Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Praca za granicą a możliwość otrzymania kredytu w Polsce
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Praca za granicą a możliwość otrzymania kredytu w Polsce

 

 

Praca za granicą a możliwość otrzymania kredytu w Polsce

Kredyty walutowe przez długi czas cieszyły się popularnością. W zasadzie póki nie zaczęły się problemy z kredytami we frankach. Drastyczny wzrost raty wpędził w niemałe problemy finansowe niejednego frankowicza, który przy zaciąganiu kredytu praktycznie nie brał pod uwagę, że taka sytuacja może mieć miejsce. Banki chętnie udzielały kredytów w obcej walucie, a Polacy chętnie je zaciągali. Od lipca 2014 roku, gdy zaczęła obowiązywać Rekomendacja S, zarabiający za granicą mają problem z zaciągnięciem pożyczki. Dlaczego? Gdzie dostaniemy kredyt z zagranicznymi dochodami, co z kredytem hipotecznym, jakie warunki stawiają banki- dziś o tym wszystkim.

Kredyt walutowy niechętnie widziany?

Trudno spotkać reklamę kredytu dla zarabiających w euro, funtach czy koronach norweskich- a w tych krajach Polaków pracujących na życie jest niemało. A w zasadzie żaden bank nie reklamuje się  z kredytami dla zarabiających w innych walutach. Można by pomyśleć, że Polacy, którzy często zarabiają kilka razy więcej niż ich koledzy po fachu w Polsce, nie są atrakcyjnymi kredytobiorcami. Po wejściu w życie przepisów w połowie 2014 roku, banki mogą pożyczać wyłącznie w walucie, w której zarabia klient. Więcej formalności i podwyższone ryzyko kredytowe mają wpływ na o wiele uboższą ofertę dla zarabiających w innej walucie niż złotówki. To przekłada się na sprzedaż takich kredytów, ich reklamowanie, a raczej jego brak. Wpisując w wyszukiwarkę kredyt dla zarabiających w euro czy funtach, w wynikach nie pojawia się oferta żadnego banku. Za to szereg artykułów o tym, jak niełatwo zaciągnąć pieniądze w obcej walucie.

Kredyty walutowe obwarowane wymaganiami

Najłatwiej kredyt walutowy dostaną zarabiający w walutach europejskich. Im głębiej w świat, tym trudniej znaleźć bank, który udzieli kredytu w mało popularnej walucie, obowiązującej w kraju na drugim końcu świata. A Polaków coraz więcej na każdym kontynencie. Z kredytem w euro raczej nie powinno być problemu, można go dostać w kilku bankach, podobnie z funtem, ale gdy zarobki są w koronach norweskich, to z kredytem pojawia się problem. Banki oferujące kredyty walutowe, stawiają różne wymagania. Przykładem konieczność zatrudnienia w firmie, która ma swoje przedstawicielstwo w Polsce, wyłącznie zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, niektóre wymagają przepracowanych 3-6 miesięcy. Rygorystyczne warunki obniżają atrakcyjność kredytów walutowych w Polsce.

Banki oferujące kredyty walutowe

Dobrze zarabiający Polacy za granicą, którzy są zainteresowani kredytem hipotecznym powinni zajrzeć do oferty Alior Banku i Deutsche Banku. Oba banki oferują kredyty hipoteczne nie tylko w złotówkach. Alior Bank udziela kredytów w euro, funtach, dolarach. Marża od 2,49%, decyzja jak czytamy na stronie banku nawet w jeden dzień. Deutsche Bank oferuje kredyty hipoteczne w euro i funtach.

Kredyt walutowy droższy?

Koszt kredytu jest związany z walutą, w jakiej jest zaciągany. Kredyty walutowe są droższe od złotówkowych, a wpływ na to ma nie tylko ograniczona oferta, ale również koszty wiążą się z formalnościami. Zainteresowany pożyczką w innej walucie niż złotówki, musi dostarczyć do banku przetłumaczone dokumenty przez tłumacza przysięgłego, jest to między innymi zaświadczenie o dochodach, wyciąg z rachunku bankowego czy zeznanie podatkowe. Konieczne będzie przedstawienie historii kredytowej, jeśli zaciągane były pożyczki na emigracji. Formalności mogą wymagać stawienia się nawet kilka razy w placówce banku, stąd należy brać to pod uwagę pracując zagranicą. Na niektórych rzeczach można zaoszczędzić, jest to między innymi tłumaczenie dokumentów. Zamiast korzystać z usług tłumacza zagranicą, taniej będzie w Polsce. Usługi tego typu będą droższe przykładowo w Niemczech czy Anglii w porównaniu z Polską. Zanim udamy się do banku warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi wymaganiami, skompletować wszystkie dokumenty i sprawdzić je dwa razy, dzięki czemu oszczędzimy na podróżach do Polski w celu uzupełniania braków w dokumentacji. Na stronie Deutsche Banku można się dokładnie zapoznać z przykładowymi kosztami kredytów walutowych. Co jeszcze ciekawe, bank ten oferuje kredyt w pakiecie, czyli z dodatkowymi usługami- konto i karta, konto karta i ubezpieczenie, konto i karta plus produkt inwestycyjny bądź wszystkie produkty. Biorąc kredyt w pakiecie klient zyskuje niższą marżę.

Szybka pożyczka dla pracujących zagranicą

Gotówkę na konto bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach w złotówkach można dostać od firm pozabankowych. Zarówno przy pożyczkach chwilówkach jak i ratach na dowód bez zaświadczeń do 10 tys zł wystarczy dowód osobisty, rachunek w polskim banku, telefon komórkowy. O pożyczkę wnioskuje się szybko i łatwo przez internet z dowolnego miejsca. Pieniądze przelewane są na konto zazwyczaj tego samego dnia, w przypadku chwilówek i niektórych pożyczek ratalnych. Dla osób, których głównym czy jedynym dochodem jest praca zagranicą to dobre rozwiązanie, gdy potrzebna jest gotówka do kilku tysięcy złotych.

Póki co nie zanosi się na to, że oferta kredytów walutowych będzie bogatsza. Wpływ na to ma nie  tylko małe zainteresowanie wśród Polaków, ale i fakt, że banki wciąż jeszcze nie podniosły się z kryzysu związanego z frankiem. 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.