Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Pomoc finansowa - gdzie ją uzyskać i ile to kosztuje?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 13-07-2020/13:25

Pomoc finansowa - gdzie ją uzyskać i ile to kosztuje?

Reklama


 

Problemy finansowe przydarzają się każdemu od czasu do czasu. O ile szybko udaje się je zażegnać, to nie musimy się tym zbytnio zamartwiać. Często jednak ciąg nieprzewidzianych zdarzeń pociągających za sobą znacznie większe wydatki niż przewidywaliśmy w danym okresie, powoduje, że zadłużenie rośnie w szybkim tempie. Zazwyczaj tak jest, że niespodziewane zdarzenia dotykają nas w tym samym momencie. Wówczas pojawia się pytanie gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych, ile to kosztuje, czy to już ten czas, a może już jest za późno by starać się o kredyt? Jakie rozwiązania są najlepsze? Dziś o tym gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych oraz gdzie po darmowe porady, gdy problemy finansowe zaczynają przerastać.

 

potrzebuję pomocy finansowej

 

Pomoc finansowa - panika najgorszym doradcą

 

W sytuacji trudności finansowych ciężko jest zachować spokój i jest to zrozumiałe. Mamy dzieci, chcemy zapewnić im godne warunki życia, co nie oznacza, że singlom jest łatwiej, bo zazwyczaj samodzielnie muszą stawiać czoła problemom. Pomimo trudności finansowych należy zachować spokój, bez tego niełatwo będzie podjąć decyzje dobre dla swojej przyszłości i łatwiej dać się wmanewrować w drogie rozwiązania finansowe. Nie bierz pierwszego z brzegu kredytu oddłużeniowego, bo to tylko pogłębi problem. Jest wiele możliwości gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych na dobrych warunkach, w tym otrzymując pomoc prawną.

 

Analiza sytuacji finansowej

 

Zanim zaczniesz szukać pomocy, usiądź z kartą papieru i kalkulatorem. Dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową, najczęściej nie jest tak źle jak nam się wydaje. Strach ma wielkie oczy, stąd racjonalnie podejdź do zadłużenia. W pierwszej kolejności należy ograniczyć wszystkie wydatki drugoplanowe, zastanowić się na czym można jeszcze zaoszczędzić przez kilka miesięcy. Dopiero w kolejnym kroku można myśleć o dodatkowym zastrzyku gotówki w postaci pożyczki na już, kredytu dla zadłużonych czy konsolidacyjnego. Być może ograniczenie wydatków i drobna pożyczka wystarczą, by wyjść z przejściowych problemów. Jeśli nie, to pora by rozeznać się gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych. Opcji jest kilka. Można spróbować w banku, w prywatnej firmie pożyczkowej, u prywatnego inwestora albo u kogoś z otoczenia.

 

Kredyt dla zadłużonych w banku - czy jest szansa?

 

Często pada pytanie gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych, w jakim banku? Kredyt w banku jest możliwy tylko i wyłącznie, gdy opóźnienie w spłacie nie przekracza 30 dni. Banki niechętnie pożyczają powyżej tego czasu. Jeśli opóźnienie jest niewielkie, a do tej pory regularnie spłacaliśmy kredyty, mamy stały dochód na odpowiednim poziomie, to jest szansa na kredyt. Można również pomyśleć o współkredytobiorcy, co podniesie naszą wiarygodność bądź kredycie konsolidacyjnym pod zastaw. Jeśli opóźnienie jest duże, to nie ma sensu tracić czasu na załatwienie formalności, bo najprawdopodobniej wniosek zostanie odrzucony.

 

Prywatne kredyty oddłużeniowe

 

Rozwiązaniem jest prywatny kredyt oddłużeniowy. Wpisując w wyszukiwarkę hasło tego typu bądź  gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych, wyświetla się kilkanaście ofert firm prywatnych oferujących pożyczki na różnych warunkach. Prywatne pożyczki oddłużeniowe to dobre rozwiązanie, gdy nie mamy szansy na kredyt w banku, nasza sytuacja staje się coraz trudniejsza, nie  przewidujemy, że w najbliższych tygodniach ulegnie poprawie i potrzebujemy czasu na wyjście z dołka finansowego.

 

Ile kosztuje pożyczka prywatna?

 

Firmy prywatne oferują zazwyczaj kompleksową obsługę klienta zadłużonego. Są nie tylko odpowiedzią na to gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych, ale również prawną oraz wsparcie w wychodzeniu z długów. Ile taka kompleksowa pomoc kosztuje? Wszystko zależy od pożyczkodawcy oraz rodzaju kredytu jakim jesteśmy zainteresowani: konsolidacyjny bez zastawu, z zastawem, oddłużeniowy, podobnie może być pod zastaw albo zwykły gotówkowy. Na przykładzie Funduszu Korona, który proponuje pożyczki dla zadłużonych, z komornikiem itd., czytamy, iż Firma nie pobiera opłat wstępnych, koszty pożyczki, RRSO można obliczyć szybko za pomocą dostępnego na stronie kalkulatora. Jak na kredyt dla zadłużonych, oferta jest bardzo przyzwoita, bo trzeba pamiętać, że Firma ponosi duże ryzyko.

 

Gdzie można uzyskać darmową pomoc finansową?

 

Jeśli nie orientujemy się na rynku kredytowym, nie wiemy co możemy zrobić w sytuacji, w której się znajdujemy, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy. Istotne jest nie tylko to, gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych, ale również by wybrać najlepsze rozwiązanie. Zadłużeni z bezpłatnej pomocy mogą skorzystać w Ośrodkach Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego. Działają w dużych miastach, ale obsługują ludzi z całego województwa oraz województw sąsiadujących. Po złożeniu wniosku można skorzystać z porad prawnych, finansowych oraz doradztwa konsumenckiego.

 

Doraźne wsparcie

 

W przypadku przejściowych i niewielkich problemów finansowych, odpowiedzią na pytanie gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych są szybkie pożyczki przez internet. W kilka minut można pozyskać, przy pierwszej pożyczce do 2 tys zł (Net Credit). To rozwiązanie niewielkich problemów finansowych, na dłuższą metę się nie sprawdzi.

To może Cię zainteresować:

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Grazyna

5

Grazyna Data dodania: 06-07-2021 08:14 Pomoc finansowa
Michał

5

Michał Data dodania: 27-06-2019 11:24 Witam mam problemy finansowe,mam problem z dwoma kredytami pozabankowym i potrzebuje fachowej pomocy w skonsolidowanie tych zobowiązań
Magda

6

Magda Data dodania: 05-04-2018 08:00 Witam, szukam pomocy w ogarniecu spraw z dlugami w jakich znalazlam się przez bylego psrtnera. Staram się od 2lat z tym walczyć pozostalo mi okolo 120tys. Czy jest tutaj ktoś kto ma faktycznie wiedzę i możliwość pomocy? Kontakt magdadobrzynska@o2.pl
asia

6

asia Data dodania: 21-11-2017 17:51 Szukam pilnie konsolidacjii na kwotę 145 ttysiecy oraz 45000 na spłatę parabankow
Zadłużona bardzo

8

Zadłużona bardzo Data dodania: 13-09-2017 14:23 są firmy lub instytucje co za symboliczną opłatą pomagają wyjść z długów i anulować wiele przedawnionych lub nie słusznych zobowiązań. Często naliczają nam z kosmosu opłaty i kary nie zgodnie z prawem. Ale ja jako zwykła dłużniczka szara o tym nie wiem. Jak skorzystałam z fachowej pomocy to anulowali mi ponad 8 tysięcy z chwilówek różnych kar i odsetek.
Pilot

5

Pilot Data dodania: 03-01-2017 11:42 podpisuje sie obiema pod tym podtytułem 'panika najgorszym doradcą' , co więcej często jest tak, że nasi wierzyciele, czy to pożyczkodawca kredytodawca czy firmy windykacyjne albo komornik celowo jeszcze wywoluja nacisk i presje zebysmy działali w stresie i podejmowali złe dla nas decyzje
Big Ben

5

Big Ben Data dodania: 24-10-2016 14:17 Jesli chodzi o jakies firmy oddluzeniowe czy cos to trzeba uwazac, bo sporo jest naciagaczy, ktorzy nie zrobia nic ponad to co możemy zrobić my sami a chcą za to dużo pieniążków. Jednak jeśli natrafimy na doradce finansowego specjalizującego się w tego typu sprawach z prawdziwego zdarzenia to faktycznie może pomóc sporo, wiec chyba warto spróbować.
Małgorzata

5

Małgorzata Data dodania: 17-08-2016 16:02 teraz odkąd weszły w marcu te nowe przepisy to rynek pożyczek społecznościowych delikatnie przysiadł, wiec póki co pozostawia nam tylko kredyt konsolidacyjny
Paweł

6

Paweł Data dodania: 24-06-2016 12:43 tak jak moja poprzedniczka napisała, albo konsolidacja albo pożyczka społecznościowa ale przy dużym zadłużeniu to bez zabezpieczenia w postaci nieruchomości ale czegoś to ciężko raczej
Teresa

7

Teresa Data dodania: 24-05-2016 12:51 jak jest się zadłużonym to jedyne wyjście dobre to kredyt konsolidacyjny, i nie oplaca sie tak w ogole przedluzac chwilowek, bo tylko pcha sie kase firmom a nic dlugu nie ubywa, lepiej juz wziac nowa pozyczke
Winston

6

Winston Data dodania: 18-05-2016 12:47 dokladnie, dobra umowa o prace plus historia w jednym banku i idzie jeszcze uzyskac pomoc finansowa dla zadluzonych w banku
Krychu

5

Krychu Data dodania: 21-01-2016 20:57 Jak masz dobrą pensję to idzie dostać:)
Kuna

5

Kuna Data dodania: 21-01-2016 19:10 Parę lat temu dostałam pożyczkę w PKO, a miałam opóźnienie, ale byłam ich stałą klientką. Teraz nie wiem jak jest.
Jaco

6

Jaco Data dodania: 20-01-2016 19:32 Prywatnie masz większe szanse..
Lupito

5

Lupito Data dodania: 20-01-2016 18:52 Firma działa u mnie w regionie, więc wiele Ci nazwa nie powie. Byłem u nich dziś i prawdopodobnie dostanę kredyt:))))
AJ

5

AJ Data dodania: 19-01-2016 20:38 Napisz coś więcej, co to za oferta;)
Lupito

5

Lupito Data dodania: 19-01-2016 20:10 Dobra już mniej więcej wiem na czym stoję. Zapytałem gdzie uzyskać pomoc finansową dla zadłużonych znajomego doradcę. Podsunął mi dość dobrą ofertę prywatną.
Fox

5

Fox Data dodania: 19-01-2016 19:38 To prawda. Poza tym dużo zależy od banku. Mój znajomy złożył wniosek o kredyt w dwóch bankach. Okazało się, że w jednym nie ma zdolności, a w drugim dostał bez problemu.
AJ

5

AJ Data dodania: 18-01-2016 19:00 Wiesz niełatwo jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi nie znając Twojej sytuacji. Jaki masz dochód, skąd takie opóźnienie, czy dotyczy jednego kredytu czy kilku?
Jaco

5

Jaco Data dodania: 18-01-2016 17:51 Myślę, że nie, ale to tylko moja opinia;)
Lupito

5

Lupito Data dodania: 18-01-2016 15:14 Czy w jakimś banku można dostać kredyt przy dłuższym niż 30 dni spóźnieniu?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.