Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty- na co zwrócić uwagę?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty- na co zwrócić uwagę?

Reklama


 

Pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty- na co zwrócić uwagę?

 

Koszt pożyczki to tylko jeden z elementów, na który należy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o wyborze firmy pożyczkowej. Zazwyczaj kierujemy się wysokością raty i dogodnym terminem comiesięcznej płatności raty. Opłaca się nie tylko bliżej przyjrzeć kosztom i ich elementom składowym, ale również dodatkowym warunkom, na jakich udzielana jest pożyczka. Na rynku działa przynajmniej kilka dużych firm oferujących pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty i kilkanaście mniejszych. Wybór nie jest oczywisty, dlatego każdą ofertę należałoby wziąć pod lupę. Raty na dowód przez internet świadczy doskonale znany Provident, ale też Aasa, Zaplo, Zaimo czy Profi Credit. Dziś o o tym, czym się kierować przy wyborze pozabankowej pożyczki ratalnej.

 

Kierować się RRSO czy nie?

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest mało miarodajnym wskaźnikiem przy chwilówkach bez zaświadczeń. Wysokość RRSO przy szybkich miesięcznych pożyczkach może odstraszać, należy jednak pamiętać, że w przypadku krótkoterminowych pożyczek lepiej porównywać całkowity koszt pożyczek. Co innego, gdy interesują nas raty na dowód przez internet na 12, 24 czy 36 miesięcy. Wówczas RRSO koniecznie weź pod uwagę. Pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty mają to do siebie, że ich koszt nie jest już tak oczywisty jak chwilówek. Przy mikropożyczkach zazwyczaj jedynym kosztem jest prowizja. Przy kredytach bez zaświadczeń na raty sytuacja wygląda inaczej. W skład kosztów wchodzi nie tylko prowizja, ale i odsetki, opłaty administracyjne, przygotowawcze, ubezpieczenie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia nie tylko oprocentowanie nominalne, czyli odsetki, ale wszystkie koszty, które związane są z udzieleniem pożyczki na konto. Dlatego przy wyborze pożyczki ratalnej przez internet warto kierować się RRSO.

 

Czy muszę wykupić ubezpieczenie?

 

Pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty często wymagają wykupienia ubezpieczenia. Jedne firmy oferują je dodatkowo, proponując ubezpieczenie na etapie składania wniosku, inne wliczają je automatycznie do pożyczki na konto. Powinniśmy zapytać czy jest możliwość zaciągnięcia pożyczki na już bez ubezpieczenia, a jeśli nie, to jaki jest dokładnie jego koszt. Kolejnym ważnym elementem jest zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Często zdarza się, że ludzie bezwiednie wykupują ubezpieczenie z kredytem, a w efekcie o nim zapominają. Ubezpieczenie chroni na wypadek wystąpienia konkretnych okoliczności, dlatego powinno się dokładnie zapoznać z treścią umowy. W sytuacji gdy mamy przejściowe problemy, można, a nawet trzeba z niego skorzystać. Pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty mogą wymagać wykupienia ubezpieczenia od utraty pracy bądź na życie. Przy kredytach długoterminowych powinniśmy rozważyć opcję ubezpieczenia, bo nigdy nie wiemy co będzie jutro.

 

Pożyczka ratalna tylko na dowód

 

Firmy prywatne stawiają mniejsze wymagania przy udzielaniu pożyczek na konto. W zależności od kwoty pożyczki, firma może wymagać udokumentowania dochodu. Dlatego jeśli interesują nas raty na dowód przez internet, oprócz kosztów należy zajrzeć do zakładki wymagania i sprawdzić czy pożyczkodawca udziela pożyczek na sam dowód czy konieczne jest zaświadczenie od pracodawcy.

 

Raty malejące i równe

 

Niektóre firmy oferują pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty w systemie malejących bądź równych spłat. Malejące raty oferuje m. in. Aasa. Pierwsza rata w porównaniu z innymi ofertami wydawać się może wysoka, jednak przyglądając się bliżej ofercie doczytamy, iż Firma oferuje raty malejące. Z każdym miesiącem taniej i lżej. Raty malejące mają również to do siebie, że w ogólnym rozrachunku kredyt jest tańszy. Natomiast w początkowym okresie obciążenie jest większe, stąd potrzebna jest wyższa zdolność kredytowa.

 

Jak wygląda zmiana terminu płatności raty?

 

Przeglądając pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty, sprawdź czy firma umożliwia zmianę terminu płatności raty. Niektóre oferują możliwość odroczenia czy wakacje kredytowe. Przy pożyczkach długoterminowych to szczególnie przydatne opcje.

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Kaspoo

0

Kaspoo Data dodania: 03-01-2017 09:56 Jesli chodzi o pozabankowe pożyczki ratalne to ubezpieczenie jest kwestią wartą przemyślenia, jeśli pożyczkodawca nie liczy sobie za to jak za zboże to warto sie skupić, bo nigdy nie wiadomo co sie może wydarzyć, a wiadomo, że strzeżonego Pan Bóg strzeże..
Ztar

0

Ztar Data dodania: 18-10-2016 13:29 Zaplo i zaimo chyba maja dlugie raty, wonga ma rok, profi credit też na długie terminy pożycza, jest troche tego jesli chodzi o pozyczki pozabankowe z długim okresem spłaty, trzeba tylko dobrze poszukać
Nata

0

Nata Data dodania: 23-05-2016 10:44 Urszula, spróbuj motopozyczke, specjalizują się w pożyczkach na samochody i pod zastaw samochodów, Witold, ja bym nie brał, to tylko zwiększa koszt pożyczki
Urszula Gic

0

Urszula Gic Data dodania: 07-04-2016 17:05 Gdzie mogę dostać pożyczkę pozabankową na 36 rat miesięcznych czyli na co najmniej 3 lata? Chciałabym kupić samochód aby dojeżdżać do pracy i interesuje mnie kwota 15 000 na długi okres spłaty.
Witold

0

Witold Data dodania: 25-10-2015 15:53 Czy brać ubezpieczenie? Ostatnio przeglądałem jakie pożyczki pozabankowe na raty z długim okresem spłaty są w internecie i wiele firm oferuje ubezpieczenie. Brać czy nie?
Filek

0

Filek Data dodania: 24-10-2015 15:58 Dziś raczej odpowiedzi nie dostanę, bo jest sobota;/ Zobaczymy w poniedziałek, mam nadzieję, że będzie już wszystko wiadomo!
Rychu

0

Rychu Data dodania: 23-10-2015 18:30 Tak mi się wydaje, że do jutra.
Filek

0

Filek Data dodania: 23-10-2015 17:10 Dobra złożyłem w dwóch firmach, czekam na odpowiedź. Ile to może trwać?
Killller

0

Killller Data dodania: 22-10-2015 19:15 To że piszą, że sprawdzają bazy, nie oznacza, że nie dostaniesz pożyczki. Też byłem w takiej sytuacji i dostałem. Złożyłem wnioski w trzech firmach, z dwóch odpowiedź pozytywna. Próbuj!
Swenty

0

Swenty Data dodania: 21-10-2015 20:09 Składaj, zazwyczaj tak piszą, ale nie znaczy to, że nie dostaniesz!
Filek

0

Filek Data dodania: 21-10-2015 16:52 Póki co tak przeglądałem oferty, zazwyczaj piszą, że sprawdzają bazy i nie wiem czy składać wniosek?
Rychu

1

Rychu Data dodania: 20-10-2015 19:42 A gdzie próbowałeś?
Filek

0

Filek Data dodania: 20-10-2015 18:31 Mam problem ze znalezieniem pożyczki na kwotę 20 tys zł, ze względu na obecność w BIG. Czy ktoś coś poradzi?
Lulek

0

Lulek Data dodania: 20-10-2015 16:22 Dodałbym jeszcze zapoznanie się z konsekwencjami braku terminowej spłaty.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.