Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

 • 1 000
 • 60 000
 • 120 000
 • 180 000
 • 240 000
 • 300 000

Na ile rat?

 • 10
 • 60
 • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Porównanie pożyczek hipotecznych

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 17-05-2016/17:41

Porównanie pożyczek hipotecznych

Reklama


 

Porównanie pożyczek hipotecznych

 

Czym jest pożyczka hipoteczna? To pożyczka gotówkowa w której zabezpieczeniem jest hipoteka pod nieruchomości. W przypadku pożyczki hipotecznej, pożyczkobiorca nie musi zdradzać instytucji, w której pożycza pieniądze, w jakim celu to robi. Pożyczkę hipoteczną w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, otrzymuje się nie na rachunek bankowy, ale w gotówce. Pożyczka hipoteczna jest także niżej oprocentowana niż kredyt hipoteczny. Zazwyczaj pożyczka hipoteczna ma bardzo długi okres spłaty, nawet 30 lat. Jej wartość osiąga zazwyczaj około 70% wartości zastawionej nieruchomości.

 

Zalety pożyczek hipotecznych są bardzo liczne. Przede wszystkim wzięcie takiej pożyczki pod zastaw nieruchomości łączy się z brakiem tłumaczenia się z celu na jaki zostaną one przeznaczone. To oznacza same plusy dla pożyczkobiorcy, bo może on pożyczyć pieniądze na naprawdę każdy dowolny cel (oprócz działalności gospodarczej).

 W sytuacji kredytu hipotecznego bank często sprawdza na jaki cel przeznaczamy pieniądze. Niektóre banki zezwalają nawet na przeznaczenie tych pieniędzy na spłatę zaległości w ich banku lub innych (np. Bank Zachodni WBK).  Zaletą pożyczki hipotecznej jest także jej zdecydowanie dłuższy okres kredytowania niż w przypadku kredytu gotówkowego. Pożyczkę hipoteczną można także zaciągnąć w walucie, co bardzo często przyciąga klientów. Dzięki temu, że bank korzysta z zabezpieczenia na hipotece danej nieruchomości, marża jest niższa niż w wypadku kredytu gotówkowego.

 Dzięki temu tańsze jest także oprocentowanie. Dla banku zabezpieczenie na hipotece jest jednym z najlepszych. Pożyczka hipoteczna może być też znacznie większa właśnie dzięki pewnemu zabezpieczeniu jakim jest nieruchomość. Nawet jeśli my sami nie posiadamy nieruchomości, w niektórych bankach możemy liczyć na pożyczkę , zabezpieczając się na nieruchomość osób trzecich, które wyrażą na to zgodę.

 

Poniżej znajduje się porównanie pożyczek hipotecznych:

 

 • Citi Handlowy. Możliwość wnioskowania nawet o 2 mln zł (70% wartości nieruchomości). Okres spłaty pożyczki do 20 lat. Darmowe rozpatrzenie wniosku, żadnych ukrytych opłat przed podpisaniem umowy. Wypłata pożyczki w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. Prowizja za udzielenie pożyczki od 1.9%. Marża od 3.5%. Oprocentowanie rzeczywiste 5.5%. Minimalna kwota pożyczki hipotecznej to 40 000zł. Niższa marża dla właścicieli konta w Citi Handlowym, zasilanego wynagrodzeniem.

 

 • Millenium Bank. Okres kredytowania do 25 lat. Wysokość pożyczki do 70% wartości nieruchomości. Akceptacja różnych źródeł dochodu. Możliwe 6 miesięcy karencji. Prowizja 3%. Oprocentowanie rzeczywiste 7.14%. Środki z pożyczki można oczywiście przeznaczyć na dowolny cel. Obecnie trwa promocja, która umożliwia obniżenie marży o 0.03 punktu procentowego. Ofertę Millenium Bank wyróżniają niskie oprocentowanie i marża.

 

 • Raiffeisen Polbank. Bardzo szybko podejmowana decyzja kredytowa. Maksymalna wysokość pożyczki do 70% wartości nieruchomości. Marża od 3.15% do 4.20%. Okres kredytowania od roku do 20 lat. Pożyczka może zostać zaciągnięta w złotówkach. Pożyczkę można w każdej chwili spłacić w części lub w całości. Można podzielić raty na równe i malejące. Maksymalna kwota pożyczki jest oczywiście uzależniona od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wartości nieruchomości. Oprocentowanie rzeczywiste 6.19%.

 

 • BOŚ Bank. Oczywiście pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel, niezwiązany z działalnością gospodarczą. Istnieją dwa rodzaje pożyczki. Pod dom jednorodzinny lub działkę budowlaną, kwota do 70% wartości nieruchomości. Albo pod domek letniskowy, działkę rekreacyjną, kwota do 60% wartości nieruchomości. Wyjątkowo długi okres kredytowania – aż do 30 lat. Spłata w ratach stałych lub malejących. Nawet 3 miesiące wakacji kredytowych w roku. Prowizja wynosi 3%. Oprocentowanie rzeczywiste to 7.26%. Osobisty prawnik online za 10zł miesięcznie. Uprawnienie do obniżki marzy kredytu dzięki korzystaniu z karty kredytowej w BOŚ Bank.

 

 • ING Bank Śląski. Spłata w ratach równych lub malejących. Okres kredytowania do 25 lat. Kwota od 10 000zł nawet do 40 000zł, do 80% wartości nieruchomości. Prowizja 1.90%. Oprocentowanie rzeczywiste wynosi od 6.15%, a więc jest to jedna z najniżej oprocentowanych pożyczek w Polsce. Pożyczka udzielana jest w złotówkach.

 

 • Bank Zachodni WBK. Marża i prowizja ustalane indywidualnie dla każdego klienta. Maksymalna kwota pożyczki do 60% wartości nieruchomości. Pożyczka udzielana w złotówkach. Pożyczkę można przeznaczyć na spłatę zobowiązań kredytowych w Banku Zachodnim WBK i innych. Zwyczajowo od 2% prowizji i 8.22% oprocentowania rzeczywistego. Bank Zachodni dopuszcza weksel jako zabezpieczenie kredytu. Okres spłaty pożyczki do 20 lat. Dodatkowo Bank Zachodni WBK honoruje także dochody z działalności gospodarczej założonej i prowadzonej za granicą.

 

 • Mbank. Atrakcyjny okres kredytowania – 30 lat. Wysokość pożyczki do 75% wartości nieruchomości. Wysokość pożyczki hipotecznej do 20 000zł. Prowizja 4%. Oprocentowanie rzeczywiste 9.4%. Promocja „Aktywni płacą mniej”. Mechanizm bilansujący zmniejszający odsetki. Duży wybór walut. Możliwe jest spłacenie pożyczki w części lub całości wcześniej, bez dodatkowych opłat.

 

 • Bank Pocztowy. Okres kredytowania do 30 lat. Oprocentowanie od 3.5%. Wysokość prowizji od 0%. Wysokość kredytu od 50 000 zł do 5 000 000 zł – do 70% wartości nieruchomości. Brak opłat za wcześniejszą spłatę. Możliwa prolongata pożyczki. Pożyczka udzielana jest na każdy cel oprócz działalności gospodarczej.

 

 • PKO Bank Polski. Negocjowana indywidualnie marża. Okres kredytowania do 20 lat. Raz na rok możliwość zawieszenia jednej spłaty, czyli tzw. wakacje kredytowe. Pożyczka udzielana jest w złotówkach. Wysokość pożyczki wynosi do 60% wartości nieruchomości. Od 0% do 3.5% od kwoty pożyczki za jej udzielenie. Możliwa wcześniejsza oprocentowana spłata kredytu.

 

 • Bank BGŻ. Okres spłaty kredytu do 10 lat. Pożyczka wynosić może nawet 500 000zł. Bardzo atrakcyjna jest możliwość wliczenia wartości działki pod budowę jako wkładu własnego. Możliwe jest zabezpieczenie hipoteką na nieruchomość osoby trzeciej. Bank BGŻ wyróżnia szybka decyzja kredytowa.

 

 • Getin Bank. Pożyczka hipoteczna do 80% wartości nieruchomości, zaciągnięta na okres kredytowania nawet do 20 lat. Getin Bank akceptuje wszystkie źródła dochodu oraz oferuje pożyczkę w złotówkach i euro. Pożyczka w Getin Bank to szansa dla osób, które mają nienajlepszą historię kredytową, bo oferuje pożyczkę hipoteczną także osobom z niewielkimi zaległościami odnotowanymi w BIK.

 

 • Bank BPH. Wysokość pożyczki od 24 000zł do 50% wartości nieruchomości. Okres spłaty pożyczki to do 40 lat dla pożyczki w złotówkach, a do 30 lat dla franków szwajcarskich, dolarów i euro. Bank BPH nie wymaga zaświadczeń od osób pracujących w zawodach zaufania publicznego.

 

 • MultiBank. Okres spłaty pożyczki do 30 lat. Wysokość do 65% wartości nieruchomości albo 200 000zł. Duży wybór walut. Brak opłat za przewalutowanie. Możliwa wcześniejsza spłata pożyczki bez dodatkowych kosztów.

 

 

Jak wypada porównanie pożyczek hipotecznych?

 

Najkorzystniej pod względem okresu kredytowania wypada BOŚ Bank, bo umożliwia zaciągnięcie pożyczki nawet na okres 30 lat. Pozostałe banki zapewniają od 15 do 25 lat na spłacenie pożyczki.

 

Najniższe oprocentowanie rzeczywiste ma plasujący się na pierwszym miejscu bank Citi Handlowy. Wynosi ono 5.5%. Raiffeisen Polbank 6.19%, Bank Millenium 7.14%, BOŚ Bank 7.26%, Bank Zachodni WBK 8.22%, a Mbank 9.4%.

 

Najwyższa prowizja obowiązuje w Mbanku – 4%. Niskie prowizje mają Citi Handlowy – 1.9% i Bank Zachodni WBK - 2%.

 

Niektóre z banków oferują swoim klientom zainteresowanym pożyczkami hipotecznymi inne, atrakcyjne i wyróżniające je warunki. Część banków umożliwia wcześniejsze spłacenie części lub całości pożyczki bez dodatkowych opłat. Niektóre z nich umożliwiają zaciągnięcie pożyczki hipotecznej pod nieruchomość osoby trzeciej, oczywiście za jej zgodą. Istnieje także możliwość wakacji kredytowych, czyli przerwy w spłacie pożyczki, raz na rok.

 

Pożyczka hipoteczna ma jak widać bardzo wiele plusów. Przed jej zaciągnięciem należy jednak dokładnie porównać oferty wszystkich interesujących nas banków.

 

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Kink Data dodania: 04-01-2017 11:58 Coś czuję, że jak wejdzie w życie ta nowa ustawa o kredytach hipotecznych to powstanie nowe porónanie pożyczek hipotecznych bez biku i nie tylko, :-)

0

Helenka Data dodania: 26-10-2016 12:33 niestety w polsce sa takie realnia, że ludzie nie wybieraja najlepszej pożyczki hipotecznej tylko taka na ktora ich stać,

0

Stormzy Data dodania: 12-09-2016 12:39 ciezko znaleźć pożyczkę hipoteczną bez biku, jesli mamy na mysli pozycke na mieszkanie czy kredyt na mieszkanie, chyba ze chodzi o pozyczke pod zastaw nieruchomosci, tutaj to nawet z komornikiem znajdziemy taka pozyczke

0

Mamacita Data dodania: 12-07-2016 17:20 nie rozumiem dlaczego bank wnika na co pożyczam pieniądze, przecież to jest moja sprawa, ważne żebym miała z czego oddać i spłacała w terminie i tylko tyle powinno ich obchodzić

0

Afterhours Data dodania: 29-06-2016 11:04 ubiegałam się o kredyt hipoteczny w kilku miejscach, dostałam w Alior Banku, to co im trzeba przyznać to bardzo profesjonalna obsługa. widać, że pracują tam ludzie, którzy się znają na rzeczy

0

Anka Data dodania: 16-06-2016 15:07 może mBank ma wysoką prowizje, ale za to maja przyzwoite warunki i wysoką przyznawalność, inni mi nie chcieli dać, a tam dostałam

0

Pysq Data dodania: 13-06-2016 20:13 też polecam PKO, w porównaniu do tych wszystkich ofert to jest zdecydowanie najlepsza propozycja. jak braliśmy kredyt hipoteczny to bardzo dokładnie prześledziłem wszystkie oferty i wybraliśmy właśnie PKO

0

fafarafcia Data dodania: 30-05-2016 17:14 dostałam z mężem kredyt w raiffeisenie. bardzo szybko otrzymaliśmy decyzjem warunki też niczego sobie. o dziwo formalności wcale nie było tak wiele

0

Lanek Data dodania: 19-05-2016 18:41 Najlepszą ofertę ma PKO moim zdaniem, może mają wymogi, ale za to oferują najlepsze warunki. Jak ktoś ma warunki do wyboru miedzy bankami to zdecydowanie polecam

0

Builder Data dodania: 18-05-2016 11:01 my z żoną wzieliśmy kredyt hipoteczny w BGŻ, rewelancyjnym rozwiązaniem jest wliczenie wartości działki pod budowę jako wkład własny, bardzo szybka procedura

0

Tiger Data dodania: 18-05-2016 10:37 Ja brałem w Millenium i jestem bardzo zadowolony, stosunkowo niskie koszta i bardzo sprawna profesjonalna obsługa.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.