Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Czy da się ukryć konto przed komornikiem, czyli rachunek nie do namierzenia

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 26-02-2016/14:21

Czy da się ukryć konto przed komornikiem, czyli rachunek nie do namierzenia

Reklama


 

Czy da się ukryć konto przed komornikiem, czyli rachunek nie do namierzenia

 

W jakim banku otworzyć rachunek, by komornik nie dowiedział się o nim? Takie pytania bardzo często padają na forach internetowych. Ludzie chętnie wymieniają się informacjami na ten temat, gdzie otworzyć konto, jak zabezpieczyć oszczędności i czy da się ukryć konto przed komornikiem? Jak pokazują statystyki, liczba Polaków borykających się z długami nie jest mała, a co za tym idzie komornicy mają pełne ręce roboty, odzyskując długi opatrzone przez sąd klauzulą wykonalności. Z czegoś jednak trzeba żyć i pieniądze na czarną godzinę zawsze się przydają, tak myślą nie tylko dłużnicy, ale każdy rozsądny człowiek, stąd pytania o to czy da się ukryć konto przed komornikiem? Dziś nieco na temat tego w jaki sposób komornicy namierzają rachunki osobiste, czasem wcale nie muszą się przy tym natrudzić.

 

Zajęcie rachunku bankowego

 

To najczęściej stosowana metoda egzekucji długu. Komornik wysyła do banku pismo o zajęcie środków i wstrzymanie możliwości wypłaty środków z konta. Wierzyciel odzyskuje długi i po sprawie. Komornik ma możliwość zajęcia rachunku osobistego w każdym banku, zarówno spółdzielczym jak i komercyjnym, jednak nie zawsze wie gdzie dłużnik gromadzi swoje środki. Ma kilka źródeł informacji, ale najczęściej korzysta z jednego. Kwestia tego czy da się ukryć konto przed komornikiem w dużej mierze zależy od naszej wiedzy na ten temat oraz tego jakie informacje podajemy w trakcie rozmowy z komornikiem.

 

90% kancelarii komorniczych korzysta z systemu Ognivo

 

To jedyny i bezpieczny sposób na pozyskanie informacji objętych tajemnicą bankową. System Ognivo to prosta aplikacja, do której dostęp ma już 90% kancelarii komorniczych i to on stanowi główne narzędzie do poszukiwania konta bankowego dłużnika. Z Ognivo oprócz komorników korzystają prokuratury, sądy, ZUS-y, urzędy skarbowe, Poczta Polska, izby celne, administracyjne organy egzekucyjne.

 

Większość banków należy do Ognivo

 

Dłużnicy, którzy wiedzą czym jest Ognivo najczęściej pytają oprócz tego czy da się ukryć konto przed komornikiem, jakie banki są w Ognivo. Znaleźć można listy banków, które należą i tych, które nie współpracują, a zatem wyszukanie konta będzie dla komornika nieco trudniejsze. Większość banków komercyjnych dostępnych jest w aplikacji Ognivo. Dobra informacja jest taka, że nie należą do niej SKOK-i i banki spółdzielcze. Dlatego odpowiadając na pytanie czy da się ukryć konto przed komornikiem, tak pod warunkiem, że nie skorzysta on z innych dróg ustalenia, w którym banku rachunek ma dłużnik. Jeśli mamy konto w tradycyjnym banku, nie trudno będzie komornikowi ustalić, w którym, bo jak wspomniano większość należy do Ognivo. Można sprawdzić listę banków na różnych stronach, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednie hasło i pojawi się przynajmniej kilka rezultatów.

 

Jak w praktyce wygląda ustalanie rachunku bankowego przez Ognivo?

 

Dłużnicy oprócz tego czy da się ukryć konto przed komornikiem pytają również o to ile trwa procedura i jak to wygląda. Zazwyczaj wszystko toczy się szybko. Komornik przygotowuje listę dłużników, opatruje ją podpisem elektronicznym. Takie zapytanie wysyła przez aplikację Ognivo. Automatycznie trafia ono do konkretnego banku, a ten zazwyczaj szybko po weryfikacji udziela odpowiedzi. Gdy jest ona twierdząca, nie ma większego trudu dla komornika by zająć konto i zamrozić nasze pieniądze. Nie dokonamy żadnych wypłat z konta osobistego.

 

Inne sposoby na uzyskanie informacji o koncie

 

Nie jest powiedziane, że konto w SKOK-u czy banku spółdzielczym jest bezpieczne, bo tak nie jest. Komornik może czerpać wiedzę o rachunkach osobistych dłużnika również z innych źródeł. Zdarza się, że sam zadłużony w zeznaniu majątkowym dla komornika podaje takie informacje bądź też w trakcie rozmowy. Powiedzmy sobie szczerze spotkanie z komornikiem jest stresujące, a co za tym idzie nawet jak chcemy ukryć, w którym banku mamy rachunek, przez nieopatrzność można takiej informacji udzielić. Ponadto, czy da się ukryć konto przed komornikiem jeśli wierzyciel wie, w którym banku mamy rachunek? Niestety nie, bo najczęściej już we wniosku egzekucyjnym taka informacja jest zawarta. Komornicy mogą czerpać również informacje o rachunkach bankowych z urzędów skarbowych oraz ZUS-u.

 

Nie daj się skusić na lewe konto

 

Proceder sprzedaży lewych kont kwitnie w sieci. 'Oferta' skierowana jest między innymi do osób, które pytają czy da się ukryć konto przed komornikiem. Lewe konta zakładane są najczęściej na panów spod sklepu monopolowego za kilka groszy. Sprzedający życzy sobie minimum kilkaset złotych za konto, zapewnia zarazem o tym, że to dobry sposób na ukrycie się przed komornikiem. To najgorszy z możliwych jaki może nam wpaść do głowy! Konto otwarte jest na inną osobę, przelewając środki ryzykujemy w dużym stopniu ich utratę, a w tej sytuacji policja nie pomoże!

Podsumowując, czy da się ukryć konto przed komornikiem? Da się, jednak tak czy tak swoje długi będziemy musieli spłacić, więc zamiast kombinować lepiej zastanowić się jak zarobić.

 

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Janek Data dodania: 20-11-2018 11:53 morze i to dobrze że nie które banki są poza systemem ognivo ,ale najlepiej to założyć konto w banku szwajcarskim lub innego kraju są oddziały matek banków zagranicznych w Polsce tylko trzeba prosić pracownika banku żeby konto osobiste było poza granicami RP i komornik i wszyscy inni mogą was pocałować w d.......upe

1

Piotrek Data dodania: 30-08-2018 23:08 mam idealne roziązanie bez_ognivo@o2.pl

1

Piotr Data dodania: 10-07-2018 20:41 znam konto bez komornika kontobezkomornika@gmail.com

2

bezpieczni Data dodania: 26-03-2018 21:48 Zapraszam: www.bezpieczni.tk

0

robert Data dodania: 31-12-2017 20:48 We wszystkich bankach na terenie Polski dopadniea skoki tak samo

0

Mirek Data dodania: 12-11-2017 06:23 czyli skoki nadal nie sa w ognivo?

1

Lont Data dodania: 03-01-2017 13:21 Najlepiej w chwilo obecnej to mieć konto w SKOKu, jest to najskuteczniejszy patent jak ukryć konto przed komornikiem, ale i tak wiadomo ze jak mamy konto na swoje dane to istnieje zawsze ryzyko, że komornik nas dopadnie, czego oczywiscie wam nie zycze!

1

Ktoś Data dodania: 12-11-2016 17:29 Justin to zmieniaj pko na coś innego,ponieważ pko sprzedaje swoich klientów komornikom za marne 0,20 gr :) no cóż mają zysk ;]

3

Mariusz Data dodania: 31-10-2016 07:27 banki Spółdzielcze odpadają, już dawno są w systemie Ognivo. Jak dobrze pamiętam w miesiącu sierpniu 2016r była zmiana ustawy o zajęciach komorniczych. Coś się mówiło o SKOKach, że ok. Ale jak jest na tą chwilę??????

5

Berek Data dodania: 25-10-2016 11:22 teraz jak weszło to nowe prawo to bezpiecznie jest trzymać gotówkę w SKOKach, ja mam o tyle dobrze, żę mam zaufaną osobę i mam konto na jej imie, trzeba umieć sobie w życiu radzić hehe!!

3

Czwana Data dodania: 24-06-2016 17:22 ja gdy miałam problemy z komornikiem korzystałam z karty pre paid :)

1

Biqdiq Data dodania: 24-05-2016 14:45 ja mam komornika i konto w skoku, póki co nie znalazł i odpukać nie znajdzie, niewiele mi tej spłaty już zostało, mam nadzieje ze niedlugo bede miec juz swiety spokoj od tych kutasiarzy

0

Janek Data dodania: 17-05-2016 16:06 A ja poprosiłem siostrę, żeby założyła konto w banku z ktorego tylko ja korzystam. Ale to trzeba mieć zaufanie do siebie nawzajem.

2

DevilsGate Data dodania: 04-04-2016 22:36 Ja ugadałem się ze szwagrem i on założył konto a mnie zrobił jako współwłaściciela z dostępem do konta i ja swobodnie korzystam z tego konta a komornik już jest na mojej pensji i zajął mi 2 konta rok temu. moje a tego co mam dostęp a jest na szwagra to komornik wcale nie znalazł tego konta więc jest sposób aby komornik nie znalazł naszych pieniędzy w banku

0

RadosłaW Data dodania: 03-03-2016 17:06 Z tego co wiem to komornik może zająć również lokatę.

1

Stach Data dodania: 02-03-2016 19:19 Dobre pytanie, ale chyba komornik może zająć lokatę.

0

Mustafa Data dodania: 01-03-2016 19:31 Trudno powiedzieć.

1

Stryju Data dodania: 29-02-2016 17:59 Mam pytanie z innej beczki, nie czy da się ukryć konto przed komornikiem, ale lokatę? Rachunek mam w innym, prawie pusty, lokatę w innym.

1

szaaga Data dodania: 28-02-2016 17:30 A ja się wygadałem. Mam konto w SKOK-u i powiedziałem, nie sprecyzowałem, w którym, ale co to za problem ustalić, jak w moim mieście jest tylko jeden. Szybko zajął mi konto;/

0

Rosi Data dodania: 27-02-2016 16:09 To jeden z największych banków. Szybko Cię namierzy!

1

Justin Data dodania: 27-02-2016 14:51 Właśnie czy da się ukryć konto przed komornikiem mam w PKO?

0

Mitek Data dodania: 26-02-2016 17:18 Mam w SKOK-u od lat czyli jest szansa, że w razie czego nie znajdzie:)
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.