Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pierwszy w Polsce sklep z kredytami

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 16-07-2018/13:52

Pierwszy w Polsce sklep z kredytami

Reklama


 

 

Powstał pierwszy w Polsce sklep z kredytami

FinAi to niezależna platforma internetowa, pośrednicząca pomiędzy bankiem a klientem. Zaciągniecie kredytu bankowego odbywa się w całości przez internet, również podpisanie umowy. Na zainteresowanych kredytem czeka tradycyjna procedura, jak w banku, tyle, że bez wychodzenia z domu. Jak wygląda proces wnioskowania, do kogo skierowana jest oferta, ile można pożyczyć za pośrednictwem FinAi i z jakimi bankami współpracuje platforma? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

FinAi- kredyty dostępne od ręki?

FinAi nie udziela kredytów, a jedynie pośredniczy pomiędzy bankiem a klientem. Wypełniony przez klienta wniosek, trafia do banków, z którymi współpracuje platforma. Każdy z banków przygotowuje ofertę, która trafia na półkę, a klient wybiera tę, która najbardziej mu odpowiada.

Z jakimi bankami współpracuje FinAi?

Póki co platforma współpracuje z dwoma bankami: Nest Bankiem oraz Inbankiem. FinAi dopiero się rozkręca i niebawem liczba banków się zwiększy. Do końca września mają dołączyć kolejne cztery banki, a więc oferta będzie jeszcze bardziej zróżnicowana.

FinAi a porównywarki kredytów

Powstaje pytanie, czym różni się platforma od porównywarek kredytów? Różnica jest zasadnicza. Porównywarki prezentują ogólną ofertę, nie oceniają zdolności kredytowej. FinAi działa zupełnie inaczej. Klient, by otrzymać oferty od banków, musi przejść przez tradycyjną procedurę, czyli wypełnić wniosek, podając najważniejsze informacje, a także dołączyć dokument potwierdzający dochody. Na tej podstawie bank składa ofertę. Zaś dzięki porównywarkom kredytów, sprawdzisz ogólną ofertę banków, ale czy bank zaproponuje te konkretne warunki, to zależy od wielu czynników.

Jak wygląda proces wnioskowania o kredyt?

Pierwszym krokiem po wejściu na stronę FinAi jest zaznaczenie kwoty kredytu, okresu spłaty, odhaczenie wszystkich zgód i utworzenie profilu przez podanie adresu mail oraz hasła. W kolejnym kroku należy wypełnić wniosek. Każdy, kto brał kredyt wie, że konieczne jest podanie najważniejszych informacji na swój temat, niezbędnych do oceny zdolności kredytowej. Są to: wysokość dochodów, posiadane kredyty, pożyczki chwilówki, liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny oraz rodzaj zatrudnienia. W następnym kroku czeka Cię przyjemne selfie. Musisz zrobić zdjęcie twarzy oraz dowodu osobistego. Konieczne jest także wykonanie przelewu weryfikacyjnego, w kwocie 1 zł. W taki sposób potwierdzisz swoją tożsamość. Po czym musisz na chwilę uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oferty banków. Gdy już będą dostępne, wybierasz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Umowę podpisujesz sms-em, a pieniądze wysyłane są na Twoje konto.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku?

Potrzebne są trzy rzeczy, by złożyć wniosek o kredyt. Po pierwsze, jest to ważny dowód osobisty. Po drugie, telefon z systemem Android bądź iOS. I po trzecie, wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie pół roku. Historia transakcji stanowi potwierdzenie dochodów i na jej podstawie obliczana jest zdolność kredytowa. Może się zdarzyć, że bank będzie wymagał od klienta dostarczenia dodatkowych dokumentów potwierdzających dochód. Przed wyborem konkretnej oferty, klient może sprawdzić, w którym banku jest najmniej formalności, nie ma konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. Znacznie ułatwia to sprawę, szczególnie gdy pieniądze potrzebne są na już.

Do kogo skierowana jest oferta?

Kredyt za pośrednictwem FinAi może otrzymać osoba, która ma ukończone 18 lat, posiada ważny dowód osobisty oraz ma stałe źródło dochodu. Akceptowane źródła dochodu to:

  • umowa o pracę,
  • umowa o dzieło,
  • umowa zlecenie,
  • renta,

Ponadto, konieczne jest posiadanie konta w banku, na które przez przynajmniej ostatnie pół roku wpływa wynagrodzenie, emerytura bądź renta.

Ile można pożyczyć za pośrednictwem FinAi?

Minimalna kwota pożyczki, o jaką można wnioskować to 1200 zł. Maksymalnie za pośrednictwem FinAi otrzymasz kredyt w kwocie 50 tys zł. Jak można przeczytać na stronie, z czasem kwota ta będzie się zwiększać. Niemożliwe jest otrzymanie za pośrednictwem FinAi kredytu hipotecznego.

Plusy i minusy FinAi

Zaletą platformy jest możliwość wzięcia kredytu bankowego bez wychodzenia z domu. Nie musisz więc biegać od banku do banku, by sprawdzić ofertę, uzyskać szczegółowe informacje na temat kredytu, czy po to, by podpisać umowę. Wszystko odbywa się online. Plusem jest również to, że nie jest wymagane zaświadczenie od pracodawcy, a wystarczy wyciąg z rachunku- wydruk trwa chwilę, a z zaświadczeniem już tak szybko nie pójdzie. Jeśli chodzi o minusy, to póki co dostępna jest oferta tylko dwóch banków, a kredyt nie może być wyższy niż 50 tys zł. Do minusów można też zaliczyć weryfikację przez przelew złotówki, bo często wydłuża to czas oczekiwania na pożyczkę. Firmy pozabankowe odchodzą powoli od tego sposobu weryfikacji, wykorzystując aplikacje łączące się z bankami, co jest szybsze i bezpieczne.

FinAi stawia na to, by klient szybko i łatwo otrzymał kredyt bankowy- taki, który sam wybrał. 

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

2

credistar

Od 100 pln do 3 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

3

filarum

Od 100 pln do 3 000 pln

Na 1 lub 30 dni

opłata rejestracyjna 1 grosz

4

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

5

extraportfel

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka GRATIS

6

viasms

Od 100 pln do 2 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

lendon

Od 100 pln do 5 000 pln

Od 5 do 45 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.