Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pożyczki pozabankowe dla firm- ile i gdzie można pożyczyć?

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 22-02-2018/19:14

Pożyczki pozabankowe dla firm- ile i gdzie można pożyczyć?

Reklama


 

 

Pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców- ile i gdzie można pożyczyć?

Banki chętnie widzą u swoich drzwi przedsiębiorców, którzy przynajmniej kilka lat są na rynku, a sytuacja finansowa firmy jest co najmniej dobra. I choć starają się być bardziej elastyczne, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, to wciąż trudno jest o kredyt dla firmy bez przynajmniej kilku najważniejszych zaświadczeń, z ZUS, US oraz potwierdzających obecną sytuację finansową firmy. W nieco lepszej sytuacji są klienci, którzy wnioskują o kredyt w banku, w którym prowadzony jest rachunek firmowy. Wówczas na tej podstawie bank jest w stanie udzielić pożyczki. 

Ciężko jest na początku prowadzenia działalności dostać kredyt z banku na firmę, a także, gdy nie jest ona w najlepszej kondycji. Pozostają firmy pozabankowe. Na jakich warunkach udzielają pożyczek i w jakich kwotach?

Oferta pozabankowa dla firm znacznie uboższa niż dla klientów indywidualnych

Nie ma problemu ze znalezieniem pożyczki pozabankowej dla firmy, ale wybór nie jest już tak duży, jak dla klientów indywidualnych. Pożyczki pozabankowe dla firm są w ofercie kilku znanych dużych marek, które oferują również pożyczki dla klientów indywidualnych, a także jest kilka  firm, które skoncentrowane są wyłącznie na pożyczkach dla przedsiębiorców.

Pożyczka na firmę czy prywatna?

W przypadku kwot do 10-15 tys zł powstaje pytanie, co się bardziej opłaca czy pożyczka zaciągnięta na firmę czy indywidualnie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę koszt jednej i drugiej pożyczki. A także dokumenty, które trzeba będzie przedstawić.

Jeśli chodzi o chwilówki to sprawa jest jasna, póki co nie ma chwilówek dla firm, a więc pozostaje oferta pożyczek dla klientów indywidualnych. Ale można pożyczyć całkiem przyzwoitą kwotę. Vivus już za drugim razem oferuje pożyczkę w kwocie 7500 zł. Przy pierwszej można pożyczyć 3000 zł.

Gdzie po prywatną pożyczkę dla firm?

Jedne firmy pożyczają od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy, a inne kilkadziesiąt i kilkaset tysięcy złotych. Poniżej kilka propozycji pożyczek pozabankowych dla firm.

Aasa dla Biznesu

Firma oferuje pożyczki od 1000 zł do 10 tys zł z okresem spłaty do dwóch lat. Oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, bez względu na swój staż. O pożyczkę można wnioskować już od pierwszego dnia działalności firmy. Do złożenia wniosku konieczny jest jedynie dowód osobisty. Aasa nie wymaga przedstawiania zaświadczeń z US, ZUS. Natomiast sprawdza wnioskujących w kilku bazach: BIK, InfoMonitor, ERIF, ZBP. Obecność w rejestrze dłużników w jednym z BIG-ów, przekreśla szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji.

Formalności załatwiane są online, natomiast podpisanie umowy następuje w obecności kuriera. Z umową można się, a nawet należy zapoznać się wcześniej, na stronie Aasa dla biznesu. Umowa oraz harmonogram spłat wysyłane są również do klienta na podany wcześniej mail.

Klient ma do wyboru sposób wypłaty pożyczki. Jest ona przelewana na wskazane konto bądź można ją odebrać do ręki za pomocą czeku GIRO. Po spłacie czterech rat, klient ma możliwość wnioskowania o kolejną pożyczkę.

BOSS Pożyczka

Jest to strona pośrednika, a pożyczkodawcą jest wyżej omawiana Aasa. Warunki udzielenia pożyczki są więc takie same jak powyżej.

Biznes Kasa

Oferuje pożyczki nawet do 70 tys zł. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotycząc oferty, konieczne jest wypełnienie formularza na stronie. Po sprawdzeniu zdolności kredytowej, firma kontaktuje się z przedsiębiorcą w celu przedstawienia oferty. Pożyczki skierowane są do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych, nie są obsługiwane spółki z o.o.

Pożyczka może być udzielona bez konieczności przedstawiania zaświadczeń z US i ZUS, a na PIT. Oferta wydaje się być bardzo elastyczna. W trakcie spłaty opcja wakacji kredytowych, łącznie nawet do 12 miesięcy. Możliwość otrzymania pożyczki nawet w trudnej sytuacji. Ponadto, do zdolności wliczane są również inne źródła dochodu. Firma dopuszcza opóźnienie w spłacie raty nawet o 30 dni, dwa razy w ciągu pół roku. A przy ocenie zdolności kredytowej, akceptuje niższą ocenę BIK, pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymagań.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy na rynku są przynajmniej od 12 miesięcy i nie są wpisani do BIG InfoMonitor bądź KRD.

Provident

Jedna z najbardziej popularnych firm pozabankowych w Polsce ma w swojej ofercie również pożyczkę dla przedsiębiorców. W Providencie pożyczysz do 15 tys zł. Wniosek można złożyć przez internet bądź jest też opcja umówienia się z przedstawicielem w siedzibie firmy. Pieniądze mogą być wypłacone już w ciągu jednego dnia. Spłatę rozłożysz na 6 do 24 miesięcy.

Iwoca

Firma ma w ofercie limit kredytowy dla firm, w kwocie do 150 tys zł. Są dwa główne wymogi, które musi spełnić przedsiębiorca. Po pierwsze, trzeba przedstawić historię obrotów za ostatnie trzy miesiące, a po drugie średni miesięczny przychód nie może być niższy niż 5 tys zł. Limit najczęściej wynosi tyle, co miesięczne dochody. Z czasem, wraz z rozwojem firmy, można wnioskować o podwyższenie limitu. Pożyczkę należy spłacić w ciągu 12 miesięcy.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.