Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Jak wyszedłem z długów > Nigdy nie jest za późno na zmianę
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Nigdy nie jest za późno na zmianę

 

Nigdy nie jest za późno na zmianę

 Od dawna czułam potrzebę podzielenia się z kimś swoją historią. Niestety w moim otoczeniu poza rodziną i moim mężem nie ma nikogo komu mogłabym o tym opowiedzieć. A może jest, tylko ja nie mam odwagi tego zrobić, ponieważ boję się reakcji innych osób? Postanowiłam skorzystać z anonimowości jaką daje internet i tutaj spisać swoje przejścia. Moje imię jest bez znaczenia. Urodziłam się w Krakowie i pochodzę z normalnej niczym się niewyróżniającej rodziny. Nieistotne jest kim byli moi rodzice, od okresu, gdy byłam nastolatkiem nigdy nie miałam z nimi dobrych relacji, tak samo zresztą jak z młodszą siostrą i starszym bratem. Zawsze czułam się inna.

 W myślach często nazywałam się brzydkim kaczątkiem. Trzymałam się na uboczu. Nikt mi nie dokuczał, bo potrafiłam sobie poradzić z takimi próbami, ale z roku na rok moja samoocena była coraz niższa, a ja coraz bardziej zamykałam się w sobie. Próby nawiązania kontaktu z rówieśnikami zwykle kończyły się fiaskiem i moją frustracją. W okolicach 18-19 roku życia, gdy kończyłam liceum poznałam pewnego chłopaka, który był o trzy lata starszy ode mnie i mieszkał na tym samym osiedlu. Była to pierwsza i jedyna do tej pory osoba, która sprawiała, że czułam się przy niej dobrze i mogłam być po prostu sobą. Czułam się lubiana i akceptowana. Adrian, bo tak mu było na imię zapoznał mnie z paczką swoich przyjaciół, która szybko mnie zaakceptowała i stałam się jedną z nich. Byłam w nim zakochana po uszy. Nie dostrzegałam tego jak bardzo zgubny ma na mnie wpływ.

 Zaczęłam palić papierosy, pić alkohol i imprezować. Prawdziwe apogeum zaczęło się, gdy zdałam maturę i rozpoczęły się najdłuższe wakacje w moim życiu. Zasmakowałam w całonocnych imprezach. Mój kontakt z rodzicami stale się pogarszał, odsunęłam się od nich całkowicie. Potrafiłam nie wracać do domu nawet i przez tydzień. Nikt nie potrafił mi przemówić do rozsądku. Odcięłam się całkowicie od nielicznych znajomych, których miałam wcześniej. W końcu stało się to co nieuniknione i wyprowadziłam się z domu, ponieważ rodzice postawili mi ultimatum, że albo zerwę wszelki kontakt ze swoim chłopakiem i się zmienię, albo nie mam czego szukać w rodzinnym domu. Ja w swojej głupocie i zaślepieniu buntem, a także podżegana przez Adriana odebrałam to ultimatum jako ostateczny dowód na złą wolę moich rodziców i pretekst, aby pozbyć sie mnie z domu. Zamieszkałam z Adrianem, który od jakiegoś czasu też nie mieszkał z rodzicami tylko wynajmował mieszkanie wspólnie z kolegą.

 Wraz z upływającym czasem działo się ze mną coraz gorzej. Coraz bardziej wpadałam w alkohol i inne używki. Coraz częściej też brakowało pieniędzy, które jakoś trzeba było zdobyć. Znajdowałam dorywcze prace, ale jak można się domyśleć, nigdzie nie mogłam zagrzać miejsca na dłużej. Chłopaki chociaż nie pracowali potrafili załatwić skądś kasę, ale nigdy mi nie zdradzali szczegółów, a ja się tym nie interesowałam. Nawet nie zauważyłam kiedy codzienne imprezowanie i odurzanie się stało się koniecznością.  Zaczęły się pożyczki i chwilówki. Popadłam w spore długi, coraz gorzej też było z moim stanem zdrowia. Stara paczka znajomych, która tak mi się podobała, że byliśmy jedną dużą rodziną praktycznie już nie istniała. Kilka osób zniknęło, a inni w porę się opamiętali i podziękowali nam za znajomość. Psuło się też między mną, a Adrianem. Coraz częściej się kłóciliśmy, a kłótnie były coraz bardziej gwałtowne. Miarka się przebrała, w chwili gdy podczas jednej z awantur uderzył mnie. Byłam w szoku i nie wierzyłam, że posunął się do takiego czynu! Nie mogłam się z tym pogodzić. Chociaż przepraszał, błagał o wybaczenie, tłumaczył się, że nie wie co w niego wstąpiło i że to już nigdy więcej się nie powtórzy, nie potrafiłam mu dać drugiej szansy.

 Wiedziałam i czułam, że to koniec. Wyniosłam się od niego. Z racji, że nie miałam gdzie się podziać przez kilka dni snułam się po ulicach Krakowa. W końcu przemarznięta, brudna i przede wszystkim głodna postanowiłam, że chce zmienić swoje życie i poproszę rodziców o pomoc. Mimo moich obaw rodzice nie odrzucili mojej prośby o pomoc i wyciągnęli do mnie pomocną dłoń. Spędziliśmy naprawdę dużo czasu na szczerej rozmowie i wyjaśnianiu sobie różnych spraw. Za ich namową zdecydowałam się na terapię, którą ukończyłam. Rodzice przed moim pójściem na terapię pożyczyli mi pieniądze, abym spłaciła wszystkie swoje długi. Po ukończeniu terapii zamieszkałam z nimi i poszłam do pracy, aby oddać im co do grosza pieniądze, które poświęcili na spłatę moich błędów młodości. Choć wymagało to dużo czasu i wysiłku udało mi się odbudować dobre relacje, a co najważniejsze zaufanie zarówno rodziców jak i rodzeństwa.

 W jednej z moich prac poznałam mężczyznę, który okazał się być tym jedynym. W tym roku pobraliśmy się, i obecnie spodziewamy się dziecka. Każdy ma okres kiedy popełnia błędy i robi głupoty. Swoją historię kieruję zwłaszcza do tych osób, które obecnie znajdują się w życiowym dołku lub zakręcie. Nigdy nie jest za późno na zmianę. Można wyjść z długów, czy też innych problemów. Potrzebna jest do tego tylko determinacja i wiara w siebie.

  Pozdrawiam,

 M. z Krakowa

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

m07tn

0

m07tn Data dodania: 05-01-2017 11:29 Pamietajcie, nie ma tak że kiedys jest za pozno na zmiane, zawsze mozna sie wziac w garść i odkuć, tylko trzeba po prostu przestac sie ze soba piescic!!!
sluga

0

sluga Data dodania: 16-12-2016 16:16 mialem podobna historie, tez bledy mlodosci, zly kontakt z rodzina, problemy ze zdrowiem, duzo glupot, narobilem dlugow, ale dzieki pewnemu ksiedzu wyszedlem na dobra droge i teraz sluze Bogu, pozdrawiam i zycze zdrowia wszystkim potrzebujacym
Olgierd

0

Olgierd Data dodania: 22-11-2016 13:13 Zgadza się, nigdy nie jest za późno na zmianę, miałem swój epizod, kilkuletni zresztą z alkoholem, i też udało mi się wygrać. Niestety tak to jest, że tam gdzie są nałogi to często są też długi, ale wyszedłem już na prostą.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.