Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Prywatne pożyczki pod hipotekę- jakie warunki?

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 06-12-2017/14:53

Prywatne pożyczki pod hipotekę- jakie warunki?

Reklama


 

 

Prywatne pożyczki pod hipotekę- jakie warunki?

Właściciele nieruchomości mogą pod jej zastaw otrzymać gotówkę nie tylko od banków, ale i firm pozabankowych oraz prywatnych inwestorów. Pożyczki bankowe pod zastaw różnią się od pożyczek pod hipotekę udzielanych przez firmy pozabankowe i od osób prywatnych pod wieloma względami, m. in. formalności, spłaty, wysokości pożyczki. Dziś zajmiemy się prywatnymi pożyczkami pod zastaw nieruchomości. Jakie wymagania stawiają firmy pozabankowe oraz prywatni inwestorzy? Czy osoby, które nie posiadają stałego źródła dochodu mają szansę na pozytywną decyzję? Czy firmy pozabankowe sprawdzają bazy?

Kuszące ogłoszenia pożyczek pod zastaw nieruchomości

Przejrzeliśmy kilka najpopularniejszych portali z ogłoszeniami od osób prywatnych i firm pozabankowych udzielających pożyczki pod zastaw. Pierwsze wnioski, które nasuwają się na myśl, to duży wybór w ofercie prywatnych pożyczek pod zastaw oraz łatwość ich zaciągnięcia. Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników, dla wszystkich, ze złym BIK, windykacją i komornikiem. Ponadto, bez sprawdzania dochodów dłużnika oraz jego aktualnej sytuacji finansowej, dla osób bez zdolności kredytowej i dla każdego, kto potrzebuje gotówki szybko i na dowolny cel. Wystarczy być tylko właścicielem nieruchomości. A niektóre z firm pozabankowych deklarują wypłatę pieniędzy nawet tego samego dnia. Czy nie brzmi to kusząco? Czy dla ludzi w trudnej sytuacji, którym bank nie pożyczy już pieniędzy, a rodzina się odwróciła, nie jest to idealne wyjście?

Z nami wyjdziesz z pętli kredytowej

Przeglądając ofertę firm pozabankowych oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości, wszystko wydaje się być proste. Zastawiasz nieruchomość, pozbywasz się długów, spłacasz pożyczkę w elastycznych ratach (niektóre oferują przedłużanie terminu spłaty raty) i wychodzisz na prostą. Prywatna pożyczka pod hipotekę przedstawiona jest jako złoty środek na wyjście z pętli zadłużenia. Ale wystarczy zadać sobie pytanie czy gdyby tak było, to tyle ludzi borykałoby się z długami? Niestety często jest odwrotnie. Kolejna pożyczka dla osoby posiadającej duże długi jest gwoździem do trumny, wiąże się z utratą nieruchomości, ostoi, która dawała jeszcze pewne poczucie bezpieczeństwa.

Wymagana tylko nieruchomość?

Właściwie tak. Większość firm pozabankowych deklaruje, że pożycza osobom z komornikiem i nie sprawdza dochodów klienta. Wystarczy akt własności nieruchomości. Zastawić można również działkę rolną bądź działkę pod zabudowę. Ponadto, również przedsiębiorcy mogą otrzymać szybką pożyczkę pod zastaw nieruchomości, bez względu na kondycję firmy, bez zaświadczeń z US i ZUS.  Przedsiębiorcy pod zastaw pożyczą znacznie więcej niż osoby fizyczne, w ofercie pożyczki opiewające na kwotę miliona złotych.

Pożyczka od prywatnego inwestora

Osoby prywatne również zamieszczają ogłoszenia w sieci o udzielaniu pożyczek pod zastaw nieruchomości bez formalności. Nie ma znaczenia dochód pożyczkobiorcy, zdolność kredytowa czy   obecność w bazach dłużników. Liczy się, że masz nieruchomość. Pożyczanie od osób prywatnych dużych kwot pod zastaw rodzi duże ryzyko. Po pierwsze trudniej jest sprawdzić prywatnego inwestora, po drugie zawierana jest umowa w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego i po trzecie zazwyczaj tego typu pożyczki wiążą się z bardzo dużymi kosztami.

Nie tak kolorowo jak w ogłoszeniach

Pożyczka pod hipotekę od firmy pozabankowej oraz od prywatnego inwestora jest znacznie bardziej ryzykowna niż z banku. Banki dokładnie sprawdzają klienta, oceniają jego zdolność kredytową, analizują sytuację finansową i odrzucają wniosek jeśli są jakiekolwiek wątpliwości czy klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Natomiast w przypadku pożyczek pod hipotekę od firm pozabankowych i prywatnych inwestorów jest inaczej. Nie interesuje ich sytuacja pożyczkobiorcy. Jeśli nie spłaca zobowiązania, pożyczkodawca przejmuje nieruchomość. Nie ponosi żadnych strat, a wręcz przeciwnie jest na plusie. Za to pożyczkobiorca pozostaje bez dachu nad głową.

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę pozabankową pod zastaw, musisz mieć plan spłaty, w innym przypadku możesz zostać bez mieszkania.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.