Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Polska kredyt
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Polska kredyt

Reklama


Jak powszechnie wiadomo, 5000 zł to już spora kwota, jaką można uzyskać w ramach kredytu gotówkowego. Jedna osoba, która nie posiada swojej własnej rodziny, zarabia miesięcznie 2 644 zł netto. Załóżmy, że taka osoba, chce spłacić kredyt gotówkowy w czasie nie dłuższym, niż 12 miesięcy. Oto opracowane dwa zestawienia, w których można znaleźć wszystkie ważne koszty, odnoszące się do kredytu. Do najważniejszych należą przede wszystkim: wysokość miesięcznej raty, prowizja, oprocentowanie oraz wszelkie opłaty i koszty zsumowane w całość, które nawiązują do spłaty pożyczki lub kredytu; innymi słowy jest to całkowita kwota, jaką musi uregulować konsument.

Oczywiście kredyt gotówkowy nie służy jedynie do łatania dziury powstałej w domowym budżecie, czy też tylko i wyłącznie do regulacji istniejących już zadłużeń. Za gotówkę otrzymaną w ramach tego typu kredytu można również sprawić sobie przyjemności w postaci np. wymarzonego urlopu w ekskluzywnym miejscu. Jeżeli wziąć pod uwagę wariant numer 1, czyli kwotę 5000 zł, okazuje się, że jest ona wystarczająca do zrealizowania oferty ze strony travelplanet.pl. Bardzo ekskluzywne warunki, odpowiednie hotele organizuje firma Itaka. Jednakże, jeżeli chcemy się pokusić o drugi wariant, który jest znacznie droższym, ponieważ wynosi 10 000 zł netto, możemy zafundować sobie tę samą przyjemność u tego samego touroperatora, ale na czas aż 14 dni w formule All inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu Madeira Regency Palace w Portugalii.

Oto ranking najlepszych pożyczek i kredytów gotówkowych!

Jak wygląda najlepsza oferta na krótki wakacyjny wyjazd?
Okazuje się, że Bank Milenium ma najtańszą propozycję kredytową dla kwoty 5 000 zł „na rękę”, której czas spłaty wynosiłby jeden rok. Bank ten okazuje się być liderem rankingu przeprowadzonego w lipcu, ze względu na bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Miesięczna rata to koszt jedynie 435 zł, a przy tym oprocentowanie nominalne jest niezwykle niskie, ponieważ wynosi jedynie 7,9% w skali roku. Bardzo niska jest też wysokość prowizji za udzielenie pożyczki, której wartość wynosi tylko 3%, co ostatecznie kształtuje całkowitą kwotę do zapłaty przez konsumenta na poziomie 5 367 zł. Jeżeli ktoś nie chce podjąć dodatkowych kosztów, może skorzystać z gwarancji najniższego oprocentowania dla pożyczki bez pakietu ubezpieczeń. Stanowi to alternatywę dla Klientów banku i podwyższa atrakcyjność placówki. Taka kwota kosztów dodatkowych daje nam gwarancję, że żaden inny bank nie będzie w stanie zapewnić nam lepszej oferty. Jeżeli Klient zadeklaruje przekazywanie uzyskiwanego wynagrodzenia na rachunek prowadzony w Banku Millennium, oprocentowanie wyniesie 7,9%.

Drugie miejsce pod względem atrakcyjności ofert zajął kredyt gotówkowy, który jest propozycją Nordea Bank Polska. Oprócz tego, Nordea co pewien czas organizuje oferty promocyjne, w ramach których można uzyskać atrakcyjny kredyt, gdzie prowizja wynosi 3%, a oprocentowanie to jedynie 12,5% w skali roku. Po przeprowadzeniu obliczeń okazuje się, że wysokość comiesięcznej raty wynosi 446 zł, przez co jest ona o 11 zł wyższa od poprzedniej propozycji.

Oferta kredytu gotówkowego Meritum Banku zajęła 3 miejsce pod względem wysokości miesięcznej raty. Propozycją banku jest kredyt bez prowizji przy oprocentowaniu wynoszącym 9,99%. 446 zł to rata pożyczkowa. Bank ten może pochwalić się również tym, że wszystkie decyzje kredytowe, które są wydawane w ramach promocji „Gwarancja szybkiej decyzji kredytowej”, podejmowano w czasie krótszym, niż 5 minut! Jeżeli jednak doszło już do opóźnienia, Klientom wypłacono 100 zł rekompensaty. Dotyczyło to nawet przypadków, w którym decyzję podjęto w szóstej minucie. Promocja „Gwarancja szybkiej decyzji kredytowej” obowiązywała do 31 sierpnia 2013 r. Gdzie zatem wziąć pożyczkę na wakacje?

Na wakacje „na wypasie” za 10 000 zł najlepiej pożyczyć w…

Jeżeli mamy chęć zaznania przygód, które mieszczą się w kwocie 10 000 zł, warto przejrzeć oferty Invest Banku. Jest to bank, który spokojnie możemy umieścić na pierwszym miejscy naszego rankingu. Rata takiego kredytu, który będzie spłacany przez rok w Invest Banku wynosi 868,12 zł. W tym przypadku nie ma prowizji, a roczne oprocentowanie to 14%.

Drugie miejsce pod tym względem zajmuje oferta Milenium Bank, gdzie rata jest wyższa jedynie o 1,30 zł. Kredyt jest oprocentowany w wysokości 7,9%, natomiast kwota prowizji jest ciągle na tym samym poziomie - 3%. Jeżeli chodzi o przekazywanie uzyskiwanych dochodów, sytuacja jest niemal identyczna, jak w przypadku kredytu w kwocie 5 000 zł. Deklaracja ta jest niezbędnym wymogiem w Banku Millennium.

Podobnie jak w przypadku kredytów w wysokości 5 000 zł, trzecie miejsce należy do oferty Meritum Banku. Miesięczna rata wynosi 882,7 zł, ponieważ Klient nie płaci żadnych prowizji za udzielenie kredytu, a oprocentowanie to kwota 9,9% w skali roku.

Ciekawą propozycją jest też kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim. Decyzja o przystąpieniu do pakietu ubezpieczenia w wariancie rozszerzonym gwarantuje otrzymanie oprocentowania obniżonego o 1 punkt procentowy (w stosunku do oferty standardowej). Zakup karty kredytowej sprawia, że oprocentowanie Mini Ratki to obniżka o kolejne 0,5 pp.! Jeżeli nawet nie masz konta osobistego w tymże banku, możesz bez problemu skorzystać z obniżek, które przysługują każdemu Klientowi.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Roman

0

Roman Data dodania: 23-12-2016 15:20 Dokładnie tak jak Lunatyk mówi, na drogie wakacje to moze sobie pozwolic ktos kogo na to stać, ale z drugiej strony kto co lubi, jeden woli tydzien plackiem na Bahama zeby sie pochwalić potem opalenizną w pracy, a drugi woli podczas urlopu kuchnie wyremontować!
Loonatik

0

Loonatik Data dodania: 23-11-2016 16:58 Powon jeszcze 1000 czy 2000 to ok, ale 10 000 na kredyt na wakacje? Wierze, że są tacy ludzie, którzy byliby w stanie tak nierozsądnie postąpić, ale nie wiem co oni w głowach mają. Za 10 000 to można dobry samochód w miare kupić.
Powon

0

Powon Data dodania: 14-10-2016 13:37 wakacje na kredyt... niby wspomnienia są najcenniejsze, ale zadłużać się na cały rok albo dwa lata tylko po to by przez dwa tygodnie leżeć gdzieś plackiem, totalnie bez sensu
Dewan

0

Dewan Data dodania: 25-07-2016 11:24 Korek, ale są sytuacje kiedy bez kredytu ani rusz. np w przypadku firm, kredytu hipotecznego czy kredytu na takie wesele
Korek

0

Korek Data dodania: 02-06-2016 13:42 ja w ogóle nie uznaje pożyczek i kredytów, trzeba żyć na takim poziomie na jakim sie zarabia, jedynym przypadkiem kiedy moim zdaniem można wziac pozyczke albo kredyt gotowkowy to jak chce sie te pieniadze zainwestować, a nie żeby bezsensownie przejeść
Kambo

0

Kambo Data dodania: 20-05-2016 11:27 nigdy nie zrozumiem ludzi którzy zaciągają wysokie kredyty żeby pojechać na wakacje z biura podróży, wystarczy troche kreatywności i odwagi i można fajnie pozwiedzać europę autostopem za dwa albo trzykrotnie niższą kwotę
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.