Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pożyczki gotówkowe do domu klienta

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 03-05-2016/17:33

Pożyczki gotówkowe do domu klienta

Reklama


 

Pożyczki gotówkowe do domu klienta

 

Pożyczki z dostawą do zainteresowanego, w porównaniu z chwilówkami online, to dinozaury na rynku pożyczkowym. Pierwsze pojawiły się w latach 90. ubiegłego wieku. Pożyczki gotówkowe do domu klienta były wówczas nowością, nie należały do tanich, ale cieszyły się dużą popularnością, gdy bank odrzucał wniosek o kredyt.

 Najbardziej znane pożyczki, które dostarczane są do domu klienta to Provident i Bocian. Obie firmy mają na swoim koncie wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Przetrwały czasy, gdy banki wykazywały się dużą elastycznością, a i dziś, gdy możemy tanio i szybko pożyczać przez internet stanowią wciąż dla wielu najwygodniejszy sposób na pozyskanie gotówki. Dziś o tym jakie zalety i wady mają pożyczki gotówkowe do domu klienta?

 

Jak działają pożyczki z dostawą do domu?

 

Schemat działania wygląda bardzo podobnie w każdej z firm, która oferuje pożyczki z obsługą domową. Wystarczy telefon na infolinię i wysyłany jest przedstawiciel bądź też bezpośrednio można zadzwonić do przedstawiciela i umówić się na spotkanie. Firmy, które oferują pożyczki gotówkowe do domu klienta, zazwyczaj pożyczają tylko w taki sposób bądź obecnie również można przez internet. Firmę pożyczkową tworzy sieć przedstawicieli, to dzięki nim raty na dowód bez zaświadczeń dostępne są w każdym zakątku Polski, od ręki.

 

Twarzą w twarz

 

Zaletą pożyczek z dostawą do domu jest kontakt z przedstawicielem firmy. Dla niektórych to ważniejsze niż koszt pożyczki. Szczególnie ten rodzaj kontaktu cenią osoby starsze, które nie lubią i nie chcą załatwiać formalności przy wykorzystaniu wirtualnych narzędzi. Liczy się człowiek, z którym można porozmawiać, o wszystko wypytać. Wiemy z kim zawieramy umowę, możemy rozwiać wszelkie wątpliwości, zadać pytania w razie wątpliwości. To jedna z zalet pożyczek, które dostarczane są do domu klienta.

 

W domowym zaciszu

 

To wygoda pożyczania. Pożyczki gotówkowe do domu klienta w tym obszarze podobne są do pożyczek online. Nie ma konieczności wychodzenia z domu, wszystkie formalności dopełnia się w zaciszu czterech ścian. Zaciągając pożyczkę online musimy posiadać dostęp do internetu, a pożyczki z dostawą do domu nie wymagają ani internetu, ani komputera. Zainteresowany pożyczką z dostawą do domu nie musi robić praktycznie nic, poza przygotowaniem odpowiednich dokumentów i złożeniem podpisu na umowie. W tym obszarze pożyczki gotówkowe do domu klienta są z pewnością jedną z wygodniejszych form pożyczania gotówki.

 

Raty do wyboru

 

Pożyczki gotówkowe do domu klienta są nie tylko łatwo dostępne, klienci mają możliwość wyboru rat. Większość firm pozabankowych, które mają w swojej ofercie pożyczki z dostawą domową oferuje wybór rat. Możemy zdecydować się na raty równe bądź też malejące. Poza tym do wyboru raty tygodniowe bądź miesięczne. Spłata przedstawicielowi, który będzie nas odwiedzał w ustalonych odstępach czasu bądź przelewem na konto. Wysokość raty i ich spłatę można dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych klienta. Chcemy spłacać pożyczkę w równych ratach miesięcznych?

 Nie ma z tym większego problemu. A może bardziej nas interesują raty tygodniowe? Większość firn pozabankowych daje swoim klientom wybór. Zaletą pożyczek z dostawą do domu jest to, że szybko można pozyskać większą gotówkę i rozłożyć spłatę na dogodne raty. W internecie przybywa firm, które oferują raty na dowód bez zaświadczeń, ale pożyczki z dostawą do domu wciąż są kuszącą alternatywą.

 

Gotówka dostępna w kilka minut

 

Klient nie czeka na pieniądze. Podpisuje umowę, a przedstawiciel wypłaca gotówkę do ręki. Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych można pożyczyć w kilka minut bez wychodzenia z domu i większego trudu. To niewątpliwie jedna z większych zalet pożyczek z dostawą do domu. Bez konieczności oczekiwania na przelew i ciągłego sprawdzania konta. Pieniądze bardzo szybko i łatwo dostępne dla każdego.

 

Ocena zdolności- jak przebiega?

 

Zdolność kredytowa oceniana jest w zależności od procedur obowiązujących w danej firmie. Stali klienci szybko i bez trudu otrzymają kolejną pożyczkę. Nowi klienci muszą przygotować się na kilka formalności. W zależności od wymagań stawianych przez firmę, konieczne będzie przygotowanie określonych dokumentów, może być to wyciąg z konta, umowa o pracę, zlecenie o dzieło, potwierdzenie otrzymywania renty, emerytury, zasiłku, stypendium. Potwierdzeniem dochodu może być również roczne zeznanie. Przedstawiciel może poprosić o rachunek za prąd, wodę czy gaz, wystawiany nasze nazwisko.

 Trzeba będzie również określić wysokość miesięcznych wydatków oraz posiadanych zobowiązań. Z reguły na tej podstawie podejmowana jest decyzja o przyznaniu pożyczki. Przedstawiciel może również kontaktować się z firmą w celu weryfikacji klienta w bazach dłużników, jednak w większości przypadków decyzja podejmowana jest szybko, wyłącznie w oparciu o informacje podane przez klienta. Pożyczki gotówkowe do domu klienta są dobrą opcją dla osób, które mają negatywny BIK, widnieją w bazach BIG.

 

Wciąż drogo

 

Pożyczki gotówkowe do domu klienta nigdy nie były tanie i nadal nie są. Jeśli szukamy taniej pożyczki to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór pożyczki internetowej. Co wpływa na koszt pożyczki z dostawą do domu? Przedstawiciel przyjeżdża do domu, poświęca czas na dojazd do klienta, ponosi koszt dojazdu, dopełnia formalności za klienta, weryfikuje zdolność. Przy pożyczkach internetowych część tych czynności przejmują systemy, które w kilka minut oceniają zdolność klienta.

 Każda wizyta przedstawiciela w domu podnosi koszt pożyczki. Musimy o tym pamiętać, decydując się, że spłacamy pożyczkę do ręki. Poza tym zazwyczaj tego typu pożyczki mają więcej dodatkowych kosztów niż raty internetowe. Pożyczki gotówkowe do domu klienta to wciąż droga opcja i to jedna z głównych wad tego typu pożyczek.

Czy pożyczki gotówkowe do domu klienta się opłacają? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam samym pożyczkobiorcom, dla jednych ważniejszy jest koszt, a dla innych wygoda czy gotówka na stole w kilka minut.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Bartosz Data dodania: 01-04-2019 12:14 Potrzebuję pozyczki

0

ciekawostka Data dodania: 04-01-2017 11:16 w wielu krajach jest tak, że pożyczki gotówkowe do domu klienta są zakazane przez prawo i jest odgórnie nakazane, że gotówka musi być przekazana bezpośrednio na rachunek osobisty pożyczkobiorcy, a spłata również nie może być odbierana osobiście przez pracownika pożyczkodawcy, wiedzieliście o tym?

0

Bogdan Data dodania: 26-10-2016 11:41 zdecydowaną zaletą jesli chodzi o pozyczki gotowkowe do domu klienta to to, że można się dogadać z pracownikiem i dostac wyzsza kwote niz pozwala na to nasza zdolnosc, ;)

0

Destroy Data dodania: 09-09-2016 16:51 pożyczki gotówkowe do domu klienta z tego co mi wiadomo to oferuje provident bocian i chyba profi credit, ja z tej 3 wybrałbym chyba providenta, korzystałem z ich usług, tylko nie z pożyczki domowej i było ok

0

Jasu Data dodania: 16-06-2016 13:20 nie ma co narzekać, jak ktos nie ma wyboru, albo mu to odpowiada to wybierze pożyczke w domu, ktos inny sobie pozyczy smsem a ktos inny w placówce, i po co rozprawiać na ten temat?

0

Midi Data dodania: 13-06-2016 19:30 miałam dokładnie tą samą historię co Luka, z tym że mama mojej koleżanki dorabiała sobie jako pracownik providenta i dostałam 1500zł.

0

Fitel Data dodania: 30-05-2016 16:29 ja wole tam zrobić przelew, zawsze można zlecić zlecenie przelewu stałego jak ktos ma dużo na głowie i po krzyku, a dużo taniej wychodzi niż obsługa domowa, ale fakt faktem, że to jest duża wygoda za którą warto zapłacić w określonych sytuacjach

0

Kanka Data dodania: 19-05-2016 18:16 pożyczki gotówkowe do domu klienta to świetne rozwiązanie dla osób starszych, konsultant wyjaśni wszystkie aspekty umowy, przyniesie pieniążki do domu, a potem będzie przychodzić po raty

0

Finka Data dodania: 11-05-2016 14:08 To by było zbyt piękne ;) Uważam, że banki są zbyt poważnymi i zarazem skostniałymi instytucjami, aby w ogóle pomyśleć o takim rozwiązaniu.

0

Rewolt Data dodania: 10-05-2016 19:52 szkoda, że w przypadku kredytów bankowych nie ma takich pożyczek gotówkowych do domu klienta :)

0

Luka Data dodania: 10-05-2016 19:11 ja pamietam jak chcialem wziac pożyczkę w providencie jak miałem 18 lat, nie pracowalem wtedy, a mialem dlugi ktore musialem splacic. przez centrale nie chcieli mi dać pożyczki, ale kolega podał mi numer do pani, która właśnie zajmuje się obsługą domową pożyczek w providencie i dzięki temu dostałem pożyczkę 1000zł, która bardzo mi pomogła

0

Skąpiec Data dodania: 09-05-2016 17:39 a ja wolę kosztem tej wygody zaoszczędzić trochę, choćby na spłatę zobowiązania, ale fakt że obsługa domowa pożyczki gotówkowej staje się coraz tańsza

0

Morgan Data dodania: 09-05-2016 16:10 a ja wole zaplacic troche wiecej i mieć komfort, miła sympatyczna pani przychodzi do domu, płacę i mam z głowy. a dwa, że można się lepiej dogadać, raz zapłacić więcej raz mniej, od biedy tydzień przetrzymać - idzie się dogadać, a przelewami to z systemem się nie dogadasz, dlatego wolę pożyczkę gotówkową do domu klienta

0

Ronan Data dodania: 08-05-2016 18:25 Miała być i jest. Pożyczki gotówkowe do domu klienta nigdy nie należały do tanich i nie będą tanie. Kiedyś pracowałem chwilę jako przedstawiciel i zarobki są dobre, ale są też obawy.

0

Klik Data dodania: 07-05-2016 19:18 Obsługa domowa z tego co wiem miała być wliczona w pozaodsetkowe koszty, a to znaczy, że powinno być taniej.

0

Bolek Data dodania: 07-05-2016 15:21 Ok ale czy obniżenie pozaodsetkowych kosztów nie jest równoznaczne z tym, ze pożyczki z obsługą domową będą tańsze...?

0

Technik Data dodania: 07-05-2016 08:31 Bolek, ustawa antylichwiarska - swoja droga juz zdazyla wejsc - z tego co się orientuję ustala maksymalny pozaodsetkowy koszt pożyczki do 55% w skali roku i 100% kapitału na cały okres trwania pożyczki. Poza tym firmy pożyczkowe muszą mieć kapitał sięgający minimum 200 000zł i mamy lepszy wgląd w ich dokumentacje. O zakazaniu pożyczek domowych nic mi nie wiadomo - co swoją drogą byłoby dla mnie paranoją.

0

Bolek Data dodania: 06-05-2016 18:26 Coś miała zmienić ustawa antylichwiarska?

0

Letme Data dodania: 06-05-2016 18:18 Benewizjusz googluj, ewentualnie dzwon po firmach oferujących pożyczki pozabankowe i się pytaj o taką możliwość.

0

LOGIKA Data dodania: 06-05-2016 17:28 to proste ze pożyczki z obsługą domową będą droższe - przecież pracownik za darmo tego nie robi i swoje przyciąć musi, wszędzie tak jest im mniej pośredników tym taniej, myśleć ludzie, myśleć!

0

Glebek Data dodania: 06-05-2016 16:40 ja wziąłem w providencie pożyczkę stacjonarną i sobie później w brodę plułem, wyszło mi prawie dwa razy drożej niż bym bez obsługi wziął z płatnościami przelewem.

0

Benewizjusz Data dodania: 03-05-2016 21:18 Czy są jakies pożyczki z dostawą do domu klienta na dowód podobne do Bocian pożyczki albo do optima? Optima pożyczki słyszałem ale szukam jeszcze czegoś innego. Providenta też juz znam jego ofertę. Coś podobnego do tych firm szukam co pożyczają i przywożą do domu pozyczkę pieniądze a są dogodne raty.

0

Fuksja Data dodania: 03-05-2016 17:51 Nie opłaca się raczej.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.