Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 26-11-2015/16:31

Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu?

Reklama


 

Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu?

 

Po kredyt sięgamy w różnych sytuacjach. Jest on bardziej bądź mniej przemyślanym rozwiązaniem, co jest wynikiem zmieniających się potrzeb. Do jednych kredytów przystępujemy bardziej świadomie, obliczając wcześniej zdolność kredytową, analizując sytuację finansową, a do innych wchodząc z ulicy do banku. Świadomie pożyczamy na mieszkanie, samochód, potrzeby opiewające na  większe kwoty. Kredyt może być również wynikiem chwili, co zrobić gdy zepsuje się pralka? Raty w sklepie bądź kredyt w banku, gdy nie dysponujemy gotówką. Coraz częściej kredyty bierzemy na przyjemności, wakacje, krótkie wyjazdy, rozwój hobby. Do uzyskania kredytu podchodzimy w różny sposób. Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu? O tym dziś słów kilka.

 

Odrzucony wniosek o kredyt hipoteczny

 

Zacznijmy od kredytów hipotecznych, gdzie odrzucony wniosek najbardziej boli. Kolejne lata z teściami bądź rodzicami? Czarna wizja zasłania rzeczywistość, a wcale nie musi być tak źle! Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu hipotecznego? Najważniejsze jest ustalenie przyczyny odrzucenia wniosku. Być może nie mamy zdolności, by otrzymać kredyt na 350 tys zł, ale na 250 tys już tak, a za to również można kupić mieszkanie! Jednoznaczne odrzucenie wniosku bez możliwości dalszych rozmów, czyli zmniejszenia kwoty kredytu, wydłużenia okresu spłaty, dołączenia do kredytu osoby z wyższą zdolnością, świadczy o tym, że w opinii banku nie mamy szans na kredyt. Przyczyną może być zła historia kredytowa, niepewne zatrudnienie, wysokie zobowiązania, które już posiadamy. Co zrobić gdy ban nie chce udzielić kredytu hipotecznego? Przeanalizować przyczyny i za kilka miesięcy spróbować ponownie. Rozeznać sytuację w innych bankach, bo jak kiedyś pisano banki bardzo różnie oceniają zdolność kredytową. Rozpiętość przy pożyczkach hipotecznych to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli nie chcemy czy nie możemy pozostać w tym samym miejscu zamieszkania, wówczas na jakiś okres można pomyśleć o wynajmie mieszkania.

 

Prywatna pożyczka też się opłaca

 

Jedną z dróg, którą można pójść, gdy bank odmawia kredytu jest pożyczka prywatna. W chwili obecnej sektor pożyczek pozabankowych jest na tyle rozwinięty, że nie ma większego problemu z otrzymaniem pożyczki na dowód bez zaświadczeń, chwilówki przez internet czy pożyczki ratalnej. Konkurencja na rynku pożyczek pozabankowych jest na tyle duża, że wymusza obniżanie kosztów pożyczek (oprocentowania, prowizji, kosztów dodatkowych). Dzięki temu można pożyczać na równie dobrych warunkach jak w bankach, a znacznie szybciej i wygodniej. Jeśli pytasz co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu, opcją są pożyczki pozabankowe, dostępne przez internet.

 

Odmówiono Ci rat w sklepie, pomyśl o pożyczce na dowód!

 

Zakup sprzętu na raty czy to ze względu na to, że się zepsuł czy chęć zakupu sprzętu dla dziecka w ramach nagrody za dobre wyniki w nauce, to częsta sytuacja. Zamiast wyciągać 2-3 tys zł z konta oszczędnościowego, można wziąć raty na dowód bez zaświadczeń w sklepie. Zdarza się, że po kilku minutach kasjer informuje o odmowie udzielenia kredytu. Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu? Wysłać wniosek o szybką pożyczkę online. Dobra oferta chwilówek bez zaświadczeń to szybkie rozwiązanie problemu. Nawet 1600 zł pożyczysz za darmo na Vivus, a gdy jesteś już ich klientem to do 4 tys zł! Spokojnie z gotówką w dłoni kupisz sprzęt.

 

Samochód na złom, a bank odmawia kredytu?

 

Dojeżdżasz do pracy samochodem i nie ma możliwości dojazdu środkami komunikacji? Niestety wiele osób jest w takiej sytuacji, głównie mieszkających poza dużymi miastami. Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu na nowy samochód. Kolejnego wniosku nie składaj, bo im więcej wniosków, tym niższa zdolność kredytowa. Rozwiązaniem są prywatne pożyczki pozabankowe na raty. Od ręki bez zaświadczeń nawet na 4-5 lat dostaniesz 10 tys zł! Za to kupisz samochód, co prawda nie z salonu, ale pojeździ jeszcze kilka lat. Inna opcja, to gdy masz dobrą rodzinę, to możesz poprosić ich o pożyczkę.

 

Gotówka potrzebna na już, a bank odmawia kredytu!

 

Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu? Bazy BIG też nie są po Twojej stronie i większość prywatnych pożyczkodawców nie chce rozmawiać, a rodzina nie pożyczy? Jeśli dysponujesz zastawem, to jeszcze jest szansa na pożyczkę prywatną. Samochód, nieruchomość, działka dla prywatnego pożyczkodawcy to powinno być wystarczające zabezpieczenie. Gdy gotówka potrzebna na już, możesz pomyśleć również o sprzedaży sprzętów, rzeczy, które stoją w domu i się kurzą, to zawsze dodatkowe pieniądze.

 

Możesz zaczekać? To zaczekaj!

 

Tak jak wspomniałam na początku, coraz częściej kredyt bierzemy na rozwój hobby czy wyjazd. W takiej sytuacji co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu? Najlepiej zaczekać, przyjrzeć się bliżej swojej sytuacji finansowej. Spłacić pozostałe zobowiązania, a za kilka miesięcy ponowić próbę.

Zawsze warto zapytać o przyczynę odrzucenia wniosku, bo może się okazać, że to błahy błąd, który wpłynął na odrzucenie wniosku kredytowego.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Krzysztof

4

Krzysztof Data dodania: 03-01-2017 10:24 Ostatni akapit artykułu to naprawdę bardzo mądre słowa i z całego serca polecam i radzę się do nich zastosować, możecie sobie zaoszczędzić naprawdę sporo kłopotu, jak bank nie chce udzielić kredytu to najczęściej oznacza to, że po prostu nie stać Was na zaciagniecie go!
Preferent

3

Preferent Data dodania: 21-10-2016 11:21 jak bank nie chce udzielic kredytu to nie ma wyjscia trzeba szukac pieniedzy albo po znajomych albo z pozyczkami pozabankowymi. Czasami też warto zaczekać, tak jak jest napisane w tym artykule.
Molks

3

Molks Data dodania: 14-10-2016 16:47 Coraz mocniejszą pozycję mają duże firmy pożyczkowe oferujące duże pozyczki pod zastaw nieruchomości (np. Speed Cash Polska). Inaczej kalkulują ryzyko, wykazują się dużą elastycznością i szybkością działania, nie wymagając stosu dokumentów, w tym z zus, us, bik. To znacząca różnica.
Fefo

4

Fefo Data dodania: 23-06-2016 18:58 z malymi potrzebami nawet nie zawracam sobie glowy wizytami w banku, tylko korzystam z chwilówek. jest o wiele szybciej a niewiele drożej
Szymon

3

Szymon Data dodania: 23-05-2016 11:19 dlatego ja dbam o swoją historię kredytową od 18 roku życia, biorę rzeczy na raty i spłacam w terminie, nigdy nie miałem żadnej zaległości, staram się zawsze pracować na umowę o pracę, osoby, które przewidują i dbają wcześniej o historię i zdolność kredytową raczej nie maja problemow z odmowa w przypadku wniosku o kredyt, proste
Doradca Hy

3

Doradca Hy Data dodania: 05-04-2016 19:46 Jeżeli bank nie chce dać kredytu to znaczy że mamy za małą zdolność albo słaby wynik punktowy w biku lub widniejemy w jakichś bazach dla zadłużonych. Po pierwsze trzeba sprawdzić swój BIK a potem u dobrego doradcy kredytowego obliczyć swoją zdolność kredytowa. Ważne aby pilotować by doradca nie narobił za dużo zapytań w biku bo wtedy to obniży nam zdolność i punktacje.
rychu

3

rychu Data dodania: 04-12-2015 17:31 Wziąłem gotówkowy, niby tanio. Zależało mi na czasie, więc długo nie myślałem. Znajomy teraz brał podobną kwotę na ten sam czas, rata o 80 zł niższa;0 Masakra;o Dobiło mnie to bo 80 zł to już na chleb w miesiącu!
Maxio

3

Maxio Data dodania: 02-12-2015 19:12 To prawda!
Rober

3

Rober Data dodania: 01-12-2015 20:32 Nie zawsze, banki też chcą zarobić. Możesz i przepłacić za kredyt w banku, i pożyczkę prywatną.
Issa

3

Issa Data dodania: 01-12-2015 19:00 Jest też druga strona medalu, pożyczki pozabankowe są droższe niestety.
Maro

3

Maro Data dodania: 30-11-2015 20:07 Ala super napisałaś!:) Jak banki nie chcą zarobić, to ich sprawa!
Ala

3

Ala Data dodania: 30-11-2015 18:56 Jak mi dwa razy bank odrzucił wniosek, poszłam do Providenta i dostałam od ręki! Mam stałą pracę, 2500 na rękę! Żadnych kredytów, nie wiem czego banki chcą!
Madzia

3

Madzia Data dodania: 29-11-2015 19:56 Mnie zawsze braciszek poratuje;)
Robercik

3

Robercik Data dodania: 28-11-2015 18:04 Jak bank nie chce pożyczyć tzn żeby nie pożyczać;)
Maro

3

Maro Data dodania: 28-11-2015 15:58 Zaimo i Zaplo, z tego co kojarzę, pożyczają już od 500 zł.
Roik

3

Roik Data dodania: 28-11-2015 15:55 Ja tam zawsze biegnę do poczciwego dziadka, byłego policjanta;) Zawsze ma jakieś oszczędności dla wnuków;)
Szwejk

3

Szwejk Data dodania: 27-11-2015 16:30 Każdy bank ma swoje zasady, model oceny klienta.
Lol

3

Lol Data dodania: 27-11-2015 13:44 Ciekawe skąd takie rozbieżności w ocenie zdolności kredytowej przez banki?
Maro

3

Maro Data dodania: 26-11-2015 18:28 To zależy od banku! Dwóch moich kumpli z pracy starało się w tym samym czasie o kredyty hipoteczne. Zbliżone kwoty. Zarabiają tyle samo, jeden dostał, drugi nie;o
Pitek

3

Pitek Data dodania: 26-11-2015 18:13 Składałem dwa wnioski o kredyt samochodowy (60 tys), za każdym razem odrzucono, ponoć brak zdolności. Miesięczne dochody 4500-5000 netto. Ze zobowiązań tylko karta kredytowa. Więc nie wiem jaki trzeba mieć dochód! Problemem może być umowa zlecenie, ale jest na czas nieokreślony!
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.