Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pożyczka na firmę lub działalność gospodarczą

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 29-08-2017/16:00

Pożyczka na firmę lub działalność gospodarczą

Reklama


 

 

Pożyczka na firmę lub działalność gospodarczą

Polacy coraz częściej rezygnują z ciepłego etatu na rzecz własnej działalności gospodarczej. Jednoosobowa firma to wygoda działania, często praca w domu, wiecznie niezadowolony szef nie stoi nad głową, a to ile zarabiamy zależy od nas. Działalność, szczególnie w początkowym okresie, wymaga najczęściej pracy po kilkanaście godzin dziennie, a dochody nie zawsze są takie jak byśmy oczekiwali. Sukces nie przychodzi od razu, czasem trzeba na niego pracować długie lata. Są gorsze i lepsze miesiące. Co jeśli ciągną się te gorsze? Gdy potrzebujemy gotówki? Albo chcemy rozwinąć działalność? Gdzie udać się po pożyczkę na firmę? Dziś kilka propozycji.

Kredyt w banku dla wybranych?

Zatrudnieni na etacie często szybciej i bez większego trudu dostaną kredyt niż przedsiębiorcy. Prowadzący działalność musi udowodnić, że firma dobrze prosperuje i tak też będzie w przyszłości.  Nie ma zaległości wobec państwa, kontrahentów i w spłacie wcześniej zaciągniętych kredytów. Kolejne wymaganie to okres prowadzenia działalności gospodarczej. Banki niechętnie udzielają kredytów przedsiębiorcom w pierwszych miesiącach czy latach prowadzenia firmy, a wówczas jest największe zapotrzebowanie na dodatkowe pieniądze. Większość banków wymaga obecności firmy na rynku przez 12-24 miesiące. Im dłużej i im lepsza kondycja finansowa, tym nie tylko większe szanse na kredyt, ale też na dobre warunki. Młodzi przedsiębiorcy, osoby z niezbyt dobrym BIK czy  firmą, która nie jest w dobrej sytuacji finansowej raczej mogą odpuścić bank. Jest kilka innych opcji gdzie można dostać pożyczkę na dobrych warunkach. W zależności od potrzeb gotówkę można uzyskać od innych podmiotów.

Fundusze pożyczkowe

Kredyty udzielane przez fundusze pożyczkowe mają swoje duże zalety. Jedną z nich są atrakcyjne warunki kredytowania. Pieniądze można dostać na niski procent. Fundusze pożyczkowe zaczęły powstawać w latach 90. ubiegłego wieku. Ich celem jest wypełnienie luki, która powstała po zaostrzeniu zasad udzielania kredytom dla firm przez banki. Aby przedsiębiorca mógł się rozwijać skądś pieniądze musi wziąć, skoro bank nie chce dać mu kredytu, konieczne są inne podmioty, które pożyczki udzielą. Tu jest właśnie miejsce na działalność funduszy pożyczkowych.

Kto może dostać pożyczkę z funduszu?

Praktycznie każdy przedsiębiorca z sektora mikro, małych i średnich firm (choć nie w każdym funduszu udzielają pożyczek tym ostatnim). Pożyczki z funduszu skierowane są głównie do małych firm, ale znajdziemy również takie, które oferują pożyczki średnim firmom. Aby dostać pożyczkę nie można mieć zadłużenia wobec państwa, czyli w składkach ZUS oraz podatkach. Konieczny najczęściej jest również wkład własny, w zależności od funduszu od 10-20% i zabezpieczenie. Pożyczkę z funduszu dostanie przedsiębiorca, który prowadzi firmę od kilku miesięcy, chce założyć działalność, a także ten, którego firma nie jest w najlepsze kondycji finansowej. Ma opóźnienia w BIK albo czystą kartę. Jednym słowem na wsparcie finansowe mogą liczyć przedsiębiorcy, których bank odesłał z kwitkiem. Fundusze pożyczkowe ponoszą większe ryzyko pożyczając gotówkę, nie zarabiają na tym wiele, a zatem często wymagają dodatkowego zabezpieczenia pożyczki. Może być to zastaw, hipoteka, weksel, gwarancja bankowa, cesja wierzytelności. Idąc po pożyczkę do funduszu, musimy się przygotować na wkład własny i dodatkowe zabezpieczenie. Spełniając te dwa warunki, szansa na kredyt jest duża. Co roku setki firm w taki sposób finansuje wydatki działalności, dlatego warto spróbować, jeśli chcemy się rozwijać, ratować działalność czy założyć firmę.

Gdzie szukać funduszu pożyczkowego?

Fundusze pożyczkowe działają na terenie całej Polski, głównie mają one zasięg regionalny. Działają na terenie powiatu, województwa, a niektóre na terenie kilku województw. O pożyczkę w konkretnym funduszu ubiegać się mogą osoby, które są zarejestrowane na terenie jego działania. Jaki fundusz działa na naszym terenie, sprawdzimy na stronie Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych. Fundusze działając w konkretnych regionach, znają jego problemy gospodarcze, możliwości i szanse na rozwój w poszczególnych obszarach, dlatego przedsiębiorca uzyska profesjonalne spojrzenie na powodzenie w biznesie, szansę rozwoju, być może coś zmieni w swoim biznesplanie.

Pożyczki dla firm bez zaświadczeń

Przedsiębiorcy, którzy nie spełniają wymagań banków, funduszy pożyczkowych bądź też po prostu chcą pożyczyć gotówkę bez zbędnych formalności, potrzebują pieniędzy na już, mogą skorzystać z oferty firm pozabankowych. Na rynku coraz więcej jest firm, które oferują pożyczki dla przedsiębiorców. Nie ma znaczenia jak długo prowadzisz firmę, czy masz zły BIK, firmy pozabankowe indywidualnie rozpatrują każdy wniosek i każdy przedsiębiorca ma szansę na szybką gotówkę bez zaświadczeń. Poniżej kilka propozycji pożyczki pozabankowej dla firm.

Profi Credit- Firma oferuje pożyczki dla firm do 25 tys zł. Wystarczy wejść na stronę zaznaczyć kwotę pożyczki wpisać: imię, telefon, nip i wysłać. Osoby prowadzące działalność od niedawna mogą dostać do 15 tys zł. Okres spłaty to maksymalnie 48 miesięcy. Profi Credit wymaga podstawowych dokumentów, a konsultant oddzwania do 15 minut od złożenia wniosku.

Bocian Pożyczki- wniosek o pożyczkę na firmę składa się telefonicznie. Bocian wymaga kserokopii wpisu CEIDG, trzech ostatnich odcinków z ZUS-u, PIT za ubiegły rok i ksero dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Provident- oferuje pożyczkę dla firm w kwocie do 15 tys zł. Jak czytamy na stronie, pieniądze mogą być na koncie jeszcze tego samego dnia. Minimum formalności, spłata do 24 miesięcy. Pieniądze przeznaczamy na dowolny cel związany z działalnością.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

To oferta dla osób, które potrzebują dużej gotówki, bez BIK, bez ZUS i US. Nie ma również problemu, by taką pożyczkę dostać. W sieci znajdziemy firmy, które oferują pożyczki pod zastaw dla przedsiębiorców, również zadłużonych czy z negatywnym BIK. Warunkiem jest posiadanie zabezpieczenia, czyli nieruchomości.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.