Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

text editor Poradnik pożyczkowy

strona główna > poradnik pożyczkowy
Ranking pozabankowych pożyczek ratalnych- prognoza na 2019 Ranking pozabankowych pożyczek ratalnych- prognoza na 2019 Data dodania: 07-02-2019 12:12

czytaj całość

Ranking pozabankowych pożyczek ratalnych- prognoza na 2019

Gdy chwilówka to za mało bądź za krótko, a po kredyt bankowy za daleko bądź niewygodnie, to odpowiedzią na nasze finansowe potrzeby są one, pozabankowe pożyczki ratalne. Formalności, podobnie jak w przypadku chwilówek, załatwia się szybko, a nim zdążysz zaparzyć kawę, sms-em przychodzi odpowiedź. Problem tylko w tym, którą pożyczkę pozabankową wziąć? Jeszcze kilka lat temu raczej nie mieliśmy takich dylematów. Bo po pierwsze większości znany był wyłączne Provident, a po drugie pożyczki pozabankowe utożsamiane były z osobami bez zdolności i jako ostatnia deska ratunku. Ale biorąc pod uwagę ich ówczesne koszty, to raczej były gwoździem do trumny! Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a internetowym pożyczkodawcom pomogli w tym nieco rządzący, nakładając niemiłosierne limity. Dziś w ofertach firma oferujących pożyczki ze spłatą ratalną można przebierać i wybierać. A i koszty są główną kartą przetargową firm pozabankowych w walce o klientów banków. Jakie firmy oferują pożyczki z najniższymi ratami?

Jak korzystać z karty kredytowej by nie płacić odsetek? Jak korzystać z karty kredytowej by nie płacić odsetek? Data dodania: 07-01-2019 17:58

czytaj całość

Jak korzystać z karty kredytowej by nie płacić odsetek?

Dla jednych nieodłączna część portfela, dla innych zło wcielone, karty kredytowe mają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Na ich temat krążą liczne mity, jedne coś tam mają z nimi wspólnego, inne nie bardzo, ale powtarzane żyją swoim życiem. A fakty są takie, że karty kredytowe to praktycznie darmowa gotówka od banku. Ale by tak było, posiadacz kredytówki musi pamiętać o kilku zasadach i bezwzględnie się ich trzymać. Wiedza na temat działania kart kredytowych zmienia spojrzenie na ten rodzaj pożyczki od banku. Gdy już zrozumiesz, co się opłaca, a czego nie warto robić z użyciem karty kredytowej, jest duże prawdopodobieństwo, że pozostanie z Tobą  na dłużej. Bo niestety, ale z kredytówką najczęściej popłyną klienci banków, którzy nie bardzo wiedzą na jakich zasadach działają, skąd się biorą poszczególne pozycje na wyciągu i bez namysłu ustalą okres rozliczeniowy. Poświęcając chwilę na dalszą lekturę, zdobędziesz wiedzę niezbędną do korzystania z karty kredytowej i dowiesz się, jak uniknąć odsetek.

Reklama

Czy można sprzedać samochód kupiony na kredyt, gdy trwa jego spłata? Czy można sprzedać samochód kupiony na kredyt, gdy trwa jego spłata? Data dodania: 11-12-2018 13:50

czytaj całość

Czy można sprzedać samochód kupiony na kredyt, gdy trwa jego spłata?

Kredyt samochodowy, dzięki zabezpieczeniu w postaci pojazdu, jest tańszy od  kredytu gotówkowego. Stąd cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców, którzy nie dysponują oszczędnościami, a chcą kupić w najbliższym czasie auto. Kredyt samochodowy można wziąć zarówno na nowe auto jak i z rynku wtórnego. Oczywiście im auto starsze, tym sprawa bardziej się komplikuje, bo stary samochód to żadne zabezpieczenie dla banku. Co jednak, gdy auto po kilku miesiącach, latach przestaje spełniać swoją funkcję? Jest za małe, za dużo pali, często się psuje albo po prostu nie spełnia oczekiwań. Bo możemy przeczytać setki opinii w internecie, doradzać się rodziny, znajomych, ale dopiero gdy jeździmy samochodem, wychodzą jego wady. Z resztą życie się zmienia i z czasem pojawiają się nowe oczekiwania wobec samochodu. Co jeśli był kupiony na kredyt? Czy takie auto można sprzedać, jeśli mamy przykładowo spłacać auto jeszcze przez kilka lat? Jakie mamy możliwości? Jakie rozwiązania są korzystne?

Płatność BLIK bez tajemnic Płatność BLIK bez tajemnic Data dodania: 03-12-2018 17:04

czytaj całość

Płatność BLIK bez tajemnic

Nie w każdej sytuacji mamy bądź chcemy mieć przy sobie portfel. Płatność BLIKIEM ułatwia życie. Portfel można zgubić, szczególnie gdy wybieramy się na imprezę czy pobiegać rano bądź wieczorem. A telefon zawsze mamy przy sobie. Telefon oprócz swojej głównej funkcji, czyli komunikowania się z innymi, stał się centrum zarządzania finansami, w tym płacenia za zakupy w różnych miejscach. BLIK, choć brzmi dość tajemniczo i sama nazwa niewiele mówi, nie jest skomplikowanym systemem.Z jego obsługą poradzi sobie większość osób, a na pewno Ci, którzy korzystają z internetu, dostępu do rachunku online itd. I nawet, jeśli nie chcesz rezygnować z karty, warto ściągnąć aplikację na próbę, bo przydaje się w różnych sytuacjach, często kryzysowych, gdy zapomnisz portfela.

Reklama

Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.