Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Mieszkanie dla młodych - łatwiej o kredyt hipoteczny?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Mieszkanie dla młodych - łatwiej o kredyt hipoteczny?

Reklama


 

Od września zmiany w Programie Mieszkanie dla Młodych- o kredyt będzie łatwiej?

 

Brak własnego mieszkania to największa bolączka współczesnych młodych Polaków. Skutkiem braku mieszkania, jest konieczność pozostawania z rodzicami, odkładanie decyzji o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. Program Mieszkanie dla Młodych od kilku już lat wspiera finansowo zainteresowanych zakupem nieruchomości. Niestety stawiane do tej pory wymagania, w dużej mierze ograniczały możliwości skorzystania z dofinansowania. Ma być bardziej elastycznie, przystępniej dla przeciętnego Kowalskiego i przede wszystkim dla rodzin wielodzietnych.

 

Pożyczka na mieszkanie potrzebna od zaraz

 

Z pewnością każdy zna przynajmniej kilka osób, które ze względu na ograniczone możliwości finansowe są skazane na mieszkanie z rodzicami. Stać ich na pożyczkę bez zaświadczeń, ale niekoniecznie na kredyt hipoteczny. Co ma się zmienić? I czy warto poczekać do września? Przede wszystkim Program otwiera się na szerszą grupę osób, dlatego jeśli zastanawiasz się nad własnym M, to dzięki nowelizacji będziesz mógł skorzystać z Programu.

 

Mieszkania z rynku wtórnego

 

To już przesądzona kwestia. Wiele osób rezygnowało z korzystania z Programu MDM, ze względu na to, że mieszkanie nie mogło być z rynku wtórnego. Wiadomo, że nowe mieszkania są droższe, a co za tym idzie większy wkład i konieczność wnioskowania o wyższą pożyczkę na konto. Konieczność zakupu mieszkania od developera, zamykała drogę do skorzystania z Programu też  mieszkańcom małych miejscowości. Na wsiach i w mniejszych miastach brakuje nowych mieszkań,   a więc pozostaje rynek wtórny. Znowelizowana ustawa umożliwi dofinansowanie nie tylko do mieszkań z rynku wtórnego, ale i domów.

 

Duże zmiany dla rodzin wielodzietnych

 

Rodziny wielodzietne wychowujące więcej niż troje dzieci, nie obejmuje limit wieku, który obecnie wynosi 35 lat (przynajmniej jedno z małżonków). W tej chwili, zainteresowani dofinansowaniem nie mogą skorzystać z Programu jeśli posiadają mieszkanie. Dla rodzin wielodzietnych się to wkrótce zmieni. Zwiększony zostanie również metraż. Wychowujący więcej niż troje dzieci, będą mogli starać się o dofinansowanie do mieszkania o powierzchni 65 m kw. Zwiększy się również wysokość dofinansowania. Rodziny z trójką dzieci będą mogły dostać aż 30%! Wysokość dofinansowania wzrasta wraz z liczbą dzieci. 10% otrzymają osoby, które nie posiadają dzieci, 15% wychowujący jedno dziecko, 20% wychowujący dwoje dzieci. Będzie można dostać nawet 120 tys zł pomocy z Programu MDM!

 

Dofinansowanie dla osób żyjących w związkach niezalegalizowanych

 

Do tej pory o dofinansowanie pożyczki hipotecznej mogła starać się wyłącznie para, żyjąca w związku małżeńskim. Rzecz jasna, gdy dwie osoby żyły bez formalnego potwierdzenia ich związku, o dofinansowanie mogła starać się jedna z nich. Niestety często nie miała ona zdolności kredytowej, by wziąć pożyczkę na już na zakup mieszkania. Od kiedy nowelizacja wejdzie w życie, o finansową pomoc z programu MDM będą mogły starać się narzeczeństwa i żyjący w związkach partnerskich. O kredyt będzie można wnioskować z dowolną osobą. Świetne rozwiązanie, bo młodzi nie zawsze mają zdolność kredytową.

 

Myślisz o kredycie, buduj swoją historię!

 

Zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, zadbaj o swój BIK! Bank chętniej i szybciej sfinansuje zakup mieszkania, jeśli będziesz mieć dobrą historię kredytową. Skorzystaj z oferty kredytów bez zaświadczeń, szybkich pożyczek pozabankowych, chwilówek bez zaświadczeń czy pożyczek przez internet na raty. Swoją wiarygodność możesz budować pożyczając od Wongi, która współpracuje z BIK. Inną opcją są kredyty bez zaświadczeń. Zazwyczaj banki, gdy wypłata wpływa na konto regularnie, oferują pożyczkę na już w określonej kwocie. Czysta karta w BIK, nie jest Twoim sprzymierzeńcem w staraniu się o kredyt hipoteczny. Dlatego niż złożysz wniosek, pomyśl o szybkiej pożyczce.

Nowelizacja ustawy o MDM ma obowiązywać od września.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Rikszan

0

Rikszan Data dodania: 30-12-2016 16:17 Teraz jest trudniej o kredyt hipoteczny, a nie łatwiej, znaczy sie pisząc 'teraz' mam na myśli 2017 jak wejda te wszystkie nowe przepisy, wiekszy wkład własny i w ogóle
Faustyna

0

Faustyna Data dodania: 17-10-2016 14:54 jestem bardzo ciekawa co obecny rząd zaoferuje w zamian za program Mieszkanie dla Młodych, którego ostatnim rokiem jest chyba rok 2017, plany są ambitne, ale zobaczymy ile z nich okaże się możliwe do zrealizowania
As

0

As Data dodania: 20-05-2016 17:48 o kredycie hipotecznym trzeba myśleć z dużym wyprzedzeniem, odkładać na wkład własny, ogarniać rynek, a przede wszystkim budować historie kredytową, czasem mniej płatna praca z umową na czas nieokreślony jest dla banku bardziej wartosciowa niz umowa o dzieło czy zleceniem z wyzszym zarobkiem
Kama

0

Kama Data dodania: 30-07-2015 19:50 To prawda oferta szybko się zmienia, też śledzę zmiany, bo mam nadzieję skorzystać;)
Pluto

0

Pluto Data dodania: 27-07-2015 20:38 Oferty zmieniają się dość szybko ja brałem w pko, ale to już jakiś czas temu. Na w miarę przyzwoitych warunkach.
Lidia

0

Lidia Data dodania: 26-07-2015 18:18 A polecacie konkretnie jakiś bank?
Miciu

0

Miciu Data dodania: 25-07-2015 18:15 Zmień chłopaka;) A tak poważnie to możesz wziąć dowolną osobę, która zwiększy Twoją zdolność.
Sonia

0

Sonia Data dodania: 24-07-2015 21:38 A czy ktoś się orientuje ile osób może przystąpić do kredytu? Bo z chłopakiem mamy za małą zdolność.
Kasabi

0

Kasabi Data dodania: 24-07-2015 14:08 Z tego co wiem to zostanie zniesione dla rodzin z trójką dzieci i więcej, i nie ma ograniczeń metrażowych.
Akacja

0

Akacja Data dodania: 23-07-2015 13:51 A są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o metraż co do rodziny wielodzietnej? Chodzi o mieszkanie, które teraz posiadam 50 m kw. Chcielibyśmy budować dom.
Kasabi

0

Kasabi Data dodania: 22-07-2015 19:48 Też czekam, chce skorzystać z MDM z partnerką, do tej pory związki partnerskie były niezauważalne!
Juka

0

Juka Data dodania: 21-07-2015 20:17 To czekamy do września;)))) Mam troje dzieci i już wcześniej chcieliśmy skorzystać, ale niestety ograniczeniem był wiek i mamy mieszkanie, ale malutkie.
JZ

0

JZ Data dodania: 20-07-2015 18:53 Różnie z tym bywa, ale wg mnie lepiej żebyś zaczekał parę miesięcy.
hubert

0

hubert Data dodania: 19-07-2015 19:27 Zamierzam skorzystać z MDM, zastanawiam się jednak jak bank będzie rozpatrywał moją sytuację zawodową. Przez kilka lat pracowałem na um zlecenie, teraz od dwóch miesięcy mam um o pracę na dwa lata. Czy muszę dłużej popracować na um o pracę, czy mogę starać się już o kredyt?
Racia

0

Racia Data dodania: 19-07-2015 18:04 Z tego co wiem to nie, lista powinna być na stronie MDM albo BGK. Wiem, że Alior i Euro uczestniczą w Programie.
Miron

0

Miron Data dodania: 18-07-2015 19:16 Czy z oferty wszystkich banków można skorzystać, decydując się na MDM? Czy ma to jakieś znaczenie?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.