Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Nowy bank czyli Nest Bank-jaka oferta
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Nowy bank czyli Nest Bank-jaka oferta

 

 

Nowy bank czyli Nest Bank

 Na przełomie października i listopada ubiegłego roku na polskim rynku bankowym zwiększyła się konkurencja ponieważ debiutowała nowa instytucja – Nest Bank. Wszedł on w miejsce dwóch marek należących do FM Banku, BIZ Banku oraz Bank SMART. Co oznacza nowy bank na rynku czyli Nest Bank? Najczęściej zadawane pytania w ostatnim okresie dotyczyły tego czym nowy bank na rynku przyciągnie nowych klientów i czego powinni oczekiwać ci dotychczasowi. Nest Bank nie powstaje jednak z niczego i ma solidny fundament oparty na doświadczeniu i sporej bazy klientów. Do tej pory FM Bank posiadał dwie marki działające w naszym kraju. Był to BIZ Bank, którego oferta była głównie dedykowana przedsiębiorstwom.

 BIZ Bank oferował swoje usługi wszystkim wykonującym wolne zawody, mikro oraz małym przedsiębiorstwom, ale również spółkom średniej wielkości. Usługi te skupiały wiele ciekawych rozwiązań finansowych, które miały ułatwić klientom prowadzenie swojej działalności. Druga inicjatywa FM Banku, Bank SMART był pierwszym w pełni mobilnym bankiem w Polsce. Oferował wszystkim swoim klientom, zarówno biznesowym jak i indywidualnym ofertę nastawioną na rozwiązania mobilne.


Nest Bank – bank, w którym poczujesz się jak w domu

Wraz z nadejściem końca października 2016 roku obie wspomniane instytucje likwidują swoją dotychczasową działalność dokonując fuzji w Nest Bank. Pod tą nazwą od tej pory będzie funkcjonować również FM Bank. Przeważnie banki obierają pewną określoną kategorię klientów, do których są dotrzeć. Nie inaczej jest w przypadku Nest Banku, który w zamyśle ma być bankiem dla rodziny. Już sama nazwa nawiązuje do tego zamierzenia, ponieważ nest po angielsku oznacza gniazdo. Intencją twórców Nest Banku jest, aby klienci mieli zaufanie do swojego banku, a załatwiając swoje sprawy w placówkach czuli się jak w domu.

 Zarząd Nest Banku planuje podwoić liczbę dotychczasowych placówek zwiększając ją W ofedo 300 na terenie całego kraju. Co więcej, sam wystrój wnętrz będzie inny niż ten, do którego zdążyliśmy już przywyknąć w tego typu miejscach. Wystrój placówek Nest Banku ma być niezwykle przyjazny, a wyglądem będzie przypominać kawiarnie. Ciepła kolorystyka wnętrza oraz odpowiedni wystrój wnętrza ma tworzyć wyjątkową kameralną atmosferę. Co ciekawsze, w każdej z placówek Nest Banku klienci będą mogli napić się kakao lub gorącej czekolady rozsiadając się w wygodnych fotelach.

 Jakie zmiany dla klientów Banku SMART i BIZ Banku?

Zapewne wielu dotychczasowych klientów SMART Banku oraz BIZ Banku zastanawiało się co będzie z ich usługami po wcieleniu w życie zapowiadanych zmian czyli fuzji wymienionych banków i utworzeniu Nest Banku. Wszyscy Ci, którzy obawiali się jakichkolwiek utrudnień mogą odetchnąć z ulgą, albowiem dla dotychczasowych klientów zmianie ulegnie jedynie nazwa instytucji. Zawarte umowy nadal obowiązują w takiej samej formie, nie zmieniają się taryfikatory prowizji i opłat, a także numery otwartych rachunków.

 Oferta Nest Banku

Jak pisaliśmy wcześniej, Nest Bank stworzyły dwa zupełnie odmienne banki, jedna instytucja byłanastawiona na indywidualną bankowość mobilną natomiast drugi bank swoje usługi kierował głównie w stronę małych i średnich przedsiębiorstw. W związku z tym powstaje dość szerokie spektrum potencjalnych produktów. Na pewno część z nich zostanie wycofana, jednak czy klienci mogą liczyć na zachowanie tych, które były dla nich najbardziej korzystne? W ofercie dla klienta indywidualnego dostępne będzie całkowicie pozbawione opłat NEST KONTO (odpowiednik dawnego Smart Konta).

 Nest Lokata Witaj, oferta skierowana do nowych klientów banku, która dostępna będzie przez 30 dni od momentu otwarcia konta osobistego. Jest to 3 miesięczna lokata na kwotę od 1000 do 10 000zł ze stałym oprocentowaniem 4% i kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Również w przypadku oferty biznesowej Nest Bank czerpie z doświadczenia i wypracowanych rozwiązań jednego ze swoich poprzedników i tak oto powstała oferta BIZnest, w której skład wchodzą między innymi BIZnest Konto, praktycznie całkowicie zwolnione ze wszelkich opłat .

 Wartym uwagi są również BIZnest kredyt w ratach – przedsiębiorca oraz BIZnest kredyt w ratach – profesjonalista, oferujące kredyty dla wolnych zawodów jak i przedsiębiorców na wyjątkowo korzystnych warunkach. Chociaż eksperci są ostrożni w ocenach i nikt nie chce jeszcze wystawiać prognoz to trzeba przyznać, że wizja Nest Banku jest innowacyjna i ma spore szanse wypracować swoją niszę na rynku.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Peron

0

Peron Data dodania: 06-02-2017 18:18 na papierze to ślicznie wyglada i mnie przekonalo, ale zobaczymy jak to bedzie, duzo zalezy od załogi poszczególnych placówek bo to oni tak naprawde atmosfere tworza
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.