Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK przed European Financial Corp sp. z o.o.
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 25-01-2017/21:18

Ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK przed European Financial Corp sp. z o.o.

Reklama


 

 

Ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK przed European Financial Corp sp. z o.o.

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę w European Financial Corp sp. z o.o., zajrzyjmy na fora internetowe i zapoznajmy się z opiniami innych. Kilka dni temu UOKiK wydał ostrzeżenie przed tym pożyczkodawcą. Jego działania są dalekie od tego jak wygląda proces wnioskowania i otrzymania gotówki na konto. Wystarczy odwiedzić jedno forum i zapoznać się z opiniami klientów, by wiedzieć wszystko na temat działania firmy. Ze swojej strony radzimy się mocno zastanowić nad pożyczką, bo pieniędzy niestety możemy nie zobaczyć. A co gorsze portfel może znacznie się uszczuplić. Dziś o tym jak działa European Financial Corp., dlaczego UOKiK wydał kolejne ostrzeżenie i dlaczego lepiej omijać firmę.

Mało znana marka

Próżno szukać reklamy czy choćby jakichś konkretniejszych informacji na temat oferty European Financial Corp w sieci. To bardzo dziwne, bo większość pożyczkodawców, nawet tych, którzy sprzedają pożyczki w oddziałach stacjonarnych, ma swoje strony internetowe bogate w wiadomości. Służą one do informowania zainteresowanych pożyczkami ofertą, nowościami, promocjami, wymaganiami stawianymi przez firmę. Na stronach pożyczkodawców znajdziemy zazwyczaj wzór umowy, regulamin, dzięki czemu na spokojnie w domu można się zaznajomić z warunkami. O większości firm można znaleźć informacje w sieci. European Financial Corp. to mało znana marka, ale jej nazwa może budzić zaufanie. Po żmudnych poszukiwaniach udaje się znaleźć stronę internetową, ale w zasadzie nic na niej nie ma. Dwa numery telefonu do kontaktu i możliwość pozostawienia swojego. Firma oddzwoni. Reklamuje się pod hasłem ‘Zapewniamy spokój i bezpieczeństwo…’- oszukani ludzie są tego zaprzeczeniem.

Firma z siedzibą w Warszawie

European Financial Corp. ma swoją siedzibę w Warszawie. Działalność rozpoczęła w 2013 roku. Oszukani zwracają uwagę, niestety po fakcie, na wysokość kapitału zakładowego, który wynosi 5 tys. zł. Po wejściu w życie w ubiegłym roku nowych przepisów, firma nie powinna funkcjonować na rynku pożyczkowym. Jak się okazuje szybkie pożyczki bez bik, kredyty na dogodnych warunkach od European Financial Corp. dostępne są na terenie całej Polski.

Najpierw płać, potem może kredyt, a może nie…

UOKiK ostrzega, iż firma stosuje niedozwolone praktyki. Chodzi o niewypłacanie klientom pieniędzy, które wpłacili, by pokryć koszty administracyjne, jednak kredyt nie wpłynął na konto zainteresowanego pożyczką. Przykładowo klient wpłacił 1000 zł, za opłaty administracyjne albo ubezpieczenie, ale kredyt ostatecznie nie został przyznany. Pieniądze przepadają? Wygląda na to, że tak! Poszkodowanych jest coraz więcej. Jak czytamy na stronie UOKiK zgłosiło się wiele poszkodowanych przez European Financial Corp. osób, które chcą odzyskać pieniądze i ostrzec innych. Mówi się o dużych stratach finansowych wśród klientów European Financial Corp. Zainteresowani pożyczką wpłacali na konto firmy kwoty od 1500 zł do nawet 10 tys. zł. Kredyt bierzemy, gdy potrzebujemy gotówki, bez względu na cel, potrzebne są pieniądze. W tej sytuacji nie dość, że klient nie dostał kredytu na konto, to jeszcze sporo stracił.

Schemat działania European Financial Corp

Jak wspomniano wcześniej, wystarczy pochodzić po forach internetowych, by przyjrzeć się jak działa firma. Klienci opisują, iż od początku sprawa była dziwna. W zależności od kwoty kredytu, konieczna była przedpłata w odpowiedniej kwocie. Im wyższy kredyt, tym wyższa przedpłata. Klient wpłacił i czekał. Gdy się niecierpliwił, otrzymywał informację, iż konieczne jest dostarczenie albo nowych dokumentów, albo dodatkowe zabezpieczenie kredytu. I tak mijały dni. Po 14 dniach nie mógł odstąpić od umowy (tyle mamy zgodnie z prawem). Niedopełniał warunków, pieniądze przepadły.

Czerwona lampka zawsze gdy ktoś chce gotówkę za gotówkę

Ja ci dam jak ty mi dasz… Wiadomo, że po kredyt nie przychodzą osoby, które mają pieniądze. Gdy firma pożyczkowa wymaga opłat administracyjnych czy pokrycia kosztów ubezpieczenia itd., przed przelaniem pożyczki na konto, nie dajmy się zwieść. Ani banki ani porządne firmy pożyczkowe nie pobierają od klientów pieniędzy przed sfinalizowaniem transakcji. Z resztą wszystkie koszty są wliczone w kredyt czy chwilówkę bez zaświadczeń. Klient nie ponosi żadnych kosztów przed zaciągnięciem pożyczki.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

2

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

3

vialet

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

4

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

5

axicard

Od 500 pln do 6 000 pln

Od 0% prowizji za 30 dni

Bez wpłat potwierdzających konto bankowe

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Bimberek

0

Bimberek Data dodania: 06-02-2017 18:47 No jak urzad ochrony konkurencji i konsumenta ostrzega juz przed jakas firma to musi byc naprawde na rzeczy, swoja droga za takich krétaczy to sie KNF powinien wziac moim zdaniem, od tego oni sa!
Yetis

0

Yetis Data dodania: 02-02-2017 19:25 Takich cwaniaków jest pełno. Prywatnych ogłoszeń w necie że pożyczka dla każdego zadłużonego nawet na dowód i do tego bez żadnych zaświadczeń od pracodawcy. Warunek: pożyczymy 100 tyś na 10 lat z małą ratą nawet zadłużonym oraz osobom z wpisami negatywnymi w różnych rejestrach dłużników ale - właśnie jakie ale? wpłać najpierw 2 procent wartości pozyczki na koszty manipulacyjne, ubezpieczenie itp. ... wpłacisz licząc że dostaniesz pożyczke lub kredyt a potem się okazuje że ... du... że nic z tego...
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.