Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Artykuły partnerów > Ubezpieczenie turystyczne roczne – na czym polega i jakie ma zalety?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Ubezpieczenie turystyczne roczne – na czym polega i jakie ma zalety?

Ubezpieczenie turystyczne roczne – na czym polega i jakie ma zalety?

ubezpieczenie podróżne

Niezależnie od tego, czy pasjonuje Cię podróżowanie w celach rekreacyjnych, czy regularnie wyjeżdżasz w delegacje służbowe, zamiast kupować indywidualne polisy, możesz zdecydować się na roczne ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu minimalizujesz koszty oraz oszczędzasz czas na wielokrotnym wybieraniu nowych ofert. Wyjaśniamy na czym polega całoroczna ochrona i wskazujemy jej najważniejsze atuty.

Co to jest ubezpieczenie podróżne roczne?

Polisa roczna, zwana często także ubezpieczeniem turystycznym multi-trip, gwarantuje odpowiednią ochronę na wiele podróży zagranicznych przez cały rok do dowolnego miejsca na świecie. Ogólnie rzecz biorąc, ten typ ubezpieczenia jest tańszy i wygodniejszy w zakupie, niż wybieranie indywidualnych polis turystycznych na każdą podróż. To idealne rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają na wakacje, lubią odkrywać zagraniczne miasta np. podczas tzw. city breaków lub regularnie biorą udział w delegacjach służbowych, niezwiązanych z pracą fizyczną.

Jaką ochronę gwarantuje ubezpieczenie turystyczne na 12 miesięcy?

Kupując roczną polisę podróżną możesz zazwyczaj wybrać te same zakresy ubezpieczenia, co w jednorazowych ofertach. Polisa do określonych w umowie kwot obejmuje m.in.:

- koszty leczenia, do których zaliczają się np. usługi lekarskie, hospitalizacja czy opłaty za leki,

- koszty transportu, czyli np. podróż karetką do najbliższego szpitala lub transport do domu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i usług personelu medycznego,

- koszty następstw nieszczęśliwych wypadków,

- koszty zgubionego, skradzionego lub zniszczonego bagażu,

- assistance.

Oferty rozszerzone mogą gwarantować ochronę ubezpieczeniową również w takich kwestiach, jak zwrot kosztów za przerwaną podróż, opłatę rachunków za przeprowadzenie akcji ratowniczej oraz pokrycie kosztów w ramach odpowiedzialności cywilnej, jeśli w spowodowanym przez Ciebie wypadku ucierpią osoby trzecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by roczną polisę uzupełnić także o ubezpieczenie uprawiania sportów wysokiego ryzyka czy kosztów leczenia i transportu o szkody powstałe wskutek pandemii.

Jakie zalety ma ubezpieczenie podróżne roczne?

Największą zaletą wykupienia polisy turystycznej na 12 miesięcy jest kompleksowa ochrona podczas wszystkich wyjazdów w dowolne miejsce na świecie. Nie musisz poświęcać czasu na kupowanie kilku jednorazowych ubezpieczeń. Masz gwarancję takiej samej kwoty ubezpieczenia na każdy wyjazd. Polisa całoroczna jest także rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo. Pojedyncza składka na 12 miesięcy zazwyczaj będzie niższa, niż suma zakupu kilku jednorazowych ubezpieczeń.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.