. Nie oznacza to jednak, że nie można wspomóc się kredytem.

Kredyt gotówkowy

Opcją jest kredyt gotówkowy. Wszystko zależy od tego jaką mamy zdolność kredytową. Przy dobrych zarobkach, z łatwością można pozyskać od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do kredytu można przystąpić z drugą osobą, rodzicami, którzy mają wyższą zdolność. Dzięki temu szybko można pozyskać gotówkę i przeznaczyć ją na dowolny cel. To rozwiązanie jest dla osób, które mają już oszczędności, ale nie na tyle by kupić nieruchomość. Kredyt gotówkowy warto zaciągnąć stosunkowo wcześnie, aby później nie było problemy. Zawsze pieniądze można trzymać na koncie oszczędnościowym, a w momencie, gdy pojawi się ogłoszenie o przetargu, przystępujemy pewnie z pieniędzmi na koncie.

Kredyt pod zastaw nieruchomości

Inną opcją na szybkie pozyskanie większej gotówki jest pożyczka pod zastaw posiadanej nieruchomości. Niekoniecznie zainteresowani zakupem nieruchomości muszą być jej właścicielami. Kredyt można wziąć pod zastaw mieszkania np. rodziców. W zależności od banku, oferty są albo wymagające jedynie zgody właściciela nieruchomości, albo tego, aby był on również współkredytobiorcą. Jedne kredyty są bardziej obwarowane wymaganiami, a inne bardziej elastyczne. Pożyczki pod zastaw to jedna z tańszych i szybszych opcji pozyskania większej gotówki. Minusem więcej formalności niż przy kredycie gotówkowym. Ta opcja jest zdecydowanie bardziej dla osób, które nie dysponują większymi oszczędnościami.

Pozostają jeszcze pożyczki rodzinne i prywatne. Na przetargach można kupić mieszkanie taniej, ale niewątpliwie trzeba śledzić przetargi, licytacje, poświęcić temu czas i stosunkowo wcześnie zadbać o środki na sfinansowanie zakupu. 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Rycho

0

Rycho Data dodania: 12-03-2017 12:02 Fragles, jak wszystko, ale to nie oznacza ze nie nalezy probowac wlozyc kija w szprychy cwaniakom i przekrętasom, czasami się udaje, :)
Fragles rozsądny

0

Fragles rozsądny Data dodania: 24-02-2017 11:26 Jak jest mieszkanie w dobrej cenie z przetargu to szary Kowalski nie kupi bo albo go nie stać albo nie ma układów w świecie komorniczo sądowniczym... w większości przypadków przetargi są ustawione
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.