Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Co zrobić, aby nasza zdolność kredytowa była jak najlepsza?

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 16-12-2014/22:21

Co zrobić, aby nasza zdolność kredytowa była jak najlepsza?

Reklama


Aby mieć jak najlepszą zdolność kredytową, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. W tym celu powinniśmy regularnie spłacać zaciągnięte kredyty, dbać o naszą historię pożyczkową w BIK oraz na bieżącą wykazywać zdolność finansową i stabilność dochodów. Co zrobić jednak w przypadku, gdy nie masz stałego źródła dochodów?

W trakcie procedury pożyczkowej dla banku najważniejszą rolę odgrywa zdolność kredytowa Klienta. Na jej podstawie można orzec, jak wysokie obciążenie będzie w stanie udźwignąć dany Kredytobiorca. Tak naprawdę bank zestawia ze sobą dochody potencjalnego Klienta z jego miesięcznymi wydatkami. W skład tych wydatków wchodzą raty zaciągniętych kredytów, pieniądze, jakie przeznaczamy na utrzymanie rodziny, mieszkania lub też samochodu.
Wysokość dochodów to nie jedyny czynnik, który decyduje o zdolności kredytowej i przyznaniu świadczenia. Dla banku czy instytucji pozabankowej ważna jest również historia kredytowa, wiek czy też miejsce zatrudnienia. Bardzo często nie mamy wpływu na wyżej wymienione czynniki, ale istnieją również inne parametry, dzięki którym możliwe będzie poprawienie zdolności kredytowej.
Oto kilka przydatnych rad, które pozwolą nam utrzymać zdolność kredytową na odpowiednim poziomie.

Rezygnacja z posługiwania się kartą kredytową

Poprawę zdolności finansowej warto zacząć od uporządkowania domowych finansów. Każdy Klient, który nie korzysta z karty kredytowej, powinien z niej zrezygnować i zwrócić ją bankowi. Jeżeli nawet używasz jej bardzo rzadko, bank będzie brał pod uwagę przyznany Ci limit kredytowy. W takiej sytuacji najczęściej zakłada się, że Klient będzie mógł dowolnie używać karty i zaciągać inne kredyty, które oczywiście obciążają budżet. Podobnie powinniśmy postąpić z limitem w przypadku konta osobistego.

Uporządkowanie istniejących kredytów

W przypadku, gdy jesteś zobowiązany do regulowania pożyczki wakacyjnej lub też świadczenia przeznaczonego na kupno samochodu, musisz pamiętać, że będzie to uwzględnione, jako obciążenie budżetu domowego w sposób stały. Nie jest to dość istotne, jeżeli są to ostatnie raty kilkuletniego kredytu. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeżeli masz w planach podjęcie kredytu mieszkaniowego. Wówczas należy się zrezygnować np. z nabycia samochodu. Jeżeli nie jesteś w stanie znaleźć innego rozwiązania, możesz skorzystać z pomocy rodziny.

Poprawienie historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej ma za zadanie gromadzić informacje o regulowaniu kredytów. Dlatego też dobrym posunięciem będzie zaciągnięcie nawet niewielkiego, krótkoterminowego kredytu i spłacenie go bez opóźnień. Będzie to dobrze świadczyć o nas - Kredytobiorcach. Brak jakiejkolwiek historii kredytowej nie będzie działać na naszą korzyść. Bank na pewno skorzysta z informacji, gromadzonych w BIK.Zanim podejmiesz jakiekolwiek świadczenie, warto dowiedzieć się wszystkiego, co mówią na nasz temat raporty BIK.
W bazie Biura Informacji Kredytowej mogą znajdować się nieaktualne już informacje, które trzeba sprostować.

Wydłużenie okresu kredytowania

Jeżeli zaciągniemy większy kredyt, czas jego spłaty znacznie się wydłuży a co za tym idzie będziemy musieli uregulować więcej odsetek. Jest to zasada, która dotyczy wszystkich kredyty różnego typu. Należy pamiętać także, że dłuższy kredyt znaczy tyle samo, co niska miesięczna rata. W tym wypadku jest to również pozytywny czynnik wpływający bezpośrednio na zdolność kredytową. Mając do dyspozycji długi okres spłaty pożyczki, możemy starać się o większą ilość środków.

Zaciągniecie świadczenia wraz z rodziną

Na zwiększenie zdolności kredytowej ma również pozytywny wpływ zaciąganie kredytu wraz z rodzicami lub z innymi członkami rodziny. W księdze wieczystej nie będą oni figurować jako właściciele nieruchomości. Rodzice mogą za to stanowić zabezpieczenie dla banku. Ważnym czynnikiem jest jednak wiek, w jakim znajdują się rodzice. Może on ma mieć negatywny wpływ na maksymalny okres kredytowania.

Dodatkowe środki służące zabezpieczeniu kredytu

Mieszkanie rodziców może również stanowić bardzo dobre zabezpieczenie kredytu. Oczywiście muszą oni wyrazić na to zgodę. Przysługa ta umożliwi nam zaciągniecie pożyczki, która będzie oparta na lepszych zasadach.

Wybór stałych rat

Rodzaj rat kredytowych to również ważny czynnik, który bezwzględnie ma niemały wpływ na zdolność kredytową. Wyższe koszty kredytu wiążą się z równymi ratami, które odnoszą się zarówno do kapitału, jak i odsetek, ale będą one miały swój pozytywny udział w trakcie określania zdolności kredytowej. Początkowy okres spłaty zaciągniętego kredytu jest zawsze trudny, a raty malejące są wysokie. Co za tym idzie, nie będą one w pozytywny sposób wpływać na zdolność kredytową. W trakcie dokonywania obliczeń, bank ze szczególną uwagą przyjrzy się pierwszym miesiącom spłaty pożyczki.

Odpowiednia waluta kredytu

Wbrew powszechnym przekonaniom dobrze dobrana waluta kredytu również ma wpływ na naszą zdolność finansową. Jeżeli zdecydujemy się na podjęcie pożyczki w obcej walucie, będziemy musieli zrobić wszystko, aby nasza zdolność finansowa była wyższa aż o 20%, niż w przypadku kredytu zaciąganego w złotówkach. Próg ten został ustalony przez nadzór finansowy.

Dokumentacja ciągłości dochodów

Jeżeli posiadasz umowę o pracę, bank na pewno spojrzy na Ciebie dużo bardziej łaskawym okiem. Kredyt trudniej uzyskają osoby, które mają podpisaną np. umowę o dzieło. Nie oznacza to jednak, że takie osoby w ogóle nie mają szans na otrzymanie świadczenia. Ich szanse rosną, kiedy będą one w stanie udokumentować stabilność swoich dochodów i regularność spłacanych rat, wynikających z poprzednich kredytów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

finbo

Od 200 pln do 12 000 pln

Na 30 dni

Pierwsza pożyczka do 5000zł

2

solcredit

Od 100 pln do 5 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 grosz

3

viasms

Od 100 pln do 2 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

4

credy

Pożyczka od 50 PLN do 1000 PLN

Dla osób w wieku od 18 do 75 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

netcredit

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Opłata rejestracyjna 1 zł

6

vivus

Od 100 pln do 4 000 pln

Pierwsza pożyczka GRATIS

Opłata rejestracyjna 1 grosz

7

kuki

Od 200 pln do 15 000 pln

Od 1 do 30 dni

Opłata rejestracyjna 1 grosz

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Pozyczki Pozabankowe Bez Baz i Opłat,Nawet Dla Osób Zadłużonych i z Komornikiem Data dodania: 07-02-2021 17:12 Witam posiadam 25 kontaktów do prywatnych inwestorów którzy udzielają pożyczek prywatnych.Oczekuje 50zł za 25 kontaktow.Tym bardziej ze teraz w czasie Pandemi za bardzo niechce nikt udzielac Pozyczek.Pozyczki sa pewne ponieważ sam korzystalem.Jeżeli liczycie ze znajdziecie na forach lub na stronach ogłoszeniowych pozyczke to jesteście w błędzie,strata waszego czasu.Ja mam pewne na 100%namiary na pozyczkodawcow ale to każdego inwidualny wybór.Ja Posiadam namiary na osoby które udzielają pożyczek prywatnie bez baz tylko na umowę cywilno-prawna i weksel.Umowa i Weksel podpisywany jest u notariusza a wszelkie koszta sa wliczone w pozyczke i raty.Chyba ze wolisz jakis pseduo zagranicznych pozyczkodawcow czy zakladanie jakis fikcyjnych kont.Jeżeli jesteś zainteresowany/a napisz. Oferta ważna na Cała Polske.Proszę o kontakt tylko na adres e-mail. inwestorzy87@gmail.com

1

Claudia Klein Data dodania: 19-12-2020 07:04 Komplementy sezonu !! Złóż wniosek o pożyczkę w Spotlight Global Services z oprocentowaniem 3% * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? * Czy masz problem z ekonomią? * Czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Oferujemy najlepsze usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy doskonałą okazję do uzyskania korzystnego finansowania dzięki pożyczce osobistej do 5 mln euro oraz pożyczce biznesowej do 15 mln euro. Warunki umowy są jasne i zorganizowane przez obie strony. Miesięczne płatności i okresy spłaty można dostosować do swoich możliwości finansowych. Dzięki indywidualnemu podejściu do indywidualnych potrzeb prawie wszyscy wnioskodawcy mogą otrzymać pożyczkę. Zainteresowane osoby lub firmy prosimy o kontakt na adres: E-mail: spotlightglobalservices@gmail.com | WhatsApp: +4915758108767 Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial || Jesteśmy pasjonatami liczenia się integracji finansowej. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości. Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni Gorące pozdrowienia Claudia Klein

1

Claudia Klein Data dodania: 19-12-2020 07:02 Komplementy sezonu !! Złóż wniosek o pożyczkę w Spotlight Global Services z oprocentowaniem 3% * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? * Czy masz problem z ekonomią? * Czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Oferujemy najlepsze usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy doskonałą okazję do uzyskania korzystnego finansowania dzięki pożyczce osobistej do 5 mln euro oraz pożyczce biznesowej do 15 mln euro. Warunki umowy są jasne i zorganizowane przez obie strony. Miesięczne płatności i okresy spłaty można dostosować do swoich możliwości finansowych. Dzięki indywidualnemu podejściu do indywidualnych potrzeb prawie wszyscy wnioskodawcy mogą otrzymać pożyczkę. Zainteresowane osoby lub firmy prosimy o kontakt na adres: E-mail: spotlightglobalservices@gmail.com | WhatsApp: +4915758108767 Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial || Jesteśmy pasjonatami liczenia się integracji finansowej. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości. Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni Gorące pozdrowienia Claudia Klein

2

Olga Data dodania: 23-12-2016 15:53 Najlepiej to jak rodzice juz ucza tego dzieci zeby dbaly o swoja zdolnosc kredytowa i historie kredytowa, uświadamianie już na poziomie nastolatka jest niezwykle istotne!

2

kler Data dodania: 23-11-2016 15:35 Pomaga też rozeznanie sie w swoiej sytuacji, warto zlecić sobie raporty z tych baz wszystkich, wiekszosc to za darmo nawet jest, a jak trzeba placic to jakies grosze wiec oplaca sie byc na biezaco

2

Ponney Data dodania: 13-10-2016 16:24 niestety do dobrej zdolności kredytowej potrzeba czasu i cierpliwości i nie da sie tego przeskoczyć

2

Patryk Data dodania: 19-07-2016 19:39 przeciez to jest dziecinnie proste co nalezy zrobic aby nasza zdolnosc kredytowa byla jak najlepsza. wystarczy podejmowac zobowiazania i splacac je w terminie i tyle. no umowa o prace tez nie zaszkodzi haha

2

Fortel Data dodania: 01-06-2016 15:05 co zrobic aby zdolnosc kredytowa byla jak najlepsza to najlepiej doradzi ogarniety doradca finansowy z doswiadczeniem, w moim przypadku wystarczylo splacic raty za telewizor do konca i zrezygnowac z karty kredytowej

2

elade Data dodania: 20-05-2016 10:23 Gargamel, dodałbym do tego jeszcze, żeby mieć jak największy obrót na koncie w banku i wszystkie płatności bezwzględnie spłacać na czas - wszystko ma znaczenie, raty, abonament telefoniczny, TV

2

Gargamel Data dodania: 06-04-2016 14:29 dobą zdolność kredytową mamy wtedy gdy zarabiamy na umowie na czas nieokreślony w dużej firmie od kilku lat i oczywiście aby zarobki były jak największe bo bank daje kredyty do około 65% wysokości zarobków. to jak zarabiam 2000 to rata nie może być większa niż 1300 miesięcznie
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.