Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 05-04-2016/12:56

Gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce?

Reklama


 

Gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce?

 

Różnice w obszarze prawa bankowego oraz regulacji dotyczących rynku pracy to niejedyne przeszkody, które stają na drodze emigrantów zarobkowych. Mimo obietnic składanych przez kolejne rządy, że Polak nie będzie widział potrzeby wyjazdu za granicę w celach zarobkowych, pensje bardzo powoli idą w górę. W ciągu kilku lat zmienił się typowy emigrant. Wcześniej częściej wyjeżdżały osoby, które miały niższe kwalifikacje.

Dziś zarobkowo emigrują specjaliści, fachowcy, a luka na polskim rynku pracy rośnie. Wiele osób zadaje sobie pytanie gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce? Jest taka możliwość, ale znacznie trudniej o kredyt bankowy uzyskując dochody z pracy na emigracji niż będąc zatrudnionym w Polsce. Banki różnie podchodzą do emigrantów zarobkowych i nie jest to ich wymarzony klient. Dlaczego? Dziś postaram się odpowiedzieć na to pytanie oraz na to czy gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce?

 

Kredyt na własne M a dochód zza granicy

 

Większość emigrantów zamierza wrócić do kraju, gdy odłożą określoną pulę, zarobią na mieszkanie bądź właśnie kredyt. Gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce na własne M? Banki podchodzą różnie do klientów zarabiających za granicą. Trudniej znaleźć kredyt bez wkładu własnego, mało tego niektóre banki wymagają wyższego wkładu niż w przypadku osób pracujących w Polsce. Wkład na poziomie 30% nie powinien zaskoczyć emigranta zarobkowego. Ofert kredytów bez wkładu, ale obwarowanych innymi zabezpieczeniami jest jak na lekarstwo. Z tym każdy emigrant musi się liczyć, pytając gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce. Większe szanse na kredyt mają osoby, które pracujące na terenie UE.

Najlepiej w krajach o zbliżonych do naszego systemu formach zatrudnienia, przykładem Niemcy. Nasi sąsiedzi od kilku lat nie są już jednak głównym celem zarobkowym Polaków. Wiele osób wyjeżdża teraz do Norwegii, która nie jest członkiem UE i zaczyna się problem. Poza tym wyjeżdżamy coraz dalej, tam gdzie płacą lepiej, a warunki pracy są bardziej komfortowe. Tylko kilka banków ma w ofercie kredyty hipoteczne dla zatrudnionych poza UE. Niektóre oferty są ograniczane rodzajem wykonywanej pracy, czyli kredyt tak ale dla marynarza, pilota czy członka załogi samolotu.

 

Zatrudnienie na czas nieokreślony

 

Podobnie jak w Polsce pożądanym rodzajem zatrudnienia jest umowa o pracę (coś na jej wzór) na czas nieokreślony. Emigranci zarobkowi zadający sobie pytanie o to czy gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce, mają na nią większą szansę, gdy pracują na umowie bezterminowej. Różne formy zatrudnienia akceptują tylko nieliczne banki, oferta jest mocno ograniczona. Jeszcze trudniej o kredyt mają osoby, które prowadzą za granicą działalność gospodarczą. W zasadzie to lepiej poszukać innego sposobu na sfinansowanie nieruchomości.

 

Kredyt w walucie

 

1 lipca 2014 roku do Rekomendacji S wprowadzono nowy zapis. Docelowo miał on chronić klientów przed problemami, które mają obecnie frankowicze, ale uderzył bezpośrednio w emigrantów zarobkowych. W rekomendacji czytamy, iż kredyt hipoteczny powinien być udzielony w walucie, w której uzyskiwany jest dochód. Co rodzi kolejne problemy, szczególnie gdy o kredyt starają się dwie osoby uzyskujące dochody w dwóch różnych walutach. Przykładem małżeństwo, które pyta o to czy gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce, z tym, że żona osiąga dochód w złotówkach. Mąż pracuje w Niemczech, żona w Polsce. W takiej sytuacji pod uwagę zostanie wzięty wyższy dochód, czyli przykładowo męża pracującego w Niemczech. Żony zarobek nie jest brany już pod uwagę, a więc obniża się zdolność, a to oznacza niższy kredyt. Poza tym musimy liczyć się z tym, że zaciągając kredyt w obcej walucie w przyszłości może być różnie i przyjdzie go spłacać przy polskich zarobkach.

 

Historia kredytowa za granicą

 

Od jakiegoś czasu BIK rozwija współpracę z podobnymi instytucjami nie tylko w Europie. Dzięki temu, klientowi, który zarabia w obcej walucie i pyta o to czy gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce łatwiej chociaż w tym obszarze.

 

Elastyczny kontakt z bankiem

 

Wszystkie banki zapewniają o elastycznym podejściu do klienta mieszkającego i pracującego za granicą. Wygodną opcją jest również pełnomocnictwo dla zaufanej osoby, która będzie załatwiać formalności w Polsce.

 

Co z pożyczkami pozabankowymi?

 

Tu sprawa jest prosta. Chwilówkę bez zaświadczeń można otrzymać szybko i bez żadnego trudu, pod warunkiem, że klient posiada konto w polskim banku. Gdy pracuję za granicą to mogę dostać pożyczkę w Polsce prywatną w wysokości do 4-5 tys zł na dowód, wypełniając wniosek przez internet. Jeśli chodzi o pożyczkę ratalną, sytuacja wygląda podobnie. Internetowi pożyczkodawcy wymagają zamieszkania w Polsce, rachunku osobistego i stałego źródła dochodu. Mając polskie zameldowanie i konto w banku, o raty na dowód bez zaświadczeń również nie trudno.

 

Na koniec jeszcze jedno istotne pytanie: czy kredyty dla pracujący za granicą są droższe? Banki przekonują, że nie, ale trzeba wziąć pod uwagę liczne dodatkowe koszty, chociażby konieczność przetłumaczenia dokumentów.

 

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

2

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

3

vialet

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

4

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

5

axicard

Od 500 pln do 6 000 pln

Od 0% prowizji za 30 dni

Bez wpłat potwierdzających konto bankowe

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Loocash

0

Loocash Data dodania: 03-01-2017 15:09 nie dostaniecie pożyczki w Polsce pracując za granicą, chyba że zarabiacie w złotówkach, albo weźmiecie w walucie w której zarabiacie, albo macie jakiegoś znajomego, ale generalnie przez ta afere z kredytami we frankach szwajcarskich to banki unikaja jak ognia takich sytuacji
Doma

0

Doma Data dodania: 25-10-2016 14:18 nie ma szans na pozyczke w polsce przy pracy za granica, próbowałam z mężem w wielu miejscach i wszędzie odmowa, w koncu dostalismy kredyt w norweskim banku. łaski bez!!
Mietkong

0

Mietkong Data dodania: 08-09-2016 13:52 mi dali kredyt w angielskim banku ale dopiero po 2 latach pracy na kontrakcie dla tego samego pracodawcy, generalnie po tym brexicie to ciezka sprawa z kredytami dla emigrantow niewazne czy to na wyspach czy w Polsce chcemy brac kredyt dla pracujacych za granica
Angol

0

Angol Data dodania: 20-06-2016 16:45 jeśli chodzi o UK to banki patrzą mocno niechętnie, teraz jak jeszcze ma być ten BREXIT i nie wiadomo co to będzie to w ogóle już nie ma nawet co próbować. lepiej odkładać te pieniądze co by się na rate przeznaczyło i myśleć o kredycie po powrocie do Polski
Elega

0

Elega Data dodania: 27-05-2016 13:23 przez ta ustawe ze mozna dostac kredyt tylko w tej walucie co sie zarabia to nie wiem czy jest sens brac kredyt w Polsce jak sie pracuje gdzie indziej, przeciez tam też są banki, jak ma sie umowe na stałe i mieszka tam już kilka lat to nie powinni raczej odmowic
Szotokan

0

Szotokan Data dodania: 24-05-2016 17:00 mam prace na kontrakt w fabryce pod Londynem i dostałem normalnie kredyt w anglii w HSBC, szczerze mowiac to jak policzylem wszystko to wyszedlem na tym lepiej nizbym w ogole brał w Polsce cokolwiek
Tau

0

Tau Data dodania: 18-05-2016 11:59 pracuję w UK, bez problemu dostałem 20tyś w profi credit
Talar

0

Talar Data dodania: 18-05-2016 11:35 Banki po prostu unikają niepotrzebnego ryzyka, wszystko jest określone procedurami i warunkami, a tam gdzie możliwość decyzji ma pracownik banku to też boi się podjąć zbędne ryzyko, bo w razie problemów to on będzie ponosić konsekwencje złej decyzji, nie ma co sie dziwić
Ryba

0

Ryba Data dodania: 18-05-2016 11:08 nie rozumiem takiej polityki banków, jeśli ktoś ma stałą pracę na umowe, do tego zarabia dobry pieniądz, bo przecież zagranica to czemu nie udzielić mu kredytu? No i nomen omen taki kredyt napędza polską gospodarke ;)
Niber

0

Niber Data dodania: 16-05-2016 15:49 zgadzam się z WW, pracuję w Norwegii, mam tam legalną pracę od 2 lat i mimo toi żaden bank nie chciał mi udzielić kredytu hipotecznego
Bartek

0

Bartek Data dodania: 11-05-2016 16:44 ja miałem to szczęście, że wziąłem kredyt hipoteczny przed tą ustawą każącą brać w walucie, w której się zarabia i bank mi udzielił bez większych problemów, tak jak kolega wyżej pracuje na kontrakt w Szkocji
Mirek

0

Mirek Data dodania: 11-05-2016 15:22 Od 3 lat żyję i pracuję na kontrakcie (odpowiednik umowy o prace na czas nieokreslony) w Manchesterze w UK, chciałem wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie dla córki, ale nie zdecydowałem się na kredyt w GBP, jak dla mnie jest to zbyt droga waluta.
Sylwek

0

Sylwek Data dodania: 07-04-2016 15:53 Z tego co wiem to PKO miał jakiś czas temu dobrą ofertę, ale teraz dokladnie to nie wiem.
Misioq

0

Misioq Data dodania: 06-04-2016 19:03 Jak szukałem w euro to jedynie mBank się zdecydował, ale warunki nie były za dobre, także w ogóle nie wiem czy jakiś bank daje kredyt w obcej walucie.
WW

0

WW Data dodania: 05-04-2016 19:44 Kredytów w obcych walutach banki teraz niechętnie udzielają.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.