Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Przewidywane limity MDM na 2018 rok
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 30-08-2017/15:13

Przewidywane limity MDM na 2018 rok

Reklama


 

 

Przewidywane limity MDM na 2018 rok

Ostatni rok z cieszącym się dużą popularnością programem MDM zbliża się szybko i niestety, ale połowa środków jest już rozdysponowana. Program MDM działa od 2014 roku i z każdym kolejnym rokiem zwiększała się liczba osób zainteresowanych kupnem mieszkania na kredyt. Zwłaszcza po zmianach, które przyczyniły się do zwiększenie grona odbiorców i możliwości zakupienia nieruchomości na rynku pierwotnym. Program MDM ma szereg zalet, dostosowany do potrzeb singli jak i rodzin wielodzietnych. Wiele młodych osób liczyło na kontynuację. Zmieniła się władza i pomysły. Póki co nie możemy na razie porównywać, który program jest lepszy, bo to pokaże przyszłość. Jedno jest pewne, każdy kto chce kupić mieszkanie z dopłatą musi zapukać do banku 2 stycznia 2018 roku, bo pieniędzy zostało niewiele, a chętnych sporo.

Ostatnia taka szansa

Rok 2017 wykorzystał nie tylko całą pulę na niego przeznaczoną, ale też część z 2018 roku jest już zajęta. To ostatnia szansa na to by kupić kupić własne M dla osób, które nie mają wkładu własnego bądź nie posiadają całej kwoty, nie mają własnego kąta, mieszkają z rodzicami, dziadkami a dopłata wysokości 10-20% to konkretna kwota przy kredytach mieszkaniowych. A jeśli do 5 lat urodzi się  trzecie bądź kolejne dziecko, kredytobiorcy otrzymują kolejne 5%. Po wyczerpaniu środków z programu MDM młodzi nie będą już mieli szansy na zakup mieszkania w kredycie z rządowym wsparciem. Stąd tak duże zainteresowanie dopłatami w ostatnich miesiącach, gdy partia rządząca zapowiedziała, że nie będzie kontynuacji. A w zamian za to mieszkania na wynajem w niskiej cenie, z możliwością przejścia na własność- ale wówczas już tak tanio czynsz nie będzie kosztował.

Kropla w morzu potrzeb

Niestety pula z 2018 roku, jak czytamy w komunikacie Banku Gospodarstwa Krajowego, została już w 50% wykorzystana. Jest to kwota 381 mln zł. Wypłaty będą realizowane w 2018 roku. Na dofinansowanie pozostanie taka sama kwota. Dla porównania w 2014 roku, gdy program ruszył, wypłacono nieco ponad 207 mln zł. W obecnym roku wypłacono już ponad 677 mln zł. Widać ogromne zainteresowanie i niestety kończące się pieniądze. Do tej pory Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił 2 mld zł. Niebagatelna kwota, dzięki której tysiące Polaków mogło kupić własne mieszkanie czy dom. Na przyszły rok pozostaje, można rzec jedynie, 381 mln zł, o które warto zawalczyć, bo to ostatnia szansa na zakup mieszkania z niemałą dopłatą.

Koniec przyjmowania wniosków w 2017

Niespodziewanie BGK zakończyło przyjmowanie wniosków w 2017 roku. To oznacza, że gro ludzi będzie musiało zaczekać do 2 stycznia przyszłego roku i spieszyć się z formalnościami. Natomiast cały czas można złożyć wniosek o dodatkowe dofinansowanie, gdy urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko bądź przysposobione zostanie dziecko.

Co z wnioskami w ‘poczekalni’?

Wnioski, które zostały zaakceptowane, ale limit przekroczył wyznaczaną na dany rok pulę, zostają posegregowane zgodnie z kryterium godziny ich złożenia oraz zaakceptowania. Takie wnioski mają status oczekujących na zwolnienie limitu. Zwolnienie limitu ma miejsce na przykład w sytuacji, gdy któryś wnioskujących wycofuje swój wniosek. Wówczas osoba, która jest pierwsza na liście oczekujących, zajmuje jego miejsce.

Mieszkanie plus- nadzieja dla młodych Polaków?

Jak czytamy na stronie rządowej Mieszkania Plus, program skierowany jest do Polaków, których nie stać na kredyt, a zarazem ich zarobki wykluczają możliwość otrzymania mieszkania od gminy. Mieszkanie Plus to program, który stawia na budowę nowych mieszkań niskim kosztem i tani wynajem. Czynsz ma być w granicach 10-20 zł za m kw. Jeśli ktoś będzie chciał by jego mieszkanie było na własność, konieczne będzie płacenie czynszu o 20% wyższego. Mieszkanie będzie jego własnością po 25-30 latach- czyli jak przy kredytach.

Program MD umożliwia wybór mieszkania, w granicach wskazanych przez ustawę. Korzystający z dopłaty, mieli i mają duży wybór. Przy Mieszkaniu Plus wybór okolicy, miejsca zamieszkania, standardu itd., będzie niewielki. Warto więc jeszcze powalczyć o swoje wymarzone M w 2018 roku.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.