Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Szybki kredyt gotówkowy gdy mam PIT
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Szybki kredyt gotówkowy gdy mam PIT

 

 

Sezonowa oferta kredytów na PIT- w których bankach i na jakich zasadach?

Kredyty na PIT stanowią alternatywę dla tradycyjnego kredytu gotówkowego z zaświadczeniem o zarobkach. Nie wszystkie banki wychodzą z taką propozycją dla klientów, stąd warto wiedzieć, gdzie się udać i przede wszystkim na jakich zasadach będzie udzielony kredyt. Niektóre z banków mogą dodatkowo poprosić o zaświadczenie o zarobkach, inne oferują niestety o wiele niższe kwoty niż przy zaświadczeniu o zarobkach, a jeszcze inne będą potwierdzać zatrudnienie oraz wysokość dochodu u pracodawcy. Dziś o kredytach na PIT, o ofercie banków i czy warto brać kredyt na PIT pod uwagę, gdy potrzebujemy szybkiej gotówki na konto?

Z PIT-em do banku

Kredyt na PIT kiedyś był znacznie bardziej popularny, ale dziś można by rzec, że zainteresowanie wcale nie jest małe. Jego przewagą jest możliwość szybkiego pozyskania gotówki, mając tylko jeden dokument potwierdzający zarobki w dłoni i dowód osobisty. Do uzyskania kredytu bez zaświadczeń wystarczy PIT 11, 40 bądź 40A. Każda pracujący ma już PIT w ręku. Pracodawcy każdego roku mają czas do końca lutego na przekazanie pracownikom rocznej deklaracji podatkowej. A więc wszyscy mają już PIT w ręku, w związku z czym można udać się po kredyt do banku. Zanim ruszymy po pieniądze, musimy zorientować się, które banki mają w ofercie taki kredyt. Niestety nie znajdziemy takiego kredytu w każdym banku, a w niektórych zwyczajnie się nie opłaca. Poza tym są banki, które oprócz PIT-u mogą wymagać zaświadczenia o zarobkach, a co za tym idzie, kredyt staje się tak samo zawiły pod względem formalności jak bez PIT-u.

Bez formalności

Plusem kredytów tego typu jest to, że większość nie wymaga dodatkowego zaświadczenia o dochodach i gotówkę można otrzymać podczas pierwszej wizyty w banku. Mniej formalności, bo nie trzeba biec do księgowości po zaświadczenie o zarobkach, a następnie czekać na jego wydanie i dopiero do banku. Kolejny plus to, że nie musimy się tłumaczyć z pożyczania gotówki, ani pracodawcy, ani współpracownikom. Kredyty na PIT często są szybsze i bardziej wygodne, a z racji tego, że jest to oferta sezonowa banków, to można liczyć na atrakcyjne oferty.

Kredyt tylko na PIT- bez żadnych dodatkowych zaświadczeń

Jest kilka banków, które nie wymagają nic poza PIT-em za zeszły rok. Nie wszystkie banki reklamują kredyt na PIT, w związku z czym warto zapytać, jeśli w najbliższym czasie zamierzamy zaciągnąć pożyczkę czy konieczne jest zaświadczenie o zarobkach, bo może się okazać, że wystarczy  zeznanie roczne. Dzięki temu nie tracimy czasu na dodatkowe formalności.

Kredyt na PIT w Getin Bank

Jedną z ofert jest kredyt od Getin Banku. To typowa oferta kredytu sezonowego, gdzie wystarczy zeznanie roczne. Z oferty skorzystać można maksymalnie do końca czerwca. W ofercie duża gotówka i minimum formalności. W krótkim czasie, mając PIT i dowód osobisty, można otrzymać nawet 150 tys zł. Bank nie wymaga dodatkowo zaświadczenia o zarobkach. Okres spłaty to nawet 10 lat. O gotówkę w Getin Banku wnioskować mogą nie tylko zatrudnieni na umowę o pracę czy emeryci, renciści, ale również osoby pracujące na umowę o dzieło i zlecenie. Pracujący w oparciu o te umowy będą musieli jednak dostarczyć jeszcze komplet umów za poprzedni rok wraz z rozliczeniem rocznym.

Credit Agricole- kredyt bez żadnych zaświadczeń dla stałych klientów

Dodatkowych wymagań nie stawia również Credit Agricole. Do 30 czerwca zamiast zaświadczenia o zarobkach zainteresowani szybką gotówką bez formalności mogą przedstawić PIT. Klienci banku, którzy mają konto przynajmniej pół roku w ogóle nie muszą przedstawiać żadnych zaświadczeń. Kredyt gotówkowy w Credit Agricole to możliwość pozyskania nawet 150 tys zł w krótkim czasie, czyli kwota podobna jak w Getin Banku. Maksymalny okres spłaty również 10 lat.

Gdzie jeszcze pożyczka na PIT bez formalności?

Bez dodatkowych formalności można również wnioskować o kredyt w Banku Pocztowym oraz Eurobanku. Również w Millenium Bank wystarczy dołączyć PIT za zeszły rok do wniosku o pożyczkę, by otrzymać gotówkę na konto bez większych formalności. Kredyt na PIT skierowany jest do osób zatrudnionych na umowę o pracę, zlecenie bądź o dzieło. Prowadzący działalność gospodarczą, by dostać kredyt muszą przedstawić roczne zeznanie podatkowe oraz zaświadczenie z US, ZUS bądź KRUS. Zaś emeryci jeden z dokumentów potwierdzających otrzymywanie świadczenia. Kwota pożyczki gotówkowej w Millenium Bank to 150 tys zł. Wstępna decyzja wydawana jest online, bez konieczności wizyty w oddziale. Ofercie  Millenium Bank warto się teraz bliżej przyjrzeć, ze względu na promocję Niska Rata z Gwarancją Najniższego Oprocentowania. Jeśli klient w ciągu 30 dni od zawarcia umowy znajdzie tańszą ofertę, wówczas bank obniży oprocentowanie i zwróci różnicę za zapłaconą ratę. Warunkiem, znalezienie oferty takiej samej pod względem kwoty i okresu kredytowania.

Mini Ratka do 30 tys na PIT

Szybki kredyt na PIT można dostać również w PKO BP. Bank oferuje od 1000 zł do 30 tys zł. Na stronie banku czytamy, iż gotówkę można otrzymać nawet w tym samym dniu, w którym składany jest wniosek. Dobra propozycja, gdy chodzi o czas, minimum formalności, a kwota do 30 tys jest wystarczająca. Przy pożyczce gotówkowej na PIT nie obejdzie się bez wizyty w placówce banku, plusem jest opcja załatwienia wszystkiego w jeden dzień. Spłatę pożyczki można rozłożyć na 96 miesięcy. Oferta kredytu na PIT skierowana jest również dla nowych klientów, nie ma konieczności posiadania rachunku osobistego w PKO BP.

Oferta czasowa

Większość banków oferuje kredyty na PIT do końca maja bądź czerwca, a niektóre jedynie do końca kwietnia. Dlatego jeśli zamierzamy skorzystać z oferty, należy pomyśleć o tym już dziś. Nie każdy bank, który oferuje kredyt na PIT, reklamuje go czy podaje taką informację na stronie internetowej. Warto zapytać o kredyt na PIT przynajmniej w kilku bankach. Zwłaszcza, że nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy wysłać mail z zapytaniem czy zadzwonić na infolinię.   

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Paluch

0

Paluch Data dodania: 27-03-2017 18:16 Nie ma lepszej niespodzianki od nieoczekiwanego zwrotu podatku, pozdrawiam Was serdecznie :) :) :)
Krzysztof

0

Krzysztof Data dodania: 23-03-2017 10:26 Dokładnie
Karol

0

Karol Data dodania: 23-03-2017 10:24 No niby zwrot podatku się przydaje :)
Krzysztof

0

Krzysztof Data dodania: 23-03-2017 10:21 A dlaczego nie?
Karol

0

Karol Data dodania: 23-03-2017 10:16 A może jednak!
Karol

0

Karol Data dodania: 23-03-2017 10:08 Tylko dlaczego?
Krzysztof

0

Krzysztof Data dodania: 22-03-2017 17:04 Pit dobra sprawa
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.