Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21
Pożyczka online - jakie dokumenty i dane są naprawdę potrzebne
Pożyczka zaciągana przez Internet to produkt finansowy przeznaczony dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu wsparcia finansowego przy minimalnych formalnościach i wygodzie podczas wnioskowania. Dlaczego możemy powiedzieć, że pożyczka online jest nowoczesną formą pożyczania pieniędzy? Dlatego, że to jedna z najprostszych i komfortowych usług finansowych, jakie oferowane są klientom. Sprawdź, jakie dokumenty i dane są naprawdę potrzebne, by otrzymać pożyczkę online.
Pożyczka online to produkt finansowych oferowany przez banki oraz pozabankowe instytucje finansowe polegający na wsparciu pieniężnym pożyczkobiorcy poprzez użyczenie mu określonej kwoty na określony czas. Pożyczka obarczona jest stosownym oprocentowaniem, które według najnowszych ustaleń ustawodawcy nie może wynosić więcej niż 10%. Zdarza się jednak, że parabanki proponują klientowi pierwszą pożyczkę na 0% i jest to w pełni normalna sytuacja w przypadku tak zwanych chwilówek, czyli pożyczek na krótki okres czasu, zazwyczaj na 30 dni. W nomenklaturze finansowej terminu pożyczka używa się zazwyczaj przy długoterminowych pożyczkach ratalnych, czyli zobowiązaniach finansowych na długi okres czasu, nawet na czterdzieści osiem miesięcy i wysokich kwotach pożyczek, sięgających nawet do dwudziestu tysięcy złotych tak jak w ofercie https://www.monedo.pl/pozyczka-online/ oraz wielu innych pożyczkodawców takich jak np. Hapipożyczki czy Provident. Pożyczkę online jak sama nazwa wskazuje zaciągamy przez Internet, bez wizyty w stacjonarnym oddziale, co jest niezwykle wygodne. Dodatkowym plusem jest również szybka decyzja kredytowa. Jak taką uzyskać? Jakich dokumentów potrzebujemy, by dostać szybką pożyczkę online?
Może to wydawać się wręcz nieprawdopodobne, ale nie potrzebujemy praktycznie żadnych dokumentów, by otrzymać pożyczkę przez Internet. Prawie żadnych, jeśli myślimy o tradycyjnych dokumentach np. poświadczeniu od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. Jeszcze do niedawna wiele firm pożyczkowych wymagało podczas wniosku właśnie dokumenty, w którym pracodawca zapewniałby, że faktycznie otrzymujemy stosowne wynagrodzenie stałe, najlepiej co miesiąc na podstawie umowy o pracę. Sytuacja się zmienia. Wiele osób pracuje jako freelancer na umowę o dzieło lub prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, co zaprzecza stałym dochodom o niezmiennej wysokości. Mimo tego takie osoby są w pełni płynne finansowo. Dlatego pożyczkodawcy musieli zmienić podejście do oceny zdolności kredytowej klienta. Obecnie stosuje się scoring punktowy, który na podstawie dotychczasowych zachowań wnioskodawcy dotyczących regularnych spłat zobowiązań finansowych ocenia ryzyko kredytowe i to zazwyczaj algorytm tak naprawdę przydziela ocenę według której firma pożyczkowa podejmuje decyzję, czy danemu klientowi warto udzielić pożyczki. Przez wiele lat wśród klientów parabanków panowała błędna opinia, według której firma udzielająca pożyczki zarabia na odsetkach i wręcz czeka, aby pożyczkobiorcy powinęła się noga. To nieprawda. Każda instytucja finansowa chce uniknąć nierzetelnych klientów i tym samym nie narażać się na koszty windykacyjne, dlatego stosuje się scoring punktowy bazujący na wielu bazach danych takich jak BIK, BIG, KRD, ERIF oraz Credit Check, bazę wymiany informacji o klientach pomiędzy pożyczkodawcami.
Kilka formalności
Sprawdzając proces wnioskowania o pożyczkę, w większości znanych firm pożyczkowych do zaciągnięcia zobowiązania finansowego będziemy potrzebować dowodu osobistego, numeru telefonu oraz numeru konta bankowego, którego jesteśmy właścicielem. Na początku wybieramy kwotę oraz okres trwania umowy pożyczki i akceptujemy wszystkie zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także w wielu sytuacjach upoważnienie przedstawiciela firmy, by w naszym imieniu mógł zawrzeć umowę pożyczki. Taką zgodę znajdziemy np. w znanej firmie Wonga. To zdecydowanie przyśpiesza zawarcie umowy pożyczki, ponieważ nie musimy czekać na fizyczne dokumenty, a całą umowę podpisuje za nas pracownik firmy w naszym imieniu. Telefon komórkowy przyda nam się do weryfikacji naszego wniosku. Niektóre firmy dzwonią do nas zaraz po złożeniu wniosku, by potwierdzić kilka danych. To jednak nie jest normą. Szybka pożyczka online to zgoda na analizę przez firmę naszego rachunku bankowego a także zgoda na weryfikację w bazach dłużników. Firmy, dzięki informacjom otrzymanym z baz danych oraz banków szybko podejmują decyzję o przyznaniu pożyczki lub jej nie przyznaniu, jeśli zachodzi ryzyko, że klient nie spłaci zobowiązania finansowego, ponieważ ma aktywne długi i niską ocenę zdolności kredytowej.
1
Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN
Promocyjne niskie RRSO 11,45%
Dla osób w wieku od 18 do 70 lat
Na okres od 12 do 120 rat
2
Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN
Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo
Dla osób w wieku od 18 do 70 lat
Na okres od 15 do 61 dni
3
Od 150 pln do 4 000 pln
W 15 minut na Twoim koncie
Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo
Opłata rejestracyjna 1 zł
4
Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN
Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo
Dla osób w wieku od 20 do 72 lat
Na okres 1 lub 31 dni
5
Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN
Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo
Dla osób w wieku od 18 do 70 lat
Na okres od 30 do 61 dni
Kategorie
Popularne rankingi
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte. |