Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt?

 

Czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt?

 

Zawarcie  związku małżeńskiego ma wpływ na zdolność kredytową. Może ją podwyższać bądź też obniżać. O ile w pierwszym wypadku działa to na korzyść wnioskującego, o tyle w drugim najchętniej niektórzy ukryliby fakt pozostawania w związku małżeńskim.

 Na forach pojawia się pytanie czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt? Czy muszę przyznawać się do tego, że jestem w związku małżeńskim, co jeśli poinformuję, że jestem singlem? Wbrew temu co myślimy, banki sprawdzają klientów na różne sposoby, w tym również mogą sprawdzić stan cywilny wnioskodawcy. Dziś o tym czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt?

 

Oświadczam, że…

Zarówno przy kredytach jak i szybkich pożyczkach na konto, wnioskujący oświadcza, że jest singlem bądź pozostaje w związku małżeńskim. W przypadku, gdy bank bądź firma pożyczkowa odkryją, że klient skłamał, może mieć on problemy z tytułu wyłudzenia kredytu. Z pewnością bank odrzuci wniosek o kredyt, jeśli stwierdzi, że klient nie mówi prawdy, przykładem zataja pozostawanie w związku małżeńskim. Jeśli taka sytuacja wypłynie w późniejszym czasie, np. klient nie spłaca rat, sprawa trafia do sądu, wówczas może zostać posądzony o wyłudzenie kredytu, a to pociąga za sobą znacznie poważniejsze konsekwencje. Musimy liczyć się z tym, że nie tylko to czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt jest ważne, ale przede wszystkim to, że kłamstwo niesie ze sobą utratę wiarygodności, ale nie tylko, bo konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe.

 

Za niska zdolność kredytowa z małżonkiem

Jeśli małżonek pozostaje na utrzymaniu wnioskującego o kredyt, wpływa to na ocenę zdolności kredytowej, nie tylko możliwości otrzymania kredytu, ale również na wysokość zaproponowanej kwoty. To czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt jest oczywiste. Małżonek bez dochodu, pozostający na utrzymaniu, to mniejsza kwota miesięczna, którą można przeznaczyć na spłatę rat.

 

Małżonek ze stałym dochodem

Wnioskując o kredyt, pracownik banku zapyta nie tylko o stan cywilny, a więc czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt, ale też czy pracuje. Jeśli tak to na jakich warunkach. Najlepiej, gdy osiąga stałe dochody.

 

Hipoteczny a stan cywilny

Czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt hipoteczny? Oczywiście, że tak. Banki mają swoje sposoby na sprawdzenie czy dana osoba faktycznie jest singlem czy pozostaje w związku małżeńskim. W przypadku kredytów hipotecznych oraz kredytów na wyższe kwoty, bank może wymagać zgody współmałżonka. Dzieje się tak najczęściej właśnie przy pożyczkach hipotecznych, kredytach pod zastaw, pożyczkach na wyższą kwotę. Bank może wymagać zgody, gdy małżonkowie żyją we wspólnocie majątkowej.

 

Jak banki sprawdzają stan cywilny?

Czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt jest rzeczą oczywistą, że tak. Im wyższy kredyt, tym bardziej skrupulatnie bank przeanalizuje sytuację klienta, nie tylko zawodową, ale również osobistą, w tym czy żyje w związku małżeńskim. Jednym ze sposobów na sprawdzenie stanu cywilnego jest zajrzenie na profile społecznościowe. Facebook i inne popularne portale społecznościowe to skarbnica wiedzy o kliencie. Jedną z częściej zamieszczanych informacji jest właśnie ta, że pozostajemy w związku małżeńskim. Nie ma więc większego problemu, by sprawdzić czy klient mówi prawdę. Innym źródłem jest analiza rachunku bankowego. Wystarczy zerknąć czy konto nie ma współwłaściciela, jeśli tak kto nim jest.

 

Pożyczka przez internet a stan cywilny

O ile to czy bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy o kredyt ma duże znaczenie przy jego przyznaniu, to w przypadku szybkich pożyczek jest nieco inaczej. Prywatni pożyczkodawcy oferujący chwilówki bez zaświadczeń, weryfikują wniosek w kilka minut. Pozostawanie w związku małżeńskim zazwyczaj nie ma większego wpływu na decyzję kredytową. Pożyczki tego typu nie wymagają zgody współmałżonka.

 

Bank sprawdza stan cywilny wnioskującego o kredyt i nie tylko. Podanie nieprawdziwych informacji wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami!

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Fami

0

Fami Data dodania: 03-01-2017 14:44 Banki sprawdzaja wiele rzeczy, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy,, że ktos może je spradzać, a akurat sprawdzanie stanu cywilnego wnioskodawcy o kredyt jest uzasadnione i ma sens
Milord

0

Milord Data dodania: 25-10-2016 13:57 zgadza sie, intercyza to istotna rzecz, zwlaszcza ze w dzisiejszych czasach rozwody sa znacznie czestsze niz kiedys, mozna powiedziec wrecz ze sa na porzadku dziennym wiec nic dziwnego ze bank stara sie zabezpieczyc swoje interesy dopytujac o takie kwestie
Demol

0

Demol Data dodania: 08-09-2016 13:31 wbrew pozorom dla mnie to madre ze bank sprawdza stan cywilny wnioskujacego o kredyt, bo to ma wplyw na zdolnosc kredytowa, zwlaszcza przy duzych kredytach takich jak kredyt hipoteczny czy kredyt na mieszkanie
Sebastian

1

Sebastian Data dodania: 20-06-2016 16:38 dla mnie to chore sprawdzac stan cywliny, ciekawe kiedy zaczna sprawdzac numer buta i kolor oczu...
singielka

0

singielka Data dodania: 24-05-2016 16:22 bank sprawdza stan cywilny wnioskodawcy, w przypadku małżeństwa bez intercyzy też jest to jakieś zabezpieczenie dla banku, bo w przypadku kłopotów dług przejmie małżonek lub małżonka
Nitro

0

Nitro Data dodania: 16-05-2016 15:32 a co w przypadku intercyzy? bank wnika czy jest rozdzielność majątkowa wśród małżonków?
Rubik

0

Rubik Data dodania: 31-03-2016 19:13 Dziś byłem w swoim banku i dostałem odmowę;/
WujekBoniek

0

WujekBoniek Data dodania: 30-03-2016 20:38 Nie jest to duży kredyt, więc szansa jest:)
Finas

0

Finas Data dodania: 30-03-2016 19:31 Trudno powiedzieć. Zależy gdzie mieszkasz, jakie masz zobowiązania inne itd.
Rubik

0

Rubik Data dodania: 29-03-2016 19:35 Moja żona nie pracuje, ja mam dochód w wysokości 2600 netto, chciałbym kredyt w wysokości 8 tys zł, czy mam szansę?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.